Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

[/QUOTE]

ben hayatımda bu kadar protein tüketmezdim ki=) her sabah kalkıp ne yiyecem diye düşünmektense bir pilav yanına bir sulu yemek (patates vs. gibi) yapar günü geçiştirirdim. yaşamak için yemek gibi birşeydi galiba. korkudan öyle güzel yemekler yapıp da yemezdim bile=) hee tek canımın çektiği patlıcanlı yemeklerdi=)

aama şimdi ise öyle değil dün balık yedim. bugun sebze günüm sebze yemeği ne yapsam diye düşünüyorum. büyük bir ihtimalle yarın et veya balık yiyecem:)
hayatımda böyle düzenli ve bol proteinli sebzeli yemekler yememiştim=)))

bu arada kızlar protein aldığımız için kaslarımıza birşey olmaz diye bir durum yok. evet etkili ama çalışmayan her kas eriyecektir. o yüzden her kasımızı çalıştırmamız gerkli.
proteinlere güvenmeyin derim. [/QUOTE]

hımmmm
bende hayatımda hiç tüketmediğim kadar çok protein tüketiyorum bu diyet sayesinde, hatta bugün bi arkadaşla karşılaştım, ilk sorduğu cildin için ne kullanıyorsun oldu sonrada aaaaaa sen ne kadar kilo vermişsin dedi
kendimi hiç bu kadar sağlıklı hissetmemiştim
yalnızzzzzzzzz
çalışmayan kas erir durumunu bilmiyordum ne yalan söyleyim, ben son 1 haftadır regl oldum diye bahane edip aslında çok üşüdüğüm için hiç spor yapmadım desem yeridir, bundan sonra daha dikkatli olcam ama
leslie yapıyım dedim, sağ dizim ağrımaya başladı 8. dakikadan sonra, bu ağrı kilo alınca çıkmıştı ilk zaten, zorlamayım diye bıraktım bende
en iyisi yürümek sanırım benim için, ihmal ettim bu ara ama oğlum düğmeleriyle çok oynuyor diye koşu bantını topladım ondan oldu birazda........

Son düzenleme:
Merhabalar\ benim de 2. gunum

Bayilmak uzereyim ne tavsiye edersiniz

Sabah biraz peynir cay

Ara da 1 kase yulaf kepekl' l'ght yogurt
Ogle izgara tavuk gogus light yougurt ve 1 bardak zero

yedim ve cok acim/

sabahları krep yapın arkadaşlar sadece peynir ve çayla kim doyar ki ben öğlen tavuk yediğimde de gayet iyi doyuyorum

ellerine sağlık, çok lezzetli olmuştur eminim, bende çok severim mantar çorbasını ama hiç aklıma gelmemişti

canım herkesin metabolizması aynı çalışmıyor malesef ki. Senin bir rahatsızlığın varmı acaba mesela benim yumurtalıklarımda kist olduğu için çok az kilo verebilyorum tabi çıldırıyorum ama pes etmiyorum. 2 ayda 2 kilo verdiğimi biliyorum hemde 6 dan sonra hiç birşey yemediğim ve sürekli spor yaptığım halde. Diyeceğim o ki canını sıkma vücudun direnci er yada geç kırılacaktır.

ben hayatımda bu kadar protein tüketmezdim ki=) her sabah kalkıp ne yiyecem diye düşünmektense bir pilav yanına bir sulu yemek (patates vs. gibi) yapar günü geçiştirirdim. yaşamak için yemek gibi birşeydi galiba. korkudan öyle güzel yemekler yapıp da yemezdim bile=) hee tek canımın çektiği patlıcanlı yemeklerdi=)

aama şimdi ise öyle değil dün balık yedim. bugun sebze günüm sebze yemeği ne yapsam diye düşünüyorum. büyük bir ihtimalle yarın et veya balık yiyecem:)
hayatımda böyle düzenli ve bol proteinli sebzeli yemekler yememiştim=)))

bu arada kızlar protein aldığımız için kaslarımıza birşey olmaz diye bir durum yok. evet etkili ama çalışmayan her kas eriyecektir. o yüzden her kasımızı çalıştırmamız gerkli.
proteinlere güvenmeyin derim. [/QUOTE]

hımmmm
bende hayatımda hiç tüketmediğim kadar çok protein tüketiyorum bu diyet sayesinde, hatta bugün bi arkadaşla karşılaştım, ilk sorduğu cildin için ne kullanıyorsun oldu sonrada aaaaaa sen ne kadar kilo vermişsin dedi
kendimi hiç bu kadar sağlıklı hissetmemiştim
yalnızzzzzzzzz
çalışmayan kas erir durumunu bilmiyordum ne yalan söyleyim, ben son 1 haftadır regl oldum diye bahane edip aslında çok üşüdüğüm için hiç spor yapmadım desem yeridir, bundan sonra daha dikkatli olcam ama
leslie yapıyım dedim, sağ dizim ağrımaya başladı 8. dakikadan sonra, bu ağrı kilo alınca çıkmıştı ilk zaten, zorlamayım diye bıraktım bende
en iyisi yürümek sanırım benim için, ihmal ettim bu ara ama oğlum düğmeleriyle çok oynuyor diye koşu bantını topladım ondan oldu birazda........[/QUOTE]

canım dizin ağrıyosa bence en iyisi yüzmek ama sıkıntılı bir iş. Yinede fazla yürüme ağrıdığını hissedince eve dön :)

belki yeni başlayan arkadaşlara fikir verir diye yediklerimi yazıyım

dün sebze-protein günümdü
SABAH: yarım domates, yarım salatalık, light peynir, yulaf kepeğiyle yapılmış 2 adet krep, 3 adet içi light kaşarlı közlenmiş mantar
ÖĞLEN: 5 adet yağsız pişmiş köfte, ayran
İKİNDİ:yulaf kepeğiyle yapılmış 1 dilim browni
AKŞAM: bol etli yeşil fasülye, ayran, yağsız mevsim salata
YATSI: 1 bardak süt
aralarda 2 litre su, 1 maden suyu, 1 fincan yeşil çay ve 1 türk kahvesi

bugün protein günüm
SABAH: yulaflı krep, light beyaz peynir, çay
ÖĞLEN: haşlanmış tavuk but, salatalık turşusu ve dereotu ile tatlandırılmış yoğut
AZ ÖNCE: 1 bardak süt
AKŞAMA: balık, diyet kola

carmennnnnn, sence yediğim protein miktarı az mı? daha fazlasını yiyebileceğiimi sanmıyorumda ((((

kızlar ben de spor yapamıyorum. haftada 1 veya en iyi 2 kere yüzebiliyorum o da ne kadar yeterli hiçbir bilgim yok.bayramda ziyaretlere giderken cok efor sarfedicez ama ben spor olarak onu bekliyorum heheheh

canım dizin ağrıyosa bence en iyisi yüzmek ama sıkıntılı bir iş. Yinede fazla yürüme ağrıdığını hissedince eve dön :)
evet canım, üst kat komşumdan biliyorum, yüzmek kadar güzel spor yok aslında, kadın 65 yaşında iki bacağında da kalça çıkığı var ve doktor sağlığınızı sadece yüzmeye borçlusunuz, yoksa şimdiye defalarca ameliyat olmanız gerekirdi diyor her kontrole gidişinde
şimdi yüzme salonu yok, deniz mevsimide bitti malesef (ben sinoptayım)
ama yazın hakkını verdik yüzmenin, o zaman çok rahattım, hoş kilo verelide ağrısı kalmadı nerdeyse dizimin, birde hergün en az 2 saat ayağımda oğlumu sallıyor olmasam ((( hoş oda bir spor diye avutuyorum kendimi...
evde koşu bantı var, yorulunca hemen iniyorum zaten, eskiden 10-12 dakika anca yürüyordum, şimdi rahat 25-30 dakika yürüyebiliyorum, çok güzel bir duydu

Kızlarrr

Şimdi bir arkadaşımla konuştum. Onun kuzeni ve eşi Dukan diyeti ile tam 25-27 kg vermiş. Kendiside bir ara yapmaya niyetlenmiş ama yapamamış.

Şöyle dedi; ilk 15-20 gün çok fazla kilo verememişler 20. günden sonra birden hızlı kilo kaybı olmuş. O ciddi kilo kaybından sonra tekrar durmuş kilo verme ve bu duraklama sürecide yaklaşık 15-20 gün sürmüş. Son duraklamadan sonraki zaman zarfı içinde kalan kilonun büyük bir kısmını vermişler. Yani diyor ki ikinci duraklamadan sonra biz tanıyamadık resmen bambaşka insan oldular. Duraklamalar çok önemli dediler, kesinlikle bozulmadığında muhakkak kilo veriliyor.

Bizimde öyle oldu ya kızlar ilk 1 ayda süper kilo verdik çoğumuz şimdi ise haftada 1 kg bile zor verir hale geldik. Demeki 20 gün olayı bizde de oluyor ne dersiniz.

yoğurt çorbası yapıyorum kesik kesik oluyordu mantar güzel oldu tavsiye ederim
bende diyordum acaba hep benim çorbam mı kesiliyor?????? demekki normal, yulaf kepeğinden kaynaklanıyor

kefir konusunda da hiç bilgim yok, ama sanki geçenlerde konusu olmuştu, ben içmediğim için pek ilgimi çekmedi açıkcası

kızlar kefiri sormuştum serbest mi acaba

kitap kefirden bahsetmiyor. fransızlar boyle bir içecekten haberdar değiller haliylen. ama kefir sütün mayalanması ile oluşan bir içecek oldugu icin serbest oldugunu dusunuyorum. sonucta yogurt ile aynı mantığa sahip. ve protein...

ayy canım insallahhhh.ben de herkesten boyle duydugum icin umutluyum sahsen. birden oyle hıozlı gidecek ki kendimizi tanıyamıcaz hattaaa herkes boyle soyluyorsa bir bildikleri var demekki. benim 22. gunum bugun ve durdu kilo vermem. ama sabrediyorum hızlıca gidecek

ay çok güzel bir haber, regl oldum falan diye kendiimi avutuyordum ama ciddi bir endişe içindeydim acaba artık işe yaramayacakmı diye, sen bu mesajı saklayıp haftada bir göndersen keşke de bize duraklamalara dayanmak için moral kaynağı olsa
resmen direnişe geçti bizim metabolizmalar, kıymete bindi yağcıkları

ahahaha cvalla cok hoş bir öneriydi bu. cidden cok umut veren bir mesaj olmuş telli turnam. umutsuzluga kapıldıkca bu mesajı okumak bize farz oldu:)

Aynen kızlar şu an bize direniyorlar alçaklar

Annem hep der sakın yeme bir anda gidecekler diye. Baksanıza şu hale 1 ayda 9 kg veren ben 2 haftadır 2 kg becerip veremedim. Nasıl sinir oluyorum bir bilseniz. Biraz daha sıkalım dişimizi. Bir yerde okumuştum, duraklama döneminde suyu ve sporu arttırmak gerekiyormuş. Bu metabolizma çalışma hızına çok faydalıymış.

Aman kızlar onlar direniyorsa bizde direnelim.

oyy oyy Allah bağışlasın...
Aslında belediyelerin salonlarında var oralarda yüzülebilirsin.. malesef ben hastalıklarımdan dolayı gidemiyorum..
kilolar gidince daha da zevk vericek inşallah ağrısız sporun :)

günlük ictigim su miktarı: en fazla 1 lt
çay: 0,5 lt şekersiz
kola:1 bardak

sizce bu miktarlar yeterli mi. su tuketemiyorum yaaa keşke biraz daha icebilseydim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…