Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

kızlar kendime kot pantolon aldım uzuuun yıllardan sonra ilk defa bu kadar cok yakıstırdım kendime. hem de 29 beden kot pantolon. bu klasik bedende neye denk geliyor bilmiyorum ama uzun zamandır 29 beden kot pantolonum olmamıstı:)

kızlar kendime kot pantolon aldım uzuuun yıllardan sonra ilk defa bu kadar cok yakıstırdım kendime. hem de 29 beden kot pantolon. bu klasik bedende neye denk geliyor bilmiyorum ama uzun zamandır 29 beden kot pantolonum olmamıstı:)

38-40 beden arasına denk gelir ne kdar güzel. o günleri biz de görebilsek

38-40 beden arasına denk gelir ne kdar güzel. o günleri biz de görebilsek

inşallah canım allah herkese nasip etsin istediği forma girmeyi. bol su için siz. ben içemiyorum cok yavas gitti kilolarım. bol su icersek protein böbreklerimize zarar vermez diye dusunup suyu aksatmamalıyız

Arkadaşlar benim 8,5 kilo oldu verdiğim ama artık hiç enerjim kalmadı. işte fonksiyonel olamadığım gibi erkenden yatıyorum. yürüyemiyorum bile evde.
sporumu yapmak için L-carnitin kullansam mı? Bilgisi olan var mı?
vitamin alıyorsun dimi canım? arada benimde oluyor o aşırı halsizlik ama benimki aşırı yorgunluktan, malum oğlumun dişi....
dün akşam 1 de yattım 3 te oğlum klktı yarı uyuyr vaziyette 5 e kadar ayağımda salladım ve 8 de de kalktım, bazen diyorum o vitamini kullanmasan mümkün değil diyetle beraber devam edemem bu düzene...
l-carnitin kullanmadım ama eğer karıştırmıyorsam arkadaşım kullanıyordu, bu vücut spora başladıktan 12 dakika sonra yağ yakar ama bunu kullanınca spora başlanır başlanmaz yağ yakımını başlatan ilaç değil mi???????

hmm ben şimdi bu l-carnitin i merak ettim
acaba zararları varmıdır korkarım kullanmaya ama eğer faydası oluyosa neden olmasın
evde yürürken bir an önce bitsin die dakika sayıyorum çok yoruluyorum gerçekten:KK43:
bide koşu bandında hangi hızla yürüyosunuz ben 5,5-6 arasında gidip geliyorum habire 30dk.toplamda 3km ye yakın oluyo
yeterlidir diilmi,dukan amcanın dedğinden fazla yürüsekte olurmu?korkumdan sporda bile kuralları aşmıyorum:)

Başlangıçta su gidiyır ama motive de ediyor. kolay gelsin yarın da gitmiş göreceksin kilocuklarını. seyire geçince ortalama haftada 1 kg olacak

teşekkürler canım,inşallah dediğin gibi olur. hafta 1 kilo versem bile çok ii benim için,inş böyle gider.

Arkadaşlar benim 8,5 kilo oldu verdiğim ama artık hiç enerjim kalmadı. işte fonksiyonel olamadığım gibi erkenden yatıyorum. yürüyemiyorum bile evde.
sporumu yapmak için L-carnitin kullansam mı? Bilgisi olan var mı?

l-carnitine hakkında biraz bilgim var canım. tablet ve şurup şeklinde oluyor, bir nevi besin takviyesi.
eğer surup içersen spordan 15 dk önce,tablet içersen de spordan yarım saat önce alıyorsun.
enerji verip kalori yakımını hızlandırıyor, bildiğim kadaryla spor yapmıyorsan etkisi pek yok..

merhaba arkdşlar annemın çok nabzı yukselmişti ve biz diyete bağlamıştık diyeti bırakmıştı.. doktora gittik tum kan değerlerine baktırdık. kolestrolu dusmus ayrıca troidleri tam çalşmadıgı halde doktor 3 kilo verdiğini gorunce tebrik etti ayrıca menepoz başlangıcıda war.. diyeti çok önerdi doktor olarak ve desteklediğini soyledi.. annem bu diyetin bana ne yan etkisi olur dedi nesi zararlıdır dedi. doktorda bu diyet en fazla kolestrolu yukseltir fakat dikkat ederseniz senin ki gibi dusurebilir dedi. o yuzden light ürünler tüketmeye dikkat edelim kızlaar :)
bendede demir eksikliği çıktı hap werdi ama oda iştahımı açtı sanırım:KK43: ben 62e fln dusuorum fakar 1+1 yaptıgım ıcın sebzelerde 63 oluorum herkese basarılar dilerim

öncelikle annene çook geçmiş olsun canım :KK71:
benim sormak istediğim birkaç şey var; annenin yaşı kaç, kaç kilo şu anda, hedefi kaç kilo?
ben de annemle beraber başladım,şimdi atak yapıyoruz 2.gündeyiz. pek vermiş gibi görünmedi tartıda,moralinin bozulmasını istemiyorum.
annem 53 yaşında, 5-6 kilo vermek istiyor, yani fazlası da olsa ii ama olmasa da dert değil şu an 70, ama şöyle 64-65 olsam ii diyor.
bir süre benimle beraber seyir yapacak 1/1, bakalım inş zorlanmaz ve kilo verir, ben verdim moral buldum ama onun da vermesini istiyorum.. :KK50:
belki söyleyeceklerin içime su serper..

Son düzenleme:
vitamin alıyorsun dimi canım? arada benimde oluyor o aşırı halsizlik ama benimki aşırı yorgunluktan, malum oğlumun dişi....
dün akşam 1 de yattım 3 te oğlum klktı yarı uyuyr vaziyette 5 e kadar ayağımda salladım ve 8 de de kalktım, bazen diyorum o vitamini kullanmasan mümkün değil diyetle beraber devam edemem bu düzene...
l-carnitin kullanmadım ama eğer karıştırmıyorsam arkadaşım kullanıyordu, bu vücut spora başladıktan 12 dakika sonra yağ yakar ama bunu kullanınca spora başlanır başlanmaz yağ yakımını başlatan ilaç değil mi???????

L-carnitnin spor yaparken enerji verdiğini okudum ben halsizlikten yarım saat bile yürüyemiyorum ki. Vitaminde alıyorum ama:-(
L- carnitini kullananlar yorgunluk hissetmeden sporu tamamlıyabiliyorlarmış. 1 haftadır yürüyemiyorum halsizlikten. Çare arıyorum kendimce. yağ yakması değil derdim nasılsa diyetimizde veriyoruz ama hareket de etmemiz gerekiyor.

hmm ben şimdi bu l-carnitin i merak ettim
acaba zararları varmıdır korkarım kullanmaya ama eğer faydası oluyosa neden olmasın
evde yürürken bir an önce bitsin die dakika sayıyorum çok yoruluyorum gerçekten:KK43:
bide koşu bandında hangi hızla yürüyosunuz ben 5,5-6 arasında gidip geliyorum habire 30dk.toplamda 3km ye yakın oluyo
yeterlidir diilmi,dukan amcanın dedğinden fazla yürüsekte olurmu?korkumdan sporda bile kuralları aşmıyorum:)

l-carnitene ile alakalı şu konnulara bakabilirsiniz: (link vermemde bir sorun olmaz die düşünüyorum ama..)

http://www.kadinlarkulubu.com/soru-cevap-bolumu/382484-lcarnitine-kullanan-varmi.html
http://www.kadinlarkulubu.com/selul...00-bel-gobekteki-yaglara-100-kesin-cozum.html

ayrıca nacizane tavsiyem yalnızca kılıçbalığının yazdıklarını okuyun, bilgili olmadığı konuda konuşmayan ve anlatmak istediklerini çok güzel anlatan biridir kendisi,tanıyanlar bilir..
ben de aldım bir şişe tablet uzun zaman oldu alalı, ama dukanla beraber kullanacağım inş.

Son düzenleme:
asasadadada.jpg

l-carnitene ile alakalı şu konnulara bakabilirsiniz: (link vermemde bir sorun olmaz die düşünüyorum ama..)

http://www.kadinlarkulubu.com/soru-cevap-bolumu/382484-lcarnitine-kullanan-varmi.html
http://www.kadinlarkulubu.com/selul...00-bel-gobekteki-yaglara-100-kesin-cozum.html

ayrıca nacizane tavsiyem yalnızca kılıçbalığının yazdıklarını okuyun, bilgili olmadığı konuda konuşmayan ve anlatmak istediklerini çok güzel anlatan biridir kendisi,tanıyanlar bilir..
ben de aldım bir şişe tablet uzun zaman oldu alalı, ama dukanla beraber kullanacağım inş.

Bilgi için teşekkürler okuyacağım şimdi linkleri

Canım maşallah senle 1 hafta arayla ve 1 kilo farkla başlamisiz diyete ama ben 5 sen 9 kilovermissin nasıl oldu böyle daha onceden hiç diyet yapmismiydin. Benim en az 4 kere diyet denemem oldu bide zayiflatici ürünler kullandım belki 3,4 farklı çeşit.onceden Yapılan diyetlerde kilo vermeyi etkiliyomus sanırım

Bir de şu bilgilere ulaştım. eczaneye ısmarladım bakalım. İlaç zannetmeyin arkadaşlar vitaminler gibi bir ilaç takviyesi

Bu da halsizliğimi gidermezse ara vermek zorunda kalacağım diyetine ki hiç istemediğim bir şey bu
Carnitine’in kilo vermede kullanımı

• L-carnitine kilo vermede çok etkili bir suplementtir
• L-carnitine’in kan yağlarını ve yağ dokularını azalttığı kanıtlanmıştır.(Özellikle aşırı yağ fazlası olan kişilerde)
• Tipik düşük kalorili dietlerde L-carnitine kilo vermeye yardımcı olduğu gibi aynı zamanda da açlık ve yorgunluk hissini de azaltır
• L-carnitine’in tipik düşük kalorili dietlerin neden olduğu ketones (keton cisimler) cisimlerinin oluşumunu engellediği kanıtlanmıştır
• Aerobik aktivite içern tüm antrenman programlarında bulunması gerktiği kanıtlanmıştır.

L-carnitine vücut bağışıklık sisteminin bir uyarıcısıdır

• L-carnitine bağışıklık ve savunma sistemlerinin tümünün destekleyicisidir
• Bağışıklık sisteminin bakteri,virüs ya da mantar gibi hastalıklarla hızlıca savaşmasını sağlar.
• Yorgunluk etkilerini ortadan kaldırarak ve canlılığı arttırarak hastalıklara neden olabilecek duruma karşı koruma sağlar
• L-carnitine kanser hücrelerine veya diğer hastalıklara karşı savaşabilmek için gereken enerjiyi verir.

L-carnitine ve Diyet

• L-carnitine düşük kalorili diet yapan ve belirli spor aktivitelerinde bulunan kişiler için çok faydalıdır.
• BCAA nın etkileşimine yardımcı olur,egzersiz anında enerji oluşumunun %10 una katkı sağlar ki bu katkı yağ ve karbonhidrat rezervleri azaldığında dahi vücudun normal enerji seviyesini korumasına yardımcı olur
• Düşük kalorili dietler ketones cisimlerin vücutta salınmasına yol açabilirler ve bu ketones maddeler vücutta toksit etki göstererek sinir sistemi ve beyni etkileyebilir, L-carnitine anti-ketone etkileri sayesinde yıkılan yağ dokularının olumsuz etkilerini minimize eder.
• Vejeteryan beslenen kişilerde kas kuvvetinde ve kas fonksiyonlarında belirli bir azalma olur bunların nedeni L-carnitine eksikliğidir çünkü meyve ve sebzeler L-carnitine’i oluşturan methionine ve lysine amino asitlerini içermezler

Bir de şu bilgilere ulaştım. eczaneye ısmarladım bakalım. İlaç zannetmeyin arkadaşlar vitaminler gibi bir ilaç takviyesi

Bu da halsizliğimi gidermezse ara vermek zorunda kalacağım diyetine ki hiç istemediğim bir şey bu
Carnitine’in kilo vermede kullanımı

• L-carnitine kilo vermede çok etkili bir suplementtir
• L-carnitine’in kan yağlarını ve yağ dokularını azalttığı kanıtlanmıştır.(Özellikle aşırı yağ fazlası olan kişilerde)
• Tipik düşük kalorili dietlerde L-carnitine kilo vermeye yardımcı olduğu gibi aynı zamanda da açlık ve yorgunluk hissini de azaltır
• L-carnitine’in tipik düşük kalorili dietlerin neden olduğu ketones (keton cisimler) cisimlerinin oluşumunu engellediği kanıtlanmıştır
• Aerobik aktivite içern tüm antrenman programlarında bulunması gerktiği kanıtlanmıştır.

L-carnitine vücut bağışıklık sisteminin bir uyarıcısıdır

• L-carnitine bağışıklık ve savunma sistemlerinin tümünün destekleyicisidir
• Bağışıklık sisteminin bakteri,virüs ya da mantar gibi hastalıklarla hızlıca savaşmasını sağlar.
• Yorgunluk etkilerini ortadan kaldırarak ve canlılığı arttırarak hastalıklara neden olabilecek duruma karşı koruma sağlar
• L-carnitine kanser hücrelerine veya diğer hastalıklara karşı savaşabilmek için gereken enerjiyi verir.

L-carnitine ve Diyet

• L-carnitine düşük kalorili diet yapan ve belirli spor aktivitelerinde bulunan kişiler için çok faydalıdır.
• BCAA nın etkileşimine yardımcı olur,egzersiz anında enerji oluşumunun %10 una katkı sağlar ki bu katkı yağ ve karbonhidrat rezervleri azaldığında dahi vücudun normal enerji seviyesini korumasına yardımcı olur
• Düşük kalorili dietler ketones cisimlerin vücutta salınmasına yol açabilirler ve bu ketones maddeler vücutta toksit etki göstererek sinir sistemi ve beyni etkileyebilir, L-carnitine anti-ketone etkileri sayesinde yıkılan yağ dokularının olumsuz etkilerini minimize eder.
• Vejeteryan beslenen kişilerde kas kuvvetinde ve kas fonksiyonlarında belirli bir azalma olur bunların nedeni L-carnitine eksikliğidir çünkü meyve ve sebzeler L-carnitine’i oluşturan methionine ve lysine amino asitlerini içermezler

tamam canım benim teşekkür ederim hemen bi göz atmalıyım zararı yoksa gerçekten güç için alırım

X