Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

nerde yazıyormuş? hiç okumadım öyle bişey :KK53:

DUKAN DİYETİNİN HASTALIKLARA SEBEP OLACAGI İLE İLGİLİ HABER AŞAGIDADIR; FAKAT MANTIKSAL ANLAMDA DÜŞÜNÜR VE İNSAN ANATOMİSİYLE BİR KIYASLAMA YAPARSAK BU HABERİN ÇOK DA GERÇEKÇİ OLMADIĞINI ANLAYABİLİRİZ...

"Deniz mevsiminin gelmesiyle birlikte hızlanan diyet programları ciddi sağlık problemleri yaratabiliyor. Yüksek protein almaya dayalı Dukan diyeti de hızlı kilo kaybı vaadiyle kalp hastalıklarına davetiye çıkarıyor.

Son dönemlerin çok konuşulan Dukan diyeti, Atkins kadar tehlikeli olan ve bireyleri kalp hastalığına hızla yaklaştıran hatalı diyet sistemidir. Dukan diyetinin en önemli özelliği çok düşük kalori içermesinden dolayı egzersiz yapmadan yüksek miktarda protein tüketerek kilo verilebileceği savunmasıdır. Serbest protein tüketip aç kalmadığınız ve az miktarda yağ kullandığınız için vücut mevcut yağ depolarını harcamaya başlıyor diye de iddiası bulunmaktadır. Günümüzde birçok popüler hatalı diyet sistemi ya metabolizmanızı düzenleyeceğiz ya da tok kalarak hızlı kilo vereceksiniz diye sloganlar ile ‘bilim ile bağdaşmayan’ öneriler vermektedir. Düşük karbonhidratlı yüksek proteinli diyetlerin vücut suyunu kaybettirdiği, diyet sona erdiğinde su ağırlığının geri kazanıldığını gösteriyor araştırmalar. Diyet uygulandığında E ve A vitamini, tiamin, B6, folat, kalsiyum, magnezyum, demir, potasyum ve diyet lifi açısından da eksik besleniyorsunuz demektir. Bu diyetlerin doymuş yağ ve kolesterol içeriğinin yüksek olmasının ise kalp hastalıkları için risk faktörü olduğu unutulmamalıdır. Diyabet, kalp hastalığı, kan yağlarında bozulma ve hipertansiyona zemin hazırlama, sağlıklı bireyde ise ketosize neden olma, kanda ürik asit düzeyini yükseltme özellikleri bilinmektedir. Sağlıklı ve kronik hastalığı olanlarda vücutta keton birikimi böbrek, karaciğer fonksiyonlarını bozmakta, insülin metabolizmasında olumsuz etki yaratmaktadır. Hiperlipidemi, insülin rezistansı ve glikoz intoleransı da oluşmaktadır. Kısacası sağlığı bu kadar bozacak bir diyet sistemi ile kilo vermek çok da anlamlı değildir."

BEN MANTIKLI BULMUYORUM BU HABERİ...[/QUOTE]

bu vitaminlerin eksikliği oluşmasın diye vitamin desteğide alıyoruz ya. siz vitamin kullanmıyo musunuz

[/QUOTE]bu vitaminlerin eksikliği oluşmasın diye vitamin desteğide alıyoruz ya. siz vitamin kullanmıyo musunuz[/QUOTE]

yok ben destekleyici bir ürün kullanmıorum

ben de 52 yaşındayım. ben yapabiliyorsam annen neden yapamasın. beni örnek ver annene

yaaaaa ben seni hep ben gibi filan zannetmiştim, sanal dünyaa işte.
abla diyebilirim artık ozaman sana, sakıncası yoksa :KK1:
kaç kilodan kaç kiloya düştün, ne kadar zamanda? başlangıçta yavaş oldu mu senin de?
annemi motive etmek istiyorum da:KK28:

BEN MANTIKLI BULMUYORUM BU HABERİ...[/QUOTE]

bu vitaminlerin eksikliği oluşmasın diye vitamin desteğide alıyoruz ya. siz vitamin kullanmıyo musunuz[/QUOTE]

henüz diyete başlamadım ama takviye gerekli olacaktır diye düşünüyorum ..

ya kafamda bi türlü canlanmadı şu diyet ,arkadaşlar size zahmet bi örnek menü gibi bişey versenizde bizde faydalansak..lüüüüüüüüüüüütfeeeeeeeeen....

yaaaaa ben seni hep ben gibi filan zannetmiştim, sanal dünyaa işte.
abla diyebilirim artık ozaman sana, sakıncası yoksa :KK1:
kaç kilodan kaç kiloya düştün, ne kadar zamanda? başlangıçta yavaş oldu mu senin de?
annemi motive etmek istiyorum da:KK28:

13 kasımda başladım.9.2 kilo vermiştim 31 aralığa kadar ama yılbaşı kaçamagı artı bir kilo ekledi işte.
bizim yaşımızda daha yavaş gençlere göre ama fena da gitmedi hani şu kilolar.
tüm kurallara harfiyen uymak lazım. atakta 2 kilo seyire geçince duraklama oldu özellikle seblzei günlerde (ben 1 tabak yerine 1 tencere kerevizi yiyebildim ). yapmasaydım o duraklamalarda olmaz dı sonuçta oratlama haftada 1 kilo oldu.
fazla kilodan menüsküsameliyatı olmak zorunda kaldım. kilo vermezsen 2. dizide ameliyat bekliyor dediler.
dizlerim çok iyi olmadıgı halde yarım saat yürümeye çalışıyorum. 1.60 boy 85 kiloydum. şu an 76.8kg yum. protein günleri sonrası gram gram gidiyor haftasında 1 kg ya tamamlanıyor kilo veriş.
annei yürüt biraz ve sebzenin dozu kaçmasın . beni hep durdurdu sebze günleri. duraklamada yürüyüşü artırmak lazım.
Ve abla demen iltifat olur canım:-). annen yaşında olduğuma göre teyze sıfatına denk geliyorum:-))

ya kafamda bi türlü canlanmadı şu diyet ,arkadaşlar size zahmet bi örnek menü gibi bişey versenizde bizde faydalansak..lüüüüüüüüüüüütfeeeeeeeeen....

canım önce kitabı al oku. kulakdan dolma yapılacak şey değil. yapabileceğine aklın yattığında takılan her konuyu sorarsın. yarım yamalak yapman hatalı olur verdiğinin fazlasını alırsın.
ilk sayfaya bak orada verilen linkler fikir veriyor

Kızlar merhaba..dün de sordum ama cevap gelmedi..kitabı okudum..bugün 2. günüm..sorum şu: sınırsız diye tabir edilen ürünleri nekadar tüketiyorsunuz..1 kilo balığı bir öğünde yiyebilirmisin..ya da 1 litre sütü bir günde içsen..yoğurdu, sütü ve peyniri sınırlama olarak ne aldınız..eğer ayrı ayrı yazarsanız yani eti günde sukadar, sütü sukadar peyniri sukadar diye cok cok memnun olurum..3 bin küsur sayfanın hepsini okuyamadım oyüzden yorumlara ve fikirlere ihtiyacım var..lütfennnnn kızlarrrrr..ha birde önerdiğiniz süt ürünlerinin markalarınıda yazarsanızzz cokk mutlu olurum...allah hepimizn yardımcısı olsunnn...

Canım benim :) sınır doymak. Doyduğun kadar ye ama abartma yani şişene patlayana kadar değil. Doyana, doygunluk hissedene kadar..Bi diyette olduğumuzu unutmamalısın. Sınır doymamız. Yani mesela ben büyük bir somon balığı ile anca doyarım ama bunun zararı yok mesela :KK9:

Pınar yağsız süt ve yağsız yoğurt kullanıyorum. Süt de yoğurt da çok güzel. Tavsiye ederim. Bim'de satılan Aknaz yağsız peynir de en light olan peynirdi, onu aldım, tadı güzel tavsiye ederim yağ oranı da çok çok az, zaten her gün bi kalıp yicek halimiz yok :KK52:
Kızlar merhaba..dün de sordum ama cevap gelmedi..kitabı okudum..bugün 2. günüm..sorum şu: sınırsız diye tabir edilen ürünleri nekadar tüketiyorsunuz..1 kilo balığı bir öğünde yiyebilirmisin..ya da 1 litre sütü bir günde içsen..yoğurdu, sütü ve peyniri sınırlama olarak ne aldınız..eğer ayrı ayrı yazarsanız yani eti günde sukadar, sütü sukadar peyniri sukadar diye cok cok memnun olurum..3 bin küsur sayfanın hepsini okuyamadım oyüzden yorumlara ve fikirlere ihtiyacım var..lütfennnnn kızlarrrrr..ha birde önerdiğiniz süt ürünlerinin markalarınıda yazarsanızzz cokk mutlu olurum...allah hepimizn yardımcısı olsunnn...

Canım benim :) sınır doymak. Doyduğun kadar ye ama abartma yani şişene patlayana kadar değil. Doyana, doygunluk hissedene kadar..Bi diyette olduğumuzu unutmamalısın. Sınır doymamız. Yani mesela ben büyük bir somon balığı ile anca doyarım ama bunun zararı yok mesela :KK9:

Pınar yağsız süt ve yağsız yoğurt kullanıyorum. Süt de yoğurt da çok güzel. Tavsiye ederim. Bim'de satılan Aknaz yağsız peynir de en light olan peynirdi, onu aldım, tadı güzel tavsiye ederim yağ oranı da çok çok az, zaten her gün bi kalıp yicek halimiz yok :KK52:

Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim canım..kendime yiyecek bişey bulamadığım için süt ya da kola zero arada peynir falan yiyip içiyorum..çünkü ben malesef geceleri ders calışıyorum..yani 1 litre sütü 1 günde bitirsem sorun yok:)..ayy napayım yaa ders calıştığım için kafam calışmaz diye korkuyorum ama ne yesem ne yesem diyip duruyorum..
7 gün atak yapıcamm yolum cok uzun..oyüzden bi oturuşta yarım kilo sardalyede yiyebilirm herlade:)..sürecimi buraya gün gün yazıcam...lütfen zayıflayan arkadaslar da yazsın..önceden cok güsel paylasımlar olmuss..bizde yapalımm yaaa:)..buarada aksam ızgarada tavuk göğsü yanınada yoğurt yerim herlade:)..tavuk 2 parça olurrr...

Zaten yağsız süt ve yoğurdun göbek erittiği, zayıflattığı bilinen bir şey bilimsel bir bilgi. O nedenle ben özellikle bu 2 gıdadan memnunum. Her gün yarım litre sütüm var mesela içmeden olmaz, tadı çok güzel pınar sütün :KK52:

Ben de yiyecek bulmakta sıkıntı çekiyorum gibiydi dün ama bugün iyicene mantığını kavradım olayın. Mesela bu akşam ki menüm: yoğurda nane, pul biber ve az bişi sarımsak katıp meze yapıcam. Yanında da dukan krebi. Krebin içine de çok az yağsız beyaz peynir ve bikaç dal maydanoz. Börek gibi..

Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim canım..kendime yiyecek bişey bulamadığım için süt ya da kola zero arada peynir falan yiyip içiyorum..çünkü ben malesef geceleri ders calışıyorum..yani 1 litre sütü 1 günde bitirsem sorun yok:)..ayy napayım yaa ders calıştığım için kafam calışmaz diye korkuyorum ama ne yesem ne yesem diyip duruyorum..
7 gün atak yapıcamm yolum cok uzun..oyüzden bi oturuşta yarım kilo sardalyede yiyebilirm herlade:)..sürecimi buraya gün gün yazıcam...lütfen zayıflayan arkadaslar da yazsın..önceden cok güsel paylasımlar olmuss..bizde yapalımm yaaa:)..buarada aksam ızgarada tavuk göğsü yanınada yoğurt yerim herlade:)..tavuk 2 parça olurrr...

Zaten yağsız süt ve yoğurdun göbek erittiği, zayıflattığı bilinen bir şey bilimsel bir bilgi. O nedenle ben özellikle bu 2 gıdadan memnunum. Her gün yarım litre sütüm var mesela içmeden olmaz, tadı çok güzel pınar sütün :KK52:

Ben de yiyecek bulmakta sıkıntı çekiyorum gibiydi dün ama bugün iyicene mantığını kavradım olayın. Mesela bu akşam ki menüm: yoğurda nane, pul biber ve az bişi sarımsak katıp meze yapıcam. Yanında da dukan krebi. Krebin içine de çok az yağsız beyaz peynir ve bikaç dal maydanoz. Börek gibi..

süpersin arkadaşım:)..yulaf kepeğim henüz gelmedi..sipariş ettim..bende alır almaz başlıcam krep yapmaya..kacıncı günündesin..atak kac gün seyir falan ayyy cok sordum dimi...ben 71 kiloyum:KK43:..boyum 167..54 olmak istiyorum...aman allahım sölemesi bile güselll:)..bide yogurt dedin ya aksam için nekadar mesela...yani aksamki yoğurt dısında baska yogurt yedinmi ya da yicenmi:)..cok sordum dimi:)..

Öğlen 1 kase naneli biberli yoğurt yedim cnm. Böyle tatlandırınca çok az da tuz katınca insan beyin olarak da doyuyor. Akşam da gene bir kase yani yaklaşık 4 kaşık falan yiyeceğim. Benim daha ikinci günüm ve 8 günüm daha var. malum çok ağırım 121 kiloyum da söylemesi ayıp değil :KK9: ben de 28 yaşındayım bekarım 1.65 boyundayım, diyetteki arkadaşlara başarılar dilerim :KK34:

Beşibiryerde çayı içiyorum her gün. O da çok güzel. Mesela bi haftadır içiyorum, yeniden başladım. eskiden bununla zayıflamıştım ben. şimdi de diyetimi destekliyorum. Bolcana baharat kullanıyorum bu arada. baharat insanı kandırıyor. beynimiz essah bi yemek yediğini sanıyo du çaktırmaa :KK52:QUOTE=selinkzgn;22466011]süpersin arkadaşım:)..yulaf kepeğim henüz gelmedi..sipariş ettim..bende alır almaz başlıcam krep yapmaya..kacıncı günündesin..atak kac gün seyir falan ayyy cok sordum dimi...ben 71 kiloyum:KK43:..boyum 167..54 olmak istiyorum...aman allahım sölemesi bile güselll:)..bide yogurt dedin ya aksam için nekadar mesela...yani aksamki yoğurt dısında baska yogurt yedinmi ya da yicenmi:)..cok sordum dimi:)..[/QUOTE]

sanırım çalışmıyosun... bu kadar yoğurt adamı uyutur... hatta bayıltırr nerdeyse...

13 kasımda başladım.9.2 kilo vermiştim 31 aralığa kadar ama yılbaşı kaçamagı artı bir kilo ekledi işte.
bizim yaşımızda daha yavaş gençlere göre ama fena da gitmedi hani şu kilolar.
tüm kurallara harfiyen uymak lazım. atakta 2 kilo seyire geçince duraklama oldu özellikle seblzei günlerde (ben 1 tabak yerine 1 tencere kerevizi yiyebildim ). yapmasaydım o duraklamalarda olmaz dı sonuçta oratlama haftada 1 kilo oldu.
fazla kilodan menüsküsameliyatı olmak zorunda kaldım. kilo vermezsen 2. dizide ameliyat bekliyor dediler.
dizlerim çok iyi olmadıgı halde yarım saat yürümeye çalışıyorum. 1.60 boy 85 kiloydum. şu an 76.8kg yum. protein günleri sonrası gram gram gidiyor haftasında 1 kg ya tamamlanıyor kilo veriş.
annei yürüt biraz ve sebzenin dozu kaçmasın . beni hep durdurdu sebze günleri. duraklamada yürüyüşü artırmak lazım.
Ve abla demen iltifat olur canım:-). annen yaşında olduğuma göre teyze sıfatına denk geliyorum:-))

yok artık teyze demem ablacım daha neler :KK1:
annem 155-158 arası boyda, diyete başladığında inanmak istemese de dijital tartıda 71.6 geliyordu. ataktan sonra 69.8 gelmişti, dün sabah s+p sonrası 70.6 gelmiş moralim bozuldu diyordu.
ben de dedim ki daha başlayalı 5 gün oldu, olur öyle filan dedim.
annem 64 filan olsam yeter diyor, çok zayıflarsa tansiyonu düşer diye korkuyo, zaten düşük. yemek çok yemezdi önceden de ama dengesiz beslenme vardı. yoğurt flan da gaz yapıyor diye az yiyodu,(biz hep annemin 3 beyazı derdik yoğurt süt peynir için..:KK53:) bu diyet sayesinde alışıyor inş yoğurda süte peynire :KK1:
hala az yiyo, öyle bi tencere yemez mesela, bi tabak yer yoğurtla falan doydum diyo. bizi babamın çayın yanında yediği kuruyemişler,tatlılar zorluyor,annem geçen "bi tane badem yesem olmaz mı" dedi, üzüldüm birazz sürüklemesey miydim ki diye ama "yok" dedim "yemiceksin".. biz de dün kabak tatlısı yaptık tatlandırıcı ile bugün P+S günümüz. böyle böyle idare edeceğiz. ben çok şükür veriyorum sanırım, inş annem de güzel ve sağlıklı verir. her gün soruyorum halsiz misin,tuvalate çıktın mı :KK55:
dün akşam da soğuk moğuk yemekten sonra yürüyüşe çıktık,üşüdü biraz, yoruldu ama du bakalım bugün de çıkarabilirsem ne ala :KK9:

X