Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Günaydın güzeller ...
Güçlendirmede olan arkadaşlar arada artılar görüyormusunuz ? ben bi artı bi eksi görüyorum kilo verenlerde vardı güçlendirmede bende öyle umuyordum ama artılar eksiler var . bi yardım arkadaşlar:)ssevgiler

selammm canlar :) bugün düne göre mutluyummm dün sabah 75.8 olan kilom bu sabah 75.1 olduuu yani -700 valla sevindirik oldum düşmüyo bi türlü diyordum düştü sonunda :)

Günaydın kızlar :KK42:

Yürüyüşten geldim şimdi. Bi fincan form çayı içip kahvaltımı yapacağım. Acaba kahvaltıda ne yesem yaa. Lor var, yumurta var, tavuk var, yoğurt var, süt var ama ben ne yiyeceğimi bilmiyorum. Açıkcası hiç biri cezbetmiyor ama mecbur bişiler yicem :124:

1 saat yürüdüm çok fena yoruldum :105:

72,8 KG GÖRDÜM gidiyor kilolar çok mutluyum.çevremdekilerde farkediyor ...

Günaydın kızlar :KK42:

Yürüyüşten geldim şimdi. Bi fincan form çayı içip kahvaltımı yapacağım. Acaba kahvaltıda ne yesem yaa. Lor var, yumurta var, tavuk var, yoğurt var, süt var ama ben ne yiyeceğimi bilmiyorum. Açıkcası hiç biri cezbetmiyor ama mecbur bişiler yicem :124:

1 saat yürüdüm çok fena yoruldum :105:

tamam spor iyi bişey ama sabahın köründe yaaaa
delimisin yatıp uyusana,takipteyim her zaman erken kalkıyosun :))))

Evet canım yaa en güzeli de işte bu zaten. Olmayan kıyafetlerimizin olması muhteşem bişi :21:
ben kilo alırken darlaşan kıyafetlerimden bir kısmını saklamıştım. şimdi kilo verdikçe onları çıkartıp deniyorum, olanları gardroba yeniden yerleştiriyorum.. mesela bu hafta en az 2 yıldır giyemediğim bir kot pantalonumu buldum. çok beğenerek almıştım ve severek giyerdim, kıyıp verememişim kimseye. denedim, eskisi gibi girebildim içine. ben bu pantolonu giyerken 70-72 kilo falandım. şimdiki kilomla olması da ilginç elbet..
varsa böyle giysilerin çıkartıp denemeye başla, acaip moral veriyor.

Ortlama 23 gibi uyuyup sabah 4-5 gibi uyanıyorum canım yaa :) Sanma ki normalde böyle düzenli bir hayatım vardı. Pc programcısıyım ben. Sabahlara kadar oturur, sabahın köründe yatar akşama kadar uyurdum :26: Benim normalim akşam 6 gibi uyanmaktı. Aslında hiçbir şey yediğim söylenemez ama bu düzensiz hayat, uyku ve pc başında hareketsiz oturmak canıma okudu :KK14: Aralık ayının son haftasından bu yana geceleri uyuyor, sabah uyanıyor günü insan gibi yaşıyorum. Akşam yatmadan kil maskemi ya da saç maskemi yapıyorum. Yüzümü yıkıyorum. Gece cilt kendini topluyor, Diyet sayesinde kendime bakıyorum. Ojelerim çatlak çatlak değil artık. Saçım hep düzgün, ya fönlü ya da maşalı. Cildim berrak, kıyafetlerim ütülü :KK9:

Anlayacağın hayata çekidüzen vermenin zamanı geldi ve ben 30 olmadan kendime geleceğim dedim, karar verdim. Bu kadar tembellik yeter. Sabah erkenden uyanmıştım zaten, biraz çalıştım işlerimi yaptım sonra insanlar sokağa dökülmeye başlayınca market bahanesiyle çıktım, bizim ilçenin en uzak marketine gittim geldim. Maksatım Doğadan form çayı ve light süt almaktı :KK75:

Burcum ikizler yükselenim terazi çoook tembel biriyim ben, bu üşengeçliğimden kurtulmazsam evde kalacam yeminle :KK52:
tamam spor iyi bişey ama sabahın köründe yaaaa
delimisin yatıp uyusana,takipteyim her zaman erken kalkıyosun :))))

benim arkadşaım yaptı bu diyeti çokta güzel kilo verdi.şuan 52 kilo fakat ben yaptığımda kilo veriyodum ama vücudu bu kadar yormanın hiç anlamı yok diye düşünüyorum evet heryerde denenmiş başarıyada ulaşmış bir diet ama bence kendimisi kandırmayalım biz kadınlara kilo dediğimiz zaman hep inanamak istiyoruz.kendimede bu konuda özeleştiri yapıyorum bi kaç kezz aaa bitkisel diip zayflama hapı bile kullandığım oldu.ama yo bunlar ilerde böbrek karaciğer hastalıklarını getiricek.ben bunları yaşamak istemiyorum sizde yaşamayın yapmamız gerekenleri hepimiz biliyoruz ama kolaya kaçıyoruz hep açlık olmadan hisedilmeden kilo verilmiyor.ve spor olmadanda vücut sıkılaşmıyor kremlerde palavra yani.işin özeti sadece bunlara güvenerek bu iş olmaz:) çocuk yaştan beri diet yapan biri olara bunları söylüyorum ayrıca abim beslenme uzmanı ve spor hekimi olduğu için bunları sizinle paylaşmak istedim.bu arada zayıflama haplarının içinde az miktarda uyuşturucu olduğunun söylentileri var ki bence çok mantıklı.nerden biliyorum bende denedim ve izmir alsanaktak yalıdaki (belki bilenleriniz vardır ) izmirde çok tanınan bir dietisten bunu bana söyledi.dukandan girdim konuya çok konuştum işin özeti sağlıklı beslenin mideyi küçültün kızlarr hepiniz güzelsiniz

Aslında çok haklısın. Az az yesek, sebze yemeği yesek, salata yesek, unlu gıdalardan uzak dursak, kola gazoz vb içmesek ve her gün aksatmadan sadece 1 saat yürüsek hem çok daha sağlıklı oluruz hem de çok daha güzel kilo veririz. Bence olay ne biliyor musun?

Biz gevşek bırakıldığımızda bu sağlıklı beslenme işini beceremiyoruz. Kaçamaklar kaçamakları kovalıyor derken bi bakmışsın sağlık mağlık hak getire.. Sonunda da böyle bir gruba ya da bir akıma hapsolup kilo vermeye kitleniyoruz.

En mantıklısı geçen gün de yazdım Canan Karatay'ın beslenme planı. Kan şekerimizi, insülinimizi ve iştahımızı kontrol altında tutup miğdemizi tıka basa doldurmasak hem karnımız kısa sürede inecek hem de sağlıklı beslenmiş olacağız. Benim 1 ay içinde 10-15 kilo vermem lazım ondan bu diyete giriştim aslında. Bu kadar kısıtlı zamanım olmasa zaten 1 aydır sağlıklı besleniyordum. Acilen 100 falan olmam lazım ondan bu acelem :KK17:
benim arkadşaım yaptı bu diyeti çokta güzel kilo verdi.şuan 52 kilo fakat ben yaptığımda kilo veriyodum ama vücudu bu kadar yormanın hiç anlamı yok diye düşünüyorum evet heryerde denenmiş başarıyada ulaşmış bir diet ama bence kendimisi kandırmayalım biz kadınlara kilo dediğimiz zaman hep inanamak istiyoruz.kendimede bu konuda özeleştiri yapıyorum bi kaç kezz aaa bitkisel diip zayflama hapı bile kullandığım oldu.ama yo bunlar ilerde böbrek karaciğer hastalıklarını getiricek.ben bunları yaşamak istemiyorum sizde yaşamayın yapmamız gerekenleri hepimiz biliyoruz ama kolaya kaçıyoruz hep açlık olmadan hisedilmeden kilo verilmiyor.ve spor olmadanda vücut sıkılaşmıyor kremlerde palavra yani.işin özeti sadece bunlara güvenerek bu iş olmaz:) çocuk yaştan beri diet yapan biri olara bunları söylüyorum ayrıca abim beslenme uzmanı ve spor hekimi olduğu için bunları sizinle paylaşmak istedim.bu arada zayıflama haplarının içinde az miktarda uyuşturucu olduğunun söylentileri var ki bence çok mantıklı.nerden biliyorum bende denedim ve izmir alsanaktak yalıdaki (belki bilenleriniz vardır ) izmirde çok tanınan bir dietisten bunu bana söyledi.dukandan girdim konuya çok konuştum işin özeti sağlıklı beslenin mideyi küçültün kızlarr hepiniz güzelsiniz

telli turnam bugün hiç uğramadı sanırım, boşamı yaptık acaba kilo bildirimini?????
yeni anne adayımız bulantılarla mı boğuşuyor acaba? umarım bebekte kendisi de iyidir :nazar: :nazar:

bulut_bebek nasılsın canım? oh ne güzel hamilelik sonuna galiba diyete başladığın kiloya anca çıkacaksın, ben doğumdan sonra şişler inince 9 kilo azalmıştım tabi bana kalan 7 kilo olmuştu, emzirirken de ilk başlarda almadımda son zamanlarda 7 kilocuk almışım, o kısmı hiç farketmedim ama :26:

iyiyim canıııımmmm sen nasılsın?vallahi canım bende öyle olmasını umuyorum inşallah zayıflamadan önce 72,300 kiloydum hamileliğimin sonunda 75 e bile rağzıyım vallahi dediğin gibi hamilelik bitincede 6 7 kilo versem ooooo süper olur :KK1::KK1::KK1::KK1:ama tabi bunların hepsi şimdilik hayel bakta son zamanlar çok kilo almaya başlamıyım :KK1::KK1::KK1:ayyy inşallah olmaz ama ben çok miğde bulantısı yaşadım hala dah ara ara yapıyo bulantı bence ondanda fazla kilo almadım bakalım haziran sonunda görcez kilo milo boşver önemli olan bebeğimin sağlığı 10 gündür hep yüreğim ağzımda dolaşıyodum 2li tarama testi yaptırdım sonucunu bekliyodum ALLAHIMA binlerce kez şükür ki dün sonucu aldım sonuş normalmiş bi problem yok dedi doktor inanırmısın üzerimden koca bi yük kalktı inşallah sağ sağlim alırım kızımı kucağıma....

evet tatlim ayni günde haber vermistik. benim testler bos cikti :KK5: cok büyük hayal kirikligina ugramistim. toparlanmamda zor oldu. diyeti birakinca kat kat fazla +larla tekrar buraya döndüm. cok sükür iyiyim simdi. artik bebek olayini simdilik askiya aliyorum. önce kilolarimdan kurtulmak istiyorum. senin adina o kadar cok sevindim ki anlatamam. rabbim tamamina erdirsin insallah, sag salim saglicakla alirsin bebisini kucagina. bize de resminizi koyarsiniz bakariz yegenimize :KK19: dogum tarihini verdimi doktor? as ermen bulantilarin varmi? güzel dileklerin icin sagolasin canim! kendine coook iyi bak, bebisinede.öptüm!!!

evet canım boşver sıkma sakın canını dediğin gibi kilolarını verip öyle hamile kalırsın inşallah...vallahi benim hamileliğim 3 ay çok zor geçti aşı derecede bulantım vardı ama öyle aş ermem falan olmadı 3 ay bittikten sonra 1 hafta çok iyiydim ama bu sıralar yine başladı bulantılarım bide kabızlık çok çektim ama burda birinden duydum sabahları aç karnına kivi yiyip su içiyorum biraz daha iyiyim şimdi. doktor 3 temmuz dedi normal tarih ama haziran sonuda olabilir dedi bi kızım olacak inşallah sağ sağlim kucağımıza bi alalım fotosunu koyarım sizede cnm öpüyorum çok

Harika gidiyorsun canım...

Ben hiç iyi değilim bu ara. Çok kötüyüm midem felaket şu an bile bunları yazarken zorlanan benim ne şartlar altında çalıştığımı var siz düşünün. Şu bulantılar fenalıklar bir geçse yaaa

ahhh canım benim seni çok iyi anlıyorum çok kötü bişey benim 3 ay bittikten sonra ne güzel bitti artık demiştim doktorda 3 aydan sonra azalır diyodu evet 3 ay bitti benim bulantılarda bitti ama bu sıra tekrardan başladı hatta dün sabah çıkarttım inşallah bitecek bu günlerimiz canım bebişlerimizi kucağımıza alınca bizden mutlusu olmucak sen kalp atışlarını duymaya gittinmi canım nasıl sağlıklıdır inşallah

kızlarr çok mutluyuumm 1 kilo daha gittii :)) oldum 66.3 :KK37: :KK37:

tebrikler canim!!!

Harika gidiyorsun canım...

Ben hiç iyi değilim bu ara. Çok kötüyüm midem felaket şu an bile bunları yazarken zorlanan benim ne şartlar altında çalıştığımı var siz düşünün. Şu bulantılar fenalıklar bir geçse yaaa

bebegin hayirli ugurlu olsun telli turnam, cok sevindim canim, allah tamamina erdirsin insallah. ilk aylarda mide bulantisi cok oluyor. benimki de felaketti, ilk 3 ay ve son 3 ay mide bulantisi ve yanmasi oluyordu. benim cimcime cok yukarda oldugu icin mideme basinc yapiyodu. fazla bisey yesem cikacak gibi oluyordu. o yüzden fazla kilo almadim. 10 kilo kadar almistim. insallah sizlerde fazla kilo almazsiniz, amaaaaa alirsanizda bosverin. önemli olan sizin ve bebeginizin sagligi. o an kilo aklina bile gelmiyor insanin.

benide listeye eklemissin tatlim, cok sagolasin. belki utanirimda artik kendime iyce gelirim :)

kendinize cok iyi bak, öpüyorum seni!

selammm canlar :) bugün düne göre mutluyummm dün sabah 75.8 olan kilom bu sabah 75.1 olduuu yani -700 valla sevindirik oldum düşmüyo bi türlü diyordum düştü sonunda :)

harikasin canim, bende -600le uyandim bugüne :)

72,8 KG GÖRDÜM gidiyor kilolar çok mutluyum.çevremdekilerde farkediyor ...

tebrikler canim!

evet canım boşver sıkma sakın canını dediğin gibi kilolarını verip öyle hamile kalırsın inşallah...vallahi benim hamileliğim 3 ay çok zor geçti aşı derecede bulantım vardı ama öyle aş ermem falan olmadı 3 ay bittikten sonra 1 hafta çok iyiydim ama bu sıralar yine başladı bulantılarım bide kabızlık çok çektim ama burda birinden duydum sabahları aç karnına kivi yiyip su içiyorum biraz daha iyiyim şimdi. doktor 3 temmuz dedi normal tarih ama haziran sonuda olabilir dedi bi kızım olacak inşallah sağ sağlim kucağımıza bi alalım fotosunu koyarım sizede cnm öpüyorum çok

ay ay ayyyy cok sevindimmmm kizimiz oluyor yani :) kizlar normalde erken gelir diyorlar ama benim kizim cok nazliydi. önce 6 temmuz dediler, sonra dogum tarihini 12 dediler. yine olmadi. güle oynaya gittim hastaneye.. 2 gün suni sanci verdiler, yine inat etti gelmedi en sonunda bicak altina girdim, sezeryanla dogum oldu 24 temmuzda. zor günlerdi ama coook güzel bi duygu herseyi unutturuyor canim! simdi herkes biseyler anlatiyordur. söyle yap böyle yap, aman böyle aci cektim söyle oldu diye.. hic birini takma kafana. herkesin dogumu farklidir, aciyi hissetmeside. piskolojikmen kendini hic zora sokma.. mümkün oldugunca sakin ve huzurlu bi hamilelik gecirmeye bak.
dilerim hersey gönlünüzce olur. sabirsizlikla bekliyoruz yegenlerimizi :)

aaaaaym.jpg

Telli turnam benide çizelgeye eklermsiniz bu arada 115tim atagmin 3.gunu 2 kilo vermişim cok mutlu oldum :-)

Herkese merhaba

Yeni gelen arkadaslarima basarilar dilerim, saglikli zayiflamalar. Bir süredir cok takip edemedim 1 haftadir da ayni kilodayim 79,5 altina inemedigim gibi 80 e kadar cikiyorum, bunun icin bildirimde yapmadim, duraklamaya mi girdim acaba? Kepek hakkimi genelde aksam kullaniyorum, gün ici kullansam aksam otururken canim sürekli bir seyler istiyor, o da duraklamaya sebep olur mu acaba?
Spor yapamiyorum yumruk yapip 1 saat yürüyüse ayiracak zamanimda yok, Dukan'in kendi egzersizlerini ve biraz daha fazlasini evde yapmaya baslicam o kadar. Baska önerisi olan var midir?

Herkese merhaba

Yeni gelen arkadaslarima basarilar dilerim, saglikli zayiflamalar. Bir süredir cok takip edemedim 1 haftadir da ayni kilodayim 79,5 altina inemedigim gibi 80 e kadar cikiyorum, bunun icin bildirimde yapmadim, duraklamaya mi girdim acaba? Kepek hakkimi genelde aksam kullaniyorum, gün ici kullansam aksam otururken canim sürekli bir seyler istiyor, o da duraklamaya sebep olur mu acaba?
Spor yapamiyorum yumruk yapip 1 saat yürüyüse ayiracak zamanimda yok, Dukan'in kendi egzersizlerini ve biraz daha fazlasini evde yapmaya baslicam o kadar. Baska önerisi olan var midir?

dukan duraklamada bol yeşil çay tüketin diyordu

kızlar çok pişmanım ama yaptm :KK43: ortam çok müsaitti bunun için engel olamadm kendime bi küçük lahmacun+2 fırında yapılmş yani yağda kızzartılmamş sigara böreği ve bi ayran içtm :KK43:((( ama onun dışında sudan başka birşey içmedm de yemedm de:KK43:

X