Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

2 gündür bu diyete takmış durumdayım. Bu güne kadar pek çok ürün ve zayıflama aleti kullandım ama 3 kilo verdim, 5 kilo aldım.
Bu gün sabah tartıya çıktığımda 71 kiloyu gördüm ve yeter artık dur demem gerekli dedim. Kitabı alıp bu diyeti uygulamaya karar verdim.

Kızlar yaza düğünüm var. Geçen hafta gelinlikçiye gittik nişanlımla, 4 tane gelinlik denedim, üstümde hiç güzel durmadı :KK43: yada bana öyle geldi. 4 sene önceye göre 11 kilo fazlam var. Bakıyorum gelinliklere , ah eski kilom olsa şu yakışır, eski kilom olsa bu harika olur... diyorum.. Neyse, benim öğrenmek istediğim şey şu, arkadaşlar bu diyeti uygulayıpta sağlık problemi yaşıyan oldumu? Oldu ise neler yaşadınız?

Şimdiden teşekkür ederim.

merhaba geçmiş sayfalara bakıp bir fikir edinebilirsin...

Daha dün başladım canım yaa :44: dukan ile ilgili tecrübem henüz yok. ama sana şunu söyliyim geçen sene 1 ayda 15 kilo vermiştim. termal sauna şort sayesinde sadece yürüyüş yaparak ve beyaz ekmeği keserek 52 bedenden 48 bedene inmiştim. Her gün en az yarım saat yürümek ve ter atmak şart. Bu diyette de bence hareket önemli. Ben mesela her gün en az 2 litre su içiyorum, beşibir yerde çay içiyorum ve sauna şortumu tekrar giymeye başladım. Göbek sorunum var bi de üst bacaklarım kalın. sauna şort deli gibi inceltiyor. Isıdan ve su kaybından dolayı. Sauna şort eşliğinde bu diyet yapılırsa bence çok daha etkili olur.

Bende önce bel gidiyor. Sonra bel simidi ve kalça. Bi tek göbek sorunum var işte. göbeğim hiç erimiyor. bunun için de sauna şort çok faydalı. bu kez gene kararlıyım tembelliği bırakıp devam edicem.

az önce 1 saat yürüdüm geldim mesela öylesine terledim ki.. hemen 3 kaşık yağsız yoğurt yedim, acıktım gibi hissettim de :26:

teşekkür ederim benim de termal sauna şortum var ama içine giremiyor olabilirim :KK43:(( bununla birlikte lut gölü tuzu da kullanmıştım bi dönem... evimde kondisyon bisikletim var... mekik aletim var... sauna eşofmanlarımı giyip biraz spor yaptığımda bende deli gibi terliyorum... zaten haftada iki gün dans dersine gidiyorum... ondada acayip ter atıyorum fakat henüz su içmeye alışamadım... diyete başlayana kadar suya alışmaya çalışıyorum... henüz diyete başlamadan sadece dansla belimde incelme görüyorum 3 hafta falan oldu belki ama 2 kilo vermişimdir tartılmadım henüz... dukan başlangıcında mutlaka tartılıp tablomu güncelliycem...

Ben su hastasıyım. hatta kardeşim beni gözlemlemiş. sen pc başında çalışırken sürekli su içiyorsun diyor. farkında bile değilim su içtiğimin ki asla susamayı beklemem. 2 sene önce alıştım. 0.5 l 'lik petlerle başladım su içmeye ve bardaktan falan su içemiyorum. koli koli su alıyorum eve. yanımda da hep bir koli suyum oluyor. içinde 15 adet ufak su var. pc masamın üstüne koyuyorum petleri. devamlı içiyorum. hep göz önüne koyarsan ve elinin altında olursa alışıyorsun içmeye. bi süre sonra refleks oluyor su içmek. bana su verin verdiğiniz kadar içerim. hiç hayır demeyeck seviyedeyim. belki de bu yüzden yüzümde hiç çizgi ya da leke ya da göz altlarımda morluk olmaz. kilo versem de yüzümden belli olmaz mesela hiç.

su içersek yaşlanmayız, cilt berraklığı ve dirliği için mutlaka iç bak :KK34:

teşekkür ederim benim de termal sauna şortum var ama içine giremiyor olabilirim :KK43:(( bununla birlikte lut gölü tuzu da kullanmıştım bi dönem... evimde kondisyon bisikletim var... mekik aletim var... sauna eşofmanlarımı giyip biraz spor yaptığımda bende deli gibi terliyorum... zaten haftada iki gün dans dersine gidiyorum... ondada acayip ter atıyorum fakat henüz su içmeye alışamadım... diyete başlayana kadar suya alışmaya çalışıyorum... henüz diyete başlamadan sadece dansla belimde incelme görüyorum 3 hafta falan oldu belki ama 2 kilo vermişimdir tartılmadım henüz... dukan başlangıcında mutlaka tartılıp tablomu güncelliycem...

bazıları bu durumu çok abartmış tabi ki yiyebilirsin.önemli olan o gün protein miktarının sebzeden çok olması..dukanın bile yasaklamadığı şeyleri bazı kişiler kati suretle yasaklamış..sanırım yorum farkı var.ben fazla kasmadan güzel güzel veriyorum kilolarımı.muhteşem bir duygu.darısı başına kardeşim.

teşekkür ederim, inşallah zayıflarız anneciğimle ben de:nazar::nazar:

bende regl dönemindeym haliyle tatlıda istiorum zaten etrafımdan baskılr var kendimi zor tutuorum bu arada iş meseleside sabah kahvaltı yapamıorm çünkü her sabah işe geç kalıoorm :)) bu yuzden pınarın 200 gr lık yoğurtları var onlardan alıorm atıorm çantama. yanıma yulaf kepeğimide aldım karıştırıp yiyorm öğlen ewe gidersem yumurta haşlıorum onuda yaparsam :KK43:yoksa akşam ewe gelene kadar bişi yok 5 te işten çıkıorm ama hala acıktığımı hissetmiorm 7.5 gibide göğüs eti yiyorum bu beni bana bırakırlarsa..

facebooktaki gruptan bakabilirsin birsürü tatlı,kurabiye vs tarifi var. bu sıralar bende de olabilir. örneğin seyirdeki PS gününde tatlandırıcı ile kabak tatlısı yapabilirsin :KK34:

ben 2 gün oldu başlayalı resmen kilolar pat pat dökülmeye başladı 2 günde 80 kilodan 77,4 kiloya düştüm acaip motive oldum darısı herkesin başına

kızlar ben delı olacam kılo vermem durdu ustune gramlar almaya başladım ne yapmam gerekıyor

ben 2 gün oldu başlayalı resmen kilolar pat pat dökülmeye başladı 2 günde 80 kilodan 77,4 kiloya düştüm acaip motive oldum darısı herkesin başına

Oooo süper yaa valla darısı başımıza gerçekten de harikasın. Devamını dilerim. İnş. biz de veririz bu hızda :18:

kızlar ben delı olacam kılo vermem durdu ustune gramlar almaya başladım ne yapmam gerekıyor

Nerede ne yanlış yaptığını düşün cnm. mesela hareket etmen mi azaldı, daha az mı hareket ediyorsun, ya da yemek konusunda mı sıkıntın var veya ödem mi tutuyorsun acaba? Kabızlık falan da var mı ki..Bitki çaylarından faydalan bence bi de elma sirkesi kullanmıyorsan kullan derim :KK23:

Oooo süper yaa valla darısı başımıza gerçekten de harikasın. Devamını dilerim. İnş. biz de veririz bu hızda :18:

Nerede ne yanlış yaptığını düşün cnm. mesela hareket etmen mi azaldı, daha az mı hareket ediyorsun, ya da yemek konusunda mı sıkıntın var veya ödem mi tutuyorsun acaba? Kabızlık falan da var mı ki..Bitki çaylarından faydalan bence bi de elma sirkesi kullanmıyorsan kullan derim :KK23:

bence merdiven çık benim ev dubleks sürekli çocuklardan dolayı merdiven inip çıkıyorum 16 basamaklı ama günde 10 kere inip çıktığımı düşünürsem bayaa hareketli bence yaparsın sen kendine güven biz sana güveniyoruz

Evet yaa zaten bizim apartmanda asansör yok ve ben çatı katta oturuyorum. 84 basamak merdiven var. İyi getirdin aklıma çok teşekkür ederim :KK42: Zaten bu sabah yürüyüşe de başladım. 1 saat yürüdüm. Akşam da stepper aletimde 10 dakika kadar step yaparım. ama bu merdiven işini sevdim. Aşağı inip çıkmakta ne var. Hatta saat başı inip çıksam kime ne zararı var demi :KK52: İner çıkarım, madem çok faydalı. Soğukta dışarda dolanmaktan iyi hem.

bence merdiven çık benim ev dubleks sürekli çocuklardan dolayı merdiven inip çıkıyorum 16 basamaklı ama günde 10 kere inip çıktığımı düşünürsem bayaa hareketli bence yaparsın sen kendine güven biz sana güveniyoruz

Herkese selam kızlarrr
Ben önceden bir sürü rejim listesi deneyip tekrar kilolarımı geri almıştım...
Ta ki sağlıklı beslenme adı altında çoğunlukla sebze yemeye başlayana kadar... Hayatımda hiç olmadığım kadar zayıf olmuştum bu sayede...
İlk önce sağlıksız bir şekilde 78den 62 ye indim sonra 68kg oldum ve sebze yemeye başladım 58kg ya kadar inmiştim... Araya ramazan girdikten sonra tekrar kg almaya başladım sanırım şuan 66-67 kg yum... Tartılmaya korkuyorum... Sizlerden gördüğüm kadarıyla Dukan diyeti de gayet sağlıklı bi kg verme şekli bende o yüzden Dukana başlamak istiyorum... Başlangıç olarak ne yapmam gerekiyor? bana yardımcı olabilir misiniz lütfennnn...
En azından örnek bi menü ile 5 günlük atak aşamasında ne yapmam gerektiği konusunda bilgilendirebilir misiniz?

bugün -100gr'la başladım..:nazar:
annem çok yavaş kilo veriyor.
acele etme verirsin diyorum, ama arada bir --ler arada ++lar görünce canı sıkılıyor..
onu bu yola sürükledim de yanlış mı yaptım acaba diyorum, ama sağlıklı olsun, kilo aldıkça bacakları ağrımasın diye teklif etmiştim.
dua edin de anneciğim de moralini düzeltecek şekilde ii kilolar versin sağlıkla inş..onun üzülmesini,moralinin bozulmasını hiç istemiyorum.. :KK50:

Herkese selam kızlarrr
Ben önceden bir sürü rejim listesi deneyip tekrar kilolarımı geri almıştım...
Ta ki sağlıklı beslenme adı altında çoğunlukla sebze yemeye başlayana kadar... Hayatımda hiç olmadığım kadar zayıf olmuştum bu sayede...
İlk önce sağlıksız bir şekilde 78den 62 ye indim sonra 68kg oldum ve sebze yemeye başladım 58kg ya kadar inmiştim... Araya ramazan girdikten sonra tekrar kg almaya başladım sanırım şuan 66-67 kg yum... Tartılmaya korkuyorum... Sizlerden gördüğüm kadarıyla Dukan diyeti de gayet sağlıklı bi kg verme şekli bende o yüzden Dukana başlamak istiyorum... Başlangıç olarak ne yapmam gerekiyor? bana yardımcı olabilir misiniz lütfennnn...
En azından örnek bi menü ile 5 günlük atak aşamasında ne yapmam gerektiği konusunda bilgilendirebilir misiniz?

Kitabı alıp oku önce . Bilmeden başlamak yanlış. İlk sayfamıza gidersen orada verilen 2 link var zaten. Bir de dukanın web sayfasına gidip oradaki testi yap.
Başlanıp bırakılacak bir rejim tipi değil. hayat tarzın olması gerekecek . Uzun soluklu anlayacağın. illede ilk gün listesi istersen
sabah 2 yumurta yagsız peynirle yagsız tavada. 10.30 gibi yagsız yogurt. öglen balık tavuk (tercihen gögüs kısmı) yada yagsız biftek. akşam üstü yine yogurt. akşam tekrar ızgara yagsız et. en az 2 litre su 20 dakika yürüyüş 1,5 kaşık yulaf kepeği günlük miktar.
başlayıp bırakırsan misli ile de geri alacağın konusunda Dr. dukan uyarıyor. Lütfen önce kitap

bugün -100gr'la başladım..:nazar:
annem çok yavaş kilo veriyor.
acele etme verirsin diyorum, ama arada bir --ler arada ++lar görünce canı sıkılıyor..
onu bu yola sürükledim de yanlış mı yaptım acaba diyorum, ama sağlıklı olsun, kilo aldıkça bacakları ağrımasın diye teklif etmiştim.
dua edin de anneciğim de moralini düzeltecek şekilde ii kilolar versin sağlıkla inş..onun üzülmesini,moralinin bozulmasını hiç istemiyorum.. :KK50:

annen kaç yaşında?

facebooktaki gruptan bakabilirsin birsürü tatlı,kurabiye vs tarifi var. bu sıralar bende de olabilir. örneğin seyirdeki PS gününde tatlandırıcı ile kabak tatlısı yapabilirsin :KK34:[/QUOTE]

saol canım keşke birazda mutfağı seven biri olsaydım ewleneli 7. aya girecem daha bi kere ewde tatlı tuzlu pasta namına bişi yapmş deilim :)) yemeyi sewiorm anlayacağın bir akıllı ;bir robot yapsada dukan diyetine ayarlı bize yemek yapan :) ne gusel olurduu amma demi..

Son düzenleme:
arkadaşlar diyet ile ilgili çıkan haberleri okudunuz mu bu arada :KK43: acaba hangisi doğru kalp hastalıklarına sebep olabileceği yazıor :KK43:(

nerde yazıyormuş? hiç okumadım öyle bişey :KK53:[/QUOTE]

DUKAN DİYETİNİN HASTALIKLARA SEBEP OLACAGI İLE İLGİLİ HABER AŞAGIDADIR; FAKAT MANTIKSAL ANLAMDA DÜŞÜNÜR VE İNSAN ANATOMİSİYLE BİR KIYASLAMA YAPARSAK BU HABERİN ÇOK DA GERÇEKÇİ OLMADIĞINI ANLAYABİLİRİZ...

"Deniz mevsiminin gelmesiyle birlikte hızlanan diyet programları ciddi sağlık problemleri yaratabiliyor. Yüksek protein almaya dayalı Dukan diyeti de hızlı kilo kaybı vaadiyle kalp hastalıklarına davetiye çıkarıyor.

Son dönemlerin çok konuşulan Dukan diyeti, Atkins kadar tehlikeli olan ve bireyleri kalp hastalığına hızla yaklaştıran hatalı diyet sistemidir. Dukan diyetinin en önemli özelliği çok düşük kalori içermesinden dolayı egzersiz yapmadan yüksek miktarda protein tüketerek kilo verilebileceği savunmasıdır. Serbest protein tüketip aç kalmadığınız ve az miktarda yağ kullandığınız için vücut mevcut yağ depolarını harcamaya başlıyor diye de iddiası bulunmaktadır. Günümüzde birçok popüler hatalı diyet sistemi ya metabolizmanızı düzenleyeceğiz ya da tok kalarak hızlı kilo vereceksiniz diye sloganlar ile ‘bilim ile bağdaşmayan’ öneriler vermektedir. Düşük karbonhidratlı yüksek proteinli diyetlerin vücut suyunu kaybettirdiği, diyet sona erdiğinde su ağırlığının geri kazanıldığını gösteriyor araştırmalar. Diyet uygulandığında E ve A vitamini, tiamin, B6, folat, kalsiyum, magnezyum, demir, potasyum ve diyet lifi açısından da eksik besleniyorsunuz demektir. Bu diyetlerin doymuş yağ ve kolesterol içeriğinin yüksek olmasının ise kalp hastalıkları için risk faktörü olduğu unutulmamalıdır. Diyabet, kalp hastalığı, kan yağlarında bozulma ve hipertansiyona zemin hazırlama, sağlıklı bireyde ise ketosize neden olma, kanda ürik asit düzeyini yükseltme özellikleri bilinmektedir. Sağlıklı ve kronik hastalığı olanlarda vücutta keton birikimi böbrek, karaciğer fonksiyonlarını bozmakta, insülin metabolizmasında olumsuz etki yaratmaktadır. Hiperlipidemi, insülin rezistansı ve glikoz intoleransı da oluşmaktadır. Kısacası sağlığı bu kadar bozacak bir diyet sistemi ile kilo vermek çok da anlamlı değildir."

BEN MANTIKLI BULMUYORUM BU HABERİ...

Son düzenleme:
X