Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

birde kızlarrr..gece ders çalışıyorum ve haliyle acıkıyorum..atak evresinde de olsam peynir yoğurt falan yiyebilirmiyim acaba..yulaf kepeğim henüz gelmedi..gelince yesemmiki:KK1:..bide bugün yorsanın light peynirini aldım ama bana fena tuzlu geldi alanınız varmı..kolaylıklar gelsin..hepimize...

aslında gece yemek hiç doğru değil. ama o gece ders çalışmalarını iyi bilirim.. çok açlık hissedersem biraz peynir ya da yoğurt yerdim senin yerinde olsam. ama bu gece yeme olayı kilo verme hızını etkiler. yani çok zorunda kalmazsan yemesen iyi olur.
peynir tuzlu geldiyse ılık suda biraz bekletip tuzunun çıkmasını sağlayabilirsin. bir de yulaf kepeğini ben de ilk alışverişimde netten sipariş vermiştim. ama son zamanlarda migrosta doğasanın yulaf kepeğine rastlar ve stok yapar oldum. üstelik fiyatı da uygun. bulunduğun yerde varsa bir bakmayı dene istersen..

ben kullanmadım ama bazı tariflerde rastladım bu reçellere. tanelerini kullanmadan tatlandırmak amacıyla kullanıyorlardı.

hımmm cevabın için çok teşekkürler cnm.. aşırıya kaçmadan kullanabiliriz yanii:))) meyvesini yemeden vişne reçeli mesela:))

yulaf kepeğini aktarlarda bulabilirsiniz RU_SHEİM yulaf kepeği yazıyo kutunun üstünde .bu gün aldım .8tl .mısır unu inceliğinde.tadıda çok hoş)))

aslında gece yemek hiç doğru değil. ama o gece ders çalışmalarını iyi bilirim.. çok açlık hissedersem biraz peynir ya da yoğurt yerdim senin yerinde olsam. ama bu gece yeme olayı kilo verme hızını etkiler. yani çok zorunda kalmazsan yemesen iyi olur.
peynir tuzlu geldiyse ılık suda biraz bekletip tuzunun çıkmasını sağlayabilirsin. bir de yulaf kepeğini ben de ilk alışverişimde netten sipariş vermiştim. ama son zamanlarda migrosta doğasanın yulaf kepeğine rastlar ve stok yapar oldum. üstelik fiyatı da uygun. bulunduğun yerde varsa bir bakmayı dene istersen..

Canım paylaşımın için teşekkür ederim ama gündüz uyuyup gece ayakta kalan bir birey olarak buna mecburum..yani normal insanların tersine bir işleyiş( tez yazıyorumda maleseff)..süt ürünlerini günde nekadar tüketiyorsun yani maximum olarak..peyniri yoğurdu sütü ayrı ayrı olarak yazarsan çok mutlu olurum..okuyorum ama 3 bin küsur sayfa malum okuyamadım hepsini:)..yulaf kepeğim yolda geliyor..kitapta sınırsız yazıyor ama çoğu arkadaş 2 dilim peynir 2 bardak falan süt yazmış..bilemedim..mesala akşam sardalye yiyeceksem madem sınırsız yarım kilo yiyebiliyormuyum..ya da light kolayı 1 litrede içebilirmiyimki..sınırsız yazsa da tedirgin oldum..ama 3 kilo balık yedim yine zayıfladım diyen varsa ona göre hani:)..kitabı okudum ama yaşanmış tecrübelerden faydalanmak istiyorum..bıktırdım dimi seni:)..cevap verirsen memnun olurum...

Günaydın arkadaşlar :KK52:

Yarım saat önce uyandım kendime dukan ızgara yaptım :KK37:

Hehehe ufak bi parça tavuk göğsünü rondoya koydum, üstüne 1 diş sarımsak attım, az karabiber, az tuz, az kekik ve az da pul biber koyup çektim. 3 parça köfte çıktı.

Teflon tavayı iyice kızdırdım. Yağ yok. Izgara mantığıyla köftelerin 2 tarafını dağladım önce. etin suyu içinde kalsın diye. sonra çevire çevire biraz daha kızartıp üstüne kapak kapattım. altını da kıstım. içli içli pişirdim. yarım litre su içtim bu arada. süt de içtim. 3 köftemi yiyip yürüyüşe çıkacağım. 1 saat yürüyüp geleceğim.

Atak evrem böyle işte. 13 ocakta kaç kilo olacağım meraktayım. Öğlen yumurta yemeyi planlıyorum. akşam da gene tavuk haşlama falan olur sanırım.

Bi fincan bitki çayımı içip çıkıcam :KK76:

Kesinlikle yağsız saf protein olmak zorunda canım :nazar: saf protein olduktan ve bi gram bile yağ içermedikten sonra her bişi yiyebiliyoruz. Yoğurt ve peynirde sıfır yağlı ise ye tabi. ben mesela bol bol yağsız süt içiyorum ve 9 günüm var atağın bitmesi için :KK14:
birde kızlarrr..gece ders çalışıyorum ve haliyle acıkıyorum..atak evresinde de olsam peynir yoğurt falan yiyebilirmiyim acaba..yulaf kepeğim henüz gelmedi..gelince yesemmiki:KK1:..bide bugün yorsanın light peynirini aldım ama bana fena tuzlu geldi alanınız varmı..kolaylıklar gelsin..hepimize...

Kesinlikle yağsız saf protein olmak zorunda canım :nazar: saf protein olduktan ve bi gram bile yağ içermedikten sonra her bişi yiyebiliyoruz. Yoğurt ve peynirde sıfır yağlı ise ye tabi. ben mesela bol bol yağsız süt içiyorum ve 9 günüm var atağın bitmesi için :KK14:

günaydın... bu programa ne zaman başladınız acaba?.. kilo tablonuzda bir hareket göremedim ne kadar zamanda kaç kiloya ulaşabileceğinizi çok merak ediyorum açıkçası... çünkü benim de yaklaşık 20-25 kilo aralığında fazlam var diye düşünüyorum... birincisi bende kilo tablosu oluşturmak istediğimde nerden yapabilirim bunu?.. ikincisi bölgesel kayıplarmı görüyosunuz vücudunuzda yoksa genel anlamda bir incelme sözkonusumu?... üçüncü sorum ise; sarkmalar oluşarak değil sıkılaşma görülerek inceliyoruz (yürüyüş yada sporla desteklersek tabi) dimi?..

günaydın kızlarrr yaa bir iki kaçamaksız yapamıyorum kendi isteğimden değil etrafımdakilerin(eşim,annem,babam,cicişler) baskısından anlatamıyorum bi turlu hasta olacaksın die zorla yedirmeye çalışıorlar neresinden dönersem kardır diorum bi iki lokmadan sonra kaçıorum böle olduğu halde pişmanlık hissediorum :KK43: kilo veremicem herhade :KK43: bu arada ben kahvaltı yapmıyorum ama kepekli yoğurt yiyorum çalştığım için düzenli bi yemek yiyemiorum kızlar dua edin bana zayıflamam lazım..

günaydın... bu programa ne zaman başladınız acaba?.. kilo tablonuzda bir hareket göremedim ne kadar zamanda kaç kiloya ulaşabileceğinizi çok merak ediyorum açıkçası... çünkü benim de yaklaşık 20-25 kilo aralığında fazlam var diye düşünüyorum... birincisi bende kilo tablosu oluşturmak istediğimde nerden yapabilirim bunu?.. ikincisi bölgesel kayıplarmı görüyosunuz vücudunuzda yoksa genel anlamda bir incelme sözkonusumu?... üçüncü sorum ise; sarkmalar oluşarak değil sıkılaşma görülerek inceliyoruz (yürüyüş yada sporla desteklersek tabi) dimi?..

canım kilo tablosunu sormuşsun kilo talosunu buradan oku http://www.kadinlarkulubu.com/diyet-gruplari/32323-kilo-cizelgesi-nasil-yapilir.html :KK66:

arkadaşlar yağsız olacak diye abartmayın normal proteinle beslenerek atak devremde vermem gereken 2,5 kilom gitmiş bulunuyor.bugün seyir evresinin ilk günü kahvaltıda domates yemek ne güzlmiş ya:))))
yeni başlayan arkadaşlar kesinlikle endişe etmeyin kilo vermemek diye birşey söz konusu değil...

11 gibi kalktım zaten, hazırlama oturup yeme derken öğleni buldu yoksa öğün atlamadım.
sebzeleri hiç tek tüketmediğim için yanında hep protein vardı dengelenmiştir diye düşünmüştüm. sonuçta sabah kahvaltıda domates salatalık yediğinizde,PS gününde akşam sebze yemeyecek misiniiz? :KK53:
su tüketimimde bir sıkıntı yok, çaylarla beraber 1,5 litre diyor benim çaysız 1,5 lt oluyordur :KK51:

bazıları bu durumu çok abartmış tabi ki yiyebilirsin.önemli olan o gün protein miktarının sebzeden çok olması..dukanın bile yasaklamadığı şeyleri bazı kişiler kati suretle yasaklamış..sanırım yorum farkı var.ben fazla kasmadan güzel güzel veriyorum kilolarımı.muhteşem bir duygu.darısı başına kardeşim.

Bu diyette böyle iniş çıkışlar oluyor malesef. Mesela eşimin de 10 gündür bir artı bir eksi oluyordu ve bugün bir kilo birden gitti. Diyetine aynen devam ettiğinde birden eksileri görüyorsun.
Bu arada regl dönemine girdiysen bu yüzden de artışlar görülebiliyor.

Canım, kahve içibilirsin tabiki light sütle (ki ben hergün bir fincan içiyorum). Gece yatana kadar yiyebilirsin, saat sınırı yok ama normal akşam yemeğini yedikten sonra gece kalkıp da yemek falan yeme yine de. Mesela benim çok nadir de olsa akşam yemeğini saat 9 da yediğim oluyor. Önceden diyetisyene gidiyordum, en son 18.00 a kadar yedin yedin, yemedin gitti şeklindeydi beslenmem ve çok zorluyordu beni. Bu konuda şimdi çok rahatım. Daha geç saatlerde meyveli yoğurt yiyebiliyorum örneğin.
Light meyveli yoğurtlardan günde iki taneye kadar izin var. Ben bir tane yiyiyorum. :KK34:

Cok tesekkür ederim :) Benim 1 hafta oldu baslayali 2kg verdim arkadaslar cok mutluyum :)

günaydın kızlarrr yaa bir iki kaçamaksız yapamıyorum kendi isteğimden değil etrafımdakilerin(eşim,annem,babam,cicişler) baskısından anlatamıyorum bi turlu hasta olacaksın die zorla yedirmeye çalışıorlar neresinden dönersem kardır diorum bi iki lokmadan sonra kaçıorum böle olduğu halde pişmanlık hissediorum :KK43: kilo veremicem herhade :KK43: bu arada ben kahvaltı yapmıyorum ama kepekli yoğurt yiyorum çalştığım için düzenli bi yemek yiyemiorum kızlar dua edin bana zayıflamam lazım..

yaa aynı sıkıntı bende de var :=((( henüz kitabı okuma aşamasındayım ve regl oldugum için bikaç gün sonrasında başlıyorum... tüm hazırlıklarım bu yönde... fakat benim de tek korkum bütün gün işte bunu nasıl başarabileceğim, bir de annemin baskıları... insanın ağzına zorla sokar o yaa :=((

yaa aynı sıkıntı bende de var :=((( henüz kitabı okuma aşamasındayım ve regl oldugum için bikaç gün sonrasında başlıyorum... tüm hazırlıklarım bu yönde... fakat benim de tek korkum bütün gün işte bunu nasıl başarabileceğim, bir de annemin baskıları... insanın ağzına zorla sokar o yaa :=((

bende regl dönemindeym haliyle tatlıda istiorum zaten etrafımdan baskılr var kendimi zor tutuorum bu arada iş meseleside sabah kahvaltı yapamıorm çünkü her sabah işe geç kalıoorm :)) bu yuzden pınarın 200 gr lık yoğurtları var onlardan alıorm atıorm çantama. yanıma yulaf kepeğimide aldım karıştırıp yiyorm öğlen ewe gidersem yumurta haşlıorum onuda yaparsam :KK43:yoksa akşam ewe gelene kadar bişi yok 5 te işten çıkıorm ama hala acıktığımı hissetmiorm 7.5 gibide göğüs eti yiyorum bu beni bana bırakırlarsa..

2 gündür bu diyete takmış durumdayım. Bu güne kadar pek çok ürün ve zayıflama aleti kullandım ama 3 kilo verdim, 5 kilo aldım.
Bu gün sabah tartıya çıktığımda 71 kiloyu gördüm ve yeter artık dur demem gerekli dedim. Kitabı alıp bu diyeti uygulamaya karar verdim.

Kızlar yaza düğünüm var. Geçen hafta gelinlikçiye gittik nişanlımla, 4 tane gelinlik denedim, üstümde hiç güzel durmadı :KK43: yada bana öyle geldi. 4 sene önceye göre 11 kilo fazlam var. Bakıyorum gelinliklere , ah eski kilom olsa şu yakışır, eski kilom olsa bu harika olur... diyorum.. Neyse, benim öğrenmek istediğim şey şu, arkadaşlar bu diyeti uygulayıpta sağlık problemi yaşıyan oldumu? Oldu ise neler yaşadınız?

Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Daha dün başladım canım yaa :44: dukan ile ilgili tecrübem henüz yok. ama sana şunu söyliyim geçen sene 1 ayda 15 kilo vermiştim. termal sauna şort sayesinde sadece yürüyüş yaparak ve beyaz ekmeği keserek 52 bedenden 48 bedene inmiştim. Her gün en az yarım saat yürümek ve ter atmak şart. Bu diyette de bence hareket önemli. Ben mesela her gün en az 2 litre su içiyorum, beşibir yerde çay içiyorum ve sauna şortumu tekrar giymeye başladım. Göbek sorunum var bi de üst bacaklarım kalın. sauna şort deli gibi inceltiyor. Isıdan ve su kaybından dolayı. Sauna şort eşliğinde bu diyet yapılırsa bence çok daha etkili olur.

Bende önce bel gidiyor. Sonra bel simidi ve kalça. Bi tek göbek sorunum var işte. göbeğim hiç erimiyor. bunun için de sauna şort çok faydalı. bu kez gene kararlıyım tembelliği bırakıp devam edicem.

az önce 1 saat yürüdüm geldim mesela öylesine terledim ki.. hemen 3 kaşık yağsız yoğurt yedim, acıktım gibi hissettim de :26:

yulaf kepeğini aktarlarda bulabilirsiniz RU_SHEİM yulaf kepeği yazıyo kutunun üstünde .bu gün aldım .8tl .mısır unu inceliğinde.tadıda çok hoş)))

Canım real de 3,90 tl adedi, ben o fiyata iki tane almıştım bilgin olsun gidip stok yapmak lazım:KK66:

X