Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Herkese merhaba,

Bugun 3. gunum ve sabah tartıldım ve 78.50 oldugum ugordum... ama bu aralar yumurta yemegı abarttım sanırım...Yarın marul ve ton balıgı yemeyı dusunuyorum ya da tavuk yanında cacık :) henuz karar veremedım...sımdı uyusam ıyıo lacak yarın calısıyorum :KK43:

daha önce yapmıştım bu diyeti 5 gün... 3 kilo vermiştim 5 günde.. ama kabız olmuştum çok fena ve bırakmıştım o yüzden. yine başlamak istiyorum. bu kabızlık sorununu siz nasıl çözüyorsunuz yardım lütfen :KK43:

Arkadaslar bu yag orani 10 gr mı denk geliyo bilmiyorum ama çay kasığı yani tea spoon bize göre tatlı kasığı oluyor yani 2 tatlı kasığı yağ. Söylemek istedim

Dukan 10 ml diye belirtmiş . küçük çocuğu olanlar şurup ölçekleri ile kolay ölçebilir.
evperisinin dediği gibi 2 tatlı kaşığı ise daha güzel.
Benim kabızlık sorunum yok ama salatamı zeytin yağlı yemeyi severim. en azından ben salatamda kullanmak istiyorum

Günaydın kızlar..

Sabah tartıldım yine aynıyım. Regl de olmadım dün bu gün gelir sanırım. Tabi gelmemesini temenni ederim ama geleceksede gelsede gitse bir an önce. Haftaya düğün var şişliğimin inmesi gerek.

Bir kaç gündür kayısılı form çayı içiyorum. Şu an öyle bir karın ağrım var ki anlatamam. Saatler geçsede eve gitsem diye düşünüyorum.

Sebzelerin çekiciliğine kapılıp 1+1 i 3 gün üstüste sebze protein gününe çevirmiştim hem artış hem de durma olmuştu kilo verişimde. 2 gün üst üste protein yapınca bugün -400 oldu ve sonunda 7 li rakkam gördüm 79,8. Yarın tam 4 hafta olacak ve 5.2 kilo kaybetmişim.
Sevindim kendi kendime ama daha yol uzun azmi bırakmamak gerek değil mi:-)

Sizlere özenip ve tavsiyenize uyup yogurdumu akşam kendim yaptım. Yogurt makinemi kullanmadığım için çatı katına atmıştım aramaya üşendim. Yıllardır kullanmadığım için de muhtemelen bozulmuştur.
Desen desenin tarifi şeklinde yaptım annelerimiz yöntemi ile de üstüne battaniye kapattım 1 kiloluk yogurdum taş gibi oldu:-)
evde kuru meyve olmadığından meyvelisini yapamadım.Ama ben hala tatlı ihtiyacı duymuyorum zaten
Hepinize dukan diyetinizle geçecek güzel bir hafta sonu diliyorum. Yarın yine tehlike kardeşimin ve yegenimin doğum günü kutlamasına gideceğiz. Millet yiyecek ben seyredeceğim:-)

Sebzelerin çekiciliğine kapılıp 1+1 i 3 gün üstüste sebze protein gününe çevirmiştim hem artış hem de durma olmuştu kilo verişimde. 2 gün üst üste protein yapınca bugün -400 oldu ve sonunda 7 li rakkam gördüm 79,8. Yarın tam 4 hafta olacak ve 5.2 kilo kaybetmişim.
Sevindim kendi kendime ama daha yol uzun azmi bırakmamak gerek değil mi:-)

Sizlere özenip ve tavsiyenize uyup yogurdumu akşam kendim yaptım. Yogurt makinemi kullanmadığım için çatı katına atmıştım aramaya üşendim. Yıllardır kullanmadığım için de muhtemelen bozulmuştur.
Desen desenin tarifi şeklinde yaptım annelerimiz yöntemi ile de üstüne battaniye kapattım 1 kiloluk yogurdum taş gibi oldu:-)
evde kuru meyve olmadığından meyvelisini yapamadım.Ama ben hala tatlı ihtiyacı duymuyorum zaten
Hepinize dukan diyetinizle geçecek güzel bir hafta sonu diliyorum. Yarın yine tehlike kardeşimin ve yegenimin doğum günü kutlamasına gideceğiz. Millet yiyecek ben seyredeceğim:-)

Canım sana inanmıyorum süpersinnn.. Bak beni nasılda solladın sen görüyormusun. Birde veremem diyordun.. Harikasın..

Ya şu 7 li rakamları bende görsem yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa....

Sen boşver kutlamayı falan sakın yeme ve yedili rakamlardan altılı rakamlara geçtiğini hayal et..

Off bende istiyommmm

Günaydın kızlar..

Sabah tartıldım yine aynıyım. Regl de olmadım dün bu gün gelir sanırım. Tabi gelmemesini temenni ederim ama geleceksede gelsede gitse bir an önce. Haftaya düğün var şişliğimin inmesi gerek.

Bir kaç gündür kayısılı form çayı içiyorum. Şu an öyle bir karın ağrım var ki anlatamam. Saatler geçsede eve gitsem diye düşünüyorum.

Günaydın. sonunda bir anda gidecek senin kilolar regl olduğunda az kaldı. Ama dediğin gibi olmazsanda ardından güzel haber gelecektir. Ama sen biraz daha kilo verdikten sonra bebek haberi alsan daha iyi değilmi. Hayırlısı olsun

Canım sana inanmıyorum süpersinnn.. Bak beni nasılda solladın sen görüyormusun. Birde veremem diyordun.. Harikasın..

Ya şu 7 li rakamları bende görsem yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa....

Sen boşver kutlamayı falan sakın yeme ve yedili rakamlardan altılı rakamlara geçtiğini hayal et..

Off bende istiyommmm

Çok teşekkürler dediğim gibi sen bir anda vereceksin şu an ödem toplamış durumda vucudun. Dediğin gibi artık 6 lı rakkamların hayalini kurarız:-)

Günaydın. sonunda bir anda gidecek senin kilolar regl olduğunda az kaldı. Ama dediğin gibi olmazsanda ardından güzel haber gelecektir. Ama sen biraz daha kilo verdikten sonra bebek haberi alsan daha iyi değilmi. Hayırlısı olsun

tabi ki daha iyi ama şimdi olmasıda hiç olmamasından iyidir.

günaydınnnnnnnn
bugün yine + çıktım, hakettim amaaaaa, bugünde protein yapçam bakalım eğer yarın değişmezse pazarda devam ederim proteine
çekecez artık cezamızı

telli turnam regl olduğun içindir, haftaya 78li rakamları göreceksin, bak demedi deme
whitebird oooo maşallah hızlısın, mayalamışsın yoğurtu, oh ne güzel mis gibi yerisin artık
nasıl yaptın anlatsana tam ölçü olarak

günaydınnnnnnnn
bugün yine + çıktım, hakettim amaaaaa, bugünde protein yapçam bakalım eğer yarın değişmezse pazarda devam ederim proteine
çekecez artık cezamızı

telli turnam regl olduğun içindir, haftaya 78li rakamları göreceksin, bak demedi deme
whitebird oooo maşallah hızlısın, mayalamışsın yoğurtu, oh ne güzel mis gibi yerisin artık

Ama imzan neden yok yaaa.

Öyle daha zevkli oluyor. İnan ben seninkine baktıkça kendiminkinin o sayılara geleceğini hayal ediyordum yaaaa.

canım ya, kendime söz verdim, 75in altına inmeden imzamı eklemiycem diye ama şimdi takıldım kaldımmm,
yediğimde de bişey yok ama nasılda durdurdu kilo vermemi... resmen patlattım balonu :KK37:

herkese merhaba,

Ben de kılo vremıyorum gecen sefer yaptıgımda gunde nerdeyse 1 kılo verıyordum sımdı ıse gunde 200 gram verıyorum :KK43: 78.30 olmusum...Gecen sefer marul ve kırmızı bıber bıle yıyordum atak donemınde yıne de hızlı verıyordum sımdı tam tamına uyuyorum hıc karbonhıdrat almıyorum bol bol yumurta ve tavuk yıyorum ama yıne de zor verıyorum canım sıkılmaya basladı...Keske hızlı hızlı verırken bozmasaymısım dıetı

canım ya, kendime söz verdim, 75in altına inmeden imzamı eklemiycem diye ama şimdi takıldım kaldımmm,
yediğimde de bişey yok ama nasılda durdurdu kilo vermemi... resmen patlattım balonu :KK37:

Kaçsın ki şu an canım sen..

Protein yap at ağa geçer ilaki

herkese merhaba,

Ben de kılo vremıyorum gecen sefer yaptıgımda gunde nerdeyse 1 kılo verıyordum sımdı ıse gunde 200 gram verıyorum :KK43: 78.30 olmusum...Gecen sefer marul ve kırmızı bıber bıle yıyordum atak donemınde yıne de hızlı verıyordum sımdı tam tamına uyuyorum hıc karbonhıdrat almıyorum bol bol yumurta ve tavuk yıyorum ama yıne de zor verıyorum canım sıkılmaya basladı...Keske hızlı hızlı verırken bozmasaymısım dıetı

İşte Dukanın dediği gruptakilerin bazıları öyle. Vücut direnç yapıyor ve bir sonrakine hazırlıklı oluyor. Bu sebele direniyor. Sakın yılma o pes etsin sen pes etme..

herkese merhaba,

canım, moralini bozma sen, kimi önce hızlı verip, sonra yavaşlıyor, kimi yavaş başlayıp hızlanıyor, kiminin de temposu hep aynı oluyor... sonuçta ulaşmak istediğimiz kiloya gelene kadar bir zaman dayanmak gerek... boşver keşkeleri.. ben de yıllarca keşke keşke diyip, kilo üstüne kilo aldım... eğer başlamasaydın, şimdi o 200granları da vermemiş olacaktın :) böyle düşün..

kızlar 2 haftadır diyetteyim biliosunuz, hemen 5.gunde 3 kilo inmiştim, sonra +300 -200 +400 vs vs diye diye net 3 kilo verdiğimi görememiştim bi daha tartıda, bu sabah 3,2 olmuuuşş :) yani 76,1le başlamıştım ya, şimdi 72,9um :) yani tecrübeliler hep söylüyor biz yenilere ama işte buna canlı örnek, minik artışlara takılmayın herkese günaydın bu arada :)

günaydınnnnnnnn
çekecez artık cezamızı

1 lt %0 yağlı süt, ılıttım 1,5 kaşık yoğrt (desen desenin önerisi ile de 1 kaşık süt tozu ekledim). sütü tencerede ılıttıktan sonra yılık sütü yavaş yavaş yoğurda yedirip inceltiyorsun sonrada yoğurt kabına koy kapağını kapa. üstünede battaniyeyi sar bırak. gece mayaladım sabah taş gibi bir yogurt oldu.
Vakit bulunca biraz daha yapacağım. Desendesenin verdiği tarifi oku o meyvelisini de yapmış. Ben henüz tatlı krizine girmediğim için meyveli yoğurda acele etmiyorum.

Bebek isteyen arkadaşlarla benim inandığım bir konuyu paylaşmak isterim.
Benim tatlı ile aram yoktur nerede acı ekşi tuzlu varsa onu yerim . Kola meşrubat falan da tüketmezdim. Çok istediğim halde kız değil 3
oğlan doğurdum. Annenin yemek tercihleri bebek cinsiyeti konusunda önemli bence.
Bu rejimde tatlı tüketilmediğine göre bebekler erkek olarak gelecek gibi geliyor bakalım. Ögreneceğiz cinsiyetlerini , tezimi doğrulacak mı sonuçlar göreceğiz:-)

Ben de üstüste sebze günü yapıunca (kendime engel olamayıp arttı ve durdu. sonra sadece protein yaptım o 3 sebze gününe karşılık bugün verebildim. Bir de halsiz hissedip kendimi yürümüyordum . dün yürüyüşümü de yaptım. yürüyüşü arttırıp kalori harcasan. Bozma moralini nasılsa vereceksin bu duraklamalar hep oluyor işte.
Yarın sebze günüm olacak ve bende de duracak hatta artacak artık ögrendim:-)

kızlar 2 haftadır diyetteyim biliosunuz, hemen 5.gunde 3 kilo inmiştim, sonra +300 -200 +400 vs vs diye diye net 3 kilo verdiğimi görememiştim bi daha tartıda, bu sabah 3,2 olmuuuşş :) yani 76,1le başlamıştım ya, şimdi 72,9um :) yani tecrübeliler hep söylüyor biz yenilere ama işte buna canlı örnek, minik artışlara takılmayın herkese günaydın bu arada :)

Tebrikler . dediğin gibi durup durup iniyor ve bize küçük de olsa mutluluk yaşatıyor:-) Aynen devam kilo vermeye

Nasılsın bende dukana başlıyacagım daha önce söylemiştim meme kücültme dikleştirme ameliyatı oldugumu doktorum bu diyeti yapabilirsin dedi sen bana yazdıgın mesaj da tatlımı yedim demiştin bende tatlıyı seviyorum ne tavsiye edersin neye izin var

X