Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Arkadaşlar benim 8,5 kilo oldu verdiğim ama artık hiç enerjim kalmadı. işte fonksiyonel olamadığım gibi erkenden yatıyorum. yürüyemiyorum bile evde.
sporumu yapmak için L-carnitin kullansam mı? Bilgisi olan var mı?

ablacım bence kesinlikle kullanma ben bi ara kırmızı biber hapı kullandım içinde L-carnitin vardı hastanelikoldum kalp çarpıntısı yaptı daha sonra spor salonuna yazıldım orda satıyolardı L-carnitini hocaya sordum kalp çarpıntısı yaparmı diye yapabilir dedi ben çok kötü oldu serum yedim hiç tavsiye etmiorum ama yinede sen bilirsin ablacım

Bir de şu bilgilere ulaştım. eczaneye ısmarladım bakalım. İlaç zannetmeyin arkadaşlar vitaminler gibi bir ilaç takviyesi

Bu da halsizliğimi gidermezse ara vermek zorunda kalacağım diyetine ki hiç istemediğim bir şey bu
Carnitine’in kilo vermede kullanımı

• L-carnitine kilo vermede çok etkili bir suplementtir
• L-carnitine’in kan yağlarını ve yağ dokularını azalttığı kanıtlanmıştır.(Özellikle aşırı yağ fazlası olan kişilerde)
• Tipik düşük kalorili dietlerde L-carnitine kilo vermeye yardımcı olduğu gibi aynı zamanda da açlık ve yorgunluk hissini de azaltır
• L-carnitine’in tipik düşük kalorili dietlerin neden olduğu ketones (keton cisimler) cisimlerinin oluşumunu engellediği kanıtlanmıştır
• Aerobik aktivite içern tüm antrenman programlarında bulunması gerktiği kanıtlanmıştır.

L-carnitine vücut bağışıklık sisteminin bir uyarıcısıdır

• L-carnitine bağışıklık ve savunma sistemlerinin tümünün destekleyicisidir
• Bağışıklık sisteminin bakteri,virüs ya da mantar gibi hastalıklarla hızlıca savaşmasını sağlar.
• Yorgunluk etkilerini ortadan kaldırarak ve canlılığı arttırarak hastalıklara neden olabilecek duruma karşı koruma sağlar
• L-carnitine kanser hücrelerine veya diğer hastalıklara karşı savaşabilmek için gereken enerjiyi verir.

L-carnitine ve Diyet

• L-carnitine düşük kalorili diet yapan ve belirli spor aktivitelerinde bulunan kişiler için çok faydalıdır.
• BCAA nın etkileşimine yardımcı olur,egzersiz anında enerji oluşumunun %10 una katkı sağlar ki bu katkı yağ ve karbonhidrat rezervleri azaldığında dahi vücudun normal enerji seviyesini korumasına yardımcı olur
• Düşük kalorili dietler ketones cisimlerin vücutta salınmasına yol açabilirler ve bu ketones maddeler vücutta toksit etki göstererek sinir sistemi ve beyni etkileyebilir, L-carnitine anti-ketone etkileri sayesinde yıkılan yağ dokularının olumsuz etkilerini minimize eder.
• Vejeteryan beslenen kişilerde kas kuvvetinde ve kas fonksiyonlarında belirli bir azalma olur bunların nedeni L-carnitine eksikliğidir çünkü meyve ve sebzeler L-carnitine’i oluşturan methionine ve lysine amino asitlerini içermezler

eveet kullanılmalı demekki bence edinmeliyiz zararsız hatta faydalı buldum açıklamaları

ablacım bence kesinlikle kullanma ben bi ara kırmızı biber hapı kullandım içinde L-carnitin vardı hastanelikoldum kalp çarpıntısı yaptı daha sonra spor salonuna yazıldım orda satıyolardı L-carnitini hocaya sordum kalp çarpıntısı yaparmı diye yapabilir dedi ben çok kötü oldu serum yedim hiç tavsiye etmiorum ama yinede sen bilirsin ablacım

Teşekkürler canım. ama kırmızı biber hapının içinde şu lida da olan maddeden de varmış.

Bu sadece besin takviyesi . içerigine solgarın sitesinden baktım başla madde de yok,

ARKADAŞLAR mrb aranıza yeni katıldım bugun atak ewresnn 2. günndeyim dukan amca 2 gun verdi atak için ama midem bulanıo bide ben bu yulaf kepeğini hiiçç sewmedmm :KK43:(( çok merak ediorum 900 gram vermm lazım verdm mi acilen tartıı almam lazım tartısz rejime başlayan ilk kişide ben olsam gerek:))

ARKADAŞLAR mrb aranıza yeni katıldım bugun atak ewresnn 2. günndeyim dukan amca 2 gun verdi atak için ama midem bulanıo bide ben bu yulaf kepeğini hiiçç sewmedmm :KK43:(( çok merak ediorum 900 gram vermm lazım verdm mi acilen tartıı almam lazım tartısz rejime başlayan ilk kişide ben olsam gerek:))

allah aşkına 900 gr için mi yapıyorsun bu diyeti. yulaf kepeğini kek ekme şeklinde tüket. 900 gr mı çoktan vermişsindir

asasadadada.jpg

telli turnam ellerine sağlık, çok sağolasın
desen desen şimdi olmasada 1 ay sonra geçerim ben seni, nede olsa senin kalmış 4 kilo benim var 13 kilom :KK9:

inş.veririmm yaza abimin düğünü var fit olmak istiorm birde bebek düşünüorm kilo almadan verirsemm ii olacak

Harika kilo verdin zaten.:-) önce desendeseni sonra seni takip etmeye çalışıyoruz
çok sağol, teşekkür ederim
ama desendesen benden daha sağlam gidiyor, benim arada kaçamağım oluyor ama yalandan minik kaçamaklar, ah onlarda olmasa...
yılbaşı akşamı ne yaparız hiç bilmiyorum bu arada, sen ne yapmayı düşünüyorsun????????????
ay bide eşim hindi sevmiyor, annemler gelecek babamda bildiği için kaz almış, dün kitabı karıştırıyordum bi baktım kaz bize yasak :26:
ne yapsam şimdi, çok karasızım :KK50:
annemler zaten yılda bir geliyor, ay o yasak ay bu yasak demekte istemiyorum hoş annem kızım bozma diyetini biz sana uyarız diyor ama :44:

inş.veririmm yaza abimin düğünü var fit olmak istiorm birde bebek düşünüorm kilo almadan verirsemm ii olacak

merak etme, diyeti uygulayıp kurallarına uyarsan çok rahatlıkla verirsin, benim 3 ay oldu, inan anlamadım nasıl geçtiğini, hiç karnım aç kalmıyor ki
zerrin özerin şarkısı gibi "çok yiyerek, zayıflasammmmmmm" durumundayım
bende seneye 2. bebişi düşünüyorum ve ondan önce olabildiğince çok kilo vermeye çalışıyorum zaten

çok sağol, teşekkür ederim
ama desendesen benden daha sağlam gidiyor, benim arada kaçamağım oluyor ama yalandan minik kaçamaklar, ah onlarda olmasa...
yılbaşı akşamı ne yaparız hiç bilmiyorum bu arada, sen ne yapmayı düşünüyorsun????????????
ay bide eşim hindi sevmiyor, annemler gelecek babamda bildiği için kaz almış, dün kitabı karıştırıyordum bi baktım kaz bize yasak :26:
ne yapsam şimdi, çok karasızım :KK50:
annemler zaten yılda bir geliyor, ay o yasak ay bu yasak demekte istemiyorum hoş annem kızım bozma diyetini biz sana uyarız diyor ama :44:

Zaten annenlere o yasak bu yasak deme, hem hindini hem de kazı pişir. Bana da kardeşim ve ailesi kayın valdesi pederi benim kayınpeder vs. gelecek. her birinin zevki ayrı. Hem hindi hem de tavuk yapacağım:-)
Onlarca çeşit meze salatalar vs de olacak. kendim içinde o mezelerin içinden yağsız yogurtla yapılanları ayrı yapacağım.
Ayva tatlısı yaptım bir nornmal . bir de splenda ile ( kardeşim şeker hastası onun için). Yani çeşitler bir normal bir de dukan çeşidi olacak.
yenmez hem kaz hem de hindi dersen kalnı ertesin gün dilimler birerkerlik parçalar halinde deepfreze atarsın . Kaz kalırsada diyet bittikten sonra ara ara tüketirsiniz fena mı.
Kazın bize yasak olması çok normal en yağlı tavukgillerden olurlar:-).
Ben sadece ufacık bir kadeh şampanyaya eşlik etmeyi, diyet kola ile idare etmeyi düşünüyorum. Bir de zeytinyağlıları fazla kaçırabilirm sebze olarak . ertesi gün saf proteinle telafi ediceğiz nasılsa

merhaba telli turna
ben her hafta bidlirimi yapiyorum ama listeden cikarmisin beni :KK43:((
uzuldum bunun bir sebebi varmi

Kasıtlı yapmıyor üzülme . liste çok uzamıştı bildirim yapmayanları temizleyim derken oluyor geçen hafta beni de eklemeişti sonra ekledi. Telli turna zaten bu aralar pek giremiyor nete düzeltir listeyi canım

Kızlar; az önce aynada kendimi inceledim şöyle. O kadar mutluyum ki...Omuzlarım ve dekolte bölgem harika görünüyor, iyice kemiklerim çıktı artık. Önceden dokunduğumda yumuşak yağ kitleleri geliyordu elime, şimdi ise kemikli ve güzel hatlara sahip bir tenim var, görüntüsü o kadar farketti ki. Çok hoş görünüyor gerçekten. :nazar: Diyete başlamadan önce dekolte bölgemde sivilcelenme sorunum vardı, şimdi eser kalmadı. Geçen yaz her yerimi kapatıcam diye uğraşıyordum. Bu yaz fena açılıcam :KK53:

Gerçi güne artı 200 le başladım ama olsun, nasıl olsa o da gidecek. Sizde durumlar nasıl? Artılara sakın üzülmeyin onlar bizde misafir bugün var, yarın yok.:KK4:

Telli turnam günaydınlaarrr! Artılarla başladık ama napalım, 62.5 kiloyum an itibariyle. Sende iştah durumu nasıl? Öpüyorum kocaman :KK54:

oh oh oh canim ne güzel yaa Allah bana da göstersin o günleri. Benimde gögüs bölgemde yeni yeni sivilceler cikmaya basladi. Demek ki benimde yok olacak kilo verince.

Telli turna sanirim gec kaldim ama ben yine de vereyim bu hafta veremedim . biraz kacamak yaptim sanirim. ve de malum döneme giriyorum. :KK14: 93 kg yim. bu hafta

Ayin dördünde TR ye gidiyorum ve bir ay olamayacagim ama lütfen beni listeden cikarma canim olur mu. dönünce devam edecegim.

Herkese bol eksili günlerr... :21:

Birde kizlar her seferinde cizelgenizi nasil güncelliyorsunuz? Her seferinde yeniden mi olusturuyorsunuz tickerfactory de ?

X