Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Kızlar yardııımmm :KK50:

bu günümü anlatmaya başlıyorum ..
ne zamandır görmediğimiz komşumuza gittik oturalım sohbet vs gibi
bi baktım kadın pilav nohut ve tatlı yapmış yok yemem diyetteyim vs derken hepsi ne diyetiymiş vs filan demeye başladı ben de anlattım.
öyle diyet mi ıolurmuş vucuta zararlı oluyrmuş yok yemcem dedm .. annem de bak biraz tadına ayıp olur dedi.
yok mok derken 1 kaşık pilav 2 kaşık da nohut koydular neyse pişman ola ola yedim..
çay vakti geldi. yaptığı tatlının da birkaç çatal aldım öyle koyduğu gibi yemedim..

kızlar desteğinize ihtiyacım var .. şuan yaptığımız diyet zararlı bi diyet mi..
zorla annem yedirmeye başladı .. işte eczacı bi tanıdığımız var ona da sorucam bu diyeti vs diyor..
suyu içmezsen böbreklere zararlı ama içmeye özen gösteriyorum dedim. bu sefer böbreklerinde hasar bırakırsa ben bilinçsiz bi anne olmak istemiyorum vs demeye başladı..

kızlar ne yapmam gerekiyor .. şuan kafayı taktı yani 2 haftada 4 kilo verdiğimi görünce ..

anneler.. anneler..:KK1: çocuğu için endişelenmekte çok haklı. her anne kaygılanır evladı için.ama asıl fazla kilonun bize verdiği zararın farkında olsalar.. benim annem, ne zaman bir diyete başlasam ilk birkaç gün sebze yemekleri yapar haftasonuna doğru hamurişlerini dayamaya başlardı. "az yersin ne olacak" şeklindeki ısrarlarla delik deşik edilmiş bir diyet kalırdı, o da çok sürmezdi zaten.
hatta en komiği; hala gülerek hatırlarız: lisede yüzücüyken ciddi bir yarışmaya hazırlanmak için antreman sürecine başlamıştık. antrenör bir diyetisyene gidip bu antremanlara uyumlu birkaç diyet listesi edinmiş, annelerimizle tek tek görüşüp listelerimizi vermişti. sabah kahvaltısında haşlanmış yumurta, beyaz peynir,3-4 zeytin, 2 dilim ekmek. akşam yemeğinde etli-kıymalı sebze yemeği, yoğurt. öğlen ise sahanda 3 adet mümkün oldukça yağsız kıymadan yapılmış, kendi suyuyla pişirilmiş köfte, yoğurt ve bir dilim ekmek.. fiyasko haline gelen öğünüm de öğle yemeğiydi zaten. antremandan dönüp alel acele yemeği yiyip okula gideceğim. ucunda okul var ya, aç karnına kafası çalışmaz hesabı annem öğle yemeğinde doymadığımı düşünüyor. antrenöre telefon edip itiraz ediyor, sonuç alamayınca, önceleri gayet normal boyutlarda başlayan köfte maceramız daha sonra kocaman köftelerle devam etti..:KK1: evet sahanda her zaman üç köfte vardı ama kocaman kocaman, aslında beş-altı köfte yapılabilecek kıymadan:KK1::KK1:

anneyle inatlaşılmaya gelmez tatlım. bugünlük bir kaçamak yapmışsın sayıp dukan amcanın dediği gibi kalorilere dikkat edecek tamamlayacaksın günü. annene ise kitabı okutmayı dene. ya da anlat, bir çok insanın bu diyeti yaptığından, başlangıç döneminde kilo veriminin hızlı olduğundan sonraki evrelerde daha yavaş ama kalıcı sonuçlar elde edildiğinden, sonuçta aldığımız besinlerin sağlıklı olduğundan bahsedebilirsin.bu noktada meyve yememe meselesi gündeme gelebilir (annelerin en duyarlı olduğu konulardan biri). diyetin ilerleyen dönemlerinde meyve de yiyeceğini söylersin. yalnız madem tanıdığı eczacı varmış, içine sinmesi için multivitamin desteği konusunu sorabilir eczacıya. sen de bol bol su içmeye devam etmelisin. gerçekten çok faydalı ve çok gerekli böbreklerimiz için.
şu ana dek, zararını değil faydalarını görüyorum bu diyetin. çevremde deneyen arkadaşlarımdan da hep olumlu şeyler duydum. sonuçta vücudumuz için gerekli olan besinlerden mahrum bırakmıyoruz bedenimizi. et,yumurta,süt,yoğurttan protein ve kalsiyum ihtiyacımızı karşılıyoruz. ps günleri sebze ve salatadan mineral ve vitamin alabilyoruz. yulaf kepeğini beslenme sürecimize katarak birçok besinden elde edemediğimiz faydaları sağlıyoruz. yine de tüm diyet dönemlerinde multivitamin desteğinin alınmasında yarar var, vücutta eksikliğinin farkında olunmayan vitamin-minerallerin yerine konması için.
umarım başarılı olursun:KK1:

$29102011381.jpg

tatlandırıcı almayı başarınca hemen kakaolu kek denemesine giriştim. Simla'nın bloğundaki tarifi biraz değiştirerek yaptım. tarif:

2 yumurta,
1 çay bardağı süt,
1 kaşık yoğurt,
6 kaşık yulaf kepeği,
3 kaşık buğday kepeği,
2 kaşık stevya tatlandırıcı (az tatlı oldu, bir dahaki sefere 3 kaşıkla yapmayı düşünüyorum)
1 paket kabartma tozu,
5-6 damla vanilya aroması,
1 kaşık kakao.

hepsini çırptım. kalıptan çıkarması kolay olsun diye yağlı kağıttan iki şerit kesip kalıbın iki yanına birbirine paralel olarak koydum. kalıbın şeklini alsın diye biraz ıslattım kalıbı, zaten harcı dökünce kağıtlar yapıştı kalıba. 175 derecede 30-35 dakika kadar pişirdim.
kalıptan tek parça halinde çıkarmak için : piştikten sonra kalıbı ters çevirip üstüne soğuk ıslak bez koyup üstüne poşet geçirdim. 4-5 dakika bekleyip kalıbı çevirdim. kağıtların ucundan tutunca pıt diye çıktı kalıptan. fotoğrafta tırtıklı görünen bölgeler kağıdı çıkarırken hasar aldı..

yıllardır kek yapmamıştım. normal kekten farklı gelmedi bana tadı. öyle yulaf kokusu falan yok. sadece tatlandırıcı az gelmiş, ama yenebilecek kıvamda. hatta eşim, bugüne kadar yulaf kepeğiyle yaptığım en güzel şey olduğunu söyledi:KK1:

Sonuçta bir meyve tabi ama Dukan ın sitesinde satışı olduğuna ve tavsiye edildiğine dair haber okumuştum Simla nın blogunda. Orayı bir incele istersen. İSmi Dukan Diyeti Tariflerim

çok teşekkür ederim arkadaşım :) bloğu takip ediyorum ama yine de emin olamadım bir de size danışayım dedim.

anneler.. anneler..:KK1: çocuğu için endişelenmekte çok haklı. her anne kaygılanır evladı için.ama asıl fazla kilonun bize verdiği zararın farkında olsalar.. benim annem, ne zaman bir diyete başlasam ilk birkaç gün sebze yemekleri yapar haftasonuna doğru hamurişlerini dayamaya başlardı. "az yersin ne olacak" şeklindeki ısrarlarla delik deşik edilmiş bir diyet kalırdı, o da çok sürmezdi zaten.
hatta en komiği; hala gülerek hatırlarız: lisede yüzücüyken ciddi bir yarışmaya hazırlanmak için antreman sürecine başlamıştık. antrenör bir diyetisyene gidip bu antremanlara uyumlu birkaç diyet listesi edinmiş, annelerimizle tek tek görüşüp listelerimizi vermişti. sabah kahvaltısında haşlanmış yumurta, beyaz peynir,3-4 zeytin, 2 dilim ekmek. akşam yemeğinde etli-kıymalı sebze yemeği, yoğurt. öğlen ise sahanda 3 adet mümkün oldukça yağsız kıymadan yapılmış, kendi suyuyla pişirilmiş köfte, yoğurt ve bir dilim ekmek.. fiyasko haline gelen öğünüm de öğle yemeğiydi zaten. antremandan dönüp alel acele yemeği yiyip okula gideceğim. ucunda okul var ya, aç karnına kafası çalışmaz hesabı annem öğle yemeğinde doymadığımı düşünüyor. antrenöre telefon edip itiraz ediyor, sonuç alamayınca, önceleri gayet normal boyutlarda başlayan köfte maceramız daha sonra kocaman köftelerle devam etti..:KK1: evet sahanda her zaman üç köfte vardı ama kocaman kocaman, aslında beş-altı köfte yapılabilecek kıymadan:KK1::KK1:

anneyle inatlaşılmaya gelmez tatlım. bugünlük bir kaçamak yapmışsın sayıp dukan amcanın dediği gibi kalorilere dikkat edecek tamamlayacaksın günü. annene ise kitabı okutmayı dene. ya da anlat, bir çok insanın bu diyeti yaptığından, başlangıç döneminde kilo veriminin hızlı olduğundan sonraki evrelerde daha yavaş ama kalıcı sonuçlar elde edildiğinden, sonuçta aldığımız besinlerin sağlıklı olduğundan bahsedebilirsin.bu noktada meyve yememe meselesi gündeme gelebilir (annelerin en duyarlı olduğu konulardan biri). diyetin ilerleyen dönemlerinde meyve de yiyeceğini söylersin. yalnız madem tanıdığı eczacı varmış, içine sinmesi için multivitamin desteği konusunu sorabilir eczacıya. sen de bol bol su içmeye devam etmelisin. gerçekten çok faydalı ve çok gerekli böbreklerimiz için.
şu ana dek, zararını değil faydalarını görüyorum bu diyetin. çevremde deneyen arkadaşlarımdan da hep olumlu şeyler duydum. sonuçta vücudumuz için gerekli olan besinlerden mahrum bırakmıyoruz bedenimizi. et,yumurta,süt,yoğurttan protein ve kalsiyum ihtiyacımızı karşılıyoruz. ps günleri sebze ve salatadan mineral ve vitamin alabilyoruz. yulaf kepeğini beslenme sürecimize katarak birçok besinden elde edemediğimiz faydaları sağlıyoruz. yine de tüm diyet dönemlerinde multivitamin desteğinin alınmasında yarar var, vücutta eksikliğinin farkında olunmayan vitamin-minerallerin yerine konması için.
umarım başarılı olursun:KK1:

getirtip bu yazıyı okutacağım valla brava :KK1:
bu sefer de aman o da doktor muymuş vs gibicesinden konusacak biliyorum :KK1:
ahh annem yaa .. :KK1:
neyse biraz akşama unuttu gibi söylenmiyor..
ekmek yemiyorum ya .. kızım aç gidip aç geliyor dersaneye kafan çalışmaz beyin şekerle çalışıyor filan diyip duruyor :KK1:
hakkımda hayırlısı .. sorsun bi bakalım sevgili eczacısına ..
annem ya onu çok seviyorum da arada tutarı tutuyo .. sebze günümde bana patlıcan yapmıştı ateşte közler gibi
bir baktım 5 tane patlıcan yapmış.. anne dedim sülalece yiyeceğiz heralde dedim .. bu sebze günleri iyi oldu en azından doyarsın biraz dedi yaa :KK1:
yok anne çok tok tutuyor zaten et yumurta dedim .. olsun diyor sebzedeki vitamini al bak kış geliyor diyor

o da haklı.. ama ben bu kilolarla mutlu değilim..

Son düzenleme:
ekmek yemiyorum ya .. kızım aç gidip aç geliyor dersaneye kafan çalışmaz beyin şekerle çalışıyor filan diyip duruyor :KK1:
annem ya onu çok seviyorum da arada tutarı tutuyo .. sebze günümde bana patlıcan yapmıştı ateşte közler gibi
bir baktım 5 tane patlıcan yapmış.. anne dedim sülalece yiyeceğiz heralde dedim .. bu sebze günleri iyi oldu en azından doyarsın biraz dedi yaa :KK1:
yok anne çok tok tutuyor zaten et yumurta dedim .. olsun diyor sebzedeki vitamini al bak kış geliyor diyor

anneler hep aynı desene benim annemde her yediğinden bana ikram ediyor ucundan alıver bişey olmaz o kadardan diyor Allahtan yediklerime karışmıyor

bişey soracam mavi yeşilin bisküvileri serbest mi yesek nolur :KK9:

eti formun çikolatalısı çok güzel :KK1:
bir de limonlusuna bayılıyorum ..

keşke serbest olsa yahuu :KK1:

ya dün markette gördüm kakao kremalı bisküvi vardı şekersizmiş içinde kepek yulaf falan yazıyordu eti formun çikolatalısını biliyorum az mı yedim zamanında :KK9:

ya dün markette gördüm kakao kremalı bisküvi vardı şekersizmiş içinde kepek yulaf falan yazıyordu eti formun çikolatalısını biliyorum az mı yedim zamanında :KK9:

ölürüüüm ben onlara ölürüüüümmm :KK1:

bi arkadaş çikolata tarifi verdii..
bende yaptım .
yağsız yarım çay bardağı süt 1 tatlı kaşığı kakao ve tatlandırıcı..
benmkne ekledğim tatlandırıcı fazla olmuş çikolatam içimi kıydı :KK1:

buzluğa at sonra çıkar ohhh miiss .. bende çikolata yiyorum artık .. valla yazan arkadasın ellerne sağlık ..
arada böyle tatlı krizleri tutunca iyi oluyor

ölürüüüm ben onlara ölürüüüümmm :KK1:

bi arkadaş çikolata tarifi verdii..
bende yaptım .
yağsız yarım çay bardağı süt 1 tatlı kaşığı kakao ve tatlandırıcı..
benmkne ekledğim tatlandırıcı fazla olmuş çikolatam içimi kıydı :KK1:

buzluğa at sonra çıkar ohhh miiss .. bende çikolata yiyorum artık .. valla yazan arkadasın ellerne sağlık ..
arada böyle tatlı krizleri tutunca iyi oluyor

tatlandırıcı alınca bende deneyim

merhaba,
Ben cakıl :)

Dukan dıetı ıle yaklasık 10gun once tanıstım burdan sızı takıp edıyorum bır suredır. Yarın bende baslamaya karar verdım. Hedefım 25 kılo surem kısıtlı :KK43: umudum 3 ay gıbı bır surede verebılmek.Enazından ılk 2 ayda 10 kılo verıp sonra devam edebılmek.

Burdakı cogu kısı bu dıete baslayalı uzun zaman olmus yenı baslayan bırı sıze sıkıcı gelebılır :) Ama yazdıklarınızı okumak bıle ınsanı dıete baglıyor. Karar vermemde yazılanlar etkılı oldu dıyebılırım :) etlı seylerı coksevmıyorum umarım alısabılırım.Hayatımda ılk defa makarna ve dondurmadan uzak kalacagım.Bir kıtapta okumustum ınsan 6 ayda yemedıgı seylerın tadını unutabılıyormus.Umarım makarna ve dondurma ıcınde aynı sey gecerlıdır. Gercı bu dıette dıet dondurmaya ızın var dıye okudum bır bolumde umarım yanılmıyorumdur ya da yanlıs anlamamısımdır.Hatta bır bolumde dıet pudıng de vardı sanırım...Bır sekılde cozum bulmaya calısacagım :)
:KK56:

slmlar
ilk defa denicem bu diyeti.
3 gün protein+3 gün protein ve sebze snra yine 3 gün protein+3 gün protein ve sebze şeklinde yapmayı düşünüorum 15 gün kadar.
doğru mu anlamışım acaba?
sabh peynir ve yumurta yiyebilioruz dimi? beyz peynirde protein yani?

Kızlaaaaaarrrr kesinleşti hamileyimmmm:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:
canım çok çok çok sevindim, inşallah saplıkla kucağına alırsın, eeeeeee muhtemel doğum zamanı ne bebişinin??????

ah anneler ahhh, ben evleneli 9 sene oldu, dün annem telefonda 60 çok az kızım sen yinede 70 olunca bırak diyeti, hasta falan olursun sonra diyor...
ama annenin kafasına takılan sorular ara ara benim kafamada takılıyor ne yalan söyleyim, sonra kitapta okuduklarıma ve daha önce bu diyetle ilgili nette hiç olumsuz bir yorum okumamış olmama güvenip devam ediyorum yoluma

Eki Görüntüle 280656

tatlandırıcı almayı başarınca hemen kakaolu kek denemesine giriştim. Simla'nın bloğundaki tarifi biraz değiştirerek yaptım. tarif:

2 yumurta,
1 çay bardağı süt,
1 kaşık yoğurt,
6 kaşık yulaf kepeği,
3 kaşık buğday kepeği,
2 kaşık stevya tatlandırıcı (az tatlı oldu, bir dahaki sefere 3 kaşıkla yapmayı düşünüyorum)
1 paket kabartma tozu,
5-6 damla vanilya aroması,
1 kaşık kakao.

hepsini çırptım. kalıptan çıkarması kolay olsun diye yağlı kağıttan iki şerit kesip kalıbın iki yanına birbirine paralel olarak koydum. kalıbın şeklini alsın diye biraz ıslattım kalıbı, zaten harcı dökünce kağıtlar yapıştı kalıba. 175 derecede 30-35 dakika kadar pişirdim.
kalıptan tek parça halinde çıkarmak için : piştikten sonra kalıbı ters çevirip üstüne soğuk ıslak bez koyup üstüne poşet geçirdim. 4-5 dakika bekleyip kalıbı çevirdim. kağıtların ucundan tutunca pıt diye çıktı kalıptan. fotoğrafta tırtıklı görünen bölgeler kağıdı çıkarırken hasar aldı..

yıllardır kek yapmamıştım. normal kekten farklı gelmedi bana tadı. öyle yulaf kokusu falan yok. sadece tatlandırıcı az gelmiş, ama yenebilecek kıvamda. hatta eşim, bugüne kadar yulaf kepeğiyle yaptığım en güzel şey olduğunu söyledi:KK1:
ben geçen hafta yaptım, tarif baya benziyor ama hiç hoş olmadı, yulaf kepeği tadı sadece, hatta sabah yaptığım krepler bile kekten kat kat lezzetliydi, halen duruyor hatta, şimdide yeniden denemeye cesaret edemiyorum inan
ama yaptığın çok güzel görünüyor, ellerine sağlık, afiyet olsun

:) ben 5 gun atak devresınden sonra 1 gun proteın 1 gun sebze proteın yapacagım. Boyle olunca cabuk bıkmam gıbıme gelıyor. Bu arada kıtapta salatalık tursusunuserbest bırakmıs bır ınternet adresınde d e salatalıgı serbest gordum atak evresı ıcın dogru anlamıs mıyım sadece salatalı kıcın bır ıstısna var mı?

diyete başladığımdan beri görüşmemiştik annemle. her gün telefonlaşırız ve diyet yaptığımı, kilo verdiğimi söylemiştim. bugün gelince o da beğendi, "daha verirsin sen, akşama ne yapayım, nasıl yersin" dedi..
benim annem, ben 60lı-70li kiloları çooook geride bırakıp 90lara dayanınca, işin ucunda torun sevdası ve doktor önerisi olunca bıraktı artık beni kendi halime. şimdi bu kiloları verip hamile kalmam ve sonrasında beni eve bağlayıp yedirip içirme planları yapıyor:KK1::KK1:

Sanırım butun anneler aynı :) benım annem de bıranonce kılo verıp hamıle kalmamı beklıyor. Hazırana kadar surem var 55 kıloya dusmem gerekıyor 78 kıloyum :KK43: Doktor rısklı grupta oldugum ıcın 55 kılo olmamı ıstıyor.Annem de her gun kılo verıp vermedıgımı soruyor ben daha dıete baslamadan bu sorular basladı :)

merhaba,

Dukan dıetı ıle yaklasık 10gun once tanıstım burdan sızı takıp edıyorum bır suredır. Yarın bende baslamaya karar verdım. Hedefım 25 kılo surem kısıtlı :KK43: umudum 3 ay gıbı bır surede verebılmek.Enazından ılk 2 ayda 10 kılo verıp sonra devam edebılmek.

Burdakı cogu kısı bu dıete baslayalı uzun zaman olmus yenı baslayan bırı sıze sıkıcı gelebılır :) Ama yazdıklarınızı okumak bıle ınsanı dıete baglıyor. Karar vermemde yazılanlar etkılı oldu dıyebılırım :) etlı seylerı coksevmıyorum umarım alısabılırım.Hayatımda ılk defa makarna ve dondurmadan uzak kalacagım.Bir kıtapta okumustum ınsan 6 ayda yemedıgı seylerın tadını unutabılıyormus.Umarım makarna ve dondurma ıcınde aynı sey gecerlıdır. Gercı bu dıette dıet dondurmaya ızın var dıye okudum bır bolumde umarım yanılmıyorumdur ya da yanlıs anlamamısımdır.Hatta bır bolumde dıet pudıng de vardı sanırım...Bır sekılde cozum bulmaya calısacagım :)

merhaba çakıl, hoşgeldin.
atak döneminde ne yiyeceğim diye biraz düşünecek ama verdiğin kiloları gördükçe motive olacaksın. 2 ayda 10 kilo ya da fazlasını verenler var aramızda. ben de ikinci ay sonunda 10-11 kilo vermeyi tasarlıyorum ki; 5 haftada 8 kiloya yakın verdim, hem de sağlığımdan bir şey yitirmeden.
atak dönemini atlattıktan sonra diet pudinge başlarsın. burdaki arkadaşların da söylediği gibi ne kadar çok protein tüketirsen kilolarından o kadar çabuk kurtulursun. başarılar..

slmlar
ilk defa denicem bu diyeti.
3 gün protein+3 gün protein ve sebze snra yine 3 gün protein+3 gün protein ve sebze şeklinde yapmayı düşünüorum 15 gün kadar.
doğru mu anlamışım acaba?
sabh peynir ve yumurta yiyebilioruz dimi? beyz peynirde protein yani?

ebi merhaba;

kitabı okudun mu? atak dönemi vermeyi düşündüğün kiloya göre değişen bir süre ve saf protein yapıyorsun. seyir dönemine geçtiğinde 5+5 ya da 1+1 seçenekleri var. 5+5 sıkıcı geldiğinden genelde 1+1 yapıyoruz.
benim sabah kahvaltım uzun zamandır haşlanmış yumurta ve light beyaz peynir. sebze günlerinde salatalık-domates ekleyebiliyorum yanına. aslında o kadar alıştım ki, ona da gerek duymuyorum, gayet doyurucu oluyor.

Tesekkur ederım :)

Gun gun paylasacagım bu dıete ve sızlerın deneyımlerınıze guvenıyorum :)

merhaba,

hoşgeldin aramıza=)
öncelikle kitabı eline al iyice bir oku sonra diyete başla bence.
ben ilk iki gün kitapsız olduğum için bir iki yanlışlıklar yaptım ve bir miktar aç kaldım. ama snra dan kitap elime geçti ve tam anlamıyla diyete başlayabildim. seyir evresindeyim. tam 3 hafta oldu diyete başlayalı.
bende yeniyim. sanki 8 aydır diyette gibi hissetsem de bende başlardayım :KK34:
forumu takip etmekle iyi yapmışsın. omletleri yulaf kepeğini nasıl kullanacağını anlamışsındır bir miktar.

buarada light puding ölçülü miktarda kullanabiliyoruz. aynı şekilde simla nın sitesinde sunduğu tariflerde dondurma tarifi de var. ama eski dondurmalar çikolatalar geride kaldı. yeni tadlar başlıyor=))
kendimi sanki amerikada yaşayan biri gibi hissediyorum bazen :KK52:
ama yağ yakıcıbir gurbet olduğu için mutluyum :KK76:

X