Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

arkadaşlar kendinize tatlandırıcı sınırı koydunuzmu.günde kaç tane mesela..ben 1 çay bardağına yarım atıyorum yetiyor fazla şkerli sevmem zaten.ama günde kaç tane kullanabilriz bi fikriniz varmı?

activia yiyenler, hergün 1 tane yendiğinde 2 hafta sonra etkisini göstereceği yazıyor.. demekki pat diye olmuyor. bende sandım ki yedikten birkaç saat sonra etki edecek..

canim bu dogru degil hiç i$e yaramiyor, ben diyet yapmadanda önce ba$ladim sabahlari activia yemeye, sanirim 1 ay oldu, hafta sonlari hariç hergün yiyorum ama bir faydasi yok, tuvalete gitmemizi saglayan besin aslinda yag!! denedim ben, yagli yedigim gün kabiz degilim az yagli veya yagsiz yedigim zamanlar kabizim, $u anki gibi!

arkadaşlar kendinize tatlandırıcı sınırı koydunuzmu.günde kaç tane mesela..ben 1 çay bardağına yarım atıyorum yetiyor fazla şkerli sevmem zaten.ama günde kaç tane kullanabilriz bi fikriniz varmı?

canim bir fikrim yok ama ne kadar az kullansan kar diye biliyorum, ben maalesef utanarak yaziyorum ama günde en az 15 tane kullaniyorum, çayi çok içiyorum ve her kupaya 2.5 tane atiyorum, sonra aklima geldikce ve zamanim oldukca kahve içiyorum onada o kadar katinca çok oluyor, aslinda çok zararli oldugunu biliyorum ama çok tatli olunca seviyorum her$eyi

cnm ilk 7 gün sırf protein yiyodum zaten süt,et,yoğurt bunları yumurta felan ...

seyir döneminde 5 gün sebze protein mesela sabah 1 yumurta tavada yağsız yapıyorum yanında peynir birazda domates yiyorum.

arada yoğurt yemeye gayret ediyorum ama düzenli yiyemiyorum tabi.

öğlenleri iş yerinde olduğum için dışarda yiyorum mesela tavuk şiş , köfte mümkün olduğunca sebze kabak,brokoli yanmına salata olarak çoban salatası alıyorum yağsız ama yoğurt alıyorum yine öyle işte..

akşamları 7 de felan evde oluyorum o zamanda evde sebze yemeği olunca ondan yiyorum olmayıncada akıtma yapıyorum yulaf kepeğiyle yada patlıcan alıp ocağın üstünde közlüyorum hiç bişey yapamasamda yanındada yoğurt yada salata yapıyorum .

protein günlerindede yine sabahları 1 tane yumurta yanına peyrnir
öğlenleri tavuk şiş yada köfte ( yanında hiç bişey yemiyorum bazen maydonoz o kadar)
akşamlarıda tavuk alıyorum haşlıyorum genelde ( sadece göğüs kısmını ) üzerine bol pul biber ve kuru nane döküp yiyorum.
bunların dışına çıkmamaya gayret ediyorum genelde böyle besleniyorum.

spor hiç yapamıyorum yaaa sadece 2-3 gündür mekik çekiyorum göbeğim için o kadar.

arada bir kaçamak yapıyorum kaçamaklarımda çiğ köfte ( yediğim zaman 6 tane felan yiyorum lavaşsız o da) sonra dondurma şu maraş kaplar varya onlardan yiyorum
bu kadar. zero içiyorum kola olarak çay çok içerim kahve içiyorum vede bol bol acı yemeğe çalışıyorum ki metebolizmam hızlı çalışsın diye ....

bu kadar yapıyorum yeme düzenim buı şuan :))

Ah ah aynılarını yiyorum kaçamakta yok ama gitmiyor da gitmiyor.

canim bir fikrim yok ama ne kadar az kullansan kar diye biliyorum, ben maalesef utanarak yaziyorum ama günde en az 15 tane kullaniyorum, çayi çok içiyorum ve her kupaya 2.5 tane atiyorum, sonra aklima geldikce ve zamanim oldukca kahve içiyorum onada o kadar katinca çok oluyor, aslinda çok zararli oldugunu biliyorum ama çok tatli olunca seviyorum her$eyi

amanınnn ben senin yanında çok masum kaldım:)ben günde 2 yi geçmemeye çalışıorum ..çay bardağına yarım atıyorum.kahveyi zaten şekersiz seviyorum:)sorumu geri aldım o zaman:KK1:

Ah ah aynılarını yiyorum kaçamakta yok ama gitmiyor da gitmiyor.

cnm ne kadar zamandır yapıyosun hani bi süreden sonra duruyo ya onun için diyorum. çünkü vücut artık alışıyo aynı tempoya bazen şaşırtmak lazım diye düşünüyorum ben yaa ...

Arkadaşlar yapay tatlandırıcılar için belirlenmiş "ADI" (günlük kullanılabilecek miktar) değerleri vardır. Bu oran kullanıcının kilosuna paralel artar.Mesela Aspartam gibi tatlandırıcılar fenil alanin içerdiğinden fazla tüketimi laksatif etki yapar, diğerlerinde de benzer etkiler olabilir.Ancak belirlenen günlük maksimum miktarı aşmak için bunlardan 5-10 değil çok daha fazla tüketmek gerekir. Ama yine de kullanılan tatlandırıcı miktarını minimize etmek en makulu.
Bir de piyasada doğal tatlandırıcı var.Dukanla ilgili bloglarda sık geçiyor adı.Ben onu tedarik etmeye çalışıyorum.Aslında çok fazla tatlandırıcı kullanmıyorum, sadece tatlı krizlerimde kahveme yağsız sütle tatlandırıcı ekliyorum, çayımı da şekersiz içiyorum.Ama malum bloglarda çok cazip tatlandırıcılı tarifler var
:KK56:
Ah Dukan ahh!Meyveler serbest olsaydı hiç uğraşmazdık tatlandırıcı falanla, yerdil elmamızı geçerdik ama...

Kızımı yıkadım kremledim geldim yine, birazdan mamasını yedirip uyutcam sonra da kendi karnımı doyurayım.

selamlar herkese arkadaşlar :))

burayı hep takip ediyorum ama şimdiye kadar yazmamıştım şimdi yazayım dedim :) çok hızlısınız hızınıza yetişilmiyo valla yaa :)))

bende dukancıyımmmm :KK52:

çok kolay bir diyet ya hemde hiç aç kalmıyosun :KK76:

şimdi benim şöyle arkadaşlar;

8 temmuz 2011 (diyete başladığım gün) :70 kilo
göbek :103 tü.

14 temmuz 2011( seyir evresine geçtiğim gün ) : 67,5 kilo
göbek 99

seyir evremde toplam 84 gün oldu bugün sabah tartıldığımda 56,9 u gördüm arkadaşlar :KK52::KK52:
göbek 87 ( şuanki)

bide ben 2 gün sırf protein 5 gün sebze-proteyin yapıyorum aslında kitapta 2 gün sırf protein diğer 5 gün diyet yapmadan az yiyerek yapın diyo ama yinede ben belli başlı kuralları aşmadan yapıyorum.ekmek yemiyorum,makarna pilav gibi şeyler yemiyorum yine bol bol su içiyorum.

tek eksiyim şu yulaf kepeğini yemiyorum ben yaa tadı hiç hoşuma gitmiyo bi sorun olurmu acaba bilemiyorum tabiii..

hedef kilom 55 az kaldı bakalım ..

kilo veren herkesi tebrik ediyorum vede dukan amcamı seviyorummmmmmmmmmmmmmmmmm :KK64::KK62:

Tebrikler ne kadar güzel kilo vermişsiniz, çok çok tebrik ederim valla, darısı başımıza inşallah...:KK66:)

diyeti sonuçlandırmış bacılar ya biraz motive edin beni bu kilonun inadını kıramadım 1 aydır 2 kilo verdim :KK58:

Benim de 20 gün aynı kiloda takılmıştı son 1 haftadır tekrar vermeye başladım, biraz spor yapsan belki başlarsın tekrar vermeye, ya da suyu çoğalt, yeşil çay iç o da baya iyi geliyor...

merhaba kizlar bende bugun 100gr fazla ciktim odem vardir belki diyeti hic bozmadim dun mucver yaptim ogle aksam onu yedim yogurtla birde kahve icmistim ama yinede bozmucam diyetimi degisik tatlar ariorum dukan ekmegi yapmak istiorum ama beceremiorum bir turlu :KK37:

Ben sana benim ekmek tarifimi verim. Ben haftalık yapıyorum öyle her gün uğraşamıyorum ve sabah kahvaltılarımda mutlaka ekmek yemeliyim yoksa aç kalktı sayıyorum kendimi sofradan, yani ben kepek hakkımı sabah kullanıyorum.
- 4 yumurta
- 4 yemek ka. yoğurt ( light kullanıyorum)
- yarım çay bar. süt (light kullanıyorum)
- bir fiske tuz
- 10 damla vanilya aroması
- 10 damla limon aroması
- 1 fiske tarçın
- 1 çay ka. kabartma tozu
- 1 çorba kaşığı çörek otu
- 16 yemek kaşığı yulaf kepeği

Bunların hepsini karıştır ve yaklaşık 20 dakka kepeğin şişmesini bekle. Fırın tepsisine yağlı kağıt ser. Harcı yağlı kağıdın üstüne kaşıkla 8 eşit parçaya böl. 200 C de önceden ısıtılmış fırına ver. Yaklaşık 6-10 dakika sonra üzeri renk değiştirip sertleşmeye başlıyo, öyle olunca hemen fırını kapat ve kapalı fırında bir 5 dakka daha tut, sonra çıkart soğut ve bir poşete koyup buzdolabına koy. Her sabah al rahat rahat tüket. Afiyet olsun...:KK66:))

Valla ben istediğim kadar kullanıyorum, hayatta şekersiz çay ya da kahve içemem içim kalkıyor...:KK43:(

Arkadaşlar yapay tatlandırıcılar için belirlenmiş "ADI" (günlük kullanılabilecek miktar) değerleri vardır. Bu oran kullanıcının kilosuna paralel artar.Mesela Aspartam gibi tatlandırıcılar fenil alanin içerdiğinden fazla tüketimi laksatif etki yapar, diğerlerinde de benzer etkiler olabilir.Ancak belirlenen günlük maksimum miktarı aşmak için bunlardan 5-10 değil çok daha fazla tüketmek gerekir. Ama yine de kullanılan tatlandırıcı miktarını minimize etmek en makulu.
Bir de piyasada doğal tatlandırıcı var.Dukanla ilgili bloglarda sık geçiyor adı.Ben onu tedarik etmeye çalışıyorum.Aslında çok fazla tatlandırıcı kullanmıyorum, sadece tatlı krizlerimde kahveme yağsız sütle tatlandırıcı ekliyorum, çayımı da şekersiz içiyorum.Ama malum bloglarda çok cazip tatlandırıcılı tarifler var
:KK56:
Ah Dukan ahh!Meyveler serbest olsaydı hiç uğraşmazdık tatlandırıcı falanla, yerdil elmamızı geçerdik ama...

Doğal değil de bahsettiğim tatlandırıcı, şekerden elde ediliyor.Yanlış bilgi vermeyeyim :44:

cnm ne kadar zamandır yapıyosun hani bi süreden sonra duruyo ya onun için diyorum. çünkü vücut artık alışıyo aynı tempoya bazen şaşırtmak lazım diye düşünüyorum ben yaa ...

Ben 02.09.11 tarihinde başladım. Yani bugün tam olarak 34.günüm seyir olaraksa 27.günüm 7 gün atak yapmıştım. Ama zaten hayatım diyetlerle geçtiği için bu sürede 4,60 kg.vermek bile benim için çok iyi. Ama tabi yine insan olmanın verdiği sabırsızlık ve merak duygusuyla şunu merak ediyorum gerçekten asla kaçamak yapmıyorum hiç bir diyetimde bugune kadar yapmadım zaten. Harfiyen ne yememi söylüyorsa yiyorum neyi yasaklıyorsa yemiyorum içmiyorum. Örneğin light içecekler tatlandırıcılar serbest ama ben hiç kullanmıyorum zaten hayat boyu kullanmadım. Bir tek spor onu da bel fıtığım var diye 17.günden sonra başladım hiç olmazsa haftada 3-4 yürüyorum. Yani bu kadar muntazam yaparken ve hiç bir kaçamak yapmazken bu kadar inatçı olması üzüyor beni. Ama dedim ya hayat boyu böyleydim aslında. yapacak ta çok fazla bir şey yok hiç diyet yapmasam alıp başını yürüyecek bari hiç olmazsa böyle az az da gitse bir gün hedefe ulaşacağım.

Son düzenleme:
o değilde koruma evresine bi geçsem direk simit yiyeceğim ya burnumda tütüyorrr:KK3:

bende bende simit yiycem ilk :)))
tadını çok özledim yaa sokak simiti ama yanında peynir süper yaaa ....

nalan
teşekkür ederim cnm inşallah azmin elinden hiç bişey kurtulmaz sabırla devammm...

Ben 02.09.11 tarihinde başladım. Yani bugün tam olarak 34.günüm seyir olaraksa 27.günüm 7 gün atak yapmıştım. Ama zaten hayatım diyetlerle geçtiği için bu sürede 4,60 kg.vermek bile benim için çok iyi. Ama tabi yine insan olmanın verdiği sabırsızlık ve merak duygusuyla şunu merak ediyorum gerçekten asla kaçamak yapmıyorum hiç bir diyetimde bugune kadar yapmadım zaten. Harfiyen ne yememi söylüyorsa yiyorum neyi yasaklıyorsa yemiyorum içmiyorum. Örneğin light içecekler tatlandırıcılar serbest ama ben hiç kullanmıyorum zaten hayat boyu kullanmadım. Bir tek spor onu da bel fıtığım var diye 17.günden sonra başladım hiç olmazsa haftada 3-4 yürüyorum. Yani bu kadar muntazam yaparken ve hiç bir kaçamak yapmazken bu kadar inatçı olması üzüyor beni. Ama dedim ya hayat boyu böyleydim aslında. yapacak ta çok fazla bir şey yok hiç diyet yapmasam alıp başını yürüyecek bari hiç olmazsa böyle az az da gitse bir gün hedefe ulaşacağım.

geçmişte çok diyet deneyimin olduğu için biraz yavaş gidiyo olabilir cnm ama bu insanın metebolizmasınada bağlı bişey.bazıları çabuk yakar bazıları yavaş yavaş ama dediğim gibi biraz şaşırt bence ufak kaçamakla iyidir ama abartma tabi :))

vede sabret cnm sakın bırakma şimdi mesela benimde durmuştu 10 gündür felan bugün 10 gün öncesiye nazaran sadece 100 gr.vermişim düşün :KK5:

vede tebrik ederim iradene çok hakimsin yaa ben o kadar iradeli olamıyorum mesela ...

sabır sabır gidecek kilolar merak etme devammm dukan amcayaaaa :KK52:

Oy oyy ...Ama ben açım hala anlatmayın böylee:KK53:. Bugün yoğurtlu yulaf kepekli çorba getirmiştim kendime ama soğuk ve kaygan kaygan geldi yiyemedim.Mecburen ızgara köfte sipariş ettim:KK59:.O da gele gele çiğ geldi.Dışını kemirdim biraz. Artık tatlandırıcılı bi kahve içeceğim sanki tokmuşum gibi...

umarım kahve sana iyi gelir. bol bol sıvı al bari akşama kadar, bastırsın mideni.. bende çok güzel bir biftekli salata ve yanında ayran sipariş verdim öğle yemeğinde. ama bi salataya 15 tl ödeyince içime oturdu ki anlatamam. o yüzden fazlasıyla tokum!!!

umarım kahve sana iyi gelir. bol bol sıvı al bari akşama kadar, bastırsın mideni.. bende çok güzel bir biftekli salata ve yanında ayran sipariş verdim öğle yemeğinde. ama bi salataya 15 tl ödeyince içime oturdu ki anlatamam. o yüzden fazlasıyla tokum!!!

Hahahaha afiyet olsun arkadaşım doyurmuştur tabi :)

Kızımı yıkadım kremledim geldim yine, birazdan mamasını yedirip uyutcam sonra da kendi karnımı doyurayım.

Tebrikler ne kadar güzel kilo vermişsiniz, çok çok tebrik ederim valla, darısı başımıza inşallah...:KK66:)

Benim de 20 gün aynı kiloda takılmıştı son 1 haftadır tekrar vermeye başladım, biraz spor yapsan belki başlarsın tekrar vermeye, ya da suyu çoğalt, yeşil çay iç o da baya iyi geliyor...

Ben sana benim ekmek tarifimi verim. Ben haftalık yapıyorum öyle her gün uğraşamıyorum ve sabah kahvaltılarımda mutlaka ekmek yemeliyim yoksa aç kalktı sayıyorum kendimi sofradan, yani ben kepek hakkımı sabah kullanıyorum.
- 4 yumurta
- 4 yemek ka. yoğurt ( light kullanıyorum)
- yarım çay bar. süt (light kullanıyorum)
- bir fiske tuz
- 10 damla vanilya aroması
- 10 damla limon aroması
- 1 fiske tarçın
- 1 çay ka. kabartma tozu
- 1 çorba kaşığı çörek otu
- 16 yemek kaşığı yulaf kepeği

Bunların hepsini karıştır ve yaklaşık 20 dakka kepeğin şişmesini bekle. Fırın tepsisine yağlı kağıt ser. Harcı yağlı kağıdın üstüne kaşıkla 8 eşit parçaya böl. 200 C de önceden ısıtılmış fırına ver. Yaklaşık 6-10 dakika sonra üzeri renk değiştirip sertleşmeye başlıyo, öyle olunca hemen fırını kapat ve kapalı fırında bir 5 dakka daha tut, sonra çıkart soğut ve bir poşete koyup buzdolabına koy. Her sabah al rahat rahat tüket. Afiyet olsun...:KK66:))

Valla ben istediğim kadar kullanıyorum, hayatta şekersiz çay ya da kahve içemem içim kalkıyor...:KK43:(

çok teşekkür ederim cnm mutlaka deniycem:KK16:

kızlar bi tarif kaydetmişim yaptım şimdi çok güzel oldu peynirli börek gibi malzemeler
*2 kaşık yulaf kepeği
*1 kaşık buğday kepeği
*2 kaşık yoğurt
*2 yumurta
*1 çay kaşığı kabartma tozu
*Yağsız lor
Tüm bu malzemeleri hamur kıvamına getirip borcama yaydım ve üzerine çok az tat vermesi açısından çörek otu serptim.Ama eğer atak evresini geçmiş ve seyir dönemindeyseniz,protein+sebze gününde bol maydonoz kullanarak çok daha lezzetli bir hale getirebilirsiniz
becerebilirsem resmini de koyarım ama çok hoş oldu deneyin valla

X