Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Benim bugün çok canım sıkkın ya bu kilolar gitmiyo motivasyon diye bisey kalmadı bende ooffff oooooofff

Yulaf Kepekli Kek

2 yumurta
1 corba kasigi splenda
3 kasik yagsiz yogurt
Ceyrek paket kabartma tozu
Tarcin (burda tarcin sevmeyenlere soyle onerebilirim kahve/cokkk azicik kakao/hindistan cevizi/ yagsiz bitter cikolata hepsi olabilir)
Dr otker vanilya aromasi
6 kasik yulaf kepegi

Yumurtalari splenda ile cirpin. Yogurt, tarcin (veya digerleri), kabartma tozu ve yulaf kepegini ekleyerek guzelce cirpin asla topak kalmasin ve splendalar iyice erisin. Vanilya aromasindan iki damla koymayi unutmayin. Yagli kagit uzerine yerlestirdiginiz kurabiye kaliplarina dokup, 200 derecede onceden isitilmis firinda 30 dk pisirin. Kokular gelince sasiracaksiniz :) afiyet olsun!:KK56:

Merhaba Kızlar !
Aranıza yeni katıldım.
Bende diyete 12 Eylül de 63kg ile başladım. Şuan 57kilodayım.
Artık kilo vermem durdu nerdeyse. Sizler naptınız bu durumda.
Acil cevap

bence gayet güzel kilo vermişsiniz. yumruk yapmayı denediniz mi uzun zaman kilo veremeyenler 4 gün atak yapıyorlar yine kilo gidişi oluyor

kızlar günaydın. 3 günlük atak programıma bugun start verdim..

karar verdim yediklerimi buraya yazacağım artık. böylece iyice garantiye alacağım bozmamayı.. sabah 2 yumurtayla peynirli omlet ve yanında 1 bardak yarım yağlı sütle kahvaltı yaptım. omlete birazcık da tereyağ koydum. şimdi de işyerinde kahvemi içiyorum. 1-2 gibi öğle yemeği yerim sanırım, ona da o zaman karar vereceğim...

Arkadaslar seyir evresindekilerden acil yardim! Seyire geceli nerdeyse bir hafta olacak, kitapta yazdigi gibi kilo almadim ama ibre de oynamiyor 65 te kaldim sizde de boyle oldu mu devaminda veriliyor degil mi yardimmmm :KK43:

Bir de hatirlarsaniz yulaf kepeginden midem bulaniyordu cabalaya cabalaya guzel tariflerle artik yemeyi basariyorum ve cok lezzetli oldu, piserken nerdeyse normal pogaca ve kek kokusu geliyor firindan arkadaslarim bile ozeniyorlar :) isteyen olursa yulaf kepegi pogacasi ve kek tarifi verebilirim isteyene.. :nazar:

valla canım ben 64le başlamıştım. atakta 2 kg verdim. sonraki kiloları da ataktan 2 hafta sonra vermeye başadım. ama ben arkadaşlar gibi hergün tartılmadım. haftada 1 kez, oda bildirim günümüz olan perşembeleri tartılıyorum. sana da öyle tavsiye ederim.

valla canım ben 64le başlamıştım. atakta 2 kg verdim. sonraki kiloları da ataktan 2 hafta sonra vermeye başadım. ama ben arkadaşlar gibi hergün tartılmadım. haftada 1 kez, oda bildirim günümüz olan perşembeleri tartılıyorum. sana da öyle tavsiye ederim.

Ohh simdi icim rahatladi yaa! Baktikca sinir oluyorum tartiya evet.. Neyse verecegimi bileyim de ben asker gibiyimdir devam ederim cok sagol :)

Arkadaslar isteyen olursa firinda torbada brokolili ve mantarli tavuk tarifi de verebilirim sahane oldu! Ve de sebzeli balik da verebilirim bugun yapicam mesela.. Ama herkesin tarifi gibi degil sirri marinede arkadaslar :KK66:

2 gün atak yaptım. Ama işe yaramadı. Spor yapamıyorum. Sanırım ondan. 56kg da güçlendirmeye geçicem ama bir türlü inmiyor ibre. :)

güçlendirmede de kilo veriliyor diye biliyorum son bir kiloyu da öyle verebilirsiniz bence.ben de dün başladım.hayatımda ilk defa 60 kiloyu görünce panik oldum.6 kilo bir fazlalığım var acaba atak 7 gün yapsam olur mu? siz kaç gün atak yapmıştınız?

Dene hadi bakalim ben de merak ettim nasil olacak :) sonucu bana yaz :)

Bende Bendee :) tabikii yazarım. Sana bir önerim var, yemek bölümünde diyet ve dukan diyeti adı altında forum var oraya yazsan da ben ordakilerden çok yararlanıyorum senin şimdiki söylediklerini de merak etmedim değil paylaşırsan çok hora geçer :)))

güçlendirmede de kilo veriliyor diye biliyorum son bir kiloyu da öyle verebilirsiniz bence.ben de dün başladım.hayatımda ilk defa 60 kiloyu görünce panik oldum.6 kilo bir fazlalığım var acaba atak 7 gün yapsam olur mu? siz kaç gün atak yapmıştınız?

Ben atağı 5 gün ile tamamladım. 2kg verdim. Diğer 4kiloyu seyirde verdim. Aslında bizim gibi az fazlalığı olanlar için 3 gün atak veriyorlar diye biliyorum.

Güçlendirme beni korkutuyor. Sanki hemen geri alacakmışım verdiğim kiloları gibi geliyor.

Yulaf kepegi pogacasi
MALZEMELER:
2 yemek kaşığı yulaf kepeği
1 yemek kaşığı buğday kepeği (veya benim gibi kokusunu sevmiyorsaniz misir unu da olur)
1 yumurta
1,5 yemek kaşığı lor peyniri (veya lor yoksa beyaz peynirinizi de sulandirabilirsiniz)
1,5 yemek kaşığı light yoğurt
Bir tutam tuz
Light kaşar rendesi (veya ustunde erisin derseniz orta kata veya uste de yerlestirebilirsiniz)
Ceyrek paket kabartma tozu

Yapilisi:
Yulaf,bugday kepegi/misir ununu,yumurtayi tuzu guzelce cirpin. Sonra peynirleri ve kasar peyniri rendesini ekleyin. Guzelce karistiktan sonra kabartma tozunu en son ekleyin. Guzelce karistirin, kabartma tozu cok beklemeden guzelce firinlayin. Ben 200 derece yarim saat pisirdim, firinlar farkli oluyor bazen, burdq onemli olan icinin guzelce pismesi. Ben kagit seklinde kap kullandim (hani brownilerin altinda olur ya) ama yapisti isterseniz metal kurabiye kaplarina koyun. Baya pogaca oluyor ve peynir tadi muazzam geliyor :) Afiyet olsun!
Canım yoğurdu ne zaman eklicez yumurtalayla beraber mi peynirle mi=?

X