Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Ben fırında tavuk yemeyi planladım ama artık kusacak kıvama geldiğimden 3-4 çatal sonrası yiyemedim. 100 gram kadar light yoğurt yedim. Ama üstüne içtiğim sade Türk Kahvesi mükemmeldi. Şimdi de bir büyük kupa yeşil çay içiyorum. Biliyorum bir şeyler yemeliyim ama gerçekten artık böööö geldiğinden zorlamayacağım.

tavuktan çok çabuk tiksinirim ben. bu diyette de başım dertte. tavuk görecek gözüm yok hiç.
bugün protein günümdü. sabah light süt ile kahve, yanında dün akşam denediğim yulaflı (börek diyeceğim aslında) ekmekten minik iki dilim (yaklaşık 1 kaşık yulafa denk gelir) biraz light beyaz peynir yedim. öğlen hem canım bir şey istemedi hem de vakit yoktu; bir ayranla geçiştirdim. akşam hamsi buğulamam vardı bir tabak, ancak yarısına kadar gelebildim. bizim sokaktaki kediler çektiler ziyafeti.
yani bir süre ara verilecek yiyecekler listesine tavuğun yanına ikinci sırada balık da girdi. protein günlerini peynir-yoğurt-yumurta üçlüsüyle geçireceğim sanırım bir süre.
şu anlattığın multivitamini araştırıp almamın tam zamanı diye düşünüyorum..

tavuktan çok çabuk tiksinirim ben. bu diyette de başım dertte. tavuk görecek gözüm yok hiç.
bugün protein günümdü. sabah light süt ile kahve, yanında dün akşam denediğim yulaflı (börek diyeceğim aslında) ekmekten minik iki dilim (yaklaşık 1 kaşık yulafa denk gelir) biraz light beyaz peynir yedim. öğlen hem canım bir şey istemedi hem de vakit yoktu; bir ayranla geçiştirdim. akşam hamsi buğulamam vardı bir tabak, ancak yarısına kadar gelebildim. bizim sokaktaki kediler çektiler ziyafeti.
yani bir süre ara verilecek yiyecekler listesine tavuğun yanına ikinci sırada balık da girdi. protein günlerini peynir-yoğurt-yumurta üçlüsüyle geçireceğim sanırım bir süre.

ben balığı sadece fırında yapıyorum, normalde de ekmeğin hatrına yerdim zaten, şimdi ekmekte yok, o yüzden haftada 1 kere alıyorum sadece
kendime yeni bir yemek defteri tutmaya başladım, beğendiğim tarifleri hemen ona yazıyorum, daha iyi oluyor, en azından alternatifim çoğalmış oldu
bende bir süre köfte görmek istemiyorum....

bende karnıbahar haşlamıştım evde sözde yogurtla salata yapıp yiyecektim ama kabın kapagını açınca baya kötü koktu mutfakta.kimse igrenmesin karnıbahar kokusundan diye dışardan hazır köfte söledim yanına yogurt ligt tabiki birde köfteye tabagına koydukları közlenmiş biber marul sogan ve domates .şimdide çay içiyorum

karnıbaharı haşlayıp bir borcama alıyorum. üstüne kavurduğum kıyma-soğan-domates karışımını döküp fırına sürüyorum. 10-15 dakika kadar sonra yoğurt-yumurta çırpıp üstüne döküyorum. yine 10 dakika kadar fırında tutup afiyetle yiyoruz. hatta yerken üstüne yoğurt da dökünce çok lezzetli oluyor. ne koku kalıyor ne başka bir şey.

5 günde 5 kg diyeti die başka bir diyt daha var ama bu daha iyi gibi. onda sabah neyle baslrsak günü öle kapatıorz. bunda sabah tavuk ya öğlen balık ye aksam kırmızı et. ohh =)) sevdim valla.
bende bu diyete baslıcam :KK31:
10 kilo kadar vermem lazım:KK70: 2 ayda cillop gb olurum inş:KK37:

bu diyeti yapıpta 10 kilo civarı kilo vermiş olan var mı ?:KK69:

varsa biz yazsın ya, umut olsun bana:KK9:

kaçıncı sayfada yazıyor

59. sayfada şöyle diyor "rejim yaparken bir gün kaçamak yapmak isterseniz, çok tuzlu ve su almamaya çalışın,ertesi sabah çabalarınız ve kendinize güveninizi yok edecek şekildeşişkinleşip kilo aldığınızı görebilrisiniz. Önceki halinize dönebilmek için ertesi gün mutlka rejime daha sıkı devam edin ve tuzu çok azaltın. "

sayfa 60 da ise ".. eğer listenizdeki besinlerin dışına çıkarsanız artık bol yeme hakkınız olmaz ve ağzınıza attığınız her lokmanın kalorisini hesap edersiniz. " diye bahsediyor.

ya arkadaşlar bana şu ekmek tarifini yazarmısınız bide hamburger ekmeğinin tarifini krep yemekten fenalık geldi:KK1::KK1::KK1:

ben balığı sadece fırında yapıyorum, normalde de ekmeğin hatrına yerdim zaten, şimdi ekmekte yok, o yüzden haftada 1 kere alıyorum sadece
kendime yeni bir yemek defteri tutmaya başladım, beğendiğim tarifleri hemen ona yazıyorum, daha iyi oluyor, en azından alternatifim çoğalmış oldu
bende bir süre köfte görmek istemiyorum....

eşim de ben de balığı severiz aslında. ve dediğin gibi çoğunlukla fırında yapıyoruz. zaten yaptığımız çupra, levrek gibi balıklar oluyor. ben hazır sezonuyken ve bol bol balık varken hamsi buğulama yapayım demiştim. iki gün önce güzel güzel yedik. bugünse kesinlikle canım istemedi. gün boyu pek birşey yemememe bağladım bu durumu. bir süre ara verip yeniden çuprayla falan devam edeyim diyorum. kurtarıcı yiyeceğim benim balık ve omega 3 bakımından da çok zengin.

yemek defteri tutma fikri harika. ben de zaman zaman yazıyorum hoşuma giden tarifleri. internette ya da forum sayfaları arasında boğulmadan değişik tariflere ulaşabiliyorum böylece.

5 günde 5 kg diyeti die başka bir diyt daha var ama bu daha iyi gibi. onda sabah neyle baslrsak günü öle kapatıorz. bunda sabah tavuk ya öğlen balık ye aksam kırmızı et. ohh =)) sevdim valla.
bende bu diyete baslıcam :KK31:
10 kilo kadar vermem lazım:KK70: 2 ayda cillop gb olurum inş:KK37:

bu diyeti yapıpta 10 kilo civarı kilo vermiş olan var mı ?:KK69:

varsa biz yazsın ya, umut olsun bana:KK9:

öncelikle hoş geldin canım vallahi ben 10 kilo değil ama 16 günde 5,400 kilo verdim bi 20 25 güne kadar bir okadar daha veririm inşallah umarım sende en kısa zamanda istediğin kiloya ulaşırsın

ya arkadaşlar bana şu ekmek tarifini yazarmısınız bide hamburger ekmeğinin tarifini krep yemekten fenalık geldi:KK1::KK1::KK1:

2 yumurta 16 kaşık yulaf kepeği kabrtma tozu light yogurtla yapılıp 8 parçaya bölünüyordu fırında pişiriliyordu sanırım ama emin degilim.Benim ofisimdeki bilgisayarımda kaldı tarifler yarın atabilirm acil değilse.

seyir dönemi istediğin kiloya gelene kadar yapılıyo canım

sağol cevabın için canım

sibelcim hoşgeldin, seyir dönemi istediğin kiloya inene kadar sürecek, atak süren kaç gün çıktı? yaptınmı?

hoşbuldum canım daha bakamadım şimdi yapmaya çalışcam cnm ama ingilizce galiba dimi? birde şu tavuk ciğeri meselesi yeniyor dimi yarın iyi olur ve eksiklerimi tamamlarsam başlıcam cumartesi annem ve ablam pek inanmıyor ama umarım veririm kilocuklarımı:)

yulaf kepeği normelde 2 kaşık peki börek krep yapınca nasıl oluyor bu sayıyı geçmekte zarar yok ozaman değilmi arkadaşlar?

neslihan ben bu hesap işini beceremedim ama 8 gündür sanırım benimde yaptım ama başa döndürdü:)

selam kizlar, nasilsiniz?
ben bildiginiz gibi migren ataklarindan sonra ara verdim 1 haftadir diyet yapmiyorum ama ölçülü yiyorum ve dikkat ediyorum, 5 gün yapip 1.800 kilo vermi$tim ama bir haftada 2,100 kilo aldim maalesef yani fazlasiyla aldim, cesaretim kalmadi bu diyete ba$lamaya zaten bu aralar morelim çok bozuk, birde migrenden korktum ne yapacagimi bilmiyorum güya hergün tekrar ba$layacagim diyorum ama ertesi gün olunca vazgeçiyorum LÜTFEN KIZLAR BANA DESTEK VERIN ZOR GÜNLER YA$IYORUM AMA BU DIYETI YAPMAK ISTIYORUM KENDIMDEN VE FIZIGIMDN NEFRET EDIYORUM!!

Ya ama malesef kaliteli protein kaynağı sadece etler. Yoğurt, süt vs.de çok karbonhidrat var. Kitaptaki soslarla dene istersen ben öyle yapacağım.

selam kizlar, nasilsiniz?
ben bildiginiz gibi migren ataklarindan sonra ara verdim 1 haftadir diyet yapmiyorum ama ölçülü yiyorum ve dikkat ediyorum, 5 gün yapip 1.800 kilo vermi$tim ama bir haftada 2,100 kilo aldim maalesef yani fazlasiyla aldim, cesaretim kalmadi bu diyete ba$lamaya zaten bu aralar morelim çok bozuk, birde migrenden korktum ne yapacagimi bilmiyorum güya hergün tekrar ba$layacagim diyorum ama ertesi gün olunca vazgeçiyorum LÜTFEN KIZLAR BANA DESTEK VERIN ZOR GÜNLER YA$IYORUM AMA BU DIYETI YAPMAK ISTIYORUM KENDIMDEN VE FIZIGIMDN NEFRET EDIYORUM!!

Merhaba Leyya,
Ben de de artık gününü unuttum sanırım 10 gün oldu migren atağı değil ama baş ve gözağrısı var. Daha önceki sayfalarda yazmıştım vitamin, mineral özellikle de potasyum eksikliğinden kaynaklanabiliyormuş bu taar yan etkiler. İstersen bir multivitamin alıp yeniden başla. Kendinden nefret etme. Şu anda böyle olman gerekiyor ki böylesin. Eminim başaracaksın. belki bu diyet sana uygun değil, belki daha uygun bir diyeti deneyeceksin. Üzülme lütfen...

herkese merhaba
birkacgune kadar bende bu diyete baslamayi dusunuyorum. burdaki tarifler guzel ama cok daginik. elinde tarif olan birileri hayrina bir topik acsada tarifleri topluca gorsek yada yeni tarifleri herkes orada paylassa super olurdu. bende hic tarif yok olsa hemen acacagim.

Merhaba Leyya,
Ben de de artık gününü unuttum sanırım 10 gün oldu migren atağı değil ama baş ve gözağrısı var. Daha önceki sayfalarda yazmıştım vitamin, mineral özellikle de potasyum eksikliğinden kaynaklanabiliyormuş bu taar yan etkiler. İstersen bir multivitamin alıp yeniden başla. Kendinden nefret etme. Şu anda böyle olman gerekiyor ki böylesin. Eminim başaracaksın. belki bu diyet sana uygun değil, belki daha uygun bir diyeti deneyeceksin. Üzülme lütfen...

potasyum icin maden suyu icebilirsiniz. bazi maden sularinin potasyum orani bayaa yuksek. gunde bir iki maden suyu bu sorunu cozebilir.

X