Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Bugün bende dudak kuruması başladı her ne hikmetse. Öylesine kuruyor ki resmen üstünde beyaz bi tabaka oluşuyor :KK50: Ağzım kuruyor. Halbuki çoook su içiyorum. Neden acaba :44:
cok tuzlu yemis olabilirsin yada cok peynir tuketmis olabilirsin bu arada bilge atagin kacinci gunu oldu bugun merakla bekliyorum valla ben seni ne zaman tartilacaksin

kizlar sizde kacamak yapiyormusunuz ben aksama kadar gayet guzel hic firesiz geliyorum, aksam yemekten sonra da bogazim gicirdiyo resmen ,kuruyemis atiyorum agzima ,cocuklarin krekerlerinden ,yada evdekilere yaptigim yemeklerden. bugun 2 kasik kuru fasulye yedim valla 2 tane findik 1 cubuk kreker de yedim daha gece uzun valla naaapicam bilmem kekimide sabah okulda yedim hapi yuttum ben ozel gunumun getirdikleri hep bunlar onuda biliyorum

Kızlar az önce komşum soğan istemeye geldi. Uzun zamandır görmemiştim merdivende orda burda. Her neyse beni gördü sen ne kadar zayıflamışsın dedi. Tabi bence ben zayıflamadığım için şaşırdım. Yok yaa zayıflamadım dedim. Yok yok sen baya zayıflamışsın dedi. Yüzün süzülmemiş ama göbek kısmın yayvandı eskiden şimdi çok güzel olmuş, ver ver kilo ver falan dedi :KK52:

Olabilir canım yaa, bilmiyorum ki, Dudaklarım kurudu çatladı krem falan sürdüm öyle. 11 ocak gibi tartılmayı planlıyorum :)
cok tuzlu yemis olabilirsin yada cok peynir tuketmis olabilirsin bu arada bilge atagin kacinci gunu oldu bugun merakla bekliyorum valla ben seni ne zaman tartilacaksin

Ben tek yaşıyorum ondan işim kolay ama sizin de işiniz zor yaa. Nefis işte çekiyor. Canınız görünce çekiyor demi. Ben de sokakta çarşıda falan bişiler yiyenleri görünce dayanamıyorum içim kıyılıyor ama sabrediyorum :18:

kizlar sizde kacamak yapiyormusunuz ben aksama kadar gayet guzel hic firesiz geliyorum, aksam yemekten sonra da bogazim gicirdiyo resmen ,kuruyemis atiyorum agzima ,cocuklarin krekerlerinden ,yada evdekilere yaptigim yemeklerden. bugun 2 kasik kuru fasulye yedim valla 2 tane findik 1 cubuk kreker de yedim daha gece uzun valla naaapicam bilmem kekimide sabah okulda yedim hapi yuttum ben ozel gunumun getirdikleri hep bunlar onuda biliyorum

dukan duraklamada bol yeşil çay tüketin diyordu

Canim tesekkür ederim, 10 gün kadar grip oldum, yeni toparlaniyorum, grip sirasinda ilacta kullandim cok bitkin düstüm, bir kac gün ilac üzerine de yesil cay icince kötü hissettim ve yesil cayi da biraktim o günden bu yana, etkisi olmustur muhtemelen onunda. Yada grip ve ilaclardan dolayi sistim :KK37: Ne kadar cok bahanem var. Duraklamaya girmis olamam, havalar isinmadan kabul etmiyorum :KK52:

merhaba arkadaşlar, bende pazartesi günü dukana başladım. dukandan önce 5 günde 5 kilo diyetini yaptım bikaç hafta ve 62 den 59 a düştüm. bugün tartıldğımda da 58 çıktım. 5 günde 1 kilo vermişim. diyet çook güzel gidiyor şimdilik hiç diyetteymişim gibi gelmiyor. seyir evresine geçtim. 4 gün protein, 3 gün protein sebze, 1 günde serbest gün yapacağım( abartmadan tabi).. yulaf kepeğini de aldım gerçekten yulf kepeği tam bi kutarıcı, mükemmel bişey. yalnız bu diyetlerden dolayı resmen asosyal oldum. insan ilişkilerim bitmek üzere :) ben tek yaşıyorum ve diyeti uygulamam çok kolay oluyor ama arkadaşlar fln çağırdığında gidemiyorum kimseye :KK43: diyet yapıyorum demiyordum başka şeyler uyduruyordum ama daha sonra diyet yapıyorum fln demeye başladım, amannnn bi günde ye zaten çok şişman değilsin ne olacak diyip canımı çok sıkıyorlar. ben götürsem yemeğimi komik olacak. sizde bu konuda sorun yaşıyor musunuz? önerileeriniz var mı*

Evet ben de alışamadım henüz. Sorun yaşıyorum, arkadaşlarla yemeğe, cafeye, gezmeye hiçbi yere gitmiyorum. Dışarda umarsızca bişiler yiyenleri gördkçe moralim bozuluyor. Hele ki dışarda cafe yemek falan asla gidemem. Herkes bişi yerken içim acır yiyemiom die :KK14:

Sosyallik sıfır.. Ama kendime lan güvensizliğimden. Yerim die korkuom :KK43:

aslında ben çok motiveyim yemem ama arkadaşlar çok ısrar ediyor yemezsem bozuluyorlar ayıp oluyor. bugün ye ne olacak fln diyorlar. üffffffff....artık kimseye gitmemek için çeşitli bahaneler buluyorum :) bu defa çok azimliyim, spor salonuna da gidiyorum. artık bi kaç ay idare edeceğim...

aaaaaym.jpg

bu hafta beni unutmadigin icin tesekkurler telli turna
sanada cok gecmis olsun insallah biran once bulantilarinda azalirda sende rahat bir hamilelik gecirirsin
zaman ayiripta liste yaptigin icin tekrar tesekkurler

çok hastayım arkadaşlar ateş grip mide bulantısı bogaz agrısı :KK5: devamlı uyuyorum o yüzden iyileşene kadar ara verdim iyileştikten sonra başlıycam çünkü bol vitamin almam lazım ve ailemin evindeyim zorla yedirilen yemekler birde mide bulantısı çok oldugu için yediklrmide çıkartıyorum durum kötü... çok üzülerek pazartesi salıya kadar yazdıklarınızı okumakla yetinicem oysaki herşey çok güzel gidiyordu :2:

Kızlar nasılsınızz...bugün atakta 5. günüm ve bugün tartıldım bi baktım 67 kiloyum..şoka girdim..heralde vucuttaki ödem gitti ne bileyim 5 günde 5 kilo gidermi yaaa...hep böyle devam etmicek biliyorum ama motive oldum çok çokkk:)..kilo panelini düzeltemedim yaaa:KK43:..nerden oluyordu ki...

arkadaslar merhaba
nasil yapiyosunuz ilk hadta neler yiyosunuz benim kitabim yok elimde nereden yardim alabilirimm

3. atak günüm bitti bugün. ve dün epey bi kaçamaklar yaptım utancımdan buraya gelip yazamazdım o yüzden ama bu sabah tartıldığımda 1 kilo daha eksik çıktım inanamadım :nazar: bu akşam da balık yedim ama yanında çok az marul salatasıyla. tek basına balık yiyemiyorum umarım bi sakıncası olmamıştır :KK14: yani kısacası başladığımdan beri 2 kilo vermiş durumdayım :KK23:

çok hastayım arkadaşlar ateş grip mide bulantısı bogaz agrısı :KK5: devamlı uyuyorum o yüzden iyileşene kadar ara verdim iyileştikten sonra başlıycam çünkü bol vitamin almam lazım ve ailemin evindeyim zorla yedirilen yemekler birde mide bulantısı çok oldugu için yediklrmide çıkartıyorum durum kötü... çok üzülerek pazartesi salıya kadar yazdıklarınızı okumakla yetinicem oysaki herşey çok güzel gidiyordu :2:

çok geçmişolsun tabi hastalıkta zor acil şifalar canım hemen iyileşirsin inş devam edersin ...

gecen yaz bu diyetle ki çok sıkı uymamama rağmen yaz meyvelerini çok severim azda olsa karpuz yiyodum:KK70: 52 kilo olmuştum. Kışın çok fazla stressten dolayı 6 kilo kadar aldım şu an 58 kiloyum ve kilom hızla artmakta... Diyet için disipline giremiyorum sürekli tatlı ve karbo ihtiyacı hissediyorum. Karbınhidrat bağımlısı oldum resmen... En azından buraya ne yediğimi neler yaptığımı yazarsam kaçamak yapmaya utanırım diye düşünüyorum. Bugün son kez istediklerimi yedim bol bol ekmek üstü fıstık ezmesi ve brownie intense :18: eminim 1 kilo almışımdır:2: Her neyse lütfen bana destek olur musunuz?

Günaydınlarrrrr :KK34:

Uyandım su içtim, sonra yumurtayı koydum ocağa haşlansın diye. Haşlanınca 2 yumurta, az bişi yağsız peynir, biraz lor yiyeceğim. Krep yapsam mı yapmasam mı karar veremedim. Tadını sevmiyorum kepeğin yaa :KK25: Süte koyup bi yudumda içsem daha iyi olur gibime geliyor..

bu yulaf kepeğini yerken midem tur atıyo sanki içimde :KK43: ne yiyecem ben bugun ya ewde annem var babamla kız kardeşimde kahvaltıya gelecek haliyle kahvaltı gusel olacak sonra arkadaşlarm misafrliğe gelecek e haliyle onlara da bişiler hazırlanck bennn ne yapcamm yaaa:KK43: ne yiyecem ben yaaa

Bu soruyu ben de sık sık soruyorum kendime; ne yiyeceğim ben ya?

Allah ne verdiyse yiyeceğiz demek isterdim ama, maalesef, her bulduğumu yiyemeyeceğime göre tavuk mu yumurtadan çıkar; yumurta mı tavuktan sorusunu kendime sora sora mutfağa gideceğim ve evet bu sorunun cevabını kendimde bulacağım..

Hiçbiri...İkisi de yakında benden çıkacak...

arkadaşlar bugün 3 günlük atak evresinden sonra seyir evresine geçtim sonuç mükemmel atak evresinin sonunda 1900g vermişim çok mutluyum istediğim kiloya ulaşacağım.

Arkadaşlar merhaba,

Atak evresinde bugün 4. günüm sabah aç karınla tartıldığımda 3 kilo vermiş görünüyordum ve çok mutlu oldum :) Daha fazla istek geldii :) Umarım hep böyle eksileri görürüz :):)

Dün ki menümde ise;

Sabah:
1,5 y.k. yulaf kepeği, 1 yumurta, 4 y.k süt ile karıştırıp yaptığım krep , biraz light beyaz peynir, iki dilimde light hindi füme ile bir bardak yeşil çay
Aralarda bolca su..
Öğleye doğru bir bardak light süt

Öğleden sonra;
Bi kase dukan diyet yayla çorbası
Bi parça yoğurt nane ile harmanlanmış beyaz et

Akşam;
Bi kase yoğurt ve bir fincan bitki çayı
(....Sadece yoğurt yememin sebebi akşam arkş dışarda buluşunca bizim meşhur kahve falı günümüz için kahve içtim şekersiz diye ısrar etmeme rağmen garson bildiğin bol şekerli bi kahve getirmiş, mecbur üç yudum içerek gerisini döktüm. Sonuç itibariyle o üç yudumda bile vicdan yaptım bu yüzden dengeli olsun diye ve çokta açlık olmadığı için akşam sadece yoğurt yedim :KK43:.... )

Bu arada her zaman ki gibi 2 lt yakın su ve 25 dk yürüyüş yaptım. Dünü de bu şekilde kapattım...

Sevgiler herkese....

kızlar atağımın 6. günü hergün en az 700 gram azalmıştım bugün bi baktım 300 gitmiş.moralim bozuldu tabi oda iyide hep çok çok gidiyodu alışmıştım sanırım.acaba atagı beş gün yapsamda bugün seyire mi geçsem.verecegim kilonun yarısından fazlasını atakta verdim zaten.ne yapıyım ya yardım edin öneride bulunun kızlar bana

X