Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Herkese ii yillar arkadaslar. Bugunki kacamaklarimi ilk ben yazip hepinizden bol azar isitmek istedim. Yaziyorum hazirmisiniz:
Bir yumurta buyuklugunde icli koftenin yarisi
yaglarini ayirip yedigim cag kebabi
P gunum olmasina ragmen havuc ve kirmizi lahana salatasi
5,6 tane findik
2 tane badem
Bir corba kasigi buyuklugunde ve ince kurabiye
Light olmayan bir koca bardak ayran
Misafirlikte de (sekerim dustu acliktan)yag orani 3 olan bir bardak sut
Ezme bir iki catal
Bayaa bi abartmisimdimi ama ozel gunum yaklastigindan sanirim kendimi durduramadim misafirlerim de var ustune bide grip oldum. Yesil cay ictim zorla ve form+ cayi ictim bol su
Birinin bana "yine de kacamaklarin cok degilmis "demesini isterdim amaaaa hic sansim yok biliyorum. Sanirim 3 gun atak yapicam ama bu sefer but falan yemek ,yok gogus eti ,balik ,sifir kacamak ,bol spor kussamda yesil cay

Herkese ii yillar arkadaslar. Bugunki kacamaklarimi ilk ben yazip hepinizden bol azar isitmek istedim. Yaziyorum hazirmisiniz:
Bir yumurta buyuklugunde icli koftenin yarisi
yaglarini ayirip yedigim cag kebabi
P gunum olmasina ragmen havuc ve kirmizi lahana salatasi
5,6 tane findik
2 tane badem
Bir corba kasigi buyuklugunde ve ince kurabiye
Light olmayan bir koca bardak ayran
Misafirlikte de (sekerim dustu acliktan)yag orani 3 olan bir bardak sut
Ezme bir iki catal
Bayaa bi abartmisimdimi ama ozel gunum yaklastigindan sanirim kendimi durduramadim misafirlerim de var ustune bide grip oldum. Yesil cay ictim zorla ve form+ cayi ictim bol su
Birinin bana "yine de kacamaklarin cok degilmis "demesini isterdim amaaaa hic sansim yok biliyorum. Sanirim 3 gun atak yapicam ama bu sefer but falan yemek ,yok gogus eti ,balik ,sifir kacamak ,bol spor kussamda yesil cay

ya sen bu kadarına 3 gün atak yapacaksan ben 5 gün mü atak yapsam:-( bendeki kabahat seninkinden misliyle fazla. sabahına pişmanlık deniyor ya ayne o haldeyim

selam kızlar dukan diyetini cok duydum ama ayrıntılı bir bilgim yok. 57 kıloyum ve 50 kılo hedefliyorum bunun için dukana baslamak istiyorum .. ne yapsam, nasıl yapsam, nerden başlasamki acep ?

merhaba kızlar
ben de 4 ocakta başlamayı düşünüyorum diyete..sınavlarımdan hemen sonra
sormak istediğim bir iki soru var.
dukan diyetinde sabah,öğle ve akşam 3 öğün düzenli yemek zorunda mıyız?
ve diyet kola yada zero falan içebiliyor muyuz acaba?

selam kızlar dukan diyetini cok duydum ama ayrıntılı bir bilgim yok. 57 kıloyum ve 50 kılo hedefliyorum bunun için dukana baslamak istiyorum .. ne yapsam, nasıl yapsam, nerden başlasamki acep ?

Öncelikle kitebı al oku. İlk sayfamıza git orada link verecek sana ilk başlayanların yapması gerekenler yazıyor ama kitabbı okumadan yapıp tamamlayacağına karar vermeden başlama

merhaba kızlar
ben de 4 ocakta başlamayı düşünüyorum diyete..sınavlarımdan hemen sonra
sormak istediğim bir iki soru var.
dukan diyetinde sabah,öğle ve akşam 3 öğün düzenli yemek zorunda mıyız?
ve diyet kola yada zero falan içebiliyor muyuz acaba?

ögün atlamayacaksın kesinlikle, aralarda acıktıkça yogurt falan yiyebilirsin. abartmamak koşulu ile ligt kolaya izin var

Güçlendirmeye geçince burayı boşlamaya başladım :KK17: yeni başlayanlara kolaylıklar diliyorum, zaman çabucaak geçiyor inanın. güçlendirme güzelmiş çok rahat. herkesi bekliyorum :nazar:

yarın itibariyle ben de dukancanımm hatta yatana kadar bir şey yemeyeceğim.. her gün girip yazamam fakat bana destek olursanız çook sevinirimm :)

ya sen bu kadarına 3 gün atak yapacaksan ben 5 gün mü atak yapsam:-( bendeki kabahat seninkinden misliyle fazla. sabahına pişmanlık deniyor ya ayne o haldeyim
Neler yedin ictin çok merak ettim bak şimdi bı ara herkes kacamaklarini yazssada icimiz rahatlasa bu arada benim yediklerim ertesi sabah + 500 gr olarak geri dondü. Ya senin????

bugün ilk seyir günümdü. sabah kalktığımda 68.4 kilo idim..:21:
ama seyiri ilk yapmanın heyecanı vardı tabi.. şimdi yediklerimi paylaşıp yanlışlarım varsa düzeltmenizi istiorum..

sabah (12'ye doğru):
mantarlı-kıymalı yumurta
domatesli lor peynir
2-3 lokma yoğurtlu havuç

akşam:
kıymalı lahana yemeği
tariflerde bulduğum yulaf kepekli taze tarhana çorbası
light yoğurt
2 kornişon turşu

sormak istediklerimse şunlar:
* turşuyu sebze günlerimizde tüketebiliyor muyuz rahat rahat?
* yer elması sebze günlerinde serbest değil mi??
(ayy gün içinde bisürü soru vardı aklımda unutmuşum :KK1: )

şimdilik böyle,nasıl hanımlar?

yeni yıl hoş geldi iyi ettide neden bu kadar kaçamaklı geldi bilemiyorummmmm
benim için 1 dilim kek, 1 börek, azcık çeşitli mezeler ve hadi bunların hepsini geçtim 5 adet kemalpaşa tatlısı olarak geldi...
oy oyyyyyyyyyyyyyyyyyy
bakalım perşembe ne olcak halimiz????????????
atak yapıyorum ve özellikle tartılmıyorum

Dün 1 yumurta, yağsız süt ürünleri ve bol su tüketmeme rağmen diyetin ilk gününü bugün olarak düşündüm ve artık diyete başladım.

10 gün boyunca yani 11 ocak gününe kadar saf proteinle besleneceğim. Su içmeye bayılıyorum ve zaten normalde gün boyu, gece boyu içebildiğim kadar su içiyorum. Her gün 2.5 lt su içtiğimden su konusunda rahatım. Bir de bana 15 kilo verdiğim dönemde en büyük yardımcım şu 5'i 1 yerde çayıma tekrardan başladım. Gitsin ödemler, gitsin selülitler gelsin güzel günler :)

Dün 1 saat yürüdüm. Bugün de hedefim en az 1 saat boyunca yürüyüş yapmak. Evde stpper aletim var kızlar. 1 haftadır onunla çalışıyordum. Dün jean taytımı giydim, bacaklarım şekillenmiş ve incelmiş. Hani 121 kilo olmama rağmen ve boyumun 1.65 olmasına rağmen bacaklarım jean tayt içinde bılım bılım durmuyor. Bu aletten alın kullanın. Her gün 10 dakika spor yaptınız mı yetiyor.

Ben bi de termal sauna şortuma döndüm. 52 bedenden 48 bedene indiğim 1 aylık dönemde bu şort ile her gün 1 saat yürümüştüm. Kalça ve basen ayrıca göbek sorunu olanlara şiddetle tavsiye ederim.

Hani öyle aman aman bi abartım ya da gelip geçici heyecanım yok. Kendimi son 10 gündür bir diyete hazırlıyordum zaten. Hayatımdan beyaz ekmek, şekerli gıdalar ve abur cubur tamamen çıkmıştı. Yüzük parmağım bir numara küçülmüş mesela. Ödem attım demek ki. 48 beden taytım belimden düşüyor. Elastik olduğundan 52 bedene tekabül ediyor desek, ne desek bilmiyorum ama dün bütün gün belimi çekmekle geçti. Ha bire o düştü ben çektim :)

Dukan diyetinde kararlıyım. Zaten ben et, tavuk, ızgara, süt ve yoğurt manyağıyım. Dün alış veriş yaptım. Baskül aldım, yağsız sütler, tavuk göğsü, yağsız peynirler ve yumurta aldım. He bi de yeşilçay, kekik, funda, mate ve biberiye aldım. Favori çayımı her gün içerim ondan ödün veremem. Zaten şeker kullanmıyorum.

Aslında bi hedefim var. şu 1 ay içinde şubat başına kadar ağzı yüzü düz 100 kilo olmayı hedefliyorum. Bu kilolarım yapışmış inatçı kilo değil zaten malum çok ağırım, şişmanlar daha çabuk kilo verir bilirsiniz. Tembelliğimden alıyorum, öyle yemek yeme manyağı değilimdir hatta beni tanıyan herkes sen çok az yiyorsun, düzensiz besleniyorsun, neden hiçbir şey yemiyorsun diyor. Gün boyu tamamen aç kalıp akşam yemek yiyip uyuduğumdan ve hiç hareket etmeyip hep evde pineklediğimden kilo alıyorum.

Yaş pastalar kekler börekler falan hiç ilgimi çekmiyor mesela. O nedenle iradesel bi sorunum yok, tek sorunum hareketsizlik ve azimsizlik. Bunu da aştım işte.

Şimdi 1 litre su içtim bile. Bu çay deli gibi susatıyor. Çok içmenizi tavsiye etmem. Her gün 3 kupa maksimum..

10 gün içinde hiç tartılmayacağım. Bakalım 11. gün kaç kilo geleceğim tartıda.

Peki kızlar, siz bana bu 10 içinde neler yememi öneriyorsunuz? Bu arada yulaf kepeklerimi sipariş ettim verdiğiniz siteden. Umarım 4 gün içinde gelir de kabız olmadan kullanmaya başlarım :)

arkadaşlar bende aranıza yeni katılanlardanım... geçtiğimiz hafta konunun hemen hemen yarıya yakın sayfalarını okudum... bir arkadaşımın tavsiye ve desteğiyle hiç zaman kaybetmeden kitabı aldım... henüz bu sabah okumaya başlayabildim fakat iyi şeyler çıkabileceğine inanıyorum... kitabın bitimine son 5 sayfa kala alışverişe çıkıyorum... gereken her neyse temin ediyorum veee o güzel günlere başlangıç için harekete geçiyorum... en zorlanacagım konu su içme hususunda olucak sanırım çünkü hiç sevmem ama başarabilirim biliyorum :=) ayrıca fikrinizi almak istediğim bir konu var... şu an regl dönemimin ikinci günü, bu dönemde vücut şişkinliği mevcut olduğundan regl dönemi sonrasında mı bu diyete başlamak doğru olur yoksa regl döneminde başlasam psikolojik olarak mutsuzluga düşermiyim?.. çünkü böyle dönemde bir gram bile verilemez... :=( yanlış zamanda başlayıp ümitsizliğe kapılmak istemiyorum... mutlaka engin tecrübelerinize ihtiyacım olacaktır... ayrıca bu kilo tablosunu nerden nasıl düzenliyorsunuz?..

yeni yıl hoş geldi iyi ettide neden bu kadar kaçamaklı geldi bilemiyorummmmm
benim için 1 dilim kek, 1 börek, azcık çeşitli mezeler ve hadi bunların hepsini geçtim 5 adet kemalpaşa tatlısı olarak geldi...
oy oyyyyyyyyyyyyyyyyyy
bakalım perşembe ne olcak halimiz????????????
atak yapıyorum ve özellikle tartılmıyorum

bu tabloya bayıldım... ne kadar zamanda ulaşılmış hedefler bunlar :=)) çok güzel görünüyor... bende en az sizin kadar istikrarlı ve başarılı olmak istiyorum :=))

ohhhh tek ben değilmişim kaçamakları görünce bir sewndm bir sewndm uhaha bu neydi ya hafta sonu tutamadm kendimi 3 gun atak:KK43: bu arada hepinizin yeni yılı kutlu mutlu huzurlu olsun :KK66:

X