Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Canim boyum 1.75 hedefim 65 dayanabilirsem 60 düsünüyorum ve 60 in altina inmeyi hic düsünmüyorum. Bence sende düsünme :) emin ol sadece kemik olursun, ben 58 kiloyken bile kemikten ibaret görünüyordum. Tabi simdi kemiklerimi göremiyorum o ayri :KK53:

Kizlar bir konuda yardiminiza ihtiyacim var. Yogurt yaptim dünm yarim litre süte 1,5 yemek kasigi yogurt ile. Sütü parmagimi yakmayacak kadar isittim, yogurdun icine koyup karistirdim ekledim. Kaloriferin yaninda sarip sarmalayip 5 saat beklettim sonra dolaba koydum. Biraz koyulasmis süt gibi oldu, nerede yanlis yaptim? Siz nasil yapiyorsunuz?

Canım ben makinede yapıyorum yoğurdu. Sanki yarım kilo süt için 1,5 kaşık yoğurt fazla gibime geldi. Ben bir kilo süte bir kaşık yoğurt koyarak yapıyorum. Bir de belki kullandığın sütten olabilir. :44:

Günaydın günaydın kızlar ... :)
Bugun çok mutluyummm sonunda 58 oldum 4 -5 günlük atak yaptım ve sonuç hedef günümdeki kilomdan 1 kilo eksik ama olsun .seyir evresini bugun bitirmem gerekiyordu ama 1 hafta daha seyir yapayım bakalım 57 ola bilecekmiyim baktım gitmiyor güçlendirmeye geçerim :) sevgiler ...

Merhaba nrynry

9 kg yu ne kadar zamanda verdin. Benimde 10 kg vermem lzm.
bilgi verebilir misin:)

.

Günaydın herkese;
bugün regl oldum ve bu hafta kaçamaklar yaptım buna rağmen 67,2yim bugün telli_turna.
kilo almamış olmak hatta azıcık da olsa vermiş olmak başarı benim için bu hafta; cünkü bir değil bir kaç kez kaçamak yaptım. aslında her seferinde yediğim sey aynı idi: aşure :KK70:
pişmanmıyım? bir yanım pişman iken diğer yanım pişman değil aslına bakarsanız kızlar. apartmandan bir sürü aşure getiren olmuştu bozmadım diyeti; ben kendim aşure yapıp dağıttım yine bozmadım diyeti; kayınvalidem yapmıştı yine bozmadım diyeti; ama gelin görünki bu hafta annem aşure yaptı ve diyeti bozdum. cünkü anneciğimin aşuresi olunca akan sular durdu n eyalan söyleyeyim; sene de bir kez yaptığı aşurreyi yemeden edemedim; annem benim zayıf noktam oldu sanırım :KK70: onların yaşları ilerledikçe onlarla daha uzun zaman geçirmek herşeyi paylaşmak onlarla herşeyin tadına sonuna kadar varmak istiyorum; aslına bakarsanız anneciğimin aşuresini de bu yüzden yedim; bir yanım pişman iken bir yanımda hiç pişman değil napalım bu hafta da böyle oldu. biraz uzun oldu ama paylaşmak istedim
telli turna bu hafta kilom 67,2

ah ahhh, o gofret mahvetti beni zaten, şimdiden kara kara yılbaşını düşünmeye başladım zaten, ne yapçaz ya...
eşimde bu ara tam bana uydu, 7 kiloyu diyetsiz verdi 5 kiloyuda diyetle veriyim diyor, sırf çok sıkı gelmesin diyet diye dün akşam kek yaptım hazır çikolata aromasıda gelmişken, hoop bu sabah ikimizde doğru düzgün kilo verememiş çıktık, yok ya bundan sonra ne kaçamak nede dukana uygun kek puding yememmmmm
senin eşin devam ediyormu halen? yanlış hatırlamıyorum dimi siz beraber yapıyordunuz...

Evet, eşimle birlikte yapıyoruz, anca beraber kanca beraber. Hiç bozmadık birbirimizi aynen devam yanii. O da 97 kilodan 77.5 a inerek 19.5 kilo vermiş durumda. Birlikte yapınca motivasyon da süper oluyoorrr :KK52:

ya ben krep yapmaya alışamadım henüz:KK43: yani bi güntutuyo bi gün tutmuyo anlamadım gitti
lavaş yapmak istiyorum bi kezde onu deniyim ama pınar süt tozu yaıyo tarifte
ama malesefff bulamadım maarketlerde acaba alanınız varmı nerden aldı??

Ben migrostan alıyorum, yeşil paketli Pınar süttozu 5,5 tl civarı.

evet canım, tamamını dukanla verdim 3 ay oldu, vermeye de devam ediyorum :KK55: Pes etmek yoookkkk.

harikaaa seni canı yürekten tebrik ediyorum ayakta alkışlıyorum seni ve senin gibi diğer dukandaşlarımı:)))
inşallah bende zayıflayabilirim daha çok yeniyim 4. günüm ama sonuna kadar gitmeye kararlıyım inşallaaah 2,5 kilomu vermişim bile yıhhuuuu

kitabıım gelmiiiişşş!!
evet kızlar okuyup aranıza katılacağım inşallah. tahminim yılbaşından itibaren ben de dukancanım :KK1:
bakıyorum harika kilolar veriyorsunuz. benim için de ön bilgi oluyor, yedikleriniz vs.
başlamadan hazırlık ve alışverişlerimi yapayım diyorum,

*her türlü bitki çayı içebiliyor muyuz?
*bu goji berry'i nereden temin ediyorsunuz?
*yulaf kepeği internette buldum, normal marketlerde satılmıyor sanırım değil mi?
*pınar süttozu demişsiniz, light mı bu, nasıl kullanıyorsunuz?? bildiğim kadarıyla süttozu oldukça kalorili ama yanlış mı biliyorum acaba :26:

ben bu hafta sabit kaldım kaçamaklarım yüzünden lıght çikolata yedim bana bu 500 grm olarak geri döndü üç gündür yemiyorum çikolata 500 grm gitti anladımki dukan kaçamak kabul etmiyor hemen grm olarak dönüyoryılbaşına kadar 65 0lsam ne kadar iyi olur:18::KK52::KK52::KK52:

kitabıım gelmiiiişşş!!
evet kızlar okuyup aranıza katılacağım inşallah. tahminim yılbaşından itibaren ben de dukancanım :KK1:
bakıyorum harika kilolar veriyorsunuz. benim için de ön bilgi oluyor, yedikleriniz vs.
başlamadan hazırlık ve alışverişlerimi yapayım diyorum,

*her türlü bitki çayı içebiliyor muyuz?
*bu goji berry'i nereden temin ediyorsunuz?
*yulaf kepeği internette buldum, normal marketlerde satılmıyor sanırım değil mi?
*pınar süttozu demişsiniz, light mı bu, nasıl kullanıyorsunuz?? bildiğim kadarıyla süttozu oldukça kalorili ama yanlış mı biliyorum acaba :26:

kesinlikle öncesinde alışveriş listesi hazırlamalısın
bitki çayı doğadan form+yeşilçay başka bende bilmiyorum
goji berry malatya pazarında varmış netten araştırmalarım sonucu öğrendim
yulaf kepeği real hiper markette ru-sheim markanınki var hemde fiyatı 3,99 idi 18/12/2011 itibari ile tükenmeden alıp stok yapmalısın ben öyle yaptım:)
pınar süt tozu bi çok tarifte geçiyo bende arıyorum ama az öce arkadaşlar saolsun migros veya carrefoursa dan yeşil paket light olandan bulabilirmişiz

kızlar bu hani hindi jambonlar tavuk jambon etler fümeler felan varya paketli ,hangi markanınkini almalıyım veya paketlerde lıghtmı yazmalı ben öylesine henüz rastlamadımda bileniniz vardır muhakkak.
bide dr.outker in vanilya aromasına rastlıyorum tariflerde onuda bulamadım:KK43: acaba migros yada carrefour da varmıdır gitmişken alırım bari

kesinlikle öncesinde alışveriş listesi hazırlamalısın
bitki çayı doğadan form+yeşilçay başka bende bilmiyorum
goji berry malatya pazarında varmış netten araştırmalarım sonucu öğrendim
yulaf kepeği real hiper markette ru-sheim markanınki var hemde fiyatı 3,99 idi 18/12/2011 itibari ile tükenmeden alıp stok yapmalısın ben öyle yaptım:)
pınar süt tozu bi çok tarifte geçiyo bende arıyorum ama az öce arkadaşlar saolsun migros veya carrefoursa dan yeşil paket light olandan bulabilirmişiz

çok teşekkür ederim cevapladığın için canım
süttozu bu mu, ama üzerinde yazmıyor ki, light diye? :26:
$pinar-sut-tozu.png
malatya pazarı ankarada var mı bilmiyorum ama nette dogalhane diye biryerde buldum şimdi ama 45tl diyor :26::26:
yaban mersinine benziyor acaba ondan mı?

kızlarrrrr benimm yazımı görmediiniz sanırım çok fena mide ağrısı yaşıyorum gaz probleminden dolayı.dün araştırdım biraz tatlandırıcı ve süt ürünleri gaz yapabilir yazıyordu nette bir kaç gün tüketmicem bunları.yulaf kepeğide yapıyo olabilirmi sizce_?

ayrıca 79diyete başlayalı 18 gün oldu henüz 2.8 kilo verdim zaten 1.8 ini 3 gün atakta vermiştim ondan sonra anca 1 kilo verebildim...niye böyle yavaşşkii?

Eki Görüntüle 311696
malatya pazarı ankarada var mı bilmiyorum ama nette dogalhane diye biryerde buldum şimdi ama 45tl diyor :26::26:

bende henüz süt tozunu almadım ama arkadaşlar yazdığım marketlerden bulabileceğimi söylediler
yaban mersinine benziyormuş evet kilosu 50-70 aarasında değişiyomuş
malatya pazarı istanbulda eminönü mısır çarşısında var ayrıca bi çok alışveriş merkezindede var belki ankarada alışverişmerkezlerini araştırabilirsin canım az bişey alırsın 250 gr baya bi olur zaten içinde

Gunaydinnn bayanlar gunaydinnnn bugun bildiri gunu ve -leri gordukce cok cok daha mutlu oluyorum ben
umarim herkes bu hafta -leri gormustur
Telli turna ben bugun tartida 59.2 ciktim
hepimize bol bol eksili gunler diliyorum moralim artik bozulmaz :))

harikaaa seni canı yürekten tebrik ediyorum ayakta alkışlıyorum seni ve senin gibi diğer dukandaşlarımı:)))
inşallah bende zayıflayabilirim daha çok yeniyim 4. günüm ama sonuna kadar gitmeye kararlıyım inşallaaah 2,5 kilomu vermişim bile yıhhuuuu

inşallah canım, sonuna kadar devam edip, başarının tadını çıkarırsın. Bir süre sonra alışıyorsun zaten, diyet yapıyormuşsun gibi gelmiyor insana. Sen zor dönemlerden geçiyorsun şu an. Yaklaşık 1 ay sonra daha rahat edeceksin, inan bana :KK34:

kızlar bu hani hindi jambonlar tavuk jambon etler fümeler felan varya paketli ,hangi markanınkini almalıyım veya paketlerde lıghtmı yazmalı ben öylesine henüz rastlamadımda bileniniz vardır muhakkak.
bide dr.outker in vanilya aromasına rastlıyorum tariflerde onuda bulamadım:KK43: acaba migros yada carrefour da varmıdır gitmişken alırım bari

Canım, pınarın light jambonu var, diğerlerinde ise yağ oranına bakarak en düşük olanlarını tercih edebilirsin. Kontrol ederek alırsan sorun yaşamazsın.
Dr.oetker aromalarını migrostan ve carrefourdan rahatlıkla bulabilirsin.:KK34:

kızlarrrrr benimm yazımı görmediiniz sanırım çok fena mide ağrısı yaşıyorum gaz probleminden dolayı.dün araştırdım biraz tatlandırıcı ve süt ürünleri gaz yapabilir yazıyordu nette bir kaç gün tüketmicem bunları.yulaf kepeğide yapıyo olabilirmi sizce_?

ayrıca 79diyete başlayalı 18 gün oldu henüz 2.8 kilo verdim zaten 1.8 ini 3 gün atakta vermiştim ondan sonra anca 1 kilo verebildim...niye böyle yavaşşkii?

Benim diyete başlayalı 3 ay oldu, bir haftadır gaz problemi yaşıyorum ben de. aynen ağrı çekiyorum. Beslenmem de değişiklik yok, neden oldu bilmiyorum ama belki de içtiğim süttendir diye düşünüyorum. Bu aralar hergün bir fincan sıcak süte espresso koyarak içiyorum.Önceden ara sıra içiyordum. Yulaf kepeğinin yapabileceğini sanmıyorum.
Metabolizma hızı her insanın farklıdır. Belki daha önceki diyet deneyimlerinden vücut direnç kazanmıştır. Yavaş da olsa mutlaka kilo vermeye devam edersin, hatta daha hızlı verdiğin bi dönemden bile geçebilirsin. Moralini bozup kafaya takma, kilolarla savaşmaya devam :KK52:

Eki Görüntüle 311696

Canım evet süttozu bu, light yazmıyor yağı alınmış süttozu yazıyor. :KK34:

peki bu tarifleri netteki dukan tarifleri blogundan mı takip ediyorsunuz?
ayrıca hani yürüyüş var ya, evde leslie yapsam olur mu,evresine göre dksını ayarlayarak?

Evet ordan takip ediyorum, bir da süttozu ekleyerek meyveli yoğurt falan yapıyorum.
Ben leslie yi bilmiyorum canım, yapan arkadaşlar daha iyi bilgi vericektir sana. :KK34:

Benim diyete başlayalı 3 ay oldu, bir haftadır gaz problemi yaşıyorum ben de. aynen ağrı çekiyorum. Beslenmem de değişiklik yok, neden oldu bilmiyorum ama belki de içtiğim süttendir diye düşünüyorum. Bu aralar hergün bir fincan sıcak süte espresso koyarak içiyorum.Önceden ara sıra içiyordum. Yulaf kepeğinin yapabileceğini sanmıyorum.
Metabolizma hızı her insanın farklıdır. Belki daha önceki diyet deneyimlerinden vücut direnç kazanmıştır. Yavaş da olsa mutlaka kilo vermeye devam edersin, hatta daha hızlı verdiğin bi dönemden bile geçebilirsin. Moralini bozup kafaya takma, kilolarla savaşmaya devam :KK52:

bende hergün 1 bardak fln içiyordum süt bir kaç gün kesicemmm tatlandırıcı flnda kullanmıycam bakalım nolcak benim bugunkı kilom 76.4
gercı 12 gunde 1 kılo daha versem ayda 4 kılo yapar oda ıyı ama yınede dukana gore yavas :KK70:

X