Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

bugün bir ay oldu diyete başlayalı. 80 kiloydum ve şimdi 74 oldum.yaklaşık 15 günde 6 kilo verdim sonra durdu.74'e takıldım kaldım.ıkı haftadır nerdeyse hiç kilo vermedim.benim hemen hemen her günüm protein günü sebze yemeği unutuyorum ama bir farkı olmuyor.

bugün bir ay oldu diyete başlayalı. 80 kiloydum ve şimdi 74 oldum.yaklaşık 15 günde 6 kilo verdim sonra durdu.74'e takıldım kaldım.ıkı haftadır nerdeyse hiç kilo vermedim.benim hemen hemen her günüm protein günü sebze yemeği unutuyorum ama bir farkı olmuyor.

Metabolizman yavaşlamış olabilir mi ki :26:

Metabolizman yavaşlamış olabilir mi ki :26:

yürümekle alakalı sanırım. pek fazla yürüyemiyorum.aslında çok da hızlı kilo vermek istemiyorum ama insanın morali bozuluyor kilo verme durunca.hiç vermesem bile inat ettim 10 marta kadar devam edeceğim. artık alıştım acıkmıyorum bile canım bir şey de istemiyor.zaman geçtikçe daha kolay oluyor aslında.

Zaten tombisim bu çabaya 5 kilodan aşağısı kurtarmaz bence :KK30: Cidden çok istiyorum ve elimden geleni yapıyorum. Bakalım hayırlısı ama ben o 80 kiloya ineceğim, buna inancım tam :KK66:

Çok teşekkür ederim desteğin ve motive edişin için :79: Cümle devrik mi oldu ne :KK52:

ne demek canim benim. burda birbirimize destek olcaz ki keyifle verelim kilolarimizi. ben minimum 5 demek istemistim zatiiii :KK76: fazlasi olursa o sevincle daha cok tutunursun insallah dukan amcamizin muhtesem diyetine:KK8::KK8:

Merhabalar :)

Kısa ve öz anlatacak olursam ben de kilolarımdan dertliyim, ben de dukanın destekçisiyim, uygulayıcısıyım vs vs :) Geçen hafta salı başladım diyete bugün atak bitti (gönül isterdi ki 10 güne tamamlayayım diyeti ama yarın kız kıza partimiz var :))

Veeeeee mutlu son 5 kiloyu sevinç çığlıkları ile gönderdim. Misafir severim ama kilolar ben de yatıya kalmasınlar mümkünse :)))

Ben de aranızdayım :)

Yarın için kendime güzel yiyecekler bile yaptım, fotosunu çektim hepsini paylaşacağım. Partiye yiyeceklerimle gidiyorum siz anlayın artık ne kadar hevesli olduğumu :p

yürümekle alakalı sanırım. pek fazla yürüyemiyorum.aslında çok da hızlı kilo vermek istemiyorum ama insanın morali bozuluyor kilo verme durunca.hiç vermesem bile inat ettim 10 marta kadar devam edeceğim. artık alıştım acıkmıyorum bile canım bir şey de istemiyor.zaman geçtikçe daha kolay oluyor aslında.

Hareket metabolizmayı canlandırıyor evet. Bolca ahareket ve en az 30 dakikalık bir yürüyüşün ardından 1 haftada en az 2 kilo gider gibime geliyor.

ne demek canim benim. burda birbirimize destek olcaz ki keyifle verelim kilolarimizi. ben minimum 5 demek istemistim zatiiii :KK76: fazlasi olursa o sevincle daha cok tutunursun insallah dukan amcamizin muhtesem diyetine:KK8::KK8:

Dukanizm diye bi grup kurarız. Dukan Diyeti Yapma ve Anlatma Derneği, hatta :KK52:

Kısa ve öz anlatacak olursam ben de kilolarımdan dertliyim, ben de dukanın destekçisiyim, uygulayıcısıyım vs vs :) Geçen hafta salı başladım diyete bugün atak bitti (gönül isterdi ki 10 güne tamamlayayım diyeti ama yarın kız kıza partimiz var :))

Veeeeee mutlu son 5 kiloyu sevinç çığlıkları ile gönderdim. Misafir severim ama kilolar ben de yatıya kalmasınlar mümkünse :)))

Yarın için kendime güzel yiyecekler bile yaptım, fotosunu çektim hepsini paylaşacağım. Partiye yiyeceklerimle gidiyorum siz anlayın artık ne kadar hevesli olduğumu :p

Peki cnm kaç kiloydun, kaç kilo oldun :44:

Hoşgeldin bu arada hep bizimle ol, partide de çok aşma dozu :KK28:

Peki cnm kaç kiloydun, kaç kilo oldun :44:

Hoşgeldin bu arada hep bizimle ol, partide de çok aşma dozu :KK28:

Aslında sizlerinki gibi süsleyip püsleyip yazmak isterdim ama :))) gece gece üşendim uğraşmaya.
İsimsiz olunca ne kadar güzel yazıyorum üç haneli , ibrenin gösterdiği sayıyı 110 dum 105 oldum, ki bu yaşıma kadar bu kiloyu hiç görmemiştim :KK43:(((

Hoşbuldummmmm :)

kızlar moralim bozuldu:KK43:
bugün atak 3.günü bitirdim.
sabah tartıldığımda 96 kg çıkmıştım..az önce merak ettim tartıldım 97 kg:KK43:(((

Aslında sizlerinki gibi süsleyip püsleyip yazmak isterdim ama :))) gece gece üşendim uğraşmaya.
İsimsiz olunca ne kadar güzel yazıyorum üç haneli , ibrenin gösterdiği sayıyı 110 dum 105 oldum, ki bu yaşıma kadar bu kiloyu hiç görmemiştim :KK43:(((

Hoşbuldummmmm :)

110 olsam ben de çarşamba, sonraki hedefim 100 olacak. Güzel bi kilon var bana göre :KK1: Yaşın kaçtı mahsuru yoksa :26:

110 olsam ben de çarşamba, sonraki hedefim 100 olacak. Güzel bi kilon var bana göre :KK1: Yaşın kaçtı mahsuru yoksa :26:

ben kaç kere 30 kilo verdim bir bilsen ahhh ahhh. Ne başarıhikayeleri var bendeeee. Bu kilo güzel falan değil böhüüüü. Yaşımı söyleyeyim hemen 28 . Daha geçenlerde 18 diyordum ben yaaaa :'(

kızlaaaaar bugün atağımın 3.günü ve toplamda 1 kilo 600 gram verdim.nası sizce? 2 gün daha devam atağa
bu arada yorumları okudum da.dukan keki demişsiniz.çok önemli bi sorum var size

bu keki atakta yiyebiliyomuyuz?yiyemiyosak ne zaman yiyoruz?

canim bu kek her evrede yiyebiliyoruz. tadida cok güzel. kepek yediginin farkina bile varmiyorsun. tarifini yazim dene istersen.

1 yumurta
1-1,5 y.k splenda (ben sivi tatlandirici kullaniyorum)
vanilya aromasi (3-4 damla ne kadar istersen)
bunlari güzelce cirpiyorsun köpürene kadar
sonra...
1 tatli kasi misir nisastasi
1 cay kasigi kabartma tozu
1 cay kasigi kakao (az yagli olandan)
4 yemek kasigi light süt

hepsini karistirip 2 fincana bölüstürüyorsun (yarisina kadar olmali, fazlasi tasiyor), mikro dalga firinda en yüksek isida. 3-4 dakikada nefis keklerin hazirrr:KK56: afiyeti seker olsun :KK56:

atak evresinde sogan sarimsak olmamali bildigim kadariyla..gun icerisinde bende iyiydim de simdi biraz yorgun ve uykuluyum..ben atak evresi yapmasamda olucak aslinda bebegimi emziriyorum ama ek gidaya gectigim icin denemek istedim sütümü etkilemezse 5 etkiledigini hissedersem 3 gün yapicam..ben 10 ila 15 kilo hedefliyorum..2.evrede duruma göre 3.evreye gecicem..dukan testlerinde 3 aydan fazla bir süre cikmisti yani 2.evre icin..bende o süreye uyucam..bakalim..neler olucak:)

tesekkür ederim tombis:)evet emziriyorum..1 / 2 ögünde mama veriyorum..evet okudum canim ..atak evresini atlayip direk 2.den tavsiye ediyor ve birkac sart daha..ama ek gidaya basladigim icin basladim diyete..

hatta söyle oldu..diyeti erteliyordum daha ..ama yilbasi oncesi hasta oldum sütümü etkiledi cok..ek gidaya baslayinca , diyete baslamak istedim..cunku bu sekilde emzirmeyi azalttiginda o sürecte dikkat edilmediginde kilo aliniyormus cok..o yuzden vakit kaybetmek istemedim..5 ay sadece anne sütü verdim..simdi 2 ögün mama veriyorum malesef..yoksa 1 ay daha bekliycektim..ama zaten ben tereddütler yasarken 11 gün daha gecti:) ve biz 5 bucuk aylik olduk

tatlandirmak amaciyla kullanbilirsin canim, emziren anneler icin seyir evresinde yanlis hatilamiyorsam 1 porsiyon meyve, 2 dilim tam tahilli ekmek te serbesti. insallah sütünü etkilemez canim. bebisnin senin sütüne ihtiyaci var. hayirlisi olur insallah senin icin.

bence cok güzel kilo vermissin :nazar: sakin moralini bozma esobacim:KK20: :KK20: vucut bi anda 6 kilo kaybedince direnise gecmis olabilir. sakin pes etme ok:21: kilolarin pes etsin

ne güzel gel canim gel, hosgeldin sefalar getirdin. moral ve destek veren arkadaslar olmasi cok güzel.. tebrik ederim :nazar: cok güzel kilo vermissin. ben yavastan yavastan gidiyorum. bagisiklik yapmisim galiba.. bu defa vercem insallah fazlaliklarimi, yilmak yok, pes etmek yooooook yola devammmmm:KK52:

ben kaç kere 30 kilo verdim bir bilsen ahhh ahhh. Ne başarıhikayeleri var bendeeee. Bu kilo güzel falan değil böhüüüü. Yaşımı söyleyeyim hemen 28 . Daha geçenlerde 18 diyordum ben yaaaa :'(

Hehhehe ben de bende :KK60: ben de 20 kilo verdiydim. İnceldiydim. Hatta 100 olduydum 95 bile oldumdu geçen sene ama sonra bak 121 :80: Başladığımız noktaya dönüyoruz hep...

Ben de 28 yaşındayım :97:

ayy inşallah tüm gün yiyip içtiklerimdir.sabah uyandığımda gitmiş olurlar
resmen motivasyonum bozuldu
sanırım en iyisi sabahları tartılmak aç karna

Evet, aç karna sabah tartıl canım lavabodan sonra. Motivasyon bozacak bir şey yok. Daha yolun başında hepsi normal :119:

Hareket metabolizmayı canlandırıyor evet. Bolca ahareket ve en az 30 dakikalık bir yürüyüşün ardından 1 haftada en az 2 kilo gider gibime geliyor.

Dukanizm diye bi grup kurarız. Dukan Diyeti Yapma ve Anlatma Derneği, hatta :KK52:

ay ya gülmekten katildim. insallah hedeflerimize ulasirizda kurariz böyle bi grup:KK1::KK1:

kızlar moralim bozuldu:KK43:
bugün atak 3.günü bitirdim.
sabah tartıldığımda 96 kg çıkmıştım..az önce merak ettim tartıldım 97 kg:KK43:(((

aksam tartildiysan moralini hic bozma canim, ve kesinlikle bi daha aksam tartilma moral bozucu oluyor, +2 bile gördügüm oldu . yediklerimiz ictiklerimiz ve yorgunlugumuz fazla gösteriyor tartida. sabah tartildiysannnn :44: adetin yaklasmis olabilirmi acaba? su topluyor olabilir vucudun, tuzu azaltmanin faydasi olacaktir.

ay ya gülmekten katildim. insallah hedeflerimize ulasirizda kurariz böyle bi grup:KK1::KK1:

aksam tartildiysan moralini hic bozma canim, ve kesinlikle bi daha aksam tartilma moral bozucu oluyor, +2 bile gördügüm oldu . yediklerimiz ictiklerimiz ve yorgunlugumuz fazla gösteriyor tartida. sabah tartildiysannnn :44: adetin yaklasmis olabilirmi acaba? su topluyor olabilir vucudun, tuzu azaltmanin faydasi olacaktir.

Kadere bak; mesela sen şu anda benim olmak istediğim kilodasın. senin olmak istediğin kilodaki bi arkadaş da 49 olmak istiyor :125:

Acaba 121 olmak isteyen var mıdır a dostlar :118:

ne güzel gel canim gel, hosgeldin sefalar getirdin. moral ve destek veren arkadaslar olmasi cok güzel.. tebrik ederim :nazar: cok güzel kilo vermissin. ben yavastan yavastan gidiyorum. bagisiklik yapmisim galiba.. bu defa vercem insallah fazlaliklarimi, yilmak yok, pes etmek yooooook yola devammmmm:KK52:

Hoşbuldum canım:) tecrübeyle sabit isteyince hepsi gidiyor. Bir de kovduklarımızı geri almasak ne güzel olur.

Hehhehe ben de bende :KK60: ben de 20 kilo verdiydim. İnceldiydim. Hatta 100 olduydum 95 bile oldumdu geçen sene ama sonra bak 121 :80: Başladığımız noktaya dönüyoruz hep...

Ben de 28 yaşındayım :97:
:

bende 28 im :26: giden her 5 kilo icin 2 yas genclestigimi düsüncem:KK1: ya 20 kilo verince 8 yas genclesmis olcam.. citir gibi 20 yasinda olurmuyum acep :26: :KK8:

X