Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

kitabını aldım dün biraz okudum çok zor gelmedi ama evde tek olmayınca yapılan yemeklere cigerci kedisi gibi imrenmek bilemiyorum zor :)
zayıflayanlar önce nerden veriyor kgleri göbektenmi. kafamda zayıflayınca hayata küsen memişler nolcak sorusu var. onlarda çok lazımmış gibi küçüldüklerinden zayıflayınca varmı böyle bi durum bu diyettede karşılastıgınız :44:

yulaf kepegi satan bi iki site buldum onlardan sipariş vermeyi düşünüyorum

9 kiloda kalçalarım kayboldu. belim 8 cm inceldi. büyük gögüslere shibim onlarla ne kadar ugraşsam fazla küçülemezler. O nedenle bu konuda fikir ileri süremeyeceğim . ama nerede ise 9 aylık görüntüsünde bir karnım olmuştı . Karaman koyununun kuyruğu gibi dışar fırlamışda bir popo . Onlar yok artık:-). eskiden çok ince belliydim şimdi bel girintisi çok açık ortada

kitabını aldım dün biraz okudum çok zor gelmedi ama evde tek olmayınca yapılan yemeklere cigerci kedisi gibi imrenmek bilemiyorum zor :)
zayıflayanlar önce nerden veriyor kgleri göbektenmi. kafamda zayıflayınca hayata küsen memişler nolcak sorusu var. onlarda çok lazımmış gibi küçüldüklerinden zayıflayınca varmı böyle bi durum bu diyettede karşılastıgınız :44:

yulaf kepegi satan bi iki site buldum onlardan sipariş vermeyi düşünüyorum

yulaf kepeğini kipadan aldım. bulmuşken 2 paket aldım
migroslardan alan arkadaşlarda varmış. yakınlarda varsa bak derim.

bilgiler için teşekkürler :)
bu akşam bi market araştırması yapıp her şey tam olunca başlarım zaten

umarım bel bacak kalca ne varsa kücülür yukarılarda değişme olmaz
krem falan kullanmak ne kadar etki ediyor olsada göbek kısmında sabitleşmiiş artık kilolar

bende başlayınca kaç günde neler değişti yazarım :)

en güzeli hazırlanıp öyle başlamak, gerçi o arada hevesin kaçabiliyor :) benim biraz öyle oldu.
dün gittim yiyeceğim şeyleri aldım. kitabıda alıp öyle başladım. ama herkes ara öğünde yoğurt yiyormuş,
ben sabah ara öğünde hepsini yedim yoğurdumun :KK43:
öğlene accık tavuk göğsü getirdim onu yiycem. birdahaki ara öğünde napcam bilmiyorum :)
yemeden oluyormu?

bilgiler için teşekkürler :)
bu akşam bi market araştırması yapıp her şey tam olunca başlarım zaten

umarım bel bacak kalca ne varsa kücülür yukarılarda değişme olmaz
krem falan kullanmak ne kadar etki ediyor olsada göbek kısmında sabitleşmiiş artık kilolar

bende başlayınca kaç günde neler değişti yazarım :)

dukanın tavsiye ettiği egzersizleri de yaparsan göbektedi sabit kilolardan da kurtuluyorsunuz

en güzeli hazırlanıp öyle başlamak, gerçi o arada hevesin kaçabiliyor :) benim biraz öyle oldu.
dün gittim yiyeceğim şeyleri aldım. kitabıda alıp öyle başladım. ama herkes ara öğünde yoğurt yiyormuş,
ben sabah ara öğünde hepsini yedim yoğurdumun :KK43:
öğlene accık tavuk göğsü getirdim onu yiycem. birdahaki ara öğünde napcam bilmiyorum :)
yemeden oluyormu?

açlık hissini duymadan bir şeyler yemek lazım. hepside protein sınıfında olacak. vucudu aç bırakmadan sürekli protein yediğinde yağ karbonhidart şeker yok vucuttaki yağlar yanıyor. tavuk gögsün seni tok tutacaktır aslında. Protein yiyince pek açlık hissedilemiyor ama acıkmasan da ögün atlamayacak zamanında yiyeceksin
kolay gelsin

tüm büyük marketlerde vardır oysa light ton . nereye bacacağınızı bilemediniz her halde .ögün atlamayın. her ögünde protein şart çünkü.
ben yanımda işe ya balık ya tavuk kendim pişirip götürüyorum. sogukda olsa yogurdumla yiyorum. zor değil yanında yemeğini götürmen

Haklısınız yaşadığım ilçede büyük market yok malesef... Neyse ton balığını sıcak suda beklettim iyice öyle yedim yağı kalmamıştı sanki. Yarın tavuk haşlayıp getireceğim . Teşekkürler.

Son düzenleme:
Hanımlar merhaba,
Kısmetse bende bugün aranıza katılmayı istiyorum
Henüz light ürünlerimi alamadım ama kepeği internetten sipariş verdim.
Atak dönemindeki yemeklrimizin içine soğan katılabiliyormuydu ona kafam takıldı ama şimdi benim.
Kitabım var ama orada da gördüğümü hatırlamıyorum hiç.
Birde bu lor peynir herhalde diğer peynirlerden daha az yağlı. Onun lightını göremedim hç ama normalini yesem olur mu ki.

Hanımlar merhaba,
Kısmetse bende bugün aranıza katılmayı istiyorum
Henüz light ürünlerimi alamadım ama kepeği internetten sipariş verdim.
Atak dönemindeki yemeklrimizin içine soğan katılabiliyormuydu ona kafam takıldı ama şimdi benim.
Kitabım var ama orada da gördüğümü hatırlamıyorum hiç.
Birde bu lor peynir herhalde diğer peynirlerden daha az yağlı. Onun lightını göremedim hç ama normalini yesem olur mu ki.

lorunuzu kendiniz sıfır yağlı sütten yapabilirsiniz. Üzerinde yağ oranı yazmıyorsa emin olmazsınız. sogan tatlandırmak aömacı ile az miktarda serbest

öğlen yemeği olarak 2 minik kutu ton balığı yedim, pembelerden :KK1:
yanında da çilekli yeşil çayım :KK56:
ara öğünler için de 1 kutu ayranım var, yağ oranı %2 idi aldım bende..
1 kutu da activia'm var, yağ oranı azcık yüksek ama (%3) napiim bu kez bu var..
akşama da Allah kerim bakalım, tavuk yerim herhalde..

günaydın, kerbin püf noktası kesinlikle çok kısık ateşte pişirmek. bir kaç başarısız denemeden sonra keşfettim.birde çok sulu olmasın bulamaç kıvamında olsun.neredeyse mum alevi gibi bir ateşte( tavayı ısttıktan sonra kısıyorum) bir yüzü iyice pişsin ( 5-6 dk sürüyor) diğer yüzünü normal ateşte pişirirsin kolay gelsin...

ha bu arada bu diyetle yolumuz uzun vitamin takviyesi yapın derim (ben alıyorum)

kendi kendime cevap verdim gibi oldu bu yaştan sonra teknolojiye uyum bu kadar oluyor idare edin :)

teşekkür ederim püfler için :KK66: ama sizin midenizi bulandırmıyomu bu kepek ıyhh ömür boyu nasıl yicem meraklardayım bu arada yemeğe çıkmştm yazdklarınıza cwp weremedm k.bakmaın :nazar:

merhaba arkadaslar,
bugün bende dukan diyetine basladim..uzun arastirmalarim sonunda bu diyeti sectim.. umarim dogru bir secim yapmisimdir.5 ay önce dogum yaptim ve bu dogum kilolarindan kurtulmak istiyorum..5 ay sabirla bekledim artik diyet zamani..burayida epey takip ettim okudum..dilerim basaririm..bu sürecte yasadiklarimi , yaptiklarimi günlügümle birlikte buradada paylasmak istiyorum..herkese basarilar,,kolay gelsin:KK66:

DÜN 11 ÇEŞİT YEMEK OLAN BİR ARKADAŞ YOPLANTIDINDAYDIM.bir lokma bile yemedim irademe ben bile şaşırdım.ama uzun zmandır görmediklerim zayıflamışsın deyince ben de motivasyon tavan yaptı tabi gaza geldim.börekler yaş pastalar salataLAR GÖZÜME BİLE GÖZÜKMEDİ:))))şu aralar seyir evresi 7.gündeyim gerçi kilo vermem biraz durağanlaştı ama bu az,mle ben bu k,loları veririm::nazar:

merhaba arkadaşlar, bende bugün başladım bu diyete. İnşallah bu sefer olur. Bazı konularda danışmak istiyorum. Bugün yemiş olduğum ürünlerin hiçbiri light değil ama yinede başladım. sabah 2 tane haşlanmış yumurta ve 50 gr kadar kaşar peyniri yedim. arada 1 bardak normal günlük süt içtim. küçük bir dilim beyaz peynir yedim. öğlen saat 1.30 da haşlanmış tavuk göğsünü yoğurt ve dereotu ile karıştırıp yedim. bu arada su içiyorum. çayımı şekersiz içmeye çalışıyorum, ama tam beceremedim. büyük bir bardağa mercimek kadar normal şeker atıyorum psikolojik olarak rahatlatıyor beni çünkü şekersiz çay içemem ben ya:KK43:(( ama bugün tatlandırıcı alıyorum. onu kullanabilirim değil mi? akşama ne yerim bilmiyorum haaa bu arada unuttum 1 buçuk yemek kaşağı kepeği de tükettim. ürünlerin light olmaması diyeti çok etkiler mi?

merhaba arkadaşlar, bende bugün başladım bu diyete. İnşallah bu sefer olur. Bazı konularda danışmak istiyorum. Bugün yemiş olduğum ürünlerin hiçbiri light değil ama yinede başladım. sabah 2 tane haşlanmış yumurta ve 50 gr kadar kaşar peyniri yedim. arada 1 bardak normal günlük süt içtim. küçük bir dilim beyaz peynir yedim. öğlen saat 1.30 da haşlanmış tavuk göğsünü yoğurt ve dereotu ile karıştırıp yedim. bu arada su içiyorum. çayımı şekersiz içmeye çalışıyorum, ama tam beceremedim. büyük bir bardağa mercimek kadar normal şeker atıyorum psikolojik olarak rahatlatıyor beni çünkü şekersiz çay içemem ben ya:KK43:(( ama bugün tatlandırıcı alıyorum. onu kullanabilirim değil mi? akşama ne yerim bilmiyorum haaa bu arada unuttum 1 buçuk yemek kaşağı kepeği de tükettim. ürünlerin light olmaması diyeti çok etkiler mi?

anlaşılan sende kitabı okumadan kulaktan dolma ben bu diyeti yaparım diyenlerdensin:-)
kaşar yanlış yağ oranı yüksek!
normal peynirde de yağ yüksek!
normal sütte yağlı!
haşlanmış tavuk gögsü az dereotu doğru
senin yogurtta yağlıdır o da yanlış!
eh bir de şeker!
tatlım niye kendini kandıracaksın ki. tabii seninkide diyet ama dukan diyeti değil.
illa da tatlı krizindeysen tatlandırıcı kullanacaksın.

kuarallara uymayıp kafana göre yaptıgında ben de dukan yaptım bir faydası olmadı diyeceksin .
Lütfen kırılma ama yaptıkların baştan sona yanlış

merhaba arkadaslar,
bugün bende dukan diyetine basladim..uzun arastirmalarim sonunda bu diyeti sectim.. umarim dogru bir secim yapmisimdir.5 ay önce dogum yaptim ve bu dogum kilolarindan kurtulmak istiyorum..5 ay sabirla bekledim artik diyet zamani..burayida epey takip ettim okudum..dilerim basaririm..bu sürecte yasadiklarimi , yaptiklarimi günlügümle birlikte buradada paylasmak istiyorum..herkese basarilar,,kolay gelsin:KK66:

Hoşgeldin Pia:-)

Arkadaşlar merhaba,

Dukellanın tarifini bilen var mı bi türlü bulamadım, kitabımda evde gerçi orada yazıyor mu onuda bilmiyorum. Ataktayım ve inanılmaz tatlı istiyor canım.. :KK43:

Sen bir diyettesin fakat adı Dukan diyeti değil canım benim. Ben olsam zaten Dukan değil Karatay diyeti yapardım :KK34: Bence onu bi oku..

X