Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Sevgili Arkadaşlar...
Yazacaklarıma umarım kızmazsınız..
Bu diyeti yapan arkadaşların motivasyonunu bozmak istemiyorum..
İnanın bu diyet çokk geçici bir çözüm.
5 ile 7 kilo fazlası olanlar belki çok iradeli olurlarsa gerçekten kilo veriyorlar ama ciddi şekilde korumaları gerekiyor.
Yoğun olarak protein ağırlıklı beslenmek inanılmaz baş ağrısı mide bulantısı yapıyor böbreklerin işlevini bozuyor.
Çok fazla yumruk yada şok harekatlar metabolizmayı bozuyor ilerki diyetlerin şansını azaltıyor.
Bunları neye dayanarak yazıyorum?
Dukan dahil uzun süreler çeşitli diyetler deneyen biri olarak...
HEr türlü araştırmalarım sonucu aslında diyetisyenlerede çok güvenmemem gerektiğini öğrendim.
HER ŞEY BEYİNDE BAŞLIYOR...
Ne düşürsek o olur...
Öncelikle erken uyanmak, güne spor yada yürüyüşle başlamak ardından masajlı ve keseli bir duş, bazı bitki karışımlarında oluşan bir nemlendirici ve güzel bir kahvaltı...
Güzel derken Pastalı börekli değil tabi ki..
Biz zaten bir çok diyet denemiş kişiler olarak metabolizmamızı vücudumuzu biliyoruz.
Aslında neyi ne kadar yiyeceğimizi ne zaman ne yersek yada yemezsek olabilecekleri de biliyoruz.
Önemli olan..
KARAR VERMEK
İNANMAK
UYGULAMAK

Merhaba,

Öncelikle burası herkesin özgürce düşünce ve deneyimlerini ifade edebildiği bir platform. Kaldı ki yazdıklarınızda kızacak en ufak bir söz göremiyorum. Aslında belki de hepimizin bildiği düşündüğü ama düşünmek istemediği şeyleri dile getirmişsiniz. Tabi ki bende tek tip beslenmenin sağlıklı olduğunu düşünmüyorum (gerçi paleo beslenenler bunu savunuyorlar) ama maalesef yıllardır her türlü diyeti denememe rağmen tek sonuç alabildiğim ve kararlılıkla uygulayabildiğim diyet şekli de bu. Yan etkilerinden baş ağrısını çok yaşıyorum ben ama idare ediyorum. Fakat böbrekle ilgili kısmı Dr.Dukan tarafından kitapta özellikle vurgulanmış ve protein diyetlerinde bol sıvı almanın önemi anlatılmış. Bol sıvı aldıktan sonra anladığım kadarıyla böbrekelere olumsuz anlamnda bir etki olmuyor. Burada aslında bir fayda maliyet analizi de yapmak gerekiyor. Yıllarca çok kilolu olmak bırakın sosyal ve estetik bir sürü problemi sağlık açısından kalp hastalıkları, kanser, yüksek tansiyon gibi bir sürü ciddi riski beraberinde getiriyor. Zaten Dr.Dukan da kitabında bu tarz diyetlerin hayat boyu 2 defadan fazla yapılmaması gerektiğini söylemiş. Bence bunu iyi değerlendirip alışkanlık haline getirmeden bir seferde yaparak istediğimiz kiloya kavuşup sonrasında sağlıklı ve çeşitli beslenerek yaşamımızı sürdürebiliriz.

Sevgili Arkadaşlar...
Yazacaklarıma umarım kızmazsınız..
Bu diyeti yapan arkadaşların motivasyonunu bozmak istemiyorum..
İnanın bu diyet çokk geçici bir çözüm.
5 ile 7 kilo fazlası olanlar belki çok iradeli olurlarsa gerçekten kilo veriyorlar ama ciddi şekilde korumaları gerekiyor.
Yoğun olarak protein ağırlıklı beslenmek inanılmaz baş ağrısı mide bulantısı yapıyor böbreklerin işlevini bozuyor.
Çok fazla yumruk yada şok harekatlar metabolizmayı bozuyor ilerki diyetlerin şansını azaltıyor.
Bunları neye dayanarak yazıyorum?
Dukan dahil uzun süreler çeşitli diyetler deneyen biri olarak...
HEr türlü araştırmalarım sonucu aslında diyetisyenlerede çok güvenmemem gerektiğini öğrendim.
HER ŞEY BEYİNDE BAŞLIYOR...
Ne düşürsek o olur...
Öncelikle erken uyanmak, güne spor yada yürüyüşle başlamak ardından masajlı ve keseli bir duş, bazı bitki karışımlarında oluşan bir nemlendirici ve güzel bir kahvaltı...
Güzel derken Pastalı börekli değil tabi ki..
Biz zaten bir çok diyet denemiş kişiler olarak metabolizmamızı vücudumuzu biliyoruz.
Aslında neyi ne kadar yiyeceğimizi ne zaman ne yersek yada yemezsek olabilecekleri de biliyoruz.
Önemli olan..
KARAR VERMEK
İNANMAK
UYGULAMAK
yazdıklarınızın çoğunda haklısınız, herşeyden önce sağlık geliyor ve ben bunu defalarca diyet denemiş ve her seferinde verdiğinden fazlasını almış biri olarak yazıyorum
ama kitabı okuyunca bunun şok diyetlerden çok farklı olduğuna karar verdiğim için başladım ve sanırım yanılmadımda
sanırım sizde dukan diyetini yapmışsınız zamanında, benim merak ettiğim bir şey var yalnız
diyeti kitabı okuyup mu yaptınız? yoksa internetten okuduklarınız ve yapanları takip ettiğiniz kadarıyla mı uyguladınız?????

sanırım midem küçüldü artık. öğlen sipariş verdiğim tavuklu salatamın ancak yarısını yiyebildim:)))

benimde denediğim diyetler arasında tek uyabildiğim ve kısa zamanda sonuç aldığım dukan oldu. ama elbette insanın diyetten sonuç almak uğruna sağlığına zarar vermesi mantıklı değil. ayrıca dukan da buna dahil her diyet herkesin bünyesini aynı etkileyecek diye bişey yok. nasıl hepimizin kilo verme hızı farklıysa, diyetin verebileceği olası zararlar da farklı oluyor. ben bugune kadar sadece mide bulantısı yaşadım, birde günlük olarak cildimde kızarıklık oldu ama ertesi gün kayboldu. o gün fazla yumurta yedim sanırım... o yüzden herkes kendi bünyesini takip etmeli ve zararı faydasından çok olacak birşeyi uygulamamlı derim ben..

ama elbette arzum71 sözlerinde haklı. herşey beyinde bitiyor. ki zaten dukanı da yapmak iradeyle ve istemekle mümkün olabiliyor...

selam kizlar, nasil gidiyor diyet?

ben bugün tekrar ba$ladim, aslinda dün ba$layacaktim ama malesef dünde migrenim tuttu ve diyeti biraktim, $imdi tekrardan atakla ba$ladim, iyi gidiyor $imdilik ama canim çok tatli çekiyor yaa, yarin adet günüm sanirim ondan :KK20:

herkese merhaba

ben eylül 13 te başladım 89 ıle 6 kilo verdim ama bir haftadır bozdum ve yarın tekrar en baştan atakla başlamayı istiyorum :) bu sefer bozmıycam inş. yarın sabah tartılıp ilk iş buraya yazmak olcak herkese başarılarrr:KK54:

Öğlen getirdiğim tavuğumu yiyemedim nedense midem çok bulandı ve canım istemedi. Az bişey yedim bıraktım. Şimdide acayip başım ağrıyor. :KK59:

Öğlen getirdiğim tavuğumu yiyemedim nedense midem çok bulandı ve canım istemedi. Az bişey yedim bıraktım. Şimdide acayip başım ağrıyor. :KK59:

canım mide bulantısı bende 2 gündür var dün akşamdan beri hiçbişi yemek istemiyordum akşam yaptığımı yiyemedim döktüm bana ağır geldi sanırım bu diyet bırakmaya karar verdim ama dikkat edicem yediklerime bundan sonrada

canım mide bulantısı bende 2 gündür var dün akşamdan beri hiçbişi yemek istemiyordum akşam yaptığımı yiyemedim döktüm bana ağır geldi sanırım bu diyet bırakmaya karar verdim ama dikkat edicem yediklerime bundan sonrada

Kızlar bende mide bulantısı hiç olmuyor ama başağrısı neredeyse günlük hayatımın bir parçası oldu. Aslında tam ağrıda değil arada zonklamalar şeklinde geliyor. Bilmiyorum ne yapsak ki? Ama ben diyeti sürdürmeyi düşünüyorum. Belki bir yerlerde yablış yapıyoruzdur az sıvı tüketmek ya da yetersiz beslenmek gibi.

Kızlar bende mide bulantısı hiç olmuyor ama başağrısı neredeyse günlük hayatımın bir parçası oldu. Aslında tam ağrıda değil arada zonklamalar şeklinde geliyor. Bilmiyorum ne yapsak ki? Ama ben diyeti sürdürmeyi düşünüyorum. Belki bir yerlerde yablış yapıyoruzdur az sıvı tüketmek ya da yetersiz beslenmek gibi.

canım bende başağrısı hiç olmadı hatta öleki migrenim olduğu halde o bile olmadı ama mide bulantısı en başından beri vardı ve 2 gündür dayanılmaz hal aldı başağrısı olsa sade dayanırdım ama gün boyu kusacakmışım gibi olmak kötü bişi ve artık yemekte yiyemiyordum benim bu sorunun yulaf kepeğinden kaynaklandığını düşünüyorum çünkü ilk onda başladı bu mide sorunu sıvıyı yeteri kadar tüketiyorum günde 2-2.5 lt yi buluyodu belki daha fazla

Gülüm kendini nasıl iyi hissedersen öyle yap. Hasta olmayasın sonra. Çokda kasma, dikkat et karbonhidrat alımını kıs gerisi gelir inşaAllah

Olabilir ama yapcak bişey yok maalesef ne yapalım. Öylede başımız ağrıyor böylede. Dayanabildiğimiz kadar devam, baktık çok sıkıntı oldu sağlığımız tehlike altında o zaman bırakırız.

canım bende başağrısı hiç olmadı hatta öleki migrenim olduğu halde o bile olmadı ama mide bulantısı en başından beri vardı ve 2 gündür dayanılmaz hal aldı başağrısı olsa sade dayanırdım ama gün boyu kusacakmışım gibi olmak kötü bişi ve artık yemekte yiyemiyordum benim bu sorunun yulaf kepeğinden kaynaklandığını düşünüyorum çünkü ilk onda başladı bu mide sorunu sıvıyı yeteri kadar tüketiyorum günde 2-2.5 lt yi buluyodu belki daha fazla

Belki yulaf keğei sana alerji yapmıştır, onu bırakıp yapmayı denesen.

Gülüm kendini nasıl iyi hissedersen öyle yap. Hasta olmayasın sonra. Çokda kasma, dikkat et karbonhidrat alımını kıs gerisi gelir inşaAllah

Olabilir ama yapcak bişey yok maalesef ne yapalım. Öylede başımız ağrıyor böylede. Dayanabildiğimiz kadar devam, baktık çok sıkıntı oldu sağlığımız tehlike altında o zaman bırakırız.

canım bende ona dikkat edicem bu diyet bana çok yağlı yediğimi gösterdi artık yağ konusunda dikkatli olcam bu bi hafta içerisinde şekeri kullanmayı bıraktım kitap sayesinde birçok şey öğrendim artık daha düzgün diyet yapıcam yani dukansızda olsa o tablodaki 60ı görecem inş

Ben bu yulaf kepeğinin kokusuna alışamadım bi türlü, midemi bulandırıyor. Aroma denedim, nane falan ilave ettim ama olmadı :KK58: Farklı karışımlar deneyen, kokusunu bastıran varsa beri gelsin...:KK59:

Belki yulaf keğei sana alerji yapmıştır, onu bırakıp yapmayı denesen.

bilmiyorum olabilir ama bi süre ara vermem lazım en azından böle hiç ii değilim çünkü birde geçen senmi demiştin bacaklarda halsizlik die işte oda var bende dün yürüyüz yaptım bir saate yakın sanki bacaklarım yok yürüyorum ama hiç böle bir tuhaf geliyo ve yine 2-3 gündür müthiş bi üşüme geliyo öncesinde ara ara ateş basması vardı o yüzden bi kendimi toparlayım bu şekilde eşimde kızıyo çünkü off nasıda motive olmuştum başta ama inş toparlanırım dediğin gibi birde yulafsız dvm ederim...

Arkadaşlar internette P....o C..e isimli sitede karbonhidrat miktarı düşürüldüğüne oluşan etkiler ile ilgili bir yazı buldum aşağıda sizinle paylaşıyorum.

"Düşük karbonhidrat tüketimine geçince birçok kişinin vücudu ilk başta tepki verir. Kimi sadece 1 gün ile atlatırken kimi bünyede 3 haftaya kadar uzayabilir.

Karbonhidrat çevriminde işe yarayacak enzimlerle dolu bünyede birden bire bu enzimler boşa çıkarken, uzun zamandır kullanılmayan enzimler, yağ yakmaya yarayan enzimlerin kullanımı gerekir. Adeta araba üreten bir fabrikada ertesi gün bilgisayar üretmeye benzer bu dönüşüm. Fabrikadaki işçiler araba üretmeyi bilir ama bilgisayar üretmeye gelince, şaşırıverirler. Yeni işçilerin üretime girmesi gerekir ve bu değiş tokuşta ister istemez kaos yaşanır.

Bu adaptasyon sürecinde birçok kişi adeta grip olmuş gibi belirtiler verir. Tüm vucudu dökülür, eklem yerleri sızlar. Kafasını kaldıramaz, yatmak ister. Zihni bulanık gibidir. Bu dönem, sigara ya da alkol, hatta uyuşturucu bırakan birinin tepkilerine benzetilebilir. Tüm vücut yoksunluk belirtileri gösterir çünkü karbonhidrat da bağımlılık yapar. Ama geçicidir, geçecektir. Dolayısıyla, vücudunuzu dinlememeniz gereken tek dönem budur."

bende mi terslik var yoksa ben henüz yulaf kepeğine ulaşamadığım içinmi bende sizdeki belirtiler olmuyor???
anlayamadım gitti
mide bulantısı, halsizlik, baş ağrısı.. hiçbiri olmadı,
tabi mide yanmasını saymazsam onu unutmuştum bak, renne içiyorum onada, hoş azaldı oda olmuyor sayılır
bencede eğer kendinizi çok kötü hisssediyorsanız bırakın, sağlık herşeyden önemli
ama yulaf kepeksizde 1 gün deneyin... belkide bende ondan bişey olmuyor, bugün ataktaki 8. günüm bu arada

bende mi terslik var yoksa ben henüz yulaf kepeğine ulaşamadığım içinmi bende sizdeki belirtiler olmuyor???
anlayamadım gitti
mide bulantısı, halsizlik, baş ağrısı.. hiçbiri olmadı,
tabi mide yanmasını saymazsam onu unutmuştum bak, renne içiyorum onada, hoş azaldı oda olmuyor sayılır
bencede eğer kendinizi çok kötü hisssediyorsanız bırakın, sağlık herşeyden önemli
ama yulaf kepeksizde 1 gün deneyin... belkide bende ondan bişey olmuyor, bugün ataktaki 8. günüm bu arada

Neslihancım ben de başta hiç böyle etkiler yoktu. Ne mide bulantısı ne başağrısı. Mide bulantısı hala yok ama başağrısı yaklaşık 1 haftadır musallat oldu. Bacaklarımda çok güçsüz bakalım olmadı Paleo olacağım ben. Ama devam edeceğim bu diyete bir müddet daha. Zaten hedefim hızlı bir şekilde kiloları verip ömür boyu Paleo olmaktı belki de daha erken davranacağım.

X