Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Kızlar bu listeye bi sistem getirelim bildiri yapmayan çok var.

Listede baya uzadı.

Acaba 3 hafta üst üste bildiri yapmayanları çıkarsak mı listeden ne dersiniz

Arkadaşlar sizlerden acilen öğrenmem gereken bir şey vaar , annem de dukan diyetine başlamak istiyor fakat kortizonlu ilaç kullanıyor şuann bu diyet ona zarar verir mi doktor da kilo vermesi gerektiğini söylemiş ben de bunu denemesi gerektiğini söylüyorum öğrenmemi istedi bu diyet uygun mudur diye ama kime soracağımı bilemedim yardımlarınız bekliyorum...
Bu arada ben hastaydım çok yediğim etten besin zehirlenmesi fln geçirdim o yüzden kilomu söyleyemedim her ne kadar dikkat dahi edemesem de kilom şuan 61,5.

tellı turna ben hedef kılomu yazmayı unutmusum canım

05.12.2011 başlangıç kilo 79.2
16.12.2011 şuanki kilo 77.2
Hedef kilo 68

sonra guncelledığın zaman eklersın canım :KK70: olabılır bırkac hafta bıldırım yapmayan sılınebılır ddedıgın gıbı....

içinde şeker olduğunu bilerek atak evresinde yiyorsun:-) Bu soruyu sorabildiğine göre cevabıda biliyorsun arkaf-daşım. tabiiki yavaşlatacak.
Atakta daha bol protein yemeni tavsiye ederim özelliklede balık

Butun dukan dıyet lıstelerınde light meyveli yogurt serbest yazıyo dun aksam seker oranına bakmak aklıma geldı.Etleri kasaptan mı alıyosunuz?hangı etı alsam tavuk balık hındı hepsi deli gibi yağını salıyo tava da 4.gune geldım artık yanlıs bısey yapmak ıstemıyorum

çok teşekkrüler telli turna listede olmak insanı motive ediyor verilen kiloları görnce insan daha bir şevke geliyor
biz bu işi başaracağiı hep birlikte inşallah herkese kolay gelsin

Butun dukan dıyet lıstelerınde light meyveli yogurt serbest yazıyo dun aksam seker oranına bakmak aklıma geldı.Etleri kasaptan mı alıyosunuz?hangı etı alsam tavuk balık hındı hepsi deli gibi yağını salıyo tava da 4.gune geldım artık yanlıs bısey yapmak ıstemıyorum

meyveli yogurtlarda sakkaroz (sofra şekeri) yok ama fruktoz (meyve şekeri) var hem de yüksek oranda. Özellikle atakta tüketilmemeli. diğer zamanlardada çok zorunlu kaldıysan şeker krizine girdiysen (yda bazı arkadaşların kabızlık sorununa çare olarak görüp kaysısılısını tüketmesi gibi) arada bir tüketebilirsin ama sürekli olmamalı. sade yogurda tarçın kattığında şekerli hissi verebiliyor. yada suni tatlandırıcı (mesela splenda ) kullan sade yogurtla.
balıkların hepsi serbest yağlı balıklar dahil.
tavukda sadece beyaz et derisini soyacaksın (yağsızdır)
ettede dana etini (zaten dilimlenmiş olarak görüyorsun et reyonlarında), ben biften oalarak alıyorum. satıcılar sert olur diye uyarım daha yaglı kısımları vermek istiyorlar .ama benim istediğim bu diyorum (elbette diğer kısımlar kadar lezzetli olmuyor)
ama soya sosu ve süt içinde buz dolabında bekletip yagsız tavada kızarttığında lezzetli oluyor ve kolay pişiyor.
hazır köfte kullanmayacaksın. kesinyağlıoluyor.
sonuçta balık hariç yaglı olan et yok. diyetinde kolaylıklar dilerim

Merhaba Yasemin hanım, öncelikle kolay gelsin, sağlıklı zayıflamalar diliyorum.
Ben dukan diyetine başlayalı epey oldu. yaklaşık 16 kilo da verdim. İlk başladığım zaman benim için de sorundu yulaf kepeği bulmak. piyasadaki bir çok ürünü de denedim en son gittigidiyor.comda "duyguekinci" adlı satıının ürününde karar kıldım.
DUKAN DİYETİ İÇİN DOĞAL YULAF KEPEĞİ 1000gr GittiGidiyor.com'da #46542148
HEm Dukan'ın kendi sayfasındaki ürünün fotoğrafına çok benziyor ürün, hem daha lezzetli, hem ince öğütülmüş, hem de daha kolay yenebiliyor. ambalajlı satılan ru-sheim ürünü de denedim ama şansızlık olsa gerek benimkinin içinden böcek çıktı. vazgeçtim.

Hedeflediğiniz kiloya ulaşmak çok da zor değil. az kilo vereceğiniz içinde 3. aşamanızın kısa sürmesi kilonuzu daha hızlı biçimde korumanızı sağlayacak.
Özetle şunu söyleyebilirim ki diyetinize mutlak uyarsanız, kesinlikle zayıflıyorsunuz. atak aşamasından sonra haftada 1 kilo veriyorsunuz ortalama.
Bende günlük kilo takibi listesi yapmıştım. Epey etkili olmuştu bende de.

Tekrar kolay gelsin. Başka sorunuz olursa seve seve yanıtlarım. Şimdiden kendinizi hedeflediğiniz kiloda hissedebilirsiniz.

Sağlıklı ve ince günler diliyorum
teşekkürler arkadaşım cvp verdiğin için ben onu dün 5 m migrostan buldum
ben hep un reyonlarna bakıyordum orada değilmiş
arkadaşlar yulaf kepeği diyet yiyecekleri bölümünde
sonradan farkettim sanki altın bulmuş gibi sewindim walla:)dün dukan diyeti
kitabınıda aldım hemen başladım okumaya bakalım sonuç ne olacak

Arkadaşlar sizlerden acilen öğrenmem gereken bir şey vaar , annem de dukan diyetine başlamak istiyor fakat kortizonlu ilaç kullanıyor şuann bu diyet ona zarar verir mi doktor da kilo vermesi gerektiğini söylemiş ben de bunu denemesi gerektiğini söylüyorum öğrenmemi istedi bu diyet uygun mudur diye ama kime soracağımı bilemedim yardımlarınız bekliyorum...
Bu arada ben hastaydım çok yediğim etten besin zehirlenmesi fln geçirdim o yüzden kilomu söyleyemedim her ne kadar dikkat dahi edemesem de kilom şuan 61,5.

Öncelikle geçmiş olsun. Fazla yemekten değil ama bozuk bir et yemiş olabilirsin . Bir an önce kendini toparlamanı dilerim.
Kortizon vucutta şişlik ve ödem yapar. Annen kilo verse bile yüzünde vucudunda şişlikler duracağından hemen sonucunu göremeyecektir diyetin bu da motivasyonunu bozar.
Başlayıp yarım bırakırsanda misliyle verdiğin kilo geri alınır diyor dukan.
Bence başlamasında sakınca yok ama sonucu daha geç görecektir.

Listede baya uzadı.

Liste için teşekkürler telliturna
Evet bayağı uzun bir liste oldu dediğin gibi zaten sığmayım çıkarmalar olacaktır listeden . Haklısın uzuzn süre bilidrim yapmayanları çıkarmak doğru olablir ama . Eskileri de bilgisayarında bir yerde saklasan tekrar bildirim yapmaya başladıklarında ekleyebilirsin.

Yada sadece o hafta bildirim yapanları yayınla

Listede baya uzadı.

telli_turnam bence de 3 hafta bildirim yapmayanları çıkabiliriz, uzun dediğin gibi, böyle olunca vermeyenler varmış gibi görünüyor çok fazla...

cesaretımı toplayıp tartıldım vee 4.gunumun sabahı 60.8 den 58.8e dusmusum yanı 3 gunde tam 2 kılo ınanamıyorum!Halbukı kendımı hıc vermemıs gıbı hıssedıp tartıya cıkmak ıstemıyodum ıyıkı de cıkmısım motıvasyonum arttı:KK70: sabah krep yaptım 1yumurta 1 kasık yulaf kepegı ve 8 kasık yagsız sutle gorunusu korkunctu ama tadı guzeldı krep ıcın tavsye verebılcek olan var mı?:)
Buarada whitebird tavsıyelerın ıcın cok teskkur ederım yogurdu 2 gun sonra yemege karar verdım atak bıtınce.Kahvaltı ıcın farklı fıkrı olan var mı? sadece jambonlu omlet ve krep denedım sımdılık

Son düzenleme:
cesaretımı toplayıp tartıldım vee 4.gunumun sabahı 60.8 den 58.8e dusmusum yanı 3 gunde tam 2 kılo ınanamıyorum!Halbukı kendımı hıc vermemıs gıbı hıssedıp tartıya cıkmak ıstemıyodum ıyıkı de cıkmısım motıvasyonum arttı:KK70: sabah krep yaptım 1yumurta 1 kasık yulaf kepegı ve 8 kasık yagsız sutle gorunusu korkunctu ama tadı guzeldı krep ıcın tavsye verebılcek olan var mı?:)
Buarada whitebird tavsıyelerın ıcın cok teskkur ederım yogurdu 2 gun sonra yemege karar verdım atak bıtınce.Kahvaltı ıcın farklı fıkrı olan var mı? sadece jambonlu omlet ve krep denedım sımdılık

harika vermiş sin tebrikler biz seninle birlikte başlamıştık ne güzel bende 1,4 kg gitti
allah devamını getirsin diyorum artık

harika vermiş sin tebrikler biz seninle birlikte başlamıştık ne güzel bende 1,4 kg gitti

Cok teskkur ederım canım bende cok mutlu oldum:)Umarım pazar sabahı ıkımızde ıstedıgımız sonuca ulasmıs 2.evremıze daha motıve olmus sekılde baslarız:)sende yedıklerını yazarsan arada bırbırımızden kopya cekerız:)hep aynı seylerı yemekten bıraz sıkıldım aksam midye almayı dusunuyorum

Cok teskkur ederım canım bende cok mutlu oldum:)Umarım pazar sabahı ıkımızde ıstedıgımız sonuca ulasmıs 2.evremıze daha motıve olmus sekılde baslarız:)sende yedıklerını yazarsan arada bırbırımızden kopya cekerız:)hep aynı seylerı yemekten bıraz sıkıldım aksam midye almayı dusunuyorum burda zaten pırıncsız satılıyo lıstede mevcut sorun olmaz dıye duusnuyorum

ben krebi şöyle yapıorum, 1 yumurta akı iice çırpıosun, içine 2 yemek kaşığı yulaf kepeği (eğer ataktaysan 1,5) ve yarım çay bardağı süt koyup iyice çırpıyorum. orta büyüklükte 3 tane çıkıyor. iyice kızarınca çevirirsen ve silikon spatula kullanırsan da omlet gibi dağılıp yapışmaz :)

Ben yumurtanın sarısınıda koydum ama sorun su kı yulaf kepeklerı bı turlu sute karısmadı dıbınde kaldı kasenın o yuzden yapstı bıraz:KK43: sarısını kalorısı fazla dıye mı koymuyosun?onu da yemezsek sadece et kalıcak gerye bence gunde 1 yumurtanın sarısından bısı olmaz kıtapta yumurta serbest olduguna gore abartmadkca yıyebılırız sankı

Son düzenleme:
Slm kızlar bu hafta bildirim bile yapmayı canim istemedi en son 64.600 ken nerdeyse 10 gundur 65 kiloyum reglim bitsin diye bakıyordum bitti yine aynı .sanırım ben duraklamaya girdim yuruyusumede çok dikkat ediyorum. Hatta bir gun once yurumedimse onuda ertesi gun telafi ediyorum. Aranızda duraklamaya girip " ben kilo filan veremiyorum" deyip de sonra birden vermeye başlayan varmi ? Nekadar boyle surecek sut yogurt hep light yiyorum su iciyorum hersey tamam.Dün 3 gun atak yapmaya kara verdim. bugün 2. Gunüm tek istedigim pazar sabahı kalktığımda 64 ü görmek.yine yardım ve tecrübelerinize ihtiyacım var eksi görmek istiyoruuuuuum

Son düzenleme:
X