Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

kesin öyle olur canım benimde evleneli 2 sene oldu 1 senedir bebek istiyoruz ama malesef olmadı 2 3 aydır tedaviye gidiyoruz yine olmadı 3 gün önce yine gittim doktora kesin bu ay olur diyetteyim ya ama olsun yeterki hamile kalalımda sonra yine yaparız dimi diyeti:KK1::KK1:

Ay sen ne diyorsun aynen canım yaa aynen.
Hele bir olsun meydana gelsin veririz kilocuklarımızı ondan sonra.

çok teşekkür ederim canım umarım bu yeni yaşımda incecik olurum diyet var diye pasta da yemiyorum

Sakın sakın o tuzaklara düşme amannnnn

arkadaşlar merhabalar..

hepinize bol öpücükler.yeni gelen arkadaşlar hoşgeldiniz.. kilo verenlere tebrikler.benim gibi zor verenlerede sabırlar ..

hepinizin yazdıklarını okuyorumda şuan dedim tekrar alıntı yaparak cevap yazmayayım böylece toptan tbr.ve kolaylıklar dileyeyim dedim..

benim bir önerim olacak.içimizden bir arkadaşımız bizim kilo çizelgemizi yapsa.her hafta takip etse biz bildirsek o yazsa çizse .topluca hafta sonları yayınlasa buraya nasıl olur.belki birbirimize kıyas olarak iyi olur kanaatindeyim.

bu arada fall dogum günün kutlu olsun cnm.sevdiklerinle iyi senelere inş.

Son düzenleme:
Doğum günün kutlu mutlu olsun, hep sağlıklı ol canım..
bende kolaya dayanamam.. ama kendime söz verdim yemin ettim 7 gün içmeyeceğim.. böyle böyle atlatacağım.. hele zero ve light olanları daha da zararlı.. çünkü içerisindeki maddeler metobolizmayı yavaşlatıyormuş.

teşekkür ederim
bu arada bence kolayı hiç içme sık dişini diyet bahanesiyle iyice soğursun hem iyi olur

arkadaşlar merhabalar..

hepinize bol öpücükler.yeni gelen arkadaşlar hoşgeldiniz.. kilo verenlere tebrikler.benim gibi zor verenlerede sabırlar ..

hepinizin yazdıklarını okuyorumda şuan dedim tekrar alıntı yaparak cevap yazmayayım böylece toptan tbr.ve kolaylıklar dileyeyim dedim..

benim bir önerim olacak.içimizden bir arkadaşımız bizim kilo çizelgemizi yapsa.her hafta takip erse biz bildirsek o yazsa çizse .topluca hafta sonşları yayınlasa buraya nasıl olur.belki birbirimize kıyas olarak iyi olur kanaatindeyim.

bu arada fall dogum günün kutlu olsun cnm.sevdiklerinle iyi senelere inş.

teşekkür ederim
sabır hepimiz verecez inşallah

bugün 64 ü gördüm çok şükür. 10 günde 4,5 kilo çok mutluyum :KK70: bazen kaçamak yapasım geliyor ama sanki oruçta bişey yeseniz bozulur öyle hissediyorum kendimi sanki kaçamak yapsam kilo veremem gibi geliyor. çikolata hastasıyım ama sabredeceğim inşallah. light puding yiyen arkadaşlar varmış. serbest mi seyirde yenebiliyor mu, sp de mi yiyeceğiz??

bugün 64 ü gördüm çok şükür. 10 günde 4,5 kilo çok mutluyum :KK70: bazen kaçamak yapasım geliyor ama sanki oruçta bişey yeseniz bozulur öyle hissediyorum kendimi sanki kaçamak yapsam kilo veremem gibi geliyor. çikolata hastasıyım ama sabredeceğim inşallah. light puding yiyen arkadaşlar varmış. serbest mi seyirde yenebiliyor mu, sp de mi yiyeceğiz??

sakın cnm kaçamak yapma kaçamak yapınca diğer gün 1 kilo fazla görünüosun morelin bozuluo ertesi gün 1 kilo eksik eski kilona dönüosun ama 2 gün boşa gitmiş oluo 2 günde kilo vermek varken değermi bende bozmadım bugün 8.günüm 3 kilo gitti inş dahada çok veririz:KK16:

merhaba arkadaşlar bende bugn başladım diyete ilk günüm şu an biraz içim kıyılıyor biraz yogurtlahaşlanmış tavuk yemeyi düşünüyorum birde sormak istedigim birşey var sitede sodalı içecekle ilgili bir bölüm var diyetin yanı sıra bunu yapsak içinde zaten limon yeşilçay ve soda var bir mahsuru olmaz diye düşünüyorum sizce dogru olurmu

Merhaba, hoşgeldin. Bence karşıtırmak çok doğru değil. Dukan ı tamamen okuyup, anlayıp uygulamak daha mantıklı ama tabiki sen bilirsin yine de.

sakın cnm kaçamak yapma kaçamak yapınca diğer gün 1 kilo fazla görünüosun morelin bozuluo ertesi gün 1 kilo eksik eski kilona dönüosun ama 2 gün boşa gitmiş oluo 2 günde kilo vermek varken değermi bende bozmadım bugün 8.günüm 3 kilo gitti inş dahada çok veririz:KK16:

evet bende sabrediyorum. benim avantajım eşim şehir dışında uzun süre yok. yemeği kendime göre yapıyorum, alışverişimi kendim yapıyorum. ne zaman diyet yapsam çikolata, baklava alıp gelirdi sağolsun :) bayrama kadar 60 ın altına düşerim diye umuyorum :21:

arkadaşlarım,
süpersınız meselenize ne güzel sahip çıkıp takip ediyorsunuz. Bir kez daha çok mutlu oldum burada olduğum için.
Tuvalet bu diyette büyük sorun. daha öncede yazdığım gibi eğer içebiliryorsanız ve tuzunu tolare edebilmek için içtiğiniz sudan biraz daha fazlası içme şartıyla ŞALGAM SUYUnu (ben iki bardak içtim)deneyebilirsiniz. çok çok iyi geliyor tuzlu olması haricinde yağ ve karbonhidrat içermiyor.
bende kabızlık sürekli bir haldir üstüne bir hemoroid problemim var(ilk gebeliğimde sahip oldum.)ve de ödem yapmayı çok seven bir bünyem.
Bunlara rağmen ŞALGAM SUYU nu denemeyi fena halde öneririm.

evet bende sabrediyorum. benim avantajım eşim şehir dışında uzun süre yok. yemeği kendime göre yapıyorum, alışverişimi kendim yapıyorum. ne zaman diyet yapsam çikolata, baklava alıp gelirdi sağolsun :) bayrama kadar 60 ın altına düşerim diye umuyorum :21:

inş canım inş düşersinnnn:KK52::KK16:

75 de kaldımm napsam acepp...kitabı okuyorumm daha başındayımm..bazı arkadaşalr yumruk diye bişeyden bahsetmişler nedir oo anlatabilerrmii? 12 gündür aynı kiloya takıldımm...bulut bebek teşkkür ederimm ilgin için sana.. ya bu diyette aramızda şöyle 20 30 kilo veren ykmuu bizide motive etseeeeeeee napsa anlatsa ne yemiş neiçmişş nası motive olmuşşşş bizde örnek alsakk önderlerimizii...:KK1:

75 de kaldımm napsam acepp...kitabı okuyorumm daha başındayımm..bazı arkadaşalr yumruk diye bişeyden bahsetmişler nedir oo anlatabilerrmii? 12 gündür aynı kiloya takıldımm...bulut bebek teşkkür ederimm ilgin için sana.. ya bu diyette aramızda şöyle 20 30 kilo veren ykmuu bizide motive etseeeeeeee napsa anlatsa ne yemiş neiçmişş nası motive olmuşşşş bizde örnek alsakk önderlerimizii...:KK1:

Merhaba,

henüz çok yenisin diyette Dukan ilerleyen safhalarda yumruk harekatını öneriyor. Bence hızlı bir şekilde kitabı oku başka önerileri de var. Yumruk harekatı ise şöyle 4 gün için tekrar saf atak yapıyorsun bu arada günde 30 dakika olan yürüyüşü 60 dakikaya çıkarıyorsun.

"yumruk harekatı" adını verdiğim bir tür komado harekatı öneriyorum:

1. Yeniden 4 gün saf proteinlerle atak rejimi uygulayın.
2. Her gün az miktarda mineral içeren iki litre su için.
3. Olabildiğince az tuzlu yiyecekler tüketin.
4. Olabildiğince erken yatın, geceyarısından önceki uyku sonrasındakine kıyasla kendinizi daha çabuk toparlanmanızı sağlar.
5. Farkında olmadığınız su tutulması durumlarına karşı vücudunuzdan fazla suyu atmak üzere bitkisel çözümler idrar artırıcılar kullanın. (yeşil çay gibi)
6. HEPSİNİN ÜSTÜNE, BU 4 GÜN BOYUNCA GÜNDE 60 DAKİKA YÜRÜYÜN.

merhaba arkadaşlar bende bugn başladım diyete ilk günüm şu an biraz içim kıyılıyor biraz yogurtlahaşlanmış tavuk yemeyi düşünüyorum birde sormak istedigim birşey var sitede sodalı içecekle ilgili bir bölüm var diyetin yanı sıra bunu yapsak içinde zaten limon yeşilçay ve soda var bir mahsuru olmaz diye düşünüyorum sizce dogru olurmu
hoşgeldin ve kolay gelsinnnn
bende geçen hafta pazartesi başladım ve 3.6 kilo verdim bile, sakın vazgeçme, ilk birkaç günü atlatırsan eminol devamı geliyor, ben diyette olduğumun bile farkında değilim artıkkk
unutmadan, haşlanmış tavukla yoğurt iyi gidiyor, ben sade yoğurt yerine daha aromalısını yapıyorum artık, daha lezzetli oluyor hem
1/4 soğanı çoook ince doğruyorum, içinde belli olmayacak kadar ince ama, azcık dereotu ile diyet yoğurta karıştırıyorum, küçük bir salatalık turşusunuda aynı şekilde çok ince doğrayıp ekleyebilirsin, gayet lezzetli ve daha göz doyurucu oluyor

merhaba kızlar nasılsınız sayfalar birikmiş light kola hakkında söylemek istediklerim var bende serbest diye light ve zero içtim şişkinlik yaptı tartıda artıları görüyordum şimdi toparladım ve kola asla içmiycem belki arada nadir içerim
bu arada bugün benim doğumgünüm :78:

doğum günün kutlu olsunnnnn
nice güzel, sağlıklı, huzurlu vede zayıffff yaşlara

arkadaşlar merhabalar..

benim bir önerim olacak.içimizden bir arkadaşımız bizim kilo çizelgemizi yapsa.her hafta takip etse biz bildirsek o yazsa çizse .topluca hafta sonları yayınlasa buraya nasıl olur.belki birbirimize kıyas olarak iyi olur kanaatindeyim.

evet, sana katılıyorum, her hafta pazartesi günü haftalık kaç kilo verdiğimizi yazarız, listede güncellenir
karatay diyetinde öyle bir listeleri var, sanki daha motive edici olur gibi...
tabi bunu yapacak bir gönüllü lazım
yaylaz oğlum olmasa ben seve seve yapardım ama sayesinde pek düzenli girmem mümkün olmuyor

evet, sana katılıyorum, her hafta pazartesi günü haftalık kaç kilo verdiğimizi yazarız, listede güncellenir
karatay diyetinde öyle bir listeleri var, sanki daha motive edici olur gibi...
tabi bunu yapacak bir gönüllü lazım
yaylaz oğlum olmasa ben seve seve yapardım ama sayesinde pek düzenli girmem mümkün olmuyor

Evet bencede bu liste olayı iyi olabilir ama bir gönüllü lazım :)

Sevgili Arkadaşlar...
Yazacaklarıma umarım kızmazsınız..
Bu diyeti yapan arkadaşların motivasyonunu bozmak istemiyorum..
İnanın bu diyet çokk geçici bir çözüm.
5 ile 7 kilo fazlası olanlar belki çok iradeli olurlarsa gerçekten kilo veriyorlar ama ciddi şekilde korumaları gerekiyor.
Yoğun olarak protein ağırlıklı beslenmek inanılmaz baş ağrısı mide bulantısı yapıyor böbreklerin işlevini bozuyor.
Çok fazla yumruk yada şok harekatlar metabolizmayı bozuyor ilerki diyetlerin şansını azaltıyor.
Bunları neye dayanarak yazıyorum?
Dukan dahil uzun süreler çeşitli diyetler deneyen biri olarak...
HEr türlü araştırmalarım sonucu aslında diyetisyenlerede çok güvenmemem gerektiğini öğrendim.
HER ŞEY BEYİNDE BAŞLIYOR...
Ne düşürsek o olur...
Öncelikle erken uyanmak, güne spor yada yürüyüşle başlamak ardından masajlı ve keseli bir duş, bazı bitki karışımlarında oluşan bir nemlendirici ve güzel bir kahvaltı...
Güzel derken Pastalı börekli değil tabi ki..
Biz zaten bir çok diyet denemiş kişiler olarak metabolizmamızı vücudumuzu biliyoruz.
Aslında neyi ne kadar yiyeceğimizi ne zaman ne yersek yada yemezsek olabilecekleri de biliyoruz.
Önemli olan..
KARAR VERMEK
İNANMAK
UYGULAMAK

X