Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Kızlar benim ufaklık durmuyo, gidiyorum bütün aşklar yüreğimdeee...:KK1: Beni özleyin anacım bayyy :KK60: :KK60::KK60:

hadi bakalım dualarım seninle .moralini yüksek tut.olacak biliyorsun ..vakti nezamansa gelir .sanada anne dedimi..büyüyünce de boynuna sarıldımı .. bide yangından öptümü canım annecim iyiki varsın diye..inan tüm bu çektigin sıkıntılardan eser bile kalmayacak unutma.

rabbim hayırlı evlatlar nasip edsin inşallah:emir_bebek:

canııımmmm iyi dileklerin için sağol herşeyin hayırlısı tabi önce hayırlısıysa olur inşallah

merhaba kizlar dun itibariyle bende araniza katildim. dukanin sitesinde yaptigim teste gore 6 gun atak yapmaliymisim. ideal kilom 65,8 mis. ama ben en cok 60 olmak istiyorum.
atagin ilk gununde irademi hic kaybetmedim. buna ben bile sasirdim. hatta esim ve kizim gozumun onunde cikolatalari goturduler ama be n bir lokma bile almadim. insallah sona kadar boyle devam ederim.bu sabah tartida -1300 ciktim sanirim bu sirf sudur.

canım öncelikle hoş geldin aramıza böyle dirençli olursan hedefine ulaşıcaksın inşallah canım

canım geç yemenin etkisi olabilir kilo vermemende çünkü yediklerini yakamadan yatıyosundur.akşam yemeğinide işte ye bence hiç yemedende olmaz bence ama o kiloların inat ediyosa sen onlardanda inatçı ol yenilme onlara:KK20::KK20::KK20:

aynen dediğin gibi oluyor yemek sonrasında otur tv izle yat:KK43:(((( akşam yemeğinide işte yemek mantıklı olabilir.
teşekkür ederim canım.

Ben de sizlerin ismini öğrenmek isterem isterem isterem :KK1: benim adım Özlem canım, Mavişehir deyim. Sen ne taraftasın, yakın mısın bana acep? :KK61:

canım benim adımda fatoş ben karabağlardaydım 25 sene boyunca fakat evlenip tekirdağa geldim yani sana çok uzağımmm canım ama izmirimi çooooookkkkkk özlüyorum:KK14::KK14::KK14:

desendesen kusura bakma nolurr heyecandan karıştırmışım.. eslaa inşallah veririz bu kiloları, kızlar ben diyorum ki hergün ertesi günün menüsünü hazırlayalım ve birlikte yapalım, yapan arkadaşlarda destek olsun bize olmaz mı, ben işyerindeyim saat 6,30 da işten çıkıyorum dolayısı ile yarınki yiyeceğimi de evden getiricem, restaurant ve cafelerde ki yiyecekler malum.. sabah 1 yumurta ve bir dilim peynir yedim, öğlen tavuk göğüs ızgara 2 dilim salatalık turşusu yedim (canım çekince) 10 dk önce de 1 kahve fincanı sütün içine 1 kaşık yulaf koyup onu yedim, ekmek yemeyi çok sevdiğim için yemeğin arkasından bi eksiklik hissettim, o yulaflı karşımı o yüzden yedim, şimdi saat 5 gibi 1 bardak süt içicem, akşam yemeğinde de sanırım yine tavuk yada köfte olur, gündüz programımı bir gün önceden yapmazsam uygulamam zor gibi,
bende genelde bir gün önceden karar veriyorum ne yapacağıma, yoksa insan son ana bırakıyor, çok acıkıyor.. bir sürü aksilik çıkıyor
eşime ayrı yapıyorum, oğluma ayrı, kendime ayrı... kısaca bütün günüm yemek düşünmekle geçiyor bu ara :KK1:

kilo verdikten sonra karşılarına geçip, "bakın siz konuştunuz ben uyguladım, nasılmış ama" demek istiyorum:)))

şu psikolojiyi de kafamızdan çıkarmamız gerek. insanlarla biraradayken zevk alınacak şey yemekler ve içecekler değildir sadece. sohbettir, ortamdır, kişilerdir. bazıları sanıyor ki, (eskiden bende) herşeyi yiyip içmeden bişey anlaşılmaz, zevk alınmaz... mahrum kalınır. halbuki orada dikkatimizi nerde ve kimlerle olduğumuza verirsek daha kolay olur diye düşünüyorum.. bu şekilde zevk almayı öğrenemliyiz.

çok haklısın canım ama bu diyetle onuda öğrenicez emin ol bu yola baş koyduk çünkü

Medcim az besleniyor olabilir misin? Biliyorsun vücudumuz yemek azaldığında kıtlık moduna geçip aldığın en ufak besini bile depolamaya çalışır ve de metabolizmayı yavaşlatır. Yediklerini 1-2 gün yaz ve protein kalori değerlerini hesapla. Azsa arttır arkadaşım.

Merhaba carmen nasılsın senin nasıl gidiyor?
aslında senin tespitinde dogru az yiyorum ve çok içiyorum:)) süt ayran ve mutlaka su.Ama inan yediklerimle açlık hissetmiyorum ne halsizlik var ne baş agrısı ne yorgunluk...gayet iyi hissediyorum kendimi...

öyleki bir lokma yetiyor doymama midem çok küçüldü sanırım,ama ben eskiden de çok yiyen biri degildim ki...sanırım artık daha da az yiyorum evet yazarak takip edeyim bakalım sonuç ne olacak..

Sevgiyle kal arkadaşım çok sagol moral için...

İYİKİ VARSINIZ....

med, bence çok az yemek de iyi değil. o zaman da vücut alarma geçip kilo vermemeye çalışıyor biliyorsun. daha düzenli yemeye çalış derim ben. yapabiliyorsan akşam yemeğini de işyerinde ye. eve gelincede mesela bi yoğurt falan yersin yatmadan. hem iş çıkışı yemek üstü hareket olmuş olur. ama kesinlikle akşam yememzlik yapmamalısın. gerekirse atak yap gene. direnç bir noktada kırılacaktır..[/QUOT

heklısın bitter carmenin dedigi gibi yazayım bir kaç gün.Sonrasında bir çözüm üretirim.Saat üçe geliyor ve ben daha öğlen yemegimi yemedim çünkü açlık hissetmiyorum..Aç olmayında yemek midemi bulandırıyor.

Akşamlarıda iş yerinde yiyeyim bakalım ne olacak.kızılayda çok yakınımda plates kursu buldum bitter amaaaaaa, saatleri bana uymuyor yaaa:KK43:((

İyiki sizler varsınız yoksa çoktan bitirmiştim ben...

Ama yok bu sefer dönmek yok...bir dahaki ayın 11 kadar da tartılmak yok:KK43:((

med pilates kursuna gerek olmadığını düşünüyorum ben. Cd lerini edinip ya da internet imkanın varsa evinde açıp internetten de yapabilirsin. Çünkü benim görümcem de diyet ve pilatesle 80 lerden 65 lere indi.

kızlar ben yulaf kepeğini kullanıyoryom tadınıda seviyorum hatta yoğurtun içine koyuyorum birazda kurt üzümü atıyorum meyveli yoğurt gibi oluyor ve doyurucu oluyor fakat sindirim sistemine fayda etmesi gerekmiyormuydu bunun? :KK47:

med pilates kursuna gerek olmadığını düşünüyorum ben. Cd lerini edinip ya da internet imkanın varsa evinde açıp internetten de yapabilirsin. Çünkü benim görümcem de diyet ve pilatesle 80 lerden 65 lere indi.

Canım evde yapma imkanım yok malesef o yüzden kursa gitmeyi düşünüyorum...haftanın her günü çalışıyorum.işten geç çıkıyorum dogal olarak ta sabah uyanamıyorum.Birde evde amannnn diyorum geçiştiriyorum.ama kurs olursa mecburiyet te olur diye düşünüyorum.

Hayırlısı.İnşallah hepimiz dilediğimiz kilolara ulaşırız.

Canım evde yapma imkanım yok malesef o yüzden kursa gitmeyi düşünüyorum...haftanın her günü çalışıyorum.işten geç çıkıyorum dogal olarak ta sabah uyanamıyorum.Birde evde amannnn diyorum geçiştiriyorum.ama kurs olursa mecburiyet te olur diye düşünüyorum.

Hayırlısı.İnşallah hepimiz dilediğimiz kilolara ulaşırız.

Ben bir dönem pilates yapıyordum kilomda pek bir değişiklik olmamıştı ama sıkılaştığımı hissetmiştim ama senin de dediğin gibi işten eve geç gitmeler bir de amaan bugün yapmayıvereyim nolcak diye geçritirmeleri ben de yaptım ve bırakmış oldum. Umarım hepimiz sağlıkla zayıflarız.

canım benim adımda fatoş ben karabağlardaydım 25 sene boyunca fakat evlenip tekirdağa geldim yani sana çok uzağımmm canım ama izmirimi çooooookkkkkk özlüyorum:KK14::KK14::KK14:

Gelmiyo musun hiç buralara?? Ahhh İzmir özlenmez mi hiççç :KK58:
Olsun canım naapalım, bana uzak olabilirsin ama gönüllerimiz bir olsun :KK70: Sana İzmir den kocamaann öpücükler gönderiyorum :KK54:

kızlar bugünde 300gr eksilmiş gördüm çok ama çok sevindim bugün 16. dukan günüm 62.1 geldim bugünde başlangıç kilom 66.3dü inş ellileride görmeyi nasip eder rabbim:nazar::KK8: diyete başlamadan önce bir yüzük almıştım parmağıma olmamıştı bugün rahatlıkla takındım çok sevindim :KK16:

diyete başaldığımdan beri saçlarım dökülüyor ama bu ara öyle böyle değil, avuç avuç geliyor
ekstra vitamin arada supradin alıyorum, malum omega 3 ü henüz bulamadım, dün aldığımı pulse yi iade ettim, solgarı sorduk samsun depoda yokmuş, gelince getirtecekler,
mevsim geçişimi yoksa vitamin eksikliği mi acaba benim saç dökülme nedenim anlayamadım
sizde oldumu????????

Canım bana da oldu sanırım vitamin ve mineral eksikliğinden ben çam terebentin yağı aldım şampuanıma ekledim. her kullanımdan önce çalkalıyorsun. şampuanla saçını köpürttüğünde 4-5 dk.bekletiyorsun, duruluyorsun. ben iyi sonuç aldım.

desendesen kusura bakma nolurr heyecandan karıştırmışım.. eslaa inşallah veririz bu kiloları, kızlar ben diyorum ki hergün ertesi günün menüsünü hazırlayalım ve birlikte yapalım, yapan arkadaşlarda destek olsun bize olmaz mı, ben işyerindeyim saat 6,30 da işten çıkıyorum dolayısı ile yarınki yiyeceğimi de evden getiricem, restaurant ve cafelerde ki yiyecekler malum.. sabah 1 yumurta ve bir dilim peynir yedim, öğlen tavuk göğüs ızgara 2 dilim salatalık turşusu yedim (canım çekince) 10 dk önce de 1 kahve fincanı sütün içine 1 kaşık yulaf koyup onu yedim, ekmek yemeyi çok sevdiğim için yemeğin arkasından bi eksiklik hissettim, o yulaflı karşımı o yüzden yedim, şimdi saat 5 gibi 1 bardak süt içicem, akşam yemeğinde de sanırım yine tavuk yada köfte olur, gündüz programımı bir gün önceden yapmazsam uygulamam zor gibi,

Merhaba,
Öncelikle hoşgeldin. Dukan'ın kitabında süt yazmıyor sütlü ürünler yazıyor. Hatta bir yerinde sütün içindeki laktozun şeker olduğundan bahsediyor. O nedenle süt tüketimini azaltıp yerine yoğurt peynir kefir koysan daha iyi olur.

X