Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Bu soruyu ben de sık sık soruyorum kendime; ne yiyeceğim ben ya?

Allah ne verdiyse yiyeceğiz demek isterdim ama, maalesef, her bulduğumu yiyemeyeceğime göre tavuk mu yumurtadan çıkar; yumurta mı tavuktan sorusunu kendime sora sora mutfağa gideceğim ve evet bu sorunun cevabını kendimde bulacağım..

Hiçbiri...İkisi de yakında benden çıkacak...

Çok güldüm yaaa :) Sen çok yaşa hemiiiii :):) Bu diyeti yapan herkesin ortak düşüncesi sanırım bu yönde :):)

Ben de gülüyorum kendi kendime, kendime evet kendime :) Zamanında dikkat etmedim yediklerime içtiklerime, ha bire oturdum , yattım, uyudum ve şimdi onun ceremesini çekiyorum :KK57:

Bu akşam arkadaşımla buluşucam. Dışarda göğüs ızgara yesem bişi olmaz demi. Sadece ızgara tavuk ya da balık yerim. Olmazsa yoğurdumu yanımda götürür, tavuğun yanına 3 kaşık falan koyar yerim :KK52: Olar mı ki :44:
Çok güldüm yaaa :) Sen çok yaşa hemiiiii :):) Bu diyeti yapan herkesin ortak düşüncesi sanırım bu yönde :):)

Bu soruyu ben de sık sık soruyorum kendime; ne yiyeceğim ben ya?

Allah ne verdiyse yiyeceğiz demek isterdim ama, maalesef, her bulduğumu yiyemeyeceğime göre tavuk mu yumurtadan çıkar; yumurta mı tavuktan sorusunu kendime sora sora mutfağa gideceğim ve evet bu sorunun cevabını kendimde bulacağım..

Hiçbiri...İkisi de yakında benden çıkacak...
:):):):KK37:eşimde bana yakında kanatlancaksn dio:KK9:

bilgecim cok yasa emi :KK1: sabah sabah güldürdün bizi :KK9: kanatlanip ucmak icin yeterince tavuk eti yiycege benziyoruz :KK37: tavuk yedigim gün ertesi sabaha daha cok kilo vermis oluyorum. bunu bi kac arkadas daha söylemisti sanirim. sabaha karsi uyumama ragmen uyandigimda tardim benim -600 gösterdi :KK8: 74,4 cok mutlu oldum :emir_bebek::emir_bebek:

Ne mutlu size güzel güzel kilo veriyorsunuz :) Bende tık yok yaa ne bu :KK50:
bilgecim cok yasa emi :KK1: sabah sabah güldürdün bizi :KK9: kanatlanip ucmak icin yeterince tavuk eti yiycege benziyoruz :KK37: tavuk yedigim gün ertesi sabaha daha cok kilo vermis oluyorum. bunu bi kac arkadas daha söylemisti sanirim. sabaha karsi uyumama ragmen uyandigimda tardim benim -600 gösterdi :KK8: 74,4 cok mutlu oldum :emir_bebek::emir_bebek:

canim benim, sen tartildin mi ki?? emim sende cok kilo vermissindir. karamsar olmak yok tatlim :KK20: kac gün oldu atagin, ayin 11 demi tartilcaktin??? tartida --- eksileri görünce bak nasil moral bulup, daha bi istahli yiyceksin tavuklari :KK56: (ne kadar miden bulansada :26:)

Tartılmadım ama aynıyım yaa aynaya bakıyorum aynıyım, yüzüm gözüm aynı, miğdem aynı hala büyük, hala karnım göbeğim şiş falan :KK50: Pes etmiom inatla devam ediyorum ama yok hala öyle bi değişim bi fark yok ya. Yoksa boşuna kastığımla mı kalıyorum bilmiyorum ki. Beleki de metabolizmam çok yavaş. Belki de yediklerim yarıyordur :18: 11 ocakta tartıya çıkıcaam bakalım. 4 gün sonra eğer kilom aynıysa ya da 1 kilo falan fark ediyorsa bu diyeti bırakırım gibime geliyor. :KK43:
canim benim, sen tartildin mi ki?? emim sende cok kilo vermissindir. karamsar olmak yok tatlim :KK20: kac gün oldu atagin, ayin 11 demi tartilcaktin??? tartida --- eksileri görünce bak nasil moral bulup, daha bi istahli yiyceksin tavuklari :KK56: (ne kadar miden bulansada :26:)

ben de bugün başladım diyete. 55.5 kiloyum ve amacım 46 ya inmek.gerçi sitesinde baktığımda ideal kilomu 49 olarak gösterdi...
merak ettiğim şu :atak süresi boyunca(5 gün) yiyebileceğim tatlı alternatifleri neler?mesala atıyorum bolulu hasan ustanın light kazandibi si ni yiyebilirmiyim?

Saldırı fazında nişasta ve şeker yasak. Nişastalı ya da şekerli ise ya da içindeki tatlandırıcının oranı yüksekse ve dukana uygun değilse yemesen iyi olur. Ataktan istediğin verimi elde edemezsin. Saf protein, bol su, bitki çayları falan öneriliyor. Light tatlılar için saldırı sonrası aşamaları beklesen iyi olur derim. Zaten 5 günmüş. Hemen geçer.

ben de bugün başladım diyete. 55.5 kiloyum ve amacım 46 ya inmek.gerçi sitesinde baktığımda ideal kilomu 49 olarak gösterdi...
merak ettiğim şu :atak süresi boyunca(5 gün) yiyebileceğim tatlı alternatifleri neler?mesala atıyorum bolulu hasan ustanın light kazandibi si ni yiyebilirmiyim?

Ben de gülüyorum kendi kendime, kendime evet kendime :) Zamanında dikkat etmedim yediklerime içtiklerime, ha bire oturdum , yattım, uyudum ve şimdi onun ceremesini çekiyorum :KK57:

Bu akşam arkadaşımla buluşucam. Dışarda göğüs ızgara yesem bişi olmaz demi. Sadece ızgara tavuk ya da balık yerim. Olmazsa yoğurdumu yanımda götürür, tavuğun yanına 3 kaşık falan koyar yerim :KK52: Olar mı ki :44:

tabiki olur bilgecim , çokta güzel olur. Bende akşam konsere gidicem sevdiceğimle aynen senin dediğin gibi yapıcam :):) Diet kola içmek serbest hatta kitapta dukan amcam mutlaka için diyo :) bugün dördüncü günüm ben daha yeni içicem gerçi :):) bende yağsız tuzsuz ızgara tavuk ve kola içerim birde sütümü aldım yanıma en lightdan onu içerim bi arada tamamdır :):)

Sevgili arkadaşlarımm hepinize sevgiler... Bugünlük benden bu kadarr :):)

Hepinizi sevgiyle kucaklıyorum..

canim ilk basta ataktan sonra bir duraklaya biliyor ama daha sonra sende herkes gibi verirsin eminim buna
sakin pes etme inatla azimle devam et
burdada arkadaslar sayesinde motive oluyoruz
ama pes etmek diye bisey yok burda
sonuna kadar devam hedefe ulasana kadar

kızlar atağımın 6. günü hergün en az 700 gram azalmıştım bugün bi baktım 300 gitmiş.moralim bozuldu tabi oda iyide hep çok çok gidiyodu alışmıştım sanırım.acaba atagı beş gün yapsamda bugün seyire mi geçsem.verecegim kilonun yarısından fazlasını atakta verdim zaten.ne yapıyım ya yardım edin öneride bulunun kızlar bana

bence de seyire geç. her başlayan nedense atağı uzattığın da şıp diye bütün kilolar gidecek sanıyor. seyirde daha yavaş vereceksin atakta giden su ve ödem asıl kilo vermeye yağ yakmaya seyirde başlayacaksın. sebze günlerinden sonra tartılıp moral bozma sebze su tuttuğu için kilon yüksek çıkacak haftada bir yada protein günüden sonra sabah tartıl. diyetinde kolaylıklar dilerim

Arkadaşlar Dukan diyetinde bugün 3. günüm fakat Yulaf Kepeği bulamadım bir türlü o nedenle ilk gün Karışık tahıllı ekmek yedim sizce bu rejimimi etkilemişmidir? Bir öneriniz varmı ekmek yerine kepeklimi daha iiyidir ya da tahıllı mı ??

Arkadaşlar Dukan diyetinde bugün 3. günüm fakat Yulaf Kepeği bulamadım bir türlü o nedenle ilk gün Karışık tahıllı ekmek yedim sizce bu rejimimi etkilemişmidir? Bir öneriniz varmı ekmek yerine kepeklimi daha iiyidir ya da tahıllı mı ??

bence hic birini yeme benim kendi fikrim ekmek kattiyen yasak yani ancak yulaf kepegini bulursan onu tuket derim etkileyede bilir

Ekmek yok canım hiç bir çeşidi yok onun yerine git yulaf ezmesi al yulaf kepeği bulana kadar yulaf ezmesini un haline getir krep de yap kek de :)sevgiler...

Son düzenleme:
herkese merhabalaarrr:)
bol eksili günler diliyorum..
ben de bu sabah itibariyle 98 kiloyla dukan diyetine başlamış bulunmaktayım.
7 gün atak yapacağım.umarım pes etmem..motivasyonum çok çabuk düşebiliyor ama hemen de gaza gelebiliyorum :)
bende insülin direnci var, umarım vücudumun direnci kolayca kırılır.bir yandan da şeker haplarımı içmeye devam edeceğim.
konuyu sürekli takip edip sizlerle yazışmanın bana iyi geleceğini düşünüyorum..

sabah

aç karna 2 bardak su içtim
kahvaltıda 2 yumurta ve yağsız peynirden yapıp mikroda pişirdiğim omleti yedim ve 1 fincan yeşil çay içtim

yulaf kepeğini migrostan aldım.doğalsan marka.doğru mu acaba?
yoğurda karıştırıp yesem olur mu ?bir de her gün tam olarak ne kadar tüketmeliyim ?

Son düzenleme:
Tartılmadım ama aynıyım yaa aynaya bakıyorum aynıyım, yüzüm gözüm aynı, miğdem aynı hala büyük, hala karnım göbeğim şiş falan :KK50: Pes etmiom inatla devam ediyorum ama yok hala öyle bi değişim bi fark yok ya. Yoksa boşuna kastığımla mı kalıyorum bilmiyorum ki. Beleki de metabolizmam çok yavaş. Belki de yediklerim yarıyordur :18: 11 ocakta tartıya çıkıcaam bakalım. 4 gün sonra eğer kilom aynıysa ya da 1 kilo falan fark ediyorsa bu diyeti bırakırım gibime geliyor. :KK43:

Bilgecim vücud ölçülerini aldın mı ? almadıysan hemen al diğer arkadaşlarda alsınlar kilo vermesende mutlaka inceliyorsun örnek vereyim eski arkadaşlar bilir sık sık yazıyorum 90 cm olan belim bu sabah güçlendirmedeyim 15 gündür kilo kaybı yok ama 2 cmm daha incelmişim 73 cm olmuş :) sevgiler... pes etmek yok bu kiloları biz 3 - 4 günde almadıkki hemencik gitsinler direnç gösterecekler tabi :)

herkese merhabalaarrr:)
bol eksili günler diliyorum..
ben de bu sabah itibariyle 98 kiloyla dukan diyetine başlamış bulunmaktayım.
7 gün atak yapacağım.umarım pes etmem..motivasyonum çok çabuk düşebiliyor ama hemen de gaza gelebiliyorum :)
bende insülin direnci var, umarım vücudumun direnci kolayca kırılır.bir yandan da şeker haplarımı içmeye devam edeceğim.
konuyu sürekli takip edip sizlerle yazışmanın bana iyi geleceğini düşünüyorum..

sabah

aç karna 2 bardak su içtim
kahvaltıda 2 yumurta ve yağsız peynirden yapıp mikroda pişirdiğim omleti yedim ve 1 fincan yeşil çay içtim

yulaf kepeğini migrostan aldım.doğalsan marka.doğru mu acaba?
yoğurda karıştırıp yesem olur mu ?bir de her gün tam olarak ne kadar tüketmeliyim ?
eger ataktaysan gunde 1.5kaşık seyirde 2 oluyor .ben aktardan alyorum ama farketmez sanırm onemli olan yulaf kepegi olsun yogurtlada yenebiliyor cnm kolay gelsin

X