Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Merhaba kızlar :) Bugün dukan diyetimin 4. günü bitti. Atak evresindeyim 5 gün yapmayı planlamıştım kaldı 1 gün :) . Yeni üye oldum sırf sizlerle iletişim kurmak için :KK1: . Bu diyette motivasyon çok önemli sizde bunu çok güzel sağlıyorsunuz. Elimden geldiğince bende yardım etmeye çalışacağım. Hep birlikte vereceğiz kiloları inanıyorum ben. :) Hedefim 15 kilo. 3 kilo verdim şimdiden. :)

aramıza hoşgeldin. yaşasın dukan amca :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

Kızzzzzzllllaaaaarrrr size bi tarifim varrrrr hazır olun söylüyorum:KK1::KK1::KK1::KK1:
Az önce sabah için pizza yaptım harika oldu sizlerlede paylaşmak istedim deneyin muhakkak
tarifi:
Hamur için:
*2 yumurta
*2 kaşık light yoğurt
*3 kaşık light süt
*2 çay kaşığı kabartma tozu
*biraz tuz biraz beyaz peynir
bunları bi kapta iyice karıştırın kıvamı krepten biraz koyu olacak ne çok katı hamur gibi nede krep hamuru gibi olacak bunları yağlı kağıda yarım cm kalınlığında yuvarlak olarak yaydım ama isterseniz hamurun hepsini komple tepsiye yayabilirsiniz sonra bi kaba biraz domates rendeledim içine azıcık biber salçası birazda kekik koydum bunu hamurun üzerine yaydım sonra biraz beyaz peynir serptim hamurun üzerine(light kaşarım olmadığı için sizde varsa onu rendeleyip koyabilirsiniz)sonra küçük küçük doğradığım domatesleri ve biberleri serptim üzerineve daha sonrada incecik zar gibi doğradığım sucukla salamı serptim(evde jambon olmadığı için malesef mecbur kaldım ama çok incecikti:KK1::KK1::KK1:)sonra tepsiyi önceden ısıtılmış 180 derece fırına attım zaten pişip pişmediğini anlarsınız
ama tadına baktım acayiiiipppp lezzetli oldu şiddetle tavsiye ediyorum normal pizzadan farkı yok şimdiden yapan arkadaşlara afiyet olsun banada yarın afiyet olsun

kızzzzzzllllaaaaarrrr size bi tarifim varrrrr hazır olun söylüyorum:KK1::KK1::KK1::KK1:
Az önce sabah için pizza yaptım harika oldu sizlerlede paylaşmak istedim deneyin muhakkak
tarifi:
Hamur için:
*2 yumurta
*2 kaşık light yoğurt
*3 kaşık light süt
bunları bi kapta iyice karıştırın kıvamı krepten biraz koyu olacak ne çok katı hamur gibi nede krep hamuru gibi olacak bunları yağlı kağıda yarım cm kalınlığında yuvarlak olarak yaydım ama isterseniz hamurun hepsini komple tepsiye yayabilirsiniz sonra bi kaba biraz domates rendeledim içine azıcık biber salçası birazda kekik koydum bunu hamurun üzerine yaydım sonra biraz beyaz peynir serptim hamurun üzerine(light kaşarım olmadığı için sizde varsa onu rendeleyip koyabilirsiniz)sonra küçük küçük doğradığım domatesleri ve biberleri serptim üzerineve daha sonrada incecik zar gibi doğradığım sucukla salamı serptim(evde jambon olmadığı için malesef mecbur kaldım ama çok incecikti:KK1::KK1::KK1:)sonra tepsiyi önceden ısıtılmış 180 derece fırına attım zaten pişip pişmediğini anlarsınız
ama tadına baktım acayiiiipppp lezzetli oldu şiddetle tavsiye ediyorum normal pizzadan farkı yok şimdiden yapan arkadaşlara afiyet olsun banada yarın afiyet olsun

anaaaaammm kızlar tarife yeteri kadar yulaf ve buğday kepeğini yazmamışım iyiki farkettim :KK1::KK1::KK1:

kızlar ben kabızlık için bekunis kullanıyorum. 3.75 TL eczanede. Aile hekimine de danışabilirsiniz. Duphalac gibi gaz yapmıyor. Normal çıkar gibi çıkıyorsunuz tuvalete.

Kızzzzzzllllaaaaarrrr size bi tarifim varrrrr hazır olun söylüyorum:KK1::KK1::KK1::KK1:
tarifi:
Hamur için:
*2 yumurta
*2 kaşık light yoğurt
*3 kaşık light süt

ellerine sağlık emınım guzeldir.... krız donemınde denenesi bir tarif :KK56:

formu bastan sona kadar okumadım okumaya zamanım yok ben sunu merak edıyorum aranızda bu dıyetle 30-40 kg arası veren varmı ve ne kadar surede verdı ve 1+1 yontemınımı denedı ?
aydınlatırsanız sevınırım

ya kızlar ben bu akşam iki tane içli köfte yedim :2: çok pişmanım. 13 gündür ilkkkkk:/
sabah da teyzem profiterol yapıyordu. parmak bile çalmadım. düşünün yaa. akşam akşam nerden çıktı o köfteler. allahtan yağda kızarma deillerdi. haşlanmıştı. :KK50:

Hoşbulduuk :KK1: Şimdi canım şöyle ki dukancığımız 1+1 öneriyor. Yaptığı çalışmalar sonucu 1+1 ve 5+5 deneyenler aynı miktarda kilo vermiş. 5+5 biraz bıktırıcı olabileceği için 1+1 öneriyor ve kitabında bana güvenin diyor. Ben güveniyorum şahsen :KK1:

Kilo verenlere dukancığımızın kendi sitesinden bakabilirsiniz. :)
Link verebilirmiyiz bilmiyorum o yüzden şöyle söyleyeyim; vid of the week diye bir bölüm var o sayfanın altında kilo verenleri inceleyebilirsin. :) Uzun uzun açıklamışlar resimle ve yazıyla dukan yolculuklarını.

Son düzenleme:
öncelikle pizza tarifi için teşekkürler. ilk iş bunu yapıcam:KK70: 30-40 kilo fazlası olanların kiloları daha hızlı gidiyormuş bu yuzden motivasyon daha iyi olacaktır diye düşünüyorum. dukana guveniyorum da kendime guvenemiyorum. her an bozabilrim sanki:KK43: eşim protein gunlerinde arada salata yemesine rağmen 10 günde 4 kilo verdi. bense daha 3 kilo verdim hiç kaçamağım yok.

Pizza eminim lezzetli olmuştur. :) Fakat ben diyeti biraz sıkı yapıyorum. Hiç kaçamağa yer vermemeye çalışıyorum. Aman derim ben sucuk salamdan uzak durun. :) Unutmayın en ufak bir kaçamak balonun ucuna iğne ile dokunmak demektir. Keşke 1 gün falan bekleyip az yağlı hindi jambon alıp öyle yapsaydın o güzelim pizzanı. :KK1:

öncelikle pizza tarifi için teşekkürler. Ilk iş bunu yapıcam:d 30-40 kilo fazlası olanların kiloları daha hızlı gidiyormuş bu yuzden motivasyon daha iyi olacaktır diye düşünüyorum. Dukana guveniyorum da kendime guvenemiyorum. Her an bozabilrim sanki:KK43: eşim protein gunlerinde arada salata yemesine rağmen 10 günde 4 kilo verdi. Bense daha 3 kilo verdim hiç kaçamağım yok.

sakın canım sakın ha ne bozması:KK20::KK20::KK20: 10 günde 3 kilo vermişsin daha ne istiyosun şunu unutma erkeklerin metabolizması bizlerden daha hızlı çalışıyo bide kilo nekadar fazlayda verilen kilo o kadar fazla oluyo ben kendimden örnek vereyim bende eşimle beraber yapıyorum bu diyeti ben 1 ayda 72.300 den 65.200 e düştüm yani 7.100 gr verdim eşim 95.800 den 87 kiloya düştü nerdeyse 9 kilo o benden 2 kilo fazla verdi bunu gözünün önüne al ve sakın bırakma:KK20::KK20::KK20:

pizza eminim lezzetli olmuştur. :) fakat ben diyeti biraz sıkı yapıyorum. Hiç kaçamağa yer vermemeye çalışıyorum. Aman derim ben sucuk salamdan uzak durun. :) unutmayın en ufak bir kaçamak balonun ucuna iğne ile dokunmak demektir. Keşke 1 gün falan bekleyip az yağlı hindi jambon alıp öyle yapsaydın o güzelim pizzanı. :KK1:

vallahi canım ne yalan söyleyim örnek olmakta istemem ama ben 1 2 haftadır çok nadirde olsa kaçmak yaptım ama kilomda bi artış görmedim 1 ayda 7.100 gr verdim şimdide bikereden bişey olmaz diyip gözümü kararttım ve koydum evet koymamam lazımdı ama napayım bıktım krep yemekten dayanamadım ama siz yapmayın örnek olmayım size:KK1::KK1:

aynı kılo ıle baslamısız bayıldım sana 30 gunde 9.4oogr superr ek bıseyler yaptın mı merak edıyorum yuruyus falan

Yürüyüş yaptım tabi ama her gün düzenli olmadı.Suyu ihmal etmedim.Bence bu çok önemli: Ayrıca sebze günlerimde sade bir öğün sebze yedim diğer öğünlerde proteine devam.Şu ara sanki duraklama başladı gibi.Ama sabredeceğim.

dediğin gibi hiçbirşey yapamıyorsan evde bişeyler yapmaya çalış.
mesela ben de evde leslie ile yürüyorum ve gayet yoruyor beni, denemeni tavsiye ederim.
onun dışında mekik çekmen de faydalı..

dukanın kitabını aldığında göreceksin, bu diyet sonunda sarkmalarla karşılaşmamamız için önerdiği 4 hareket var, onları da yaparsan yeter zaten, daha ne olsun

Evet bugün çok acil kitabının elime geçmesi lazım. iyice okumadan olmayacan bu iş

canım evde leslie yap o ne dersen internete leslie yaz videoları çıkıyo onları yap ben dışarı çıkamadığım zaman onu yapıyorum + olarakta mekik falan çekiyorum bacaklarımı indirip kaldırıyorum sende dene

Ya ikinizde leslie ile yürümek demişsiniz ben ne olduğunu bilmiyorum hemen araştırayım bari. en olmadı evde bi iki hareket yapmalıyım yoksa çok çirkin bir görüntü oluşur

Bu sabah -900 ile güne başladım. Acayip mutlu oldum yaaaaaaaaaaaaaaaa. :KK52::KK52::KK52:

Ekim sonuna kadar keşke ama keşke ama keşşşşşşşşşkee 80 altına düşebilsem yaaaa. Kendimi yırtıcam gerekirse düşebilmek için. Deli gibi spor yapıcam. Bakalım olacak mı :KK52:

telli turnam benide yaz canım
başlangıç tarihi:20/09/2011
başlangıç kilosu:72.300
hedef kilom:58
güncel kilom:65.200
toplam verilen kilo:7.100
öptüm seni:KK54::KK54::KK54:

Yazdım canım, bende seni öpüyorum. :KK54:

inşallah canım ya varya acyip moralim düzeldi bide bugün eski çalıştığım yere gittim ordaki arkadaşlarım beni görünce şok oldular onlar çok güzel olmuşsun maşallah nasıl zayıflamışsın dedikçe acayip gururlandım ya anlatamam çok mutlu oldum seninde kilolarının bu inadı kırılacak inşallah canım allahın izniyle

Ya o sözleri duymak var ya acayip motive kaynağı. İnsanın hiç yemek yemeyesi geliyor. Ben diyete başlayalı kimse ile görüşmedim. Çok merak ediyorum bakalım fark edeceklermi.

tarifi:
Hamur için:
*2 yumurta
*2 kaşık light yoğurt
*3 kaşık light süt

Şimdiden canım çekti. Pazar günü muhakkak bundan yapacağım. İnşaallah becerebilirim :KK37:

kızlar ben kabızlık için bekunis kullanıyorum. 3.75 TL eczanede. Aile hekimine de danışabilirsiniz. Duphalac gibi gaz yapmıyor. Normal çıkar gibi çıkıyorsunuz tuvalete.

Ya ben onu kullandım hatta 2 tane yedim azıcık farketti sonra gene eski haline döndü. Ne fena bu kabızlık yaa

Bir sonraki perşembe değiştirmek üzere listemizi ekliyorum kızlar.
Sadece perşembe bildirim yapacağız. Perşembeden sonraki bildirimler sonraki haftaya kalsın. Yoksa baş edemem valla :KK37:

Hadi bakalım inşaAllah burada -20 -30 ları görürüz Allahın izni ile.

bekunis kabızlık için çok güzel bir ilaç ve de zararlı değil tamamen bitkisel herkes rahatlıkla kullanabilir

canım sen izmirde değilmiydin?????
ah ahhhhhh nerde canım, ben sinoptayım hatta ilçesindeyim, gerze... samsuna yakınızda çok şükür arada bir gidip migrostan ihtiyaçlarımızı hallediyoruz ama yolu çokmu çok virajlı.... hamileliğim boyunca 9 ay samsuna doktora gittim ama, çok zordu :KK43:

Bu sabah -900 ile güne başladım. Acayip mutlu oldum yaaaaaaaaaaaaaaaa. :KK52::52

tek kelimeyle harikasın arkadaşım... canı gönülden kutluyorum seni
ben dün hiç kaçamak yapmadım ama malesef sadece 100 gram vermişim, yine direnişte benim vücut....

X