Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Sen anlat bakim hele şu yoğurdu nasıl yapıyon

10 gün kadar önce yoğurt makinesi aldım ben, iyi ki de almışım. Ayyy ne rahat ettim. :KK28: 800 gr. sütün içerisine bir kaşık yoğurt, bir kaşık süt tozu, 3 kaşık tatlandırıcı, vanilya aroması koyuyorum. Sadece çırparak yoğurt kaplarına boşaltıyorum o kadar. Meyve olarak kapların dibine kuru erik, kuru kayısı vs. (çok az) koyuyorum ya da sadece vanilyalı yapıyorum, bazen limon aroması ekleyerek limonlu yoğurt yapıyorum, çok lezzetli oluyor. Normal yoğurdumu da mayalıyorum aynı anda. :KK52:

10 gün kadar önce yoğurt makinesi aldım ben, iyi ki de almışım. Ayyy ne rahat ettim. :KK28: 800 gr. sütün içerisine bir kaşık yoğurt, bir kaşık süt tozu, 3 kaşık tatlandırıcı, vanilya aroması koyuyorum. Sadece çırparak yoğurt kaplarına boşaltıyorum o kadar. Meyve olarak kapların dibine kuru erik, kuru kayısı vs. (çok az) koyuyorum ya da sadece vanilyalı yapıyorum, bazen limon aroması ekleyerek limonlu yoğurt yapıyorum, çok lezzetli oluyor. Normal yoğurdumu da mayalıyorum aynı anda. :KK52:

Yarın ben de kendime yogurt yapayım diyordum. senin oranlarınlayapmayı deneyim bakalım. ama evde kuru meyve yok, süt tozu da yağsız değil. onları aldıktan sonra yapayım
Ben yogurt makinesini büyük oğlum doğduğunda kullanmıştım 25 yıl öncesi yani.

Yarın ben de kendime yogurt yapayım diyordum. senin oranlarınlayapmayı deneyim bakalım. ama evde kuru meyve yok, süt tozu da yağsız değil. onları aldıktan sonra yapayım
Ben yogurt makinesini büyük oğlum doğduğunda kullanmıştım 25 yıl öncesi yani.
d

Hiç düşünme, dene hemen. Bu ölçülerle taş gibi oluyo yoğurt. Yalnız bir püf noktası veriyim sana, kapları makineden aldıktan sonra yani mayalandıktan sonra kapağını aç mutlaka, bir süre açık kalsın yoğurdun üzeri, daha sonra kapatırsın tekrardan. Muhteşem olacaklar bak gör.:KK23:

ay bu yoğurt makinası işi iyimiş, alsammıki acaba? hevese geldim şimdi, zaten 3. evreye geçince kendime ekmek yapma makinası alcam, tam buğday unu kullancam ekmeklerimde...

ay bu yoğurt makinası işi iyimiş, alsammıki acaba? hevese geldim şimdi, zaten 3. evreye geçince kendime ekmek yapma makinası alcam, tam buğday unu kullancam ekmeklerimde...

al kız al, çok güzel oluyo yoğurtlar. Ekmek yapma makinesini ben de alcam, senin gibi güçlendirmeye geçince alayım diye düşünüyorum.
Şaka maka bu diyet bize sağlıklı yaşamayı öğretti sankim :KK53:

telli turnam liste için çok teşekkürler, kendimi de aranızda görmek süper.. bugün kabızlık sorununu da hallettim gibi, yrn sabahı iple çekiyorum :)

stewardess, sana da hayırlı olsun cnm, allah sana önce sağlıkla doğurmak nasip etsin, sonra da analı babalı büyüsün :) darısı da isteyenlerin başına diyelim, telli turnam en önden sana mesela :) ben de kilo verip, seneye yazdan sonra denemelere başlıcam inşallah..

bu arada herkesi verilen kilolardan dolayı tebrik ediyorum, haftaya bakalım liste nasıl olacak :)

telli turnam listeyi ne zaman güncelliyorsun bilmiyorum benim başlangıç 24.9.2011 68.6 ile başladım şimdi 55.7 yim hedefim 55.. güçlendirmeme az kaldı :KK4: herkese iyi zayıflamalar :KK9:

Aynen canım kilolar gittikçe insan bi başka oluyor.

Birde sizde de oldumu bu kilo verme işi zevkli bir hale geldi. Stresten ziyade oyun gibi sanki kilo verdikçe kazanılan bir oyun.

Hadi bakalım bu sefer ne kadar gitmiş diye çıkıyorum tartıya. İşte buda dukan zaferi sanırım..

çok güzel özetlemişsin olayı.işte bu

Tavuk şiş ye canım. Yada salata iste ton balığı ile karıştır ye. Köfte baya yağlıdır.

tavuk zaten yiyorum canım ama insan sıkılıyo hergün aynı şeyi yemekten ton balığını zaten sevmem neyse zorda kalmadıkça yememeye dikkat edicem bu arada az önce peynirli poğaça yaptım ama içi tam pişmemiş birde kağıt kek kalıplarına koymuştum yapıştı hep ::KK43:

kızlarrrr bişi sorucamm yaa ben çalıştığım için yemeği dışarıdan söylüyorum ya ızgara köfte ya tavuk ama malum yağsız olmuyor köfteleri fln bide içinde ekmek varmıdır yokmudur bilemiyorum bugün köfte yedim mesela 4 tane ama içimde rahat etmedi açıkcası özel yaptırma gibi bi şansımda yok sizce zararlı olurmu ?

telli turna haklı light tonbalııda yiyebilirsin...ama bende dışarda yiyodum arada okadarda oynamıyor kilo ama sık yememeye çalış..eğer yağlıysa üstüne peçete bas yağını öyle almaya çalış...

telli turna haklı light tonbalııda yiyebilirsin...ama bende dışarda yiyodum arada okadarda oynamıyor kilo ama sık yememeye çalış..eğer yağlıysa üstüne peçete bas yağını öyle almaya çalış...

tamam canım öyle yapayım zaten artık seyirdeyim 2 günde bir sebze yicem buharda sebze felan çıkıyo bazen denk geldikçe öyle yemeye çalışıcam sebze günlerimde:)

tamam canım öyle yapayım zaten artık seyirdeyim 2 günde bir sebze yicem buharda sebze felan çıkıyo bazen denk geldikçe öyle yemeye çalışıcam sebze günlerimde:)

evden yoğurtlu kabak yoğurtlu kereviz ya da yoğurtlu ıspanak karnabahar götürebilirsin ben yapıyorum çok güzel oluyor...

Belki sizler biliyordunuz ama ben yeni ögrendim paylaşmak istedim .
Dukan diyet güncellemesinde 2 çay kaşığı (10ml) zeytin yağına müsade etmiş.
Kabızlık sorunu olan arkadaşlar için faydalı olacaktır

Arkadaslar bu yag orani 10 gr mı denk geliyo bilmiyorum ama çay kasığı yani tea spoon bize göre tatlı kasığı oluyor yani 2 tatlı kasığı yağ. Söylemek istedim

Regl yaklaşınca öyle oluyo sıkma canını sen :KK48: bırak kilo vermeyi fazla bile çıkıyo benim, regl olup bittikten sonra tartıl hiç kafan karışmasın.
Pınar ın yağsız süt tozu var, ben onu meyveli yoğurt yapmak için kullanıyorum. 6 adet meyveli yoğurt için 1 yemek kaşığı koyuyorum, günde bir tane meyveli yoğurt yediğimi düşünürsen önemli bir miktar değil tükettiğim süt tozu (kanımca) :KK51:

Tesekkürler canim zaten agirlasti vücudum sisince sizlar ya bi tuhaf sinir oluyorum o hisse :S nedir bu kadinlarin cektigi böyle

Yogurt makinesi iyiymis arastiricam simdi netten nasil bir seymis, harbiden saglikli yasam hatunlar olcaz böyle giderse :KK52:

:KK9: süper oldu bu işte. Sebze yemekleri hiç yağsız çekilmiyor, ben az bişi kullanıyordum zaten zeytinyağını ama içim rahat etmiyordu, Şimdi rahatladım. :KK53: farkında olmadan da olsa yanlış yapmamışım.

X