Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Herkese merhaba. Bugun diyetimin sanırsam ki 43. Gunu. Ve ben bugune yıne -200 ile başladım. 67,3 kiloyum:)

Tarifleri tek tek geçiyorum arkadaşlar yulaf kepeğiyle hiçbirşey olmuyor diyorsanız tariflerimi deneyin!

Sırada sebzeli tavuk var :KK66: $image(2).jpg :KK52:

bugün seviniyimmi üzüleyimmi bilmiyorum apartmanda komşum teyzemiz geldi bu sabah tatlıyla sen çok zayıfladın hasta olucaksın valla ye artık eski halin daha iyiydi diyor aslında çok vermedim ama çok kilo vermişim gibi duruyor dukanın etkisi

valla canım ben 64le başlamıştım. atakta 2 kg verdim. sonraki kiloları da ataktan 2 hafta sonra vermeye başadım. ama ben arkadaşlar gibi hergün tartılmadım. haftada 1 kez, oda bildirim günümüz olan perşembeleri tartılıyorum. sana da öyle tavsiye ederim.
Busuper bir haber bu herkeste aynısını oldu acaba ataktan sonra 2 hafta falan durakladinizmi. Çünkü ataktan sonra bir hafta oldu tık yok aslında seker un ekmek hamur ısı yok her halukarda vermemiz lazım dimi ama. Ne diyorsunuz cvplarinizi bekliyorum deneyimli olanlardan lutfeen

Selam herkese :KK3:
Tartıda bol eksilerin görüldüğü bir gün diliyorum tüm dukancılara...

canım vallahi hamilelik miğde bulantısıyla geçiyo.amin inşallahsağlıklı bişekilde kucağıma alırım bende seni öpüyorum bu arada geçtiğimiz 2 hafta izmirdeydim bende:KK16::KK16::KK16:

Aaa İzmir'deydin demek. Yine gelirsen görüşelim canım. Benim de ilk zamanlar aşırı bulanmıştı miğdem, erkek mi olcak senin de acaba :KK1:

enfes gozukuyor. hemen tarifini de yaziyorsun degil mi?

Tabiki de canım. önce yarım kilo kadar az yağlı kıymayı bir kaba koyuyorsun, sonra da o kabı eşine veriyorsun bir güzel yoğurmaya başlıyor. :KK1: Sen de biraz pul biber ve tuz ilave ediyorsun, (başka hiç birşey koymadık) Sonra eşin yoğurduğu kıymayı çöp şişlere adana kebap tarzında geçiriyor ve elektrikli barbeküde pişiriyor ve tabağa alarak servis ediyor =Benim eşim yapmıştı da :KK1:= Bu arada ben de çoban salata hazırladım tabiki...Biz mutfakta ortak çalışıyoruz böyle işte. Yani eşim diye söylemiyorum elinden bir tek salata yapmak gelmiyoo:KK1: hee bir de çorba falan (hazırlar dışında)

Cevap yazdigin icin tskler..
Bende vazgectim zaten, dun biraz dikkat ettim yediklerime ve malesef sutum azaldi:KK43:
Minik yavrum bos memeyi emdikce icim acidi:KK43:
Bol sekerli serbet ictim bol bol, insallah duzelir..
Su an bebegimin gelisimi benim icin oncelik..

Canım, Allah bağışlasın bebişini.:nazar: Benim oğlum 16 aylık oldu. Doğduğunda ay emmek istememişti memeyi, ne kadar uğraştım ne kadar yıprandım alsın diye. Sütüm mü yok acaba diye kendimi harab ettim. Doktorumuz mama takviyesi yapmamı söylediğinde çok üzülmüştüm. Israrla uğraştım emzirmek için, ısrarla biberon vermedim alışmasın diye. Sütümü sağdım kaşıkla içirdim öyle doyurmaya çalıştım. Ama bebek emmediği için az geliyor diye ağlıyordum. Süt arttırıcı çaylardan tut, tahin helvalarına, meyvelerden tut, tatlılara kadar sütüm artsın yeter ki diye. Haddi hesabı yok içtiğim o çayların falan. Doğumdan sonra kilolar olduğu gibi kalmıştı zaten, bir de ben üstüne böyle beslenince kilo almadım ama veremedim de. Herşeyden önce bebeğim gelir dedim, kilolar nasıl olsa gidecek, eskiden yoklardı bundan sonra da olmayacaklar dedim kendi kendime. Bu uğraşlarımın sonucunu aldım ve oğlum yaklaşık 20 günlükken nihayet memeyi almaya başladı. Ve altı ay sadece anne sütüyle besledim. Daha sonra ise yine anne sütü ağırlıklı yavaş yavaş ek gıdalara geçtik. Şimdi hala emiyor. Ben artık memeden kesmeyi düşündüğüm zaman diyete başladım. Şimdi de o memeyi bırakmıyor :KK1:
Bak bir kaç ayda ne kadar güzel kilo verdim, eski formuma kavuşmama az kaldı sayılır. Bir anne için önce evladı gelir. Ben zayıf olmuşum çocuğumu sütümden mahrum bıraktıktan sonra neye yarar :KK50:
Sana diyeceğim o ki: Bebeğinin senin sütüne ihtiyacı var, ben bu kadar zorluk yaşadım, yılmadan onu anne sütüyle beslemek için çabaladım. Lütfen sütünün kıymetini bil. Herşeyden önce bebeğin gelir ve anne sütü onun için çok önemli, hiç bir şey anne sütünün yerini tutmaz. Sen önce bebeğini beslemeye odaklan, kiloları kafana takma. Nasıl olsa vereceksin onları. Doğum kiloları kolay gider merak etme.
Bebişini sağlıkla büyütmen dileğiyle...öpüyorum onu kocaman:KK9:

ay oğlum gündüz uyumuyor bu ara ve gecede defalarca kalkıyorum, çok yoruldum ve yıprandımmmmmmm
yazacaklarımı da unuttum inanın
neyse akşama ne yiyeceksiniz? ben öğlen etli kabak yemeği yaptım yoğurtla yedik ama akşama yemeğim yokkkk
ne yapsam acaba, hem canım bişeyler yemek istiyor hemde yapmayı gözüm almıyor, çok yorgunum çokkk, bıraksalar 24 saat aralıksız uyurum heralde...........

aahhh aahh sorma canım, aynı dertten muzdaribim ben de. uykuya hasretim. Az önce onu yatırmaya gittim, yanında ben de uyuyup kalmışım :KK1: kapı ziline uyandım, içim geçmiş yaa...
Abartmıyorum bir ara 8-10 kez kalkıyordum geceleri, yaklaşık bir kaç haftadır 4-5 e düştü, biraz olsun rahatladım gibi, ama bu uykusuzluk ve gece emzirmeleri mahvediyor beni. Artık kesmek istiyorum memeden ama bırakmıyor ne yazık kı :KK50: Bırakacak hali de yok. Daha bi istiyo son zamanlarda. Allahtan çalışmıyorum da evde fırsatını buldum mu başımı yastığa koyuyorum valla affetmem yanii :KK1: Çalışsaydım halim ne olurdu düşünmek bile istemiyorum.:KK37:

olalım tatlım. sen de bursa'daymışsın. vakitleri ayarlayıp morlady, sen, ben buluşup yulaflı kurabiye yiyelim hatta :KK1:

Görüyorsunuz dimi kızlar! Diyetteyken bile aklımız fikrimiz kekte kurabiyede :KK1:
Akşam bizim kızlar toplantımız vardı, her ayın 21 inde akşam buluşuyoruz kızlarla, yiyip içiyoruz falan. Geçen ay gidememiştim. Dün akşam gittim, aman allahım o kurabiyeler o poaçalar vs. hem de en sevdiklerimden:KK52: Masa dolu. Ama ben naaptım, böyle bir durumla karşılaşacağımı bildiğim için yanıma dukan poaçamı aldım da gittim. Millet yerken ağzımın suları akmasın ben de bişeyler tıkıniyim diye :KK1: Ben de uslu uslu çayımı içtim, poaçamı yedim. Önümüzdeki ay noolacak bakalım, her ay farklı bi konsept yapıyoruz. Yemek falan yenilerse de zorlanacağımı sanmam, dukana uygun bişeyler bulurum mutlaka gittiğimiz yerde. ızgara falan yerim. :KK51:

Telli turnam dünkü 2 km lik yürüyüşün üstüne dün 66.5 kg ken bugün 67ciktim dün yediğim light olmayan yogurttanmi biraz fazla tuzdan mı yoksa p s günümde olmamdanmidir nedir anlayamadım sadece aksam yemeğim biraz kacamakliydi 11 günde 2 kg vermiş gibi oldum sizlerin yoğurt süt ve peynirde light in dısına hiç çıktığınız olmuyormu?????? Bana birisi bı akıl versin reglinin 5. Gunundeyim daha da şişkinliğim yoktur herhalde dımı

Ben light ürünler dışında hiç birşey kullanmadım. Yarım yağlı dahi!...
Reglin bitince tartılman daha mantıklı geliyor bana, ben öyle yapıyorum.

Günaydın kızlar..

Güne -500 ile başladım ve çoook mutluyum. Anacım bu gramlar bile heyecan verici oluyor. Geri azda değil yarım kilo gitmiş :KK52:
Hadi bakalım az kaldı 7 li rakamlara.

Nes sen ne yaptın tatlım.. az kalmıştı senin 8 lere vedaların.

ps günlerinden sonra tartıda kilo artışları normal kabul ediliyor. Ayrıca bir gün öncesinde tuz tüketimin fazlaysa onunda etkisi büyük tabi. Tartıdaki bu tip artışlara aldırma zira ben daha önceden de söylemiştim +1,5 gördüğüm günler olmuştu. Stres yapmadan yolundan şaşmadan bekle. Light olmayan yoğurtları çok fazla tüketme mümkün olduğu kadar yağsız ye bu tarz gıdalarını..

Telli turnam tebrik ediyorum seni :KK9: bu eksiler nası mutlu ediyor insanı. Hadi bakalım tam gaz devam, durmak yok :KK55:

atak evremin ilk gününde -400 grmdayım.gerçi gün boyu hiç light peynir yiyemedim bugün aldım artık light yiyeceğim. 6 kilo fazlam var acaba hızlandırmak için atak evresini 7 gün yapsam olur mu

Canım 7 gün senin için çok fazla gibi geldi bana. 6 kilo fazlalık için 2 gün yeterli olması lazım, ama sen yine de dukan testini yap garanti olsun. Atağı uzatarak gereğinden fazla yapmak kilo verimini hızlandırmaz diye biliyorum ben. Kitapta yazıyordu galiba.

Arkadaslar isteyen olursa firinda torbada brokolili ve mantarli tavuk tarifi de verebilirim sahane oldu! Ve de sebzeli balik da verebilirim bugun yapicam mesela.. Ama herkesin tarifi gibi degil sirri marinede arkadaslar :KK66:

Yazar mısın canım tarifleri??? :KK52:

Selam herkese :KK3:
Tartıda bol eksilerin görüldüğü bir gün diliyorum tüm dukancılara...

Aaa İzmir'deydin demek. Yine gelirsen görüşelim canım. Benim de ilk zamanlar aşırı bulanmıştı miğdem, erkek mi olcak senin de acaba :KK1:

Tabiki de canım. önce yarım kilo kadar az yağlı kıymayı bir kaba koyuyorsun, sonra da o kabı eşine veriyorsun bir güzel yoğurmaya başlıyor. :KK1: Sen de biraz pul biber ve tuz ilave ediyorsun, (başka hiç birşey koymadık) Sonra eşin yoğurduğu kıymayı çöp şişlere adana kebap tarzında geçiriyor ve elektrikli barbeküde pişiriyor ve tabağa alarak servis ediyor =Benim eşim yapmıştı da :KK1:= Bu arada ben de çoban salata hazırladım tabiki...Biz mutfakta ortak çalışıyoruz böyle işte. Yani eşim diye söylemiyorum elinden bir tek salata yapmak gelmiyoo:KK1: hee bir de çorba falan (hazırlar dışında)

Canım, Allah bağışlasın bebişini.:nazar: Benim oğlum 16 aylık oldu. Doğduğunda ay emmek istememişti memeyi, ne kadar uğraştım ne kadar yıprandım alsın diye. Sütüm mü yok acaba diye kendimi harab ettim. Doktorumuz mama takviyesi yapmamı söylediğinde çok üzülmüştüm. Israrla uğraştım emzirmek için, ısrarla biberon vermedim alışmasın diye. Sütümü sağdım kaşıkla içirdim öyle doyurmaya çalıştım. Ama bebek emmediği için az geliyor diye ağlıyordum. Süt arttırıcı çaylardan tut, tahin helvalarına, meyvelerden tut, tatlılara kadar sütüm artsın yeter ki diye. Haddi hesabı yok içtiğim o çayların falan. Doğumdan sonra kilolar olduğu gibi kalmıştı zaten, bir de ben üstüne böyle beslenince kilo almadım ama veremedim de. Herşeyden önce bebeğim gelir dedim, kilolar nasıl olsa gidecek, eskiden yoklardı bundan sonra da olmayacaklar dedim kendi kendime. Bu uğraşlarımın sonucunu aldım ve oğlum yaklaşık 20 günlükken nihayet memeyi almaya başladı. Ve altı ay sadece anne sütüyle besledim. Daha sonra ise yine anne sütü ağırlıklı yavaş yavaş ek gıdalara geçtik. Şimdi hala emiyor. Ben artık memeden kesmeyi düşündüğüm zaman diyete başladım. Şimdi de o memeyi bırakmıyor :KK1:
Bak bir kaç ayda ne kadar güzel kilo verdim, eski formuma kavuşmama az kaldı sayılır. Bir anne için önce evladı gelir. Ben zayıf olmuşum çocuğumu sütümden mahrum bıraktıktan sonra neye yarar :KK50:
Sana diyeceğim o ki: Bebeğinin senin sütüne ihtiyacı var, ben bu kadar zorluk yaşadım, yılmadan onu anne sütüyle beslemek için çabaladım. Lütfen sütünün kıymetini bil. Herşeyden önce bebeğin gelir ve anne sütü onun için çok önemli, hiç bir şey anne sütünün yerini tutmaz. Sen önce bebeğini beslemeye odaklan, kiloları kafana takma. Nasıl olsa vereceksin onları. Doğum kiloları kolay gider merak etme.
Bebişini sağlıkla büyütmen dileğiyle...öpüyorum onu kocaman:KK9:

aahhh aahh sorma canım, aynı dertten muzdaribim ben de. uykuya hasretim. Az önce onu yatırmaya gittim, yanında ben de uyuyup kalmışım :KK1: kapı ziline uyandım, içim geçmiş yaa...
Abartmıyorum bir ara 8-10 kez kalkıyordum geceleri, yaklaşık bir kaç haftadır 4-5 e düştü, biraz olsun rahatladım gibi, ama bu uykusuzluk ve gece emzirmeleri mahvediyor beni. Artık kesmek istiyorum memeden ama bırakmıyor ne yazık kı :KK50: Bırakacak hali de yok. Daha bi istiyo son zamanlarda. Allahtan çalışmıyorum da evde fırsatını buldum mu başımı yastığa koyuyorum valla affetmem yanii :KK1: Çalışsaydım halim ne olurdu düşünmek bile istemiyorum.:KK37:

Görüyorsunuz dimi kızlar! Diyetteyken bile aklımız fikrimiz kekte kurabiyede :KK1:
Akşam bizim kızlar toplantımız vardı, her ayın 21 inde akşam buluşuyoruz kızlarla, yiyip içiyoruz falan. Geçen ay gidememiştim. Dün akşam gittim, aman allahım o kurabiyeler o poaçalar vs. hem de en sevdiklerimden:KK52: Masa dolu. Ama ben naaptım, böyle bir durumla karşılaşacağımı bildiğim için yanıma dukan poaçamı aldım da gittim. Millet yerken ağzımın suları akmasın ben de bişeyler tıkıniyim diye :KK1: Ben de uslu uslu çayımı içtim, poaçamı yedim. Önümüzdeki ay noolacak bakalım, her ay farklı bi konsept yapıyoruz. Yemek falan yenilerse de zorlanacağımı sanmam, dukana uygun bişeyler bulurum mutlaka gittiğimiz yerde. ızgara falan yerim. :KK51:

Ben light ürünler dışında hiç birşey kullanmadım. Yarım yağlı dahi!...
Reglin bitince tartılman daha mantıklı geliyor bana, ben öyle yapıyorum.

Telli turnam tebrik ediyorum seni :KK9: bu eksiler nası mutlu ediyor insanı. Hadi bakalım tam gaz devam, durmak yok :KK55:

Canım 7 gün senin için çok fazla gibi geldi bana. 6 kilo fazlalık için 2 gün yeterli olması lazım, ama sen yine de dukan testini yap garanti olsun. Atağı uzatarak gereğinden fazla yapmak kilo verimini hızlandırmaz diye biliyorum ben. Kitapta yazıyordu galiba.

Yazar mısın canım tarifleri??? :KK52:

Hayatım hepsi burda http://www.kadinlarkulubu.com/diyet-ozel-menu/449006-dukan-diyet-tariflerim-59.html#post21798646

kızlar size motivasyon için bir tavsiye: beğendiğiniz, güzel bulduğunuz ünlü bir kadının resimlerina bakın :KK52:

ben dün haberlerde ronaldonun sevgilisi manken bir kadın var, onu gördüm. çok da beğenirim zaten, harika biri cidden. resimlerine de bakınca baya bi hırslandım :KK47:

Ben eski resimlerime, videolarıma bakınca hırslanıyorum. Hakikaten güzel kadınmışım bee :KK52:
Zayıflayınca yine aynı olucam diye düşünerek motivasyonumu sağlıyorum. Akşam toplantıda kızlar bayıldı bana, gittikçe güzelleşiyorsun dediler kaç kere. fotoğraf falan çekildik hep beraber, arkadaş demez mi kız en güzel sen çıktın şu güzelliğe bak diye, amaannn nazar değdirecekler :KK1: (güzel çıkarım ayıptır söylemesi) = (ama kilolu olduğumdan beri bırak güzel çıkmayı resim bile çektirmiyordum, bu ben olamam diye) bir övgü bir övgü.. Bu bana bir ay yeter.
En büyük motivasyonum kendimim :KK37: Yine kendim gibi olucam.

Tarifleri tek tek geçiyorum arkadaşlar yulaf kepeğiyle hiçbirşey olmuyor diyorsanız tariflerimi deneyin!

Sırada sebzeli tavuk var :KK66: Eki Görüntüle 293162 :KK52:

Nefis görünüyor, ben de akşam yaptım poşette ama sebze günüm olmadığı için sadece baget yapmıştım. Bunu da deniycem. :KK56:

Ben eski resimlerime, videolarıma bakınca hırslanıyorum. Hakikaten güzel kadınmışım bee :KK52:
Zayıflayınca yine aynı olucam diye düşünerek motivasyonumu sağlıyorum. Akşam toplantıda kızlar bayıldı bana, gittikçe güzelleşiyorsun dediler kaç kere. fotoğraf falan çekildik hep beraber, arkadaş demez mi kız en güzel sen çıktın şu güzelliğe bak diye, amaannn nazar değdirecekler :KK1: (güzel çıkarım ayıptır söylemesi) = (ama kilolu olduğumdan beri bırak güzel çıkmayı resim bile çektirmiyordum, bu ben olamam diye) bir övgü bir övgü.. Bu bana bir ay yeter.
En büyük motivasyonum kendimim :KK37: Yine kendim gibi olucam.

Nefis görünüyor, ben de akşam yaptım poşette ama sebze günüm olmadığı için sadece baget yapmıştım. Bunu da deniycem. :KK56:

Orda zaten öneride de bulundum aslında sebzeli pişirip protein gününde sebzesiz de tüketilebilir diye tadını almış oluyor çünkü :)

Merhabalar dukankalar...

Nasılsınız ? Bugün yeni bi tarif denedim.Çok güzel oldu, isterseniz eklim mi buraya?

Akşam tavuk haşlarken suyunu az koydum ki biraz kızarmış havasında olsun. Ay bir baktım hep dibine tutmuş kopara kopara aldım tavukcuklarımı :KK37:

Şu an resmen yanık tavuk yiyorum acayip kızarmış havası oldu yani :KK1::KK1::KK1:

ben eski resimlerime, videolarıma bakınca hırslanıyorum. Hakikaten güzel kadınmışım bee :KK52:
Zayıflayınca yine aynı olucam diye düşünerek motivasyonumu sağlıyorum. Akşam toplantıda kızlar bayıldı bana, gittikçe güzelleşiyorsun dediler kaç kere. Fotoğraf falan çekildik hep beraber, arkadaş demez mi kız en güzel sen çıktın şu güzelliğe bak diye, amaannn nazar değdirecekler :KK1: (güzel çıkarım ayıptır söylemesi) = (ama kilolu olduğumdan beri bırak güzel çıkmayı resim bile çektirmiyordum, bu ben olamam diye) bir övgü bir övgü.. Bu bana bir ay yeter.
En büyük motivasyonum kendimim :KK37: Yine kendim gibi olucam. .

aman sporu da ihmal etme sakın. O zaman eskisinden de iyi olabiliriz valla :KK9:

Ben de birazdan tavık ızgara söylüyorum kendime kızlar. Yanında da sadece turşu koyduruyorum, bir de diyet kola. Amma geç acıktım bugun ya, arada da bişey yemedim halbuki. şu dukanı en çok da bu yüzden seviyorum ben...

bugunku menum tavuk ızgara yanında da ayran. proteinin 4. gunundeyım. 2 gun sonra sebze gunlerim baslıcakk:KK70:

X