Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

şu mağazaya gidip 36 beden yada 38 beden kıyafet isteyip cuk diye üzerine oturan insanlara hayranım ne belini aldırırlar ne paçasını kestirirler ne dar gelir ne bişey olur yapılan bütün kıyafetler iç çamaşırlar da dahil olmak üzere zayıf kadınlara göre tasarlanmış valla osmanlıda yaşasaymışısız bayağı popüler bi sultan olurmuşum kesin balık etli olarak :) o zamanın kadınları en az 40 beden :KK70::KK70::KK70:

valla canım ben zayıf olduğum zaman da hiç cuk diye oturmadı çoğu kıyafet. yani kilo verince de kalçam belime göre daha geniş kalır. kalça bel oranının arasındaki fark fazla olduğu için de ya beli bol kalçası tam gelir, yada beli tamsa kalçası dar gelir:) o yüzden kalçaya göre alıp belini daraltırım. tam orantılı vucutlara da özenirim hep...neyse, kalça 38e insin de gerisini halledebilirim:))

inşallah canım ben bu akşam başlayacağım Allahın izniyle çok heycanlıyım:) okuduklarıma görede sürekli protein almanın bi zararı olmamış sanırım kimseye. en kısa zamanda kitabını da almam gerekiyor tüm kış diyet ve yaza fit bir vücut.. pcos lu olduğum için tabi sizlerle yarışamayacağım ama bu hastalıktan kurtulmanın yoluda kilodan geçiyo malesef :KK43:

-300gr ile bugüne başlamış bulunuyorummmm :21:

ne dikkatimi çekti biliyormusun, ben 93.8 le başladım ve şimdi yaklaşık 86 yım, sen 86 ile başlamışsın ve 78 sin :KK1:
kısaca ben seni 1 ay geriden takip ediyorum :KK55:
hadi 60'lar çok özletmeyin kendinizi

inşallah caım yaaa, 70lere de bir veda etsek, gerisi çok kolay :KK1:

Merhaba kızlar :) Bugün dukan diyetimin 4. günü bitti. Atak evresindeyim 5 gün yapmayı planlamıştım kaldı 1 gün :) . Yeni üye oldum sırf sizlerle iletişim kurmak için :KK1: . Bu diyette motivasyon çok önemli sizde bunu çok güzel sağlıyorsunuz. Elimden geldiğince bende yardım etmeye çalışacağım. Hep birlikte vereceğiz kiloları inanıyorum ben. :) Hedefim 15 kilo. 3 kilo verdim şimdiden. :)

hoşgeldin aramıza :KK3:

Kızzzzzzllllaaaaarrrr size bi tarifim varrrrr hazır olun söylüyorum:KK1::KK1::KK1::KK1:
Az önce sabah için pizza yaptım harika oldu sizlerlede paylaşmak istedim deneyin muhakkak
tarifi:
Hamur için:
*2 yumurta
*2 kaşık light yoğurt
*3 kaşık light süt
*2 çay kaşığı kabartma tozu
*biraz tuz biraz beyaz peynir
bunları bi kapta iyice karıştırın kıvamı krepten biraz koyu olacak ne çok katı hamur gibi nede krep hamuru gibi olacak bunları yağlı kağıda yarım cm kalınlığında yuvarlak olarak yaydım ama isterseniz hamurun hepsini komple tepsiye yayabilirsiniz sonra bi kaba biraz domates rendeledim içine azıcık biber salçası birazda kekik koydum bunu hamurun üzerine yaydım sonra biraz beyaz peynir serptim hamurun üzerine(light kaşarım olmadığı için sizde varsa onu rendeleyip koyabilirsiniz)sonra küçük küçük doğradığım domatesleri ve biberleri serptim üzerineve daha sonrada incecik zar gibi doğradığım sucukla salamı serptim(evde jambon olmadığı için malesef mecbur kaldım ama çok incecikti:KK1::KK1::KK1:)sonra tepsiyi önceden ısıtılmış 180 derece fırına attım zaten pişip pişmediğini anlarsınız
ama tadına baktım acayiiiipppp lezzetli oldu şiddetle tavsiye ediyorum normal pizzadan farkı yok şimdiden yapan arkadaşlara afiyet olsun banada yarın afiyet olsun

bulutum bebekim süppersiinnn, mutlaka yapıcammm:KK56:
ellerine sağlık

kızlar ben kabızlık için bekunis kullanıyorum. 3.75 TL eczanede. Aile hekimine de danışabilirsiniz. Duphalac gibi gaz yapmıyor. Normal çıkar gibi çıkıyorsunuz tuvalete.

ben de kullanıyorum canım

ya kızlar ben bu akşam iki tane içli köfte yedim :2: çok pişmanım. 13 gündür ilkkkkk:/
sabah da teyzem profiterol yapıyordu. parmak bile çalmadım. düşünün yaa. akşam akşam nerden çıktı o köfteler. allahtan yağda kızarma deillerdi. haşlanmıştı. :KK50:

neyse artık olan olmuş,
sen yememişsin gibi yoluna devam et şimdi,
ama birdaha kaçamak yok:KK20:

Bu sabah -900 ile güne başladım. Acayip mutlu oldum yaaaaaaaaaaaaaaaa. :KK52::KK52::KK52:

Ekim sonuna kadar keşke ama keşke ama keşşşşşşşşşkee 80 altına düşebilsem yaaaa. Kendimi yırtıcam gerekirse düşebilmek için. Deli gibi spor yapıcam. Bakalım olacak mı :KK52:

telli turnam tebrik ederim harikasııınnnn :KK9::KK9::KK9:

kızlar ben bu leslie ile zayıflamayı öğrendim internetten de araştırdım ama hiç bir linki bişey yok indirebileceğim eğer bildiğiniz varsa gönderirmisiniz nerden bulurum nasıl aratırım. torrente walk at home leslie gibi şeyler yazdım ama bi sonuç olmadı.

amma çok şey öğreniyorum burda dur bakalım pazar günü başlıyorum anormal motiveyim :) bu yürüyüşüde bulsam süper olucak

dün bende aradım ama bulamadım, link bulursan burada da paylaşırmısın lütfen

kızlar ben bütün partları indirdiğim siteyi özelden msj atarım size

herkese merhaba...

arkadaşlar amma çok mesaj vardı dünden beri, 1 saattir okuyorum:)) yeni gelen arkadaşlar hoş geldiniz....

dün ofiste beni bir arkadaşım ziyaret etti. daha önce o da dukan yapmış. epey bi konuştuk tabi üzerinde. arada kaçamaklar da yapmış üstelik, aşırıya kaçmadan. bir de dans eğitmeni kendisi, bir yandan da spor olarak dansetmiş.(üstelik tango, ne güzel) neyse bana dedi ki, bu diyet çok ilginç, bir süre insanın vücudu kilo vermeye alışıyor ve nasıl olduğunu anlamadan eriyip gidiyosun... belli bir direncin ardından çorap söküğü gibi geliyor dedi.. bende hadi inşallah dedim:)) 2 ayda 7 kg vermiş ama başlangıç kilosu 60 sadece. kendi hocası seni bu kiloyla sahneye almam deyince olanlar olmuş ve bi hırs başlamış diyete.. herkesin bi motivasyonu var işte.

bu arada violet, kırmızı kadife elbise giymek istediğini yazmışsın. inşallah en kısa zamanda canım, benim de kıyafetlerle ilgili çook hayallerim var. ogerçekleştiğinde de resim koyalım derim ben.

bir de arkadaşlar dün akşam dışarda yemek yedik. menüde fransız usulü hardallı bonfile ve beyaz soslu fransız salatası vardı. bi anda dukandaki tarifleri hatırladım(ki kendisi de fransız), aynısı. beyaz sos var biliyosunuz ve etler için hazırlanan hardallı sos. içeriklerini sordum hemen hemen aynı. veee, dukan boyunca yediğim en lezzetli yemeği yedim. arkadaşlar da diyo ki böyle rejime can kurban:)) çok lezzetliydi. bence kitaptaki sosları kullanmalıyız, o kadar değiştiriyor ki yediklerimizi anlatamam... bira zahmetli ama hayata lezzet katacaksa değer..

bihtercim ben de deniycem valla tektek o sosları,
hayatımıza renk gelsin ya azıcık :KK1:

Selam arkadaşlar bende tecrübelerinizi uzun süredir okuyorum fakat bir türlü bu sefer yapacağım deyip yazamıyordum. Hepiniz harikasınız ne güzel kilo veriyorsunuz ben yediklerime çok çok dikkat etmeme rağmen 1,5 aydır 3 kilo verebildim 92 kiloydum şuan 89 um yani 20 kilo vermem gerekiyr ve uzun bi maraton gibi görünüyr. Bu dukan diyeti çok mu zor :) Uygulayabilirmiyim bilmiyorum irade meselesi çünkü ve benim iradem çok zayıf beni bi gaza getirinde ben de zayıflayayım :) En Büyük TÜRKİYE

hoşgeldin canım
sen bir başla, bak gerisi nasıl gelecek, hiç anlamayacaksın zaman nasıl geçiyor ve kilolar nasıl gidiyor

valla canım ben zayıf olduğum zaman da hiç cuk diye oturmadı çoğu kıyafet. yani kilo verince de kalçam belime göre daha geniş kalır. kalça bel oranının arasındaki fark fazla olduğu için de ya beli bol kalçası tam gelir, yada beli tamsa kalçası dar gelir:) o yüzden kalçaya göre alıp belini daraltırım. tam orantılı vucutlara da özenirim hep...neyse, kalça 38e insin de gerisini halledebilirim:))

yani orantıda çok önemli tabi. mesela ben bikini almaya gittiğimde alt üst ayrı satıyormusunuz demekten bıktım usandım. çoğu satmıyr satılan yerlerdede bütün düz renklileri satıyorlar allahtan bu sene biraz çeşitlendirmişler. mesela ipli bikini en büyük hayalim :))))) gerçi zayıf olsamda koca engeline takılıyorum ama olsun en azından o zaman giyebileceğimi bilip de giymem o daha ayrı bi haz verir :))))

Ay sen çok yaşa emi 56 kg kadar olduğun günler gelecek canım. Sen sakın yılma. Bu gün yada bu ya olmasadaer yada geç sen iraden ile o kiloya geleceksin.

O elbiselere bende bayılıyorum

Evet herşey zayıflara göre ama nedense alma gücü olanlarda hep kilolu olanlar :KK51: geçen sene bir mağazaya girdim fiyatlar hiç ucuzda değil birde hepsi en büyük bedeni 40-42 mağaza sahibi ile tanışıyordum. Yahu dedi bu nedir, herşey zayıflara göre. İşi bilmiyorsunuz herkes zayıf olmayabilir ama emin olun ki para kilolu olanlarda. Haklısın valla dedi. Haklıyımda ne düdük gibi elbiseleri dolduruyorlar mağazalara. Büyük beden olanlarda inanılmaz pahalı.

Birde tezgahlar durumları var ki hiç girmeyeyim. Çok korkuyorum kendimden bir gün birini fena yapıcam diye. En nefret ettiğim söz "o size olmaz hanımefendi" sanane gerzek :KK47:

o size olmaz hanımefendi diyenleri camdan fırlatmak istiyorum bende :):):) bikere park bravonun kabinine girip yere çöküp ağlamıştım sinirimden neden bu bana olmuyor diye :) ama bu sefer inanılmaz motiveyim kilolarımı vericem ve bana soran diğer kadınlarada aaaaaaa bişey yapmıyorum canım öyle dikkat ediyorum o kadar dicem :))))))

kızlar özel msj da atsam kk linkleri engelliyor

google a leslie sansone yazın, çıkan 2. ya da3. site (diyetcenter) küçültülmüş tek linkler veriyor,
ordan tüm partları indirebilirsiniz

insanlar bazen gerçekten çok fazla acımasız oluyorlar. kadınlar bunu yapmaktan ayrı bir zevk alıyormuş gibime geliyor. ben bi dönem şu halimden 10 kilo daha kiloluydum ve psikolojimde çok bozuktu. bigün bi misafirliğe gittik ve gittiğimiz kişiye annem dedi ki bak violet biraz kilo aldı ama sakın bunu söyleme çok üzülüyor hiç bu konuda konuşma diye uyardı kadını. kadın da sanki annem öyle dememiş gibi geldi yanıma aaaaaa violet annen çok üzüldüğünü söylüyor ama ben yine de söylicem amma çok kilolusun böyle :))) ya böyle öldüresim geldi o kadını. sonra sıktım diyet yaptım 10 kiloyu verdim bi kere bile aaa ne kadar zayıflamışsın demedi bana. yuh dedim ya kadınlar birbirini ancak bu kadar kıskanır yani. bu nasıl bişeydir anlamıyorum ben.

insanlar bazen gerçekten çok fazla acımasız oluyorlar. kadınlar bunu yapmaktan ayrı bir zevk alıyormuş gibime geliyor. ben bi dönem şu halimden 10 kilo daha kiloluydum ve psikolojimde çok bozuktu. bigün bi misafirliğe gittik ve gittiğimiz kişiye annem dedi ki bak violet biraz kilo aldı ama sakın bunu söyleme çok üzülüyor hiç bu konuda konuşma diye uyardı kadını. kadın da sanki annem öyle dememiş gibi geldi yanıma aaaaaa violet annen çok üzüldüğünü söylüyor ama ben yine de söylicem amma çok kilolusun böyle :))) ya böyle öldüresim geldi o kadını. sonra sıktım diyet yaptım 10 kiloyu verdim bi kere bile aaa ne kadar zayıflamışsın demedi bana. yuh dedim ya kadınlar birbirini ancak bu kadar kıskanır yani. bu nasıl bişeydir anlamıyorum ben.

violet kilo takip çizelgesi yapsana sen de, takip etmemiz daha kolay oluyor

kızlar ben de dün dukan diyetiyle ilgili çoğu yazıyı okudum kk da. ve eve gidince annemle babama da anlattım. onlar da zayıflamak istiyolar çünkü. madem zayıflamak istiyosunuz hep beraber bu diyeti uygulayalım dedim.onlar da tamam dedi. yoksa ben tek başıma diyet filan yapamam kızlar. e eve gidiyorum annem yemekler yapmış onlar da maşallah iyi yiyolar baya. ben de takılıyorum onlara yedikçe yiyorum. neyse kitabın siparişini verdik internetten. gelir bugün yarın. pazartesi de başlarız heralde.benim boyum 1.58 ve 55 kiloyum. 48 olmak hedefim.diyeti bıraktıktan sora 1-2 kilo alsam diye düşündüm istediğim kilo 50 aslında. yani çıta gibi çok zayıf da olmak istemiyorum. kitap gelsin ailecek dukan diyetini uygulıcaz bakalım. gelişmeleri yazarım size. yalnız ben çalışıyorum işyerinde diyeti nasıl uygulicam henüz bi fikrim yok zor olur mu sizce kızlar?

hayır canım yok, güçlendirmeye geçince var sadece

ama şuanda da biz kendi ekmeğimizi yapıyoruz(yulaf kepeği ekmeği :KK1:), az da olsa hevesimizi kırıyor

anladım canım çok sağol. ben ekmeksiz yemek yiyemiyorum :KK43: ama zayıflamak ta istiyorum şu 1 hafta dayansam alışırım inşallah. hepinize kolay gelsin

anladım canım çok sağol. ben ekmeksiz yemek yiyemiyorum :KK43: ama zayıflamak ta istiyorum şu 1 hafta dayansam alışırım inşallah. hepinize kolay gelsin

ilk 1-2 gün belki zorlanabilirsin, gerçi normal diyet gibi bişey değil ki bu, doyana kadar yemen lazım, aç kalmak yasak,
ama 3. gün ve sonrası farkedeceksin ki acıkmıyorsun.

o yüzden ne olursa olsun sabırlı ol.

sana da kolay gelsin :KK34:

kızlar dukanda 1.5 ayımı tamamladım bu hafta 3 kilo vermişim 7. takımdayım aynı zamanda..toplamda 10 kilo verdim ..daha ne istiyim allahtan......

Bu sabah -900 ile güne başladım. Acayip mutlu oldum yaaaaaaaaaaaaaaaa. :KK52::KK52::KK52:

Ekim sonuna kadar keşke ama keşke ama keşşşşşşşşşkee 80 altına düşebilsem yaaaa. Kendimi yırtıcam gerekirse düşebilmek için. Deli gibi spor yapıcam. Bakalım olacak mı :KK52:

Yazdım canım, bende seni öpüyorum. :KK54:

Ya o sözleri duymak var ya acayip motive kaynağı. İnsanın hiç yemek yemeyesi geliyor. Ben diyete başlayalı kimse ile görüşmedim. Çok merak ediyorum bakalım fark edeceklermi.

Şimdiden canım çekti. Pazar günü muhakkak bundan yapacağım. İnşaallah becerebilirim :KK37:

Ya ben onu kullandım hatta 2 tane yedim azıcık farketti sonra gene eski haline döndü. Ne fena bu kabızlık yaa

oooohhhhhhh maşallah -900 harikasın vallahi canım ya darısı başıma ben daha tartılmadım bakalım birazdan tartılır yazarım bu arada pizzayı muhakkak yap harika oldu gözüm gönlüm açıldı vallahi:KK1::KK1::KK1::KK1:

ya ben onu beceremedim önce tarif edilen linke girdim doldurdum falan ama onu buraya ekleyemedim

canım ticker factory den yaptıysan en son sana linkler veriliyor ya orda png le biten yere kadar olan kısmını kopyala, profilim bölümünde çizelge var, oraya yapıştır

X