Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

herkese merhaba
birkacgune kadar bende bu diyete baslamayi dusunuyorum. burdaki tarifler guzel ama cok daginik. elinde tarif olan birileri hayrina bir topik acsada tarifleri topluca gorsek yada yeni tarifleri herkes orada paylassa super olurdu. bende hic tarif yok olsa hemen acacagim.

merhaba aysuny,
forum sayfalarında böyle bir sayfa var. dukan diyet tariflerim başlığın adı. yemek tarifleri-diyet özel menü'nün altında bulabilirsin. oldukça güzel tarifler mevcut.

Ya ama malesef kaliteli protein kaynağı sadece etler. Yoğurt, süt vs.de çok karbonhidrat var. Kitaptaki soslarla dene istersen ben öyle yapacağım.

haklısın carmen. henüz köfteyle bozuşmadık. bir süre çeşitli köftelerle idare edeyim. sonra çok sık yapmadan tavuk ve balığa geri dönebilirim. nasıl olsa sp günlerim de var artık.:KK1:

Merhaba Leyya,
Ben de de artık gününü unuttum sanırım 10 gün oldu migren atağı değil ama baş ve gözağrısı var. Daha önceki sayfalarda yazmıştım vitamin, mineral özellikle de potasyum eksikliğinden kaynaklanabiliyormuş bu taar yan etkiler. İstersen bir multivitamin alıp yeniden başla. Kendinden nefret etme. Şu anda böyle olman gerekiyor ki böylesin. Eminim başaracaksın. belki bu diyet sana uygun değil, belki daha uygun bir diyeti deneyeceksin. Üzülme lütfen...

canim destegin için çok te$ekkür ederim, bu aralar her$ey üst üste geldin bunaldim, okul sinavlar, a$k acisi, kilolar derken psikolojikmen çöktüm, vitamin almaya ba$ladim yorgunluk falan kalmadi ama morel bozuklugu olunca motivasyonum dü$tü atak evresinin 1. gününü yaparsam devami gelir ama onada motive degilim ne yapacagimi bilmiyorum:KK43:

karnıbaharı haşlayıp bir borcama alıyorum. üstüne kavurduğum kıyma-soğan-domates karışımını döküp fırına sürüyorum. 10-15 dakika kadar sonra yoğurt-yumurta çırpıp üstüne döküyorum. yine 10 dakika kadar fırında tutup afiyetle yiyoruz. hatta yerken üstüne yoğurt da dökünce çok lezzetli oluyor. ne koku kalıyor ne başka bir şey.
of yemede yanında yat diyorsun .ben karnıbaharıda ofisdeki dolapta unuttum iyimi.gitti güzelim karnıbahar yarında p günüm .yazık oldu valla bir yiyemedim şu karnıbaharımı.ama bu pazar tekarar alıcam dedigin gibi yapıcam bu sefer.saol :KK16:
5 günde 5 kg diyeti die başka bir diyt daha var ama bu daha iyi gibi. onda sabah neyle baslrsak günü öle kapatıorz. bunda sabah tavuk ya öğlen balık ye aksam kırmızı et. ohh =)) sevdim valla.
bende bu diyete baslıcam :KK31:
10 kilo kadar vermem lazım:KK70: 2 ayda cillop gb olurum inş:KK37:

bu diyeti yapıpta 10 kilo civarı kilo vermiş olan var mı ?:KK69:

varsa biz yazsın ya, umut olsun bana:KK9:
ooo çok var ...ben bile 20 günde 3 kilo verdim.2 senedir yapmadıgım kalmamıştı ama veremiyordum..sana da başarılar..:KK64:
59. sayfada şöyle diyor "rejim yaparken bir gün kaçamak yapmak isterseniz, çok tuzlu ve su almamaya çalışın,ertesi sabah çabalarınız ve kendinize güveninizi yok edecek şekildeşişkinleşip kilo aldığınızı görebilrisiniz. Önceki halinize dönebilmek için ertesi gün mutlka rejime daha sıkı devam edin ve tuzu çok azaltın. "

sayfa 60 da ise ".. eğer listenizdeki besinlerin dışına çıkarsanız artık bol yeme hakkınız olmaz ve ağzınıza attığınız her lokmanın kalorisini hesap edersiniz. " diye bahsediyor.
merak ettigim kaçamak derken miktarı ne kadar bunun ben 2 gündür arada bir iki leblebi yiyorum dayanamıyorum bugünde 2-3 tane badem 2 tanede üzüm yedim.ne olacak şincik..:80::80:
2 yumurta 16 kaşık yulaf kepeği kabrtma tozu light yogurtla yapılıp 8 parçaya bölünüyordu fırında pişiriliyordu sanırım ama emin degilim.Benim ofisimdeki bilgisayarımda kaldı tarifler yarın atabilirm acil değilse.
bunu bende yapmalıyım saol bıktık valla krepden
herkese merhaba
birkacgune kadar bende bu diyete baslamayi dusunuyorum. burdaki tarifler guzel ama cok daginik. elinde tarif olan birileri hayrina bir topik acsada tarifleri topluca gorsek yada yeni tarifleri herkes orada paylassa super olurdu. bende hic tarif yok olsa hemen acacagim.

http://www.kadinlarkulubu.com/diyet-ozel-menu/449006-dukan-diyet-tariflerim.html

bu topikde istediklerin var.afiyet olsun:KK56:

selam kizlar, nasilsiniz?
ben bildiginiz gibi migren ataklarindan sonra ara verdim 1 haftadir diyet yapmiyorum ama ölçülü yiyorum ve dikkat ediyorum, 5 gün yapip 1.800 kilo vermi$tim ama bir haftada 2,100 kilo aldim maalesef yani fazlasiyla aldim, cesaretim kalmadi bu diyete ba$lamaya zaten bu aralar morelim çok bozuk, birde migrenden korktum ne yapacagimi bilmiyorum güya hergün tekrar ba$layacagim diyorum ama ertesi gün olunca vazgeçiyorum LÜTFEN KIZLAR BANA DESTEK VERIN ZOR GÜNLER YA$IYORUM AMA BU DIYETI YAPMAK ISTIYORUM KENDIMDEN VE FIZIGIMDN NEFRET EDIYORUM!!

leyya merhaba, boyun fıtığım nedeniyle dönem dönem migrene benzer başağrıları çektiğimden durumunu anlayabiliyorum. ayrıca kimi kokulara karşı da duyarlılığım var. kokladığımda çok beğendiğim bir parfüm kullandığım zaman korkunç başağrıları çekmeme neden oluyor. vücudunun tölare ettiği şeyleri, migrenini tetikleyen nedenleri araştırsan çok büyük bir aşama kat edersin. sürekli ilaçlarla yaşamak mümkün değil çünkü. belki bu diyetin içerdiği yüksek proteinin sende başağrısını tetikleyen bir yanı vardır. ya da karbonhidrat ve yağ kısıtlandığından dolayı bedeninin duyduğu eksiklik migrenini tetikliyor olabilir. ya da şu an farkında olmadığın başka nedenler de olabilir. migreni oluşturan nedenleri belirlersen bunları ortadan kaldırarak daha konforlu bir yaşam sağlayabilirsin kendine.
gelelim diyete...aslında dukan, gayet katı bir diyet. uygulanabilir olması, besin gruplarını sınırlandırıp miktarı sınırlandırılmaması ve protein içeren besinlerin tek başlarına kullanımlarında da doyurucu olması. belki anlatmaya çalıştığım şekilde yoğun protein alımı nedeniyle migrenin tetikleniyor. bunu ancak deneyerek anlayabilirsin.
carmen'in söylediği gibi potasyum ve diğer mineralleri takviye alarak deneyebilirsin dukan'ı yeniden. ya da başka diyetler denenebilir. sonuçta kalori alımını sınırlayıp hareketi arttırdığımız noktada kilo vermemek için bir neden yok. (troid ya da başka bir sağlık sorunumuz yoksa.) öncelikle başarmak için öncelikle istekli olmak gerek. bu istek de sende var. hem migrenini yenip hem de kilo verdiğini okumak istiyorum en kısa sürede...

sema benim şimdiye kadar okuduklarımdan anladıklarıma göre sağlam durmak gerekiyor ufacık bir şey de olsa kaçamak yapmamak gerekiyor sonra baksanıza ne kadar uğraştırarak kaçamaklar tolere ediliyor

slm kizlar telliturna canim cok sagol dukanin sozunu aklimda tutuyorum kacamak yapacagim zaman kizlar ben kitabi alamadim 3 ay sonra gelir dedi kitapci ben yurtdisinda yasiyorum 3 aya kadar ben kilolari veririm dedim bayana sende benim resmi ornek koyarsin deyince bayan gulme krizine girdi benim kilo verme de durdu kabizlik sanirsam bas dusman dr 100 100 dogal bi toz verdi onu icecem bakalim nasil olcak gerci ben istiyorum soyle 2 haftada 10 kilo vereyim kurtulayim ama nerdeeeeeeee:KK53:hepimiz istiyoruz demiiiiii 2 haftada bitsin kilo sorunu:KK60:

Günaydın kızlar,

Bugün Dukan diyetindeki 35.günüm ve 13 gün önce verdiğim kilodan sonra gram oynama yok + yaklaşık 10 gündür çektiğim baş ağrısı da cabası. Ben bu diyeti tam yapmam gereken gibi yapamadığımı farkettim öncelikle çok az besleniyorum çünkü zaten et ile aram yok ve yanında eti daha rahat yememi sağlayacak soslar, salatalar, sebze destekleri olmayınca çok zorlanıyorum. Ayrıca sanırım yetersiz ve tek tip beslenmekten kaynaklı halsizlik sorunum geçmiyor. Tüm bu nedenlerle bugünü de tamamlayıp hafta sonu yeni mutfak alışverişimi yaparak Paleo beslenmeye geçeceğim. Zaten genel olarak birbirlerine paralel beslenme biçimleri sadece Paleo bir yaşam biçimi ve daha uygulanabilir. (Yağlar, sebzeler ve bazı meyveler serbest) Zaten benim amacım Dukan ile hızlı bir şekilde kiloları verip sonra ömür boyu Paleo beslenmekti ne yapalım Dukan 4,60 Kg. yardımcı oldu. Bu da benim için önemli bir rakam.

Takip etmek için yine de foruma geleceğim, hepinize başarılar diliyorum, hepinizi öpüyorum.

Sevgiler, En Büyük KK

Günaydın kızlar,

Bugün Dukan diyetindeki 35.günüm ve 13 gün önce verdiğim kilodan sonra gram oynama yok + yaklaşık 10 gündür çektiğim baş ağrısı da cabası. Ben bu diyeti tam yapmam gereken gibi yapamadığımı farkettim öncelikle çok az besleniyorum çünkü zaten et ile aram yok ve yanında eti daha rahat yememi sağlayacak soslar, salatalar, sebze destekleri olmayınca çok zorlanıyorum. Ayrıca sanırım yetersiz ve tek tip beslenmekten kaynaklı halsizlik sorunum geçmiyor. Tüm bu nedenlerle bugünü de tamamlayıp hafta sonu yeni mutfak alışverişimi yaparak Paleo beslenmeye geçeceğim. Zaten genel olarak birbirlerine paralel beslenme biçimleri sadece Paleo bir yaşam biçimi ve daha uygulanabilir. (Yağlar, sebzeler ve bazı meyveler serbest) Zaten benim amacım Dukan ile hızlı bir şekilde kiloları verip sonra ömür boyu Paleo beslenmekti ne yapalım Dukan 4,60 Kg. yardımcı oldu. Bu da benim için önemli bir rakam.

Takip etmek için yine de foruma geleceğim, hepinize başarılar diliyorum, hepinizi öpüyorum.

Sevgiler, En Büyük KK
Günaydın canım..
Gülüm sen nasıl istersen öyle yap. Önce sağlık, sıhhat.
Sakın girmemezlik yapma..Bizi sensiz bırakma canım ya.
Nasılsa benziyor birbirine. Yine burada ol beraber takip edelim lütfen :KK71:

Günaydın kızlar size bir şey soracam siz bu diyeti yaparken nasıl misafir ağırlıyorsunuz yada gittiğiniz yerlerde nasıl besleniyorsunuz? Ben diyet yaptığımı çevreme duyurmak istemiyorum ki eğer gerçekten bir farklılık olursa onlar benim diyet yaptığımı bilmeksizin bendeki değişimleri fark etsinler.

Günaydın canım..
Gülüm sen nasıl istersen öyle yap. Önce sağlık, sıhhat.
Sakın girmemezlik yapma..Bizi sensiz bırakma canım ya.
Nasılsa benziyor birbirine. Yine burada ol beraber takip edelim lütfen :KK71:

Sağol canım desteğin için. Ben de diyetimdeki değişiklikleri ve kilo durumumu aktarırım size. İnşallah hepimiz sağlıklı sıhhatli kurtuluruz kilolarımızdan.

Günaydın kızlar size bir şey soracam siz bu diyeti yaparken nasıl misafir ağırlıyorsunuz yada gittiğiniz yerlerde nasıl besleniyorsunuz? Ben diyet yaptığımı çevreme duyurmak istemiyorum ki eğer gerçekten bir farklılık olursa onlar benim diyet yaptığımı bilmeksizin bendeki değişimleri fark etsinler.

Gittiğim yerlerde kesinlikle hiç bozmadım ben. Hep diyetim doğrultusunda beslendim. Her yerde tavuk şiş veya et bulabiliyorsun. Hele bide PS günündeysen bir de yanına salata ohhh

Sende şöyle yapabilirsin canım. Gittiğin yerde yemen gerekenleri ye gerisinden yeme. Soranlara midenin rahatsız olduğunu ve bu sebeple yiyemeyeceğini söyle. Ya da canının istemediğini geç kahvaltı yaptığın falan :KK37:

Misafirin olduğunda sen yine hazırlığını yap ama yeme onlarda sorarsa aynı cevabı verirsin canım. Yani mecburen beyaz yalanlar kullanacaksınn :KK36:

slm kizlar telliturna canim cok sagol dukanin sozunu aklimda tutuyorum kacamak yapacagim zaman kizlar ben kitabi alamadim 3 ay sonra gelir dedi kitapci ben yurtdisinda yasiyorum 3 aya kadar ben kilolari veririm dedim bayana sende benim resmi ornek koyarsin deyince bayan gulme krizine girdi benim kilo verme de durdu kabizlik sanirsam bas dusman dr 100 100 dogal bi toz verdi onu icecem bakalim nasil olcak gerci ben istiyorum soyle 2 haftada 10 kilo vereyim kurtulayim ama nerdeeeeeeee:KK53:hepimiz istiyoruz demiiiiii 2 haftada bitsin kilo sorunu:KK60:

Ne güzel olurdu dimi 2 hafatada 10 kilo yahu 2 haftayı geçtim bir ayda olsa müthiş olurdu. Resmen 2 bedene yakın incelme olur.

ben diyete başladıktan sonra bira devet atlaatım ama gittiğim yerde mangal vardı zaten. bol bol et yedim. sebze ve diğer yğyeceklerden yemeden geçiştirdim. bişeyler içmem için ısrar ettiler, ama fazlası dokunuyor deyip sadece 1 kadeh şarapla idare ettim. öte yandan arkadaşım evine davet etti bu c.tesi. bebeğine diş bulguru yapacakmış. ama ben gitmeyeceğim çünkü bissürü karbonhidratlı yiyeceğin arasına girmek istemiyorum. o ortamda saf protein bulacağımı sanmam. dolayısıyla davet edildiğin yerleri seçerek gitmeni öneririm. çok hayati değilse elbette. sonuçta bu diyet süresi geçici bi dönem. ama bizim diyette malesef ucundan tadıp bırakmak yok. karbonhidratsa asla yiyemiyorsun... ama restoranlarda rahatsın, bütün proteinler sp de sebzeler senin emrinde. kendi evinde de durumu kontrol altına alabilirsin, bir-iki çeşidin kendine uygun olur, atlatırsın... tabi arkadaşlarını davet ettiğinde onların tabaklarında kek poğaça varken sende yumurta ve peynir olamaz ama buğday kepekli muffin vb bişeyler yapabilirsin... onlarınki gerçek şekerli ve üzümlü vs olur mesela, ama seninki splenda ve tarçınlı olur:))

Günaydın kızlar,

Sevgiler, En Büyük KK

günaydın carmencim
keşke istediğin kiloya doğru ilerliyor olsaydın ama madem hem kilon değişmiyor, hemde çeşitli sağlık sorunları yaşıyorsun, sanırım doğru kararı vermişsin, önemli olan sağlık zaten, bu kadar eziyetede onun için katlanmıyormuyuz
arkadaşlığın ve desteğin için çok teşekkür ederim, dukan diyetini bıraktım diye de sakın bizi boşlama
inşallah yeni yönteminden çok daha iyi sonuçlar alırsın
başarılar arkadaşım

iyi şanslar carmen, ve evet lütfen bizimle kalıp gelişmelerden haberdar et...

günaydın carmencim
keşke istediğin kiloya doğru ilerliyor olsaydın ama madem hem kilon değişmiyor, hemde çeşitli sağlık sorunları yaşıyorsun, sanırım doğru kararı vermişsin, önemli olan sağlık zaten, bu kadar eziyetede onun için katlanmıyormuyuz
arkadaşlığın ve desteğin için çok teşekkür ederim, dukan diyetini bıraktım diye de sakın bizi boşlama
inşallah yeni yönteminden çok daha iyi sonuçlar alırsın
başarılar arkadaşım

Güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim arkadaşlarım, ben de buradaki arkadaşlığımız ve dayanışmamızdan çok keyif alıyorum. Buralardayım merak etmeyin :KK1:

Son düzenleme:
merhaba dukancı hanımlar..
öncelikle kendimi tanıtayım ben bu diyete geçen yıl mart ayında başlamış ve 21 mayısta 59 kiloyla güçlendirmeye geçmiştim. bunu yaparken bu forumu bir fiil takip etmişştim.ve güçlendirmeye geçeli 4,5 ay oluyor. bu süre boyunca 1 gün bile pro perşembesi yapmadım ve sigarayı bıraktım ve ne bulduysam yedim:KK56:ve nihayetinde bugün 62.5 kilo olduğumu gördümmm.daha fazla kilo almadan hemen tekrar diyete döndüm:KK43:2 gün atak yapıp seyirle devam edicem.59 kiloya tekrar gelince bu kez güçlendirmeyi yapıcam.inşallah
bu arada son bikaç sayfayı okudum ama vuvuu,goldenvenüs,sadeca,berrin,yasemiiin,mustlu,yolanda,yazyağmuru vb vb arkadaşlarımı bulamadımm.diyeti tamamlayıp bizim gibi forumumu bıraktınız kızlar nerelerdesinizzzz?

yyaaaaa kızlarcanım çok sıkkın ben dün sanırım yanlış tartıldım 500 gr verdim sandım ama galiba vermedim bugün yine 67,400 çıktım dün aldım desem dün p günümdü ve farklı fazla bişey yemedim büyük ihtimal dün yanlış çıktı tartıda offfff ne güzel sevinmiştim:KK59::KK59::KK59:

X