Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Kızlar tarif Simla arkadaşımızın sitesinden:
TARÇINLI MUFFINLER

malzemeler:
-2 yumurta
-3 kaşık tatlandırıcı(splenda kullanıyorum)
-3 kaşık yağsız yoğurt
-çeyrek paket kabartma tozu
-tarçın
-6 kaşık yulafkepeği

Yumurtaları splenda ile çırpalım.Yoğurt ,tarçın,k.tozu,yulaf ezmesini ekleyip 170 derecede önceden ısıtılmış fırında yaklaşık 25 dk.üzerleri kızarana dek pişirelim.(günde 1 tane tüketebilirsiniz.)

canım bu sitenin adresini yazarmısın bana?

Geçenlerde ben yaptım canım fırında levrek. Allahım o ne güzel oldu öyle. Yani şu kadar diyorum bunca zaman yalandan yağda yemişim. Boşuna onca yağı vücuduma almışım. Fırındaki hali en güzeli bence.

Bence de hele ki poşette yapınca çok güzel oluyor kendi yağında suyunda.

dukanın sitesinden atak süresini ve size uygun kiloyu nasıl hesapladınız???????
çeviri programı kullanıyorum yinede olmadı, ay sinirlerim bozulduuuuuuu

Yine Simla nın sitesinde bu konu hakkında da ayrıngtılı yardım var. Arama motoruna dukan diyeti tariflerim yaz geliyor. Orada site içinde bulabilirsin.

maalesef benım aksam eve geldıkten sonra kendıme ozel yemek yapma sansım yok 7 aylık bır oglum var ve butun gun onu gormedıgım ıcın uyuyana kadar onunla ılgılenıyorum kendıme ozel yemek yapmıyorum genelde kayınvaldemde yemek varsa yıyıp oyle gcıyoruz eve buyzuden bana daha cok hazır olan gıdalar lazım ne onerırsınz?

İnan ki aklıma bir şey gelmiyor az yağlı peynir olabilir belki. Ama yeterince iyi olmaz. Şöyle bir 10 dakika ayıramaz mısın kendine. Ben haftalık alıyorum balıkları fileto temizletiyorum atıyorum buzluğa. Her gün işe giderken bir paketi dolabın rafına indiriyorum. Gelince ilk iş onları poşete koyup fırına atıyorum 200 derecede 30 dakika sonra hazır oluyor. Bence bu epey pratik aslında eşin annende yerse sende böyle bir şey yapabilirsin kendine ya da eşinde seninle yiyebilir. Başka bir şey gelmiyor aklıma diğer arkadaşların belki fikirleri vardır.

Semacım çok sevindim kilonun aşağıya inmesine hem de bak az buz değil 500 gram. Dediğin gibi devam edelim o zaman bende değişiklik yok bakalım olacak mı?
teşekkür ederim hayatım:KK19: bide bugun regl günümmüş düşünsene bi.çok iyi yani
kızlar bişey sorcam bu çizelgeyi kopyalarken nasıl kopyalıyoruz kopyalıyorum kopyalıyorum yanlış dio nereyi kaydetcem nekadarını kaydetcem biri bana yazabilirmi..
o son halinin altında küçük pencereler varya .ordailk pencerede sonu png ile biten olacak onu ong ye kadar olan kısmını alıp yapıştıracaksın

kızlar merhaba bende kendımce bugun dukan dıyetıne basladım
sabah yedıgım; 2dılım dana jambon
3 dılım lıght kasar peynırı
arada yesıl cay sekersız
oglen
2 dılım lıght kasar bır ton balıgı konserve yagsız olanından
arada ıhlamur sekersız
sımdı lıght yogurt ve yulaf ezmesı yemeyı dusunuyorum sızce uygunmu dıyete??

yediklerin çok az sonra halsiz güçsüz kalırsın bol bol tıka basa ye ama ligt ve et ürünleri olsun.yumurta olsun
Geçenlerde ben yaptım canım fırında levrek. Allahım o ne güzel oldu öyle. Yani şu kadar diyorum bunca zaman yalandan yağda yemişim. Boşuna onca yağı vücuduma almışım. Fırındaki hali en güzeli bence.

sende çok hoşsun hayatım .levrek dedigin zaten fırında güzel olur hehe.ben çipra ile levregi hep fırında yaparım .onlar için küçük bir fırında almıştım pratik.hemen atıyorum hooop yararım saate sofradalar

teşekkür ederim hayatım:KK19: bide bugun regl günümmüş düşünsene bi.çok iyi yani

o son halinin altında küçük pencereler varya .ordailk pencerede sonu png ile biten olacak onu ong ye kadar olan kısmını alıp yapıştıracaksın

yediklerin çok az sonra halsiz güçsüz kalırsın bol bol tıka basa ye ama ligt ve et ürünleri olsun.yumurta olsun

sende çok hoşsun hayatım .levrek dedigin zaten fırında güzel olur hehe.ben çipra ile levregi hep fırında yaparım .onlar için küçük bir fırında almıştım pratik.hemen atıyorum hooop yararım saate sofradalar

Ama tabi ki en güzel levrek ve çupra mangalda olur arkadaşlar. Şöyle mangalı yakacaksın üstüne levrek veya çupra yanına patlıcan, biber, mantar, soğan atacaksın oh oh yeme de yanında yat. Mangalda balığı tek geçerim.

Yine Simla nın sitesinde bu konu hakkında da ayrıngtılı yardım var. Arama motoruna dukan diyeti tariflerim yaz geliyor. Orada site içinde bulabilirsin.
çok sağolasın canım ya, ben kendim kilo fazlam çok diye 10 gün atak yapıyım demiştim ama 7 gün çıktı,
yaşasınnnn yarın sebze yiyebileceğimmmmmmmmmmm
birde 62 kilo çıkıyor bana, geçende yaş ve boya göre başka bir sitedede 62 kilo çıkmıştı, sanırım idealimide o olarak düzeltsem iyi olacak
tekrar teşekkür ederim

çok sağolasın canım ya, ben kendim kilo fazlam çok diye 10 gün atak yapıyım demiştim ama 7 gün çıktı,
yaşasınnnn yarın sebze yiyebileceğimmmmmmmmmmm
birde 62 kilo çıkıyor bana, geçende yaş ve boya göre başka bir sitedede 62 kilo çıkmıştı, sanırım idealimide o olarak düzeltsem iyi olacak
tekrar teşekkür ederim

Rica ederim, demek ki hedefte 2 kilo daha azaldı :)

Ama tabi ki en güzel levrek ve çupra mangalda olur arkadaşlar. Şöyle mangalı yakacaksın üstüne levrek veya çupra yanına patlıcan, biber, mantar, soğan atacaksın oh oh yeme de yanında yat. Mangalda balığı tek geçerim.

of of yemede yanında yat.tabi ben çok yogun çalıştıgımdan öyle mangal olayları yok bende.anca işte balıkçıya gidersek orda ızgara yeriz balıgı.
üf ya olsada şimdi yesek şöyle mangalda sebze ve balıklar dimi:KK56:

selam kizlar, ben diyeti birakmi$tim ve tekrar ba$layacagim ama adetimin bitmesini bekliyorum, daha 5 gün var, bugün annem zayifladigimi söyledi, ama ben kaç gündür tartilmiyorum, ama evet sanki yüzüm çöktü, aslinda diyetten degil diyemedim, ba$ka bir derdim var, depresyona gircem diye korkuyorum 3 gündür ne düzgün uyku nede bir tebessüm yok bende, aglaya aglaya çöktüm, siteye bu yüzden fazla ugramiyorum :KK50::KK50:

ooooofffffff yok ya ben bu çizelgeyi kopyalayamıcam galiba yapıyorum oluyo ön görülen formatta değil dio sinir oldum vallahi yaaaa biri yardı etsiiinnnn:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

Merhaba,
Daha önce bu diyeti yaparken hiç baş ağrısı oldu mu? 8 gündür artık had safhada bende. Sabah ağrı ile uyanıyorum akşam ağrı ile yatıyorum.

Bi dönem oldu ama agrıdan çok halsizlik vardı. Ailem doktor oldugu için onların tavsiyesiyle multivitamin destegi almaya başldım, hemen etkisini göstermiyor ama 4-5 gün sonunda düzenli kullanımda vücud ayaga kalkıyor.

of of yemede yanında yat.tabi ben çok yogun çalıştıgımdan öyle mangal olayları yok bende.anca işte balıkçıya gidersek orda ızgara yeriz balıgı.
üf ya olsada şimdi yesek şöyle mangalda sebze ve balıklar dimi:KK56:

Semacım günaydın, dün sana bildirdiğim multivitamin e baktım içinde potasyum yok. Onu alma bence içinde minerallerin de olduğu bir multi al, ben de öyle yapacağım. Yalnız arkadaşlar vitamin alacaksanız içinde demir olmamasına özen gösterin bu beslenme biçimimizle yeterince demir alıyoruz çünkü yükleme yapmayalım.

Bi dönem oldu ama agrıdan çok halsizlik vardı. Ailem doktor oldugu için onların tavsiyesiyle multivitamin destegi almaya başldım, hemen etkisini göstermiyor ama 4-5 gün sonunda düzenli kullanımda vücud ayaga kalkıyor.

Ben de multivitamin içtiğimi sanıyordum ama değilmiş içinde mineraller yok. Dün yeni bir tane aldım bugün kullanmaya başlayacağım bilgi için teşekkür ederim.

günaydın kızlar iyi kilo vermeler ya benim nerdeyse 1 ay olacak hala 2 kiloda kaldım inadını kıramadım galiba bu kilonun :KK20:

Günaydınnnn kızlarr

Bende hala aynı 90 kiloda takıldım kaldım. Ne inatçı şeydi bu böyle. Daha fena inat yaptım. Hayır yani yapıştı kaldı gitmek bilmedi. :KK53:

Bakalım bu gün kimlerde neler var

günaydın kızlar iyi kilo vermeler ya benim nerdeyse 1 ay olacak hala 2 kiloda kaldım inadını kıramadım galiba bu kilonun :KK20:

Olur olur inşallah yakında. Benimki de takıldı kaldı, ama bir yerde pes edecek. Biz doğru olanı yapınca günü gelince vücudumuzda doğru yola gelecek.

X