Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Herkese merhaba;
Bugün 100 gr. fazla çıktı tartıda :KK53:
Perşembe günü tartıldığımda da 1 kg eksik çıkmıştım. :KK1: Ama tekrar tartıldığımda 64.4 olduğunu görmüştüm. Tartıda bi tuhaflık var galiba, bozuldu mu ne?? Sizde de oluyor mu öyle?? Arka arkaya tartıldığınızda bir kiloya yakın oynama görülüyor mu?? Bi bakıyorum eksik, bi bakıyorum fazla çıkıyor. Bugün yeni tartı alıcam. :KK52:

Herkese merhaba;
Bugün 100 gr. fazla çıktı tartıda :KK53:
Perşembe günü tartıldığımda da 1 kg eksik çıkmıştım. :KK1: Ama tekrar tartıldığımda 64.4 olduğunu görmüştüm. Tartıda bi tuhaflık var galiba, bozuldu mu ne?? Sizde de oluyor mu öyle?? Arka arkaya tartıldığınızda bir kiloya yakın oynama görülüyor mu?? Bi bakıyorum eksik, bi bakıyorum fazla çıkıyor. Bugün yeni tartı alıcam. :KK52:

tartıda birsorun yoktur galiba çünkü bende ne zaman 1 kilo versem ertesi günlerde azar azar birazını tekrar alırdım.200 300gr gibi yani azar azar 100 er 100 er alırdım sonra yine veriridim.işte öyle devam eder.bende aldığımı görünce 100 yeri değişirtirirdim acaba yanlışmı diye.

Nasılsın bende dukana başlıyacagım daha önce söylemiştim meme kücültme dikleştirme ameliyatı oldugumu doktorum bu diyeti yapabilirsin dedi sen bana yazdıgın mesaj da tatlımı yedim demiştin bende tatlıyı seviyorum ne tavsiye edersin neye izin var

Canım, merhaba, hoşgeldin :KK3:
Başlıyor musun diyete?? Önce kaç gün atak yapacağını ve ne kadar kilo vermen gerektiğini hesaplaman lazım. Onun için dukan testi çözmen gerekiyor. Arama yaptığında dukan testi diye bulabilirsin.
Atak evresi 3 gün ile 10 gün değişiyor vereceğin kilo ile bağlantılı olarak. Bu evrede tatlı yememen gerekiyor. Daha sonra seyir evresine geçtiğinde abartmamak koşulu ile (günde bir tane yiyiyorum ben bazen gün aşırı, bazen de ara veriyorum) dr.oetkerin lihgt pudinglerinden yapıp yiyebilirsin ya da yulaf kepeğinden yapılan lor tatlısı olabilir bazen. Kabak tatlısı yapabilirsin tatlandırıcıyla, light meyveli yoğurt yiyebilirsin. Light dondurma yiyiyorum arada. Tatlısız olmuyor gerçekten de. Bu şekilde daha rahat yapıyosun diyetini. Kitabı aldın mı canım?? Almadıysan mutlaka al. Elinin altında bulunsun.
Hadi bakalım başla bir an önce :KK34:

tartıda birsorun yoktur galiba çünkü bende ne zaman 1 kilo versem ertesi günlerde azar azar birazını tekrar alırdım.200 300gr gibi yani azar azar 100 er 100 er alırdım sonra yine veriridim.işte öyle devam eder.bende aldığımı görünce 100 yeri değişirtirirdim acaba yanlışmı diye.

İşin tuhaf tarafı şu; tartılıyorum şimdi tamam mı mesela perşembe günü tartıldım 63,5 geldim, gözlerime inanamadım bu kadar vermiş olamam diye tekrar çıktım hemen bir baktım bu kez 64.4 geldim. Tabii ben de 64.4 ü baz aldım. arka arkaya çıkınca bu kadar fark olmaması lazım. önceden 300-500 gr. fark oluyordu, şimdi 1 kg ya çıktı :44:

sagol desenderen bilgiler icin annem aşure yapacak pazar günü onu yemeden başlamam vallahi.tamam teti yapıp başlarım kitap var işallah memelerim sarkmaz gerci doktor bu diyetle zarar görmez dedi diger topikten artık buraya geciş yapıcagım arkadaşlar hepinize kolay gelsin

daha önce yapmıştım bu diyeti 5 gün... 3 kilo vermiştim 5 günde.. ama kabız olmuştum çok fena ve bırakmıştım o yüzden. yine başlamak istiyorum. bu kabızlık sorununu siz nasıl çözüyorsunuz yardım lütfen :KK43:

Kabızlık bu diyetin büyük bi sorunu. Malesef ben de kesin çözüm bulamadım, bazen kayısılı activia yiyiyorum, bazen sabahları kuru erik yiyiyorum, kör topal gidiyo işte. Mesela sp gününde kabak yemeği yap iyi geliyor. Kabak bol lifli bir sebze. Form çaylarından iç. Suyunu ihmal etme.

sagol desenderen bilgiler icin annem aşure yapacak pazar günü onu yemeden başlamam vallahi.tamam teti yapıp başlarım kitap var işallah memelerim sarkmaz gerci doktor bu diyetle zarar görmez dedi diger topikten artık buraya geciş yapıcagım arkadaşlar hepinize kolay gelsin

Ayyy benim yerime de yiyiver. Ben de artık ödül günümde yerim diye avutuyorum kendimi. :KK24:
Bu diyette yüksek protein alıdığından kasları koruyor. Tabi günde yarım saat yürüyüş yapabilirsen süper olur. (yürüyüş yapman yasak mı şu an?)
Senin bir an önce kilo verip fit olman, benim de bir an önce ameliyat olmam =fıstık gibi olmak= dileğiyle :KK16:

kızlar 2 haftadır diyetteyim biliosunuz, hemen 5.gunde 3 kilo inmiştim, sonra +300 -200 +400 vs vs diye diye net 3 kilo verdiğimi görememiştim bi daha tartıda, bu sabah 3,2 olmuuuşş :) yani 76,1le başlamıştım ya, şimdi 72,9um :) yani tecrübeliler hep söylüyor biz yenilere ama işte buna canlı örnek, minik artışlara takılmayın herkese günaydın bu arada :)

Evet canım, ben de hiç aldırmıyorum artışlara. Nasıl olsa vereceğiz kilolarımızı. Diyeti yaşam biçimi gibi uygulamak lazım. elbet kendiliğinden gidecek kilolar, aynen devam :KK55::KK55::KK55:

$101220111016-1.jpg $101220111016-1.jpg $07112011991-1.jpg $031220111007-1.jpg
Nasıl fotograf yükleriz diye sormuştum ama sanırım ekleyebildim.
Sizlere özenip ben de fotograf karşılaştırması ekledim. aradaki fark sadece 4 kilo ama tabak gibi surat biraz incelmiş Topaç gibi kollardada incelme fark ediliyor sadece 4 kilo da olsa
Bir de sakallıyı tekrar yaptıp. bence çok da lezzetli oldu. Çayın yanına son derece uygun

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 304649 Eki Görüntüle 304649 Eki Görüntüle 304650 Eki Görüntüle 304651
Sizlere özenip ben de fotograf karşılaştırması ekledim. aradaki fark sadece 4 kilo ama tabak gibi surat biraz incelmiş Topaç gibi kollardada incelme fark ediliyor sadece 4 kilo da olsa
Bir de sakallıyı tekrar yaptıp. bence çok da lezzetli oldu. Çayın yanına son derece uygun

inanılmaz farketmiş teprikler

Eki Görüntüle 304649 Eki Görüntüle 304649 Eki Görüntüle 304650 Eki Görüntüle 304651

vaayyy bee 4 kilo bile nasıl fark etmiş :128: bi on kilo falan gitse demek ki bişey kalmiycak.
Sakallıyı ben de yapmıştım bir kaç kez, senin ki kadar güzel olmadı şekilleri, yani arasını açamadım yapıştı kaldı, arası açılmadı. Sen nasıl pişiriyorsun, bir de arasında kaşar falan mı var, ne koydun??çok güzel görünüyorlar. Hemen yapmak istiyorum :KK56:

vaayyy bee 4 kilo bile nasıl fark etmiş :128: bi on kilo falan gitse demek ki bişey kalmiycak.
Sakallıyı ben de yapmıştım bir kaç kez, senin ki kadar güzel olmadı şekilleri, yani arasını açamadım yapıştı kaldı, arası açılmadı. Sen nasıl pişiriyorsun, bir de arasında kaşar falan mı var, ne koydun??çok güzel görünüyorlar. Hemen yapmak istiyorum :KK56:

teşekkürler motivasyon için:-) sarkmadan sıkılaşıyoruz.

7 kaşık kepek 1 su bardağı su ekleyip kepeğin biraz kabarmasını bekledim. yavaş ateşte pişirdim. soğuduktan sonra 1 tam yumurta ve 1 de diğer yumurtanın beyazını çok iyi yedirdim hamura.
Kabarmasını bu olay sağlıyormuş. uzun süre karıştıracaksın o zaman özleniyor.
fırın da 180 derecede ısıtılmış olacak önceden.
uzun şekilli kaşıgı yan tutup pogaça sekli gibi öktüm yağlı kağıda elle falan şekli almıyor yumuşak olduğu için.
üstü parlak olsun diyede yumurtanın sarısını üstüne sürdüm.
35 dakika pişirip kapattım ama40 dakika olsa daha iyi olcaktı sanırım.
fırını hiç açmıyorsun ki kabarsın. piştikten sonra kapatım fırın içinde soğumaya bırakıyorsun.
eklerdeki gibi içi boş oluyor bolca harç dolduruyorsun
içi simlanın tarifindeki gibi yağsız beyaz peynir, lor 1 kaşık yogurt maydonoz.
içini bunla doldurduktan sonra açık kalan peynirli kısmı biraz kaşar rendesine batırıyorsun

Ah bir de pemeğin çeşidide önemli ben rsheim kullanıyorum . onda iyi kabarıyor ve lezzetli oluyor. arkadaşım ben kullanamadım diye bir kepek verdi o hiç bir şartta kabarmadı. aktardan almış

teşekkürler motivasyon için:-) sarkmadan sıkılaşıyoruz.

7 kaşık kepek 1 su bardağı su ekleyip kepeğin biraz kabarmasını bekledim. yavaş ateşte pişirdim. soğuduktan sonra 1 tam yumurta ve 1 de diğer yumurtanın beyazını çok iyi yedirdim hamura.
Kabarmasını bu olay sağlıyormuş. uzun süre karıştıracaksın o zaman özleniyor.
fırın da 180 derecede ısıtılmış olacak önceden.
uzun şekilli kaşıgı yan tutup pogaça sekli gibi öktüm yağlı kağıda elle falan şekli almıyor yumuşak olduğu için.
üstü parlak olsun diyede yumurtanın sarısını üstüne sürdüm.
35 dakika pişirip kapattım ama40 dakika olsa daha iyi olcaktı sanırım.
fırını hiç açmıyorsun ki kabarsın. piştikten sonra kapatım fırın içinde soğumaya bırakıyorsun.
eklerdeki gibi içi boş oluyor bolca harç dolduruyorsun
içi simlanın tarifindeki gibi yağsız beyaz peynir, lor 1 kaşık yogurt maydonoz.
içini bunla doldurduktan sonra açık kalan peynirli kısmı biraz kaşar rendesine batırıyorsun

Teşekkürler...:KK9: O halde ben şimdi naapıyorum, hemen mutfağa gidip aynen dediğin gibi pişiriyorum. :KK52: Hazırlandıktan sonra yanına da bi beş çayı oohhh....:KK53:

Teşekkürler...:KK9: O halde ben şimdi naapıyorum, hemen mutfağa gidip aynen dediğin gibi pişiriyorum. :KK52: Hazırlandıktan sonra yanına da bi beş çayı oohhh....:KK53:
afiyet olsun:-) ben çay falan aramadan ard arda yedim. poğaca ihtiyacını gideriyor. uzun süre ekmek çeşidi aramam artık

Tatlı sevdiğinizi söylüyordunuz aynı hamurda son derece güzel profiterol olur ya da ekler. hala tatlı aramadığım için yapmadım ama tatlı diye tuturursam yapacağım

daha önce yapmıştım bu diyeti 5 gün... 3 kilo vermiştim 5 günde.. ama kabız olmuştum çok fena ve bırakmıştım o yüzden. yine başlamak istiyorum. bu kabızlık sorununu siz nasıl çözüyorsunuz yardım lütfen :KK43:

Canim ben basladigimda cok fena kabizlik sorunu cektim, hatta kanamalarim bile oldu, simdi cok dikkat ediyorum takrarlamamasi icin en azindan 2 günde bir tuvalete cikabiliyorum.

Sabah 2 kuru kayisi yiyorum kahvaltimi 1 saat sonra yapiyorum, aksamlari da yatmaya yakin yagsiz süt icine 2 kuru kayisiyi dograyip pisiriyorum, eger kullanmadigim kepek hakkim varsa onu da koyuyorum varsa tatli krizi 1 cay kasigi tatlandirici da koyarsan sahlep gibi bir sey oluyor :KK37: Ama tatlandirici olayini cook nadir kullanmayi düsünüyorum artik.

Bunlarin yaninda sabah ac karina soda icilmesi öneriliyor ve goji berry meyvesi. Suyu eksik etmemek gerekli, salgam icen arkadaslarimizda var. Herkes kendi yöntemini buluyor yani. Bir de magnesie calcine saniyorum böyle yaziliyordu bunu kullananlar var eczaneden alip, tabi doktora danismak gerekiyor. Ben sadece 1 defa ilac kullandim, seytanin kulagina kursun yeniden yasamak istemiyorum o kabizligi. Düsüp kolumu kirdigimda bile bu kadar aci cektigimi hatirlamiyorum :))

Günaydın kızlar..

Sabah tartıldım yine aynıyım. Regl de olmadım dün bu gün gelir sanırım. Tabi gelmemesini temenni ederim ama geleceksede gelsede gitse bir an önce. Haftaya düğün var şişliğimin inmesi gerek.

Bir kaç gündür kayısılı form çayı içiyorum. Şu an öyle bir karın ağrım var ki anlatamam. Saatler geçsede eve gitsem diye düşünüyorum.

telli turna bende regl olamiyorum, baslar gibi oldu kaldi oldu bitti mi olacak mi anlayamadim, diyetle ilgisi var mi acaba?

whitebird 4 kilo bile inanilmaz farketmis 10 kilo versen manken olacaksin sanirim. Moral oluyor resimleriniz tesekkürler paslastiginiz icin bacilar :KK52:

Bende kiloluyum diye hic fotograf cekmiyorum boydan keske 87 kiloluk halimin fotografini alsaydim ilerde koyardim. Gerci 83.1 deyim su an gec kalmis sayilmam alsam mi acep :KK70:

Son düzenleme:

wawwwwwww, sadece 4 kilomu bu kadar fark etti, rahat 7-8 kilo vermiş gibisin, darısı daha nice 4 lere diyelimmmm
sakallıyı yapmadım daha ama mutlaka deneyeceğim, benim en çok bilinen ve gelen her misafirimden özel istek alan tatlım eklerdir, buda aynı onun gibi zaten, protein yapmam bitsin denemeliyimmmmm

Arkadaslar merhaba
benım atak devresı yarın bıtıyor.
pzt gunu seyır devresıne gecıyorum
ılk gun ne önerıyorsunuz ne yıyebılırım sebze yemegımı salatamı bu sırada 1+1 yapmayı planlıyorum
hergun mutlaka proteın var ama sebze gununde sebze agırlıklı oluyor yada balık yanında bol salata
yenıyor öylemı oluyor bana bılgı verırmısınız

wawwwwwww, sadece 4 kilomu bu kadar fark etti, rahat 7-8 kilo vermiş gibisin, darısı daha nice 4 lere diyelimmmm
sakallıyı yapmadım daha ama mutlaka deneyeceğim, benim en çok bilinen ve gelen her misafirimden özel istek alan tatlım eklerdir, buda aynı onun gibi zaten, protein yapmam bitsin denemeliyimmmmm

Proteini bozmuyor ki beklemene gerek yok kepek hakkın kadarını yiyorsun. 6 kaşık kepek kullanmışsan 3 gün yiyebilirsin içi de peynir lor ve yogurt olduğuna göre hepsi uygun

X