Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

günaydın kızlar.. ya benim psikolojim bozuldu ya regl dönemimdeyim tartılmadım ama hep kilo alıomuş gibi hissediorm kendimi:KK43: şuan zorlaya zorlaya yoğurtla karştrdığım yulaf kepeğimi yiyorm tadını hiç sewmiorm da... bu arada lütfen kaçamak yapıoruz diin ya arada kaçamaklar yapıorm çok şeyler deil ama yapıorm :KK43: benden başka kaçamak yapanları duymak istiorum ki psikolojm iice bozulmasın :)

Kaçamak yapmak araba son sürat hızla giderken aniden fren yapmaya benzer bence. Şöyle düşün fren yapıyorsun ama ya kaza olursa? Mümkün olduğunca kaçamak yapmamaya çalış derim. Bi kaçamak her zaman diğerini doğurur ve emeklerin boşa gider. Lütfen emeklerini boşa harcama. Ben de kaçamak yaptım dün, mesela haşlanmış yumurtanın gözüne vurdum, söylemesi ayıp 4 tane yedim :KK17: Çok pişman oldum ve karar verdim artık asla ama asla 2'den fazla yemeyeceğim. Bu diyeti başarıyla sürdürmemiz şart. Hayallerimiz gerçek olmalı artık..

günaydın kızlar.. ya benim psikolojim bozuldu ya regl dönemimdeyim tartılmadım ama hep kilo alıomuş gibi hissediorm kendimi:KK43: şuan zorlaya zorlaya yoğurtla karştrdığım yulaf kepeğimi yiyorm tadını hiç sewmiorm da... bu arada lütfen kaçamak yapıoruz diin ya arada kaçamaklar yapıorm çok şeyler deil ama yapıorm :KK43: benden başka kaçamak yapanları duymak istiorum ki psikolojm iice bozulmasın :)

Benimkiler de hep facia. Sanırım tadının çok kötü olması ve hamurun birbirini tutamaması ile ilgili bu. Kızgın, yanmaz ve yapışmaz bi tavada yapıyorum ben. Altını kısıp kendi kendine bi 5 dakika kadar pişmesini bekleyip, yavaşça arka tarafını çeviriyorum. Benim kullandığım tarif:

Atak evresinde olduğumdan 1.5 kaşık kepek kullanıyorum. Sütü de ona göre azaltıyorum. Zamanla alışacak elimiz. Refleks OLCAK BUNU YAPMAK. Nasıl olsa hep yicez demi :KK37:

[h=3]Malzemeler[/h]
  • 1 adet yumurta
  • Yarım su bardağı süt
  • Yarım çay kaşığı tuz
  • Yulaf Kepeği
[h=3]Hazırlanışı[/h]Yumurta, süt ve tuz bir kase içerisinde çırpılarak, 3 yemek kaşığı yulaf kepeği ilave edilir. Kıvamına bakılırak gerekirse 1 yemek kaşığı daha yulaf kepeği eklenir. Eğer yeterince koyu kıvamda olmazsa krebinizin iç kısmı ıslak kalacaktır. Son olarak karışım kısık ateşte yanmaz tava ile pişirilir.Bu malzemeden 2 adet orta boy krep çıkmaktadır.
şu krep taifinide tam yazabilir misiniz benmki tam bir facia ile sonuçlandı:))

şu krep taifinide tam yazabilir misiniz benmki tam bir facia ile sonuçlandı:))

krep tavasına tek parca halinde dkme de birer kaşık ayrı ayrı döküp pişir canım. oyle tavadan kaldırması daha kolay oluyor. tadını ben pek sevmedim krepim o sebeple kepeği hep kek olarak tukettim. gunluk 1 dilim kek:)

kızlar düğünümdeki kiloma indim. cok rahatsız etmediği icin bu kilo artık yavas yavas kilo vereyim ve de yavastan meyve yemeye baslıyım diye dusundum. diyetimin 3. ayındayım. kaçamaklarım oldu elbet bu zamana kadar ama ertesi gunleri cok katı yaptım diyeti. o sebeple hiç kilo aldıgım olmadı. tartıda dunden fazla cıkmamızın nedeninin hep şişkinlik ve tuvalet problemi oldugunu dusunerek moral bozmamaya calıstım. 20 gun boyunca gram inmediğim zamanda karamsarlıga kapılsam da bu durumun geçici olacagının farkındaydım. kızlarrr bu diyet bir mucizee:KK52:

Kek nasıl oluyor peki tarifi neydi :KK56:

1 yumurta, 1 çay bardağı süt, 6 kaşık yulaf kepeği,2 kaşık tam tahıl unu, 3 kaşık tatlandırıcı, limon kabugu rendesi ve birkaç damla limon suyu. bu karısımdan 6 adet kek cıkarırsan gunluk 3 tanesini ye. 3 tane cıkarırsan gunde 1 tanesini yiyebilirsin:) muffin kalıplarına dokerek pişiriyoruz. yarım paket kabertma tozu veya 1 cay kaşıgı karbonat

Son düzenleme:
Süpersin canım yaa büyük moral oldu bu. Böyle başaran arkadaşlar yazsa var ya deli gibi gaza geliriz biz :KK76:
kızlar düğünümdeki kiloma indim. cok rahatsız etmediği icin bu kilo artık yavas yavas kilo vereyim ve de yavastan meyve yemeye baslıyım diye dusundum. diyetimin 3. ayındayım. kaçamaklarım oldu elbet bu zamana kadar ama ertesi gunleri cok katı yaptım diyeti. o sebeple hiç kilo aldıgım olmadı. tartıda dunden fazla cıkmamızın nedeninin hep şişkinlik ve tuvalet problemi oldugunu dusunerek moral bozmamaya calıstım. 20 gun boyunca gram inmediğim zamanda karamsarlıga kapılsam da bu durumun geçici olacagının farkındaydım. kızlarrr bu diyet bir mucizee:KK52:

Teşekkür ederim hemen arşive attım. içinde yasaklı şeyler var, ataktan sonra yaparım artık :)

1 yumurta, 1 çay bardağı süt, 6 kaşık yulaf kepeği,2 kaşık tam tahıl unu, 3 kaşık tatlandırıcı, limon kabugu rendesi ve birkaç damla limon suyu. bu karısımdan 6 adet kek cıkarırsan gunluk 3 tanesini ye. 3 tane cıkarırsan gunde 1 tanesini yiyebilirsin:) muffin kalıplarına dokerek pişiriyoruz. yarım paket kabertma tozu veya 1 cay kaşıgı karbonat

Teşekkür ederim hemen arşive attım. içinde yasaklı şeyler var, ataktan sonra yaparım artık :)

evet ataktan sonrası icin ideal. hem abur cubur istegini hem şeker istegini karsılıyorsun. 2 dilim kek ile eşim sabah kahvaltısı yapıp cıkıyordu:KK70: akşama kadar acıktıgımı hissettirmiyor nerdeyse diyordu. öğün atlamamaya dikkat edelim ama arkadaslar. bol su içelim. tarcın metabolizmayı hızlandırıyor gunluk 1 kaşık tarcını tuketelim hızla kilo verelim::)

evet ataktan sonrası icin ideal. hem abur cubur istegini hem şeker istegini karsılıyorsun. 2 dilim kek ile eşim sabah kahvaltısı yapıp cıkıyordu:KK70: akşama kadar acıktıgımı hissettirmiyor nerdeyse diyordu. öğün atlamamaya dikkat edelim ama arkadaslar. bol su içelim. tarcın metabolizmayı hızlandırıyor gunluk 1 kaşık tarcını tuketelim hızla kilo verelim::)

canım salep istedi... sorun olurmuki... yağsız süt bi kaşık tarçınla?

1 haftadır şekerin tadını unuttum kek börek çörek hele aklıma bile getirmek istemiyorum. Bu tip tariflerle beynimizi kandırmamız çok güzel olacak :)

krep tavasına tek parca halinde dkme de birer kaşık ayrı ayrı döküp pişir canım. oyle tavadan kaldırması daha kolay oluyor. tadını ben pek sevmedim krepim o sebeple kepeği hep kek olarak tukettim. gunluk 1 dilim kek:)

ayh bi yapayım dedim toplanmadı krep gibi bende karıtırdm ve üzerine penir rendeledm tadını bastırsın die de turşu yedim :)) ya bu yulafın tadı biraz daha gusel olsaydı ne olurduuuuuuuuuu bu arada bide keki diyver gülüm bee onu nasıl yapıosun.yaw ben tatlandırıcıda bulamadm :KK43:

seyir 2.gün sp

eşim 4 ben 2,5 kilo verebildim.ama mutluyum.ama canım çok tatlı istiyor...aspartam ile ilgili çok şaibeli bilgiler var o yüzden tatlandırıcı olarak splenda mı kullansam acaba.

canım salep istedi... sorun olurmuki... yağsız süt bi kaşık tarçınla?
sıcak sut ve tarcın içersin canım. salep içme ilk aşamada
Günaydın kızlar hepimize kolay gelsin...sevgiler:)
gunaydın canım:)
ayh bi yapayım dedim toplanmadı krep gibi bende karıtırdm ve üzerine penir rendeledm tadını bastırsın die de turşu yedim :)) ya bu yulafın tadı biraz daha gusel olsaydı ne olurduuuuuuuuuu bu arada bide keki diyver gülüm bee onu nasıl yapıosun.yaw ben tatlandırıcıda bulamadm :KK43:

splenda kullandık hep. ama ben artık 3. evrede splenda yerine cok az esmer şeker kullanmaya başladım. tatlandırıcıları hasta olmayan insan kullanırsa gunde 1 dilimden fazla yemediği taktirde birsey olmazmış ama fazla kaçırırsan şeker hastası yaparmış dedi bir doktor ablam. o sebeple ben korktum tatlandırıcı olayından

Arkadaşlar merhaba,

İyice araştırıp okuyup bende dukan diyetine bugün başladım.

Atak evrem 5 gün, bugün 1 gündeyim. Yiyeceğim şeylerin farkındayım. Yanlı deneyimli arkadaşlardan birşey öğrenmek istiyorum hani yağsız süt ürünleri diyor ya ben markette sadece light ürünler buldum peynir, yoğurt ve sütü bu şekilde aldım. Umarım yanılmamışımdır. Yağsızdan kasit lıght mı acaba ? Yada lıght uygun mu dukana ?

X