Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Ben bu yulaf kepeğinin kokusuna alışamadım bi türlü, midemi bulandırıyor. Aroma denedim, nane falan ilave ettim ama olmadı :KK58: Farklı karışımlar deneyen, kokusunu bastıran varsa beri gelsin...:KK59:

ben kek yaptım kokusu gitti gibi tiksinmeden yedim en azından. şimdi de ton balıklı pizza yapıyorum hamuruna yulaf kepeği ve ton balığı, yumurta, yoğurt koydum. üstüne domates, biber, soğan, sarımsak, peynir, biraz da kekik. pişmedi daha umarım tadı güzel olur..

bende mi terslik var yoksa ben henüz yulaf kepeğine ulaşamadığım içinmi bende sizdeki belirtiler olmuyor???
anlayamadım gitti
mide bulantısı, halsizlik, baş ağrısı.. hiçbiri olmadı,
tabi mide yanmasını saymazsam onu unutmuştum bak, renne içiyorum onada, hoş azaldı oda olmuyor sayılır
bencede eğer kendinizi çok kötü hisssediyorsanız bırakın, sağlık herşeyden önemli
ama yulaf kepeksizde 1 gün deneyin... belkide bende ondan bişey olmuyor, bugün ataktaki 8. günüm bu arada

canım bende hala yulaf kepeği kullanmıyorum dediğin gibi bendede bunların hiç biri olmadı ne baş ağrızı ne halsizlik ne miğde bulantısı hiç biri yok aksine kilo verdikçe kendimi gayet iyi hissediyorum arkadaşalrın yazdıklarını görünce şaşırıyorum bünyeden bünyeye değişiyo sanırım benimde bitek tuvalet sorunum var zaten daha öncede vardı bu tuvalet sorunum şimdi daha fazla 2 gündür içmediğim şey kalmadı yok yok yok tık yok şimdi yine sinameki kaynatıp içtim bakalım ne sonuç vercek

Merhaba,

Aramıza hoşgeldin, bebeğin için çok üzüldüm. Umarım istediğin kiloya indikten sonra sağlıklı bir hamilelik sürecinden sonra bebeğini kucağına alırsın. Ben de krepi çok iştah açıcı buldum ama henüz yapamadım. Kızlar yardımcı olacaktır.

İyi dileklerin için sağol carmen. Yalancı mantıya çok özenmiştim ama başarısız krep denemelerimi düşününce risk almamaya karar verdim. Bütün gün koşuşturup bitkin bir şekilde eve dönmüştük. Eşimin de isteğiyle kıymalı yumurtaya çevirdim akşam yemeğini. Kıymalı yumurtanın yanına yoğurt koyup yedim, süperdi :KK1:
bu diyete başladığımdan beri belirgin bir şekilde azaldı porsiyonlarım. eskiden olsa bir tek kıymalı yumurtayla akşam yemeği mi olur derdim. İlle de yapacaksam yanında bir çorba, bir makarna olurdu kesin. İşte kilo aldırıcılar :63:
yalnız bu yumurtaya alternatif başka şeyler geliştirmem gerekli. Gerçi kolestrolümde sorun yoktu, hatta düşüktü en son tahlillerde. Kalsiyum eksikliğinden dolayı yumurta yememi önermişti dahiliye uzmanım. Ama sanırım sabah bir akşam iki yumurta yediğimi duysa düşer bayılır :KK1:
neyse yarın ataktaki son günüm. sebze pişirmeyi hatırlayabilecek miyim acaba? :KK1:

Günaydın kızlar,

peppe, sera81 hoşgeldiniz, hayırlısı olur inşaAllah.

Bende hiç verememişim takılı kaldım 90 da. Bütün problem wc de. Ya bir tek bendemi bu sorun yaaaaaa :KK43: Bu arada seramik tavayı buldum. Ne kolaylıkmış o yahu, ne yağ koymak istiyor ne bişey yakmıyorda. Ocağımın orta bölmesine koyuyorum orada ikili yanıyor ocak en kısıkta pişiriyorum. Süper oluyor hakikatende.

Bu seramik tavayı ben de araştırıyorum. Hatta bugün öğle arası koştur koştur indirim var diye e..e'ye gittim. Ama gözüm tutmadı ordaki tavaları. İnce gibi geldiler. Bir de fiyat etiketleri yoktu. Mağaza çalışanlarının neredeyse tamamı yeni gelen ürünleri vitrine yerleştiriyorlardı, soramadım. Bir de c.m'in iyi olduğunu duymuştum. Sanırım ona bakacağım. Sen hangisinden aldın?

anca yazabildim kusura bakma
yağsız kıyma ile tuz ve karabiberi karıştırıyorsun ve nohut büyüklüğünde köfteler yuvarlıyorsun
aslında bu köflereri dağılmaması ve yapışmaması için una bulayıp azcık kızartmak lazım ama bizim o şansımız olmadığı için ben tostun tepsi konumunda azcık pişirdim
yalnız dikkat et çok pişmesinler yoksa çorbanın içinde çok sert olurlar
sonra bu köfleri su ile 10 dakika kadar kaynattım
1 su bardağı diyet yoğurt ile 1 yumurta sarısını çırptım
çorbanın suyundan azcık yoğurta ekledim, ılıyan yoğurtu kaynayan köftelere yavaş yavaş ekledim
ve karıştırarak kaynamasını sağladım,5 dakikada böyle kaynadı, tuzunu ekledim
yerkende üzerine azcık nane attım, çok lezzetli oldu
(aslında orjinal tarifte 1 su bardağı haşlanmış nohut katılıyor ama malum oda yasak...)

gerçekten çok güzel görünüyor. ben normal köfte yaparken yulaf kepeği de koyuyorum. sanırım bu köftelere de konulsa dağılması önlenir. hem de yulaf kepeği tadı, kokusu olmuyor baharatlar işin içine girince.
ellerine sağlık. tarif için teşekkürler.

merhaba dünkü kaçamaktan sonra yatrmadan önce tempolu 30 dakika yürüdüm ve sabah kalktığımda 65.5 idim yani şükür kilo almamışım.kaldığım yerden devam.

bu arada ben su içemiyorum.bir şey yemeyince su içme ihtiyacı hissetmiyorum.

Geçen sene bu diyeti yapıp 8 kilo veren bir kişi olarak, bu seneki hedefimin -5 kilo olarak belirledim:) Meyvelerin piyasadan çekilmesini bekliyorum dersem gülermisiniz bana:KK70: Bu diyet kesinlikle yaz diyeti degil arkadaşlar, ortada güzelim sulu sulu şeftaliler, çilekler, kayısılar, kirazlar, karpuzlar kavunlar varken sen gel de yeme onları. :KK31:
Simdi malta erikleride çekilsin piyasadan başlayacagım hemen diyete:nazar: 1-1 şeklinde ilerleyecegim , bir ay kadar yapmayı planlıyorum. 5-5 teki kadar gerilim yaşamam en azından diyorum. Daha önce yaptıgım için sonuncu artık hemen görüpte kendini bana kanıtlaması da gerekmediğinden diyetimin :KK34:
Bir de güzellik merkezlerini bir turlayacagım 2 gün içinde, diyet esnasındada kavitasyona gitmeyi düşünüyorum, bol su ve karbonhidratsız diyet yaparken, kavitasyonunda tam zamanı bence:KK1::KK3:

selam kızlar,ben dukanla 8 kılo verdım.. ramazana gırdıgmızde koruma evresıne gecmıstım oruc tuttum.ve ramazanda 1.5 kg daha verdım.. ramazandan sonra 15 gun tatıl yaptım ıstedıgımı yedım ama sadece ramazanda verdıgım 1.5 kgnın 1 kg sını gerı aldım halada ıstedıgımı yıyorum...kılo almıyrm lutfen dukanı kurallara uygun yapın sona gerı gelmıyor...cok mutluyum. sımdı sadece haftada 1 gun proteın persembesı kuralını uyguluyrm. yaşasın dukan ...onun sayesınde rahat rahat bıkını gıyebıldım:nazar:.su anda dukanın bana verdıgı kılodayım 56.7 vermıstı ..ben 56.5 kgyım :KK17:

harika bir sonuç. böyle başarı öykülerini okumak gerçekten motive edici. dukan'ın yazdığına göre tüm evreleri tamamladığımızda yapmamız gereken tam da bu. zaten bünye alışıyor normal ölçülerde yemeye. ayrıca protein perşembeleri beynin ve vücudun dukan kurallarını hatırlamasını, ölçülü davranmaya devam etmesini sağlıyor. umarım hepimiz bu aşamaya geliriz..
bikini değil de utanıp sıkılmadan normal mayomu giyip havuza gidebilsem keşke...

merhaba dünkü kaçamaktan sonra yatrmadan önce tempolu 30 dakika yürüdüm ve sabah kalktığımda 65.5 idim yani şükür kilo almamışım.kaldığım yerden devam.

bu arada ben su içemiyorum.bir şey yemeyince su içme ihtiyacı hissetmiyorum.

merhaba denvır. kaçamaklara rağmen kilonu koruyabilmen çok güzel.
su çok önemli. vücutta yakılan yağları nasıl atacağız su içmezsek? bu kadar protein yüklenmesi üzerine su içmezsek böbreklerimizi çok yorarız. ben de normalde çok su içemezdim. ama dukan'dan sonra suyla dost olmayı başardım sonunda. bir de çay ve kahveyi minimuma indirdim, bunun da etkisi var. çay-kahve içince suyu aramıyorum hiç. çantamda küçük su şişelerinden taşıyor, azar azar içiyorum gün boyu. evdeyken de 1 litrelik su şişem yanımda duruyor. iki şişeyi bitirmeye çalışıyorum. içtikçe içesi geliyor insanın.

Arkadaşlar internette P....o C..e isimli sitede karbonhidrat miktarı düşürüldüğüne oluşan etkiler ile ilgili bir yazı buldum aşağıda sizinle paylaşıyorum.

"Düşük karbonhidrat tüketimine geçince birçok kişinin vücudu ilk başta tepki verir. Kimi sadece 1 gün ile atlatırken kimi bünyede 3 haftaya kadar uzayabilir.

Karbonhidrat çevriminde işe yarayacak enzimlerle dolu bünyede birden bire bu enzimler boşa çıkarken, uzun zamandır kullanılmayan enzimler, yağ yakmaya yarayan enzimlerin kullanımı gerekir. Adeta araba üreten bir fabrikada ertesi gün bilgisayar üretmeye benzer bu dönüşüm. Fabrikadaki işçiler araba üretmeyi bilir ama bilgisayar üretmeye gelince, şaşırıverirler. Yeni işçilerin üretime girmesi gerekir ve bu değiş tokuşta ister istemez kaos yaşanır.

Bu adaptasyon sürecinde birçok kişi adeta grip olmuş gibi belirtiler verir. Tüm vucudu dökülür, eklem yerleri sızlar. Kafasını kaldıramaz, yatmak ister. Zihni bulanık gibidir. Bu dönem, sigara ya da alkol, hatta uyuşturucu bırakan birinin tepkilerine benzetilebilir. Tüm vücut yoksunluk belirtileri gösterir çünkü karbonhidrat da bağımlılık yapar. Ama geçicidir, geçecektir. Dolayısıyla, vücudunuzu dinlememeniz gereken tek dönem budur."

Bende sana katılıyorum, bulantı baş ağrısı halsizlik yok ilk iki gün baş ağrım olmuştu. iyi hissediyorum bu gün derste hiç oturmadım kendimi tüy gibi hafif hissettim bol suya bağlıyorum bunu sadece kabızlık vardı onuda form çayları ile çözdüm şimdilik ve ben 14 günü tamamladım tam 6 kilo verdim.

Geçen sene bu diyeti yapıp 8 kilo veren bir kişi olarak, bu seneki hedefimin -5 kilo olarak belirledim:) Meyvelerin piyasadan çekilmesini bekliyorum dersem gülermisiniz bana:KK70: Bu diyet kesinlikle yaz diyeti degil arkadaşlar, ortada güzelim sulu sulu şeftaliler, çilekler, kayısılar, kirazlar, karpuzlar kavunlar varken sen gel de yeme onları. :KK31:
Simdi malta erikleride çekilsin piyasadan başlayacagım hemen diyete:nazar: 1-1 şeklinde ilerleyecegim , bir ay kadar yapmayı planlıyorum. 5-5 teki kadar gerilim yaşamam en azından diyorum. Daha önce yaptıgım için sonuncu artık hemen görüpte kendini bana kanıtlaması da gerekmediğinden diyetimin :KK34:
Bir de güzellik merkezlerini bir turlayacagım 2 gün içinde, diyet esnasındada kavitasyona gitmeyi düşünüyorum, bol su ve karbonhidratsız diyet yaparken, kavitasyonunda tam zamanı bence:KK1::KK3:

çok çok haklısınız vallahi bir yaz gelip geçti ben üzüm yemedim.en sevdiğim meyve.

kesin öyle olur canım benimde evleneli 2 sene oldu 1 senedir bebek istiyoruz ama malesef olmadı 2 3 aydır tedaviye gidiyoruz yine olmadı 3 gün önce yine gittim doktora kesin bu ay olur diyetteyim ya ama olsun yeterki hamile kalalımda sonra yine yaparız dimi diyeti:KK1::KK1:

ben 2 hafta önce düşük yaptım. fazla kilolarımdan kurtulayım öyle hamile kalayım demiştim dukan diyeti yaparken sürpriz bir biçimde hamile kalmıştım. doktorum hamilelikte tansiyon ve şekerle uğraşmamak için mutlaka kilo vermemi istedi. en azından 10-12 kilo vermelisin dedi ki benim nerden bakarsak bakalım en azından 20 kilo fazlalığım var.. şu anda 4 kilodan kurtulmuş durumdayım.:KK3: kaldı 16 kilo :78: vereceğimiz her kilo bize de bebeğe de kar aslında.

merhaba denvır. kaçamaklara rağmen kilonu koruyabilmen çok güzel.
su çok önemli. vücutta yakılan yağları nasıl atacağız su içmezsek? bu kadar protein yüklenmesi üzerine su içmezsek böbreklerimizi çok yorarız. ben de normalde çok su içemezdim. ama dukan'dan sonra suyla dost olmayı başardım sonunda. bir de çay ve kahveyi minimuma indirdim, bunun da etkisi var. çay-kahve içince suyu aramıyorum hiç. çantamda küçük su şişelerinden taşıyor, azar azar içiyorum gün boyu. evdeyken de 1 litrelik su şişem yanımda duruyor. iki şişeyi bitirmeye çalışıyorum. içtikçe içesi geliyor insanın.

haklısın ama ne yazıkki ben normalde de su içmeyi sevmezdim ama zorluyorum tabii kendimi.

yaa canim nasil yapiyorsun bu pudingi? isteriz isteriz isterizz:KK56::KK56:

slm;
Üzgünüm ama bitti bile :KK59::KK59::KK59:
Yapılışı çok basit,paketin üzerinde tarif ediliyor.Ona göre yaptım.Ama aynı normal puding gibi .Ben bayıldım walla.Allahtan bir kutuda 2 paket var.Yani yarın tekrar yapabilirim :KK66::KK66::KK66:
Senin yerinede yerim artık:KK56::KK56::KK56:

ben 2 hafta önce düşük yaptım. fazla kilolarımdan kurtulayım öyle hamile kalayım demiştim dukan diyeti yaparken sürpriz bir biçimde hamile kalmıştım. doktorum hamilelikte tansiyon ve şekerle uğraşmamak için mutlaka kilo vermemi istedi. en azından 10-12 kilo vermelisin dedi ki benim nerden bakarsak bakalım en azından 20 kilo fazlalığım var.. şu anda 4 kilodan kurtulmuş durumdayım.:KK3: kaldı 16 kilo :78: vereceğimiz her kilo bize de bebeğe de kar aslında.

canım çok üzüldüm.ama herşeyde vardır bi hayır sakın unutma inşallah şu kilolarımız giderde dediğin gibi daha sağlıklı bi anne adayı oluruz.etrafımda görüyorum kucaklarında küçücük bebekler incecikler çok özeniyorum vallahi.gerçi buna en büyük örnek kardeşim 1 yaşında oğlu var 49 kilo çıldırmamak elde değil:KK52::KK52::KK52:

canım bende hala yulaf kepeği kullanmıyorum dediğin gibi bendede bunların hiç biri olmadı ne baş ağrızı ne halsizlik ne miğde bulantısı hiç biri yok aksine kilo verdikçe kendimi gayet iyi hissediyorum arkadaşalrın yazdıklarını görünce şaşırıyorum bünyeden bünyeye değişiyo sanırım benimde bitek tuvalet sorunum var zaten daha öncede vardı bu tuvalet sorunum şimdi daha fazla 2 gündür içmediğim şey kalmadı yok yok yok tık yok şimdi yine sinameki kaynatıp içtim bakalım ne sonuç vercek
AH AHHHH o kabızlığı hiç sorma, çok aşırı derece bende, arkadaşın birisi şalgam suyunu tavsiyee etmiş, onu içtim akşam
bakalım sabaha bi değişiklik olacak mı? yoksa sinameki kaynatma niyetindeyimmm

slm;
Üzgünüm ama bitti bile :KK59::KK59::KK59:
Yapılışı çok basit,paketin üzerinde tarif ediliyor.Ona göre yaptım.Ama aynı normal puding gibi .Ben bayıldım walla.Allahtan bir kutuda 2 paket var.Yani yarın tekrar yapabilirim :KK66::KK66::KK66:
Senin yerinede yerim artık:KK56::KK56::KK56:

yaa puding yemek serbest mi ve sp mi p de mi?? ben kakaolu light puding aldım ama yapmadım daha kaçamak yapıyormuşum gibi geliyor..

AH AHHHH o kabızlığı hiç sorma, çok aşırı derece bende, arkadaşın birisi şalgam suyunu tavsiyee etmiş, onu içtim akşam
bakalım sabaha bi değişiklik olacak mı? yoksa sinameki kaynatma niyetindeyimmm

şalgamı seviyosan iç canım ben hiç sevmem bende akşam biraz sinameki kaynattım o biraz daha iyi geldi biraz çıktım tuvalete sende dene bence..

canım çok üzüldüm.ama herşeyde vardır bi hayır sakın unutma inşallah şu kilolarımız giderde dediğin gibi daha sağlıklı bi anne adayı oluruz.etrafımda görüyorum kucaklarında küçücük bebekler incecikler çok özeniyorum vallahi.gerçi buna en büyük örnek kardeşim 1 yaşında oğlu var 49 kilo çıldırmamak elde değil:KK52::KK52::KK52:

sağol tatlım, evet ben de herşeyde hayır vardır diyorum.. benim de arkadaşlarım var aynı şekilde. hele bir tanesi 2 çocuktan sonra hala 34 beden. ama hiç bir zaman bırakmadı sporunu..
sağlıklı olalım da varsın öyle ipince görünmeyelim. zaten her vücut yapısı kaldırmıyor o zayıflığı. herkesin kendine has ideal bir kilosu var. kendimizi hem fiziksel hem de psikolojik olarak rahat hissettiğimiz kilo ideal olan.

şalgamı seviyosan iç canım ben hiç sevmem bende akşam biraz sinameki kaynattım o biraz daha iyi geldi biraz çıktım tuvalete sende dene bence..

bana da b.mde satılan g...w..d form çayı yarıyor. fazla sık olmamasına dikkat ederek kullanıyorum. vücudun bu tip uyaranlara da alışmaması lazım.

X