Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

haftasonları hariç diyete uyuyodum ki bu sabah kendimi kek yerken buldum, arad akaçamak yapııp yinede kilo verenlerimiz var mı acaba =)

Kızlar c.tesi başıma geleni anlatayım size :KK52:

C.tesi günü eve gittim dedim bir tartılayım heralde bir kaç gram vermişimdir diye düşündüm. Tartıya bir çıktım o rakamlar artıyor ya dijital ekranda o bana bir ömür gibi geliyor heycandan. Bir de baktım ne göreyim 87 kiloyum o kadar ki heycanlandırm gerisini hatırlamıyorum. Ya sallanıyorum iniyorum çıkıyorum yok aynı. Beni görmeniz lazım, ağzım kulaklarımda hemen telefona koştum annemi aradım. Anneeeeeee diye bir açışım var kadında korktu ne oldu diye. Böyle böyle dedim bir günde 4 kiloya yakın kilo verdim. Annem gayet sakin bir sesle tartıyı kontrol et dedi :KK53: Ya dedim yok en az beş kez tartıldım dedim halbuki yalan görmüşüm ya 87 yi kim tutar beni :KK1: Neyse bi sürü nasihat falan filan aman dikkat derken işkillendim. Dur dedim bi daha tartılayım bakim ne çıkcak. Anam bir daha tartıldım ki 90 :KK37: Hakkaten tartıdan mış. Koyduğum yerde eğim olduğundan yanlış tartmış. :KK47:

O 10 dakika içinde yaşadığım duygu seli tarif edilemez. Şok, sevinç, hüzün, sinir hepsi bir arada. Sonra baya güldüm ama kendime :KK1::KK1::KK1::KK1:

Eh ama seninki de büyük çaplı bir kaçamak olmuş epey. Neyse bugün dikkat edersin, yarın düzelir.

çok doğru söylüyorsunuz.tekrar kendime gelip toparlamam gerekiyor kaçamak sonrası geri dönüş tecrübesi bakalım nasıl olacak.bu bana ve bu durumdaki arkadaşlara rehber olur inşallah sevgilerimle

C.tesi günü eve gittim dedim bir tartılayım heralde bir kaç gram vermişimdir diye düşündüm. Tartıya bir çıktım o rakamlar artıyor ya dijital ekranda o bana bir ömür gibi geliyor heycandan. Bir de baktım ne göreyim 87 kiloyum o kadar ki heycanlandırm gerisini hatırlamıyorum. Ya sallanıyorum iniyorum çıkıyorum yok aynı. Beni görmeniz lazım, ağzım kulaklarımda hemen telefona koştum annemi aradım. Anneeeeeee diye bir açışım var kadında korktu ne oldu diye. Böyle böyle dedim bir günde 4 kiloya yakın kilo verdim. Annem gayet sakin bir sesle tartıyı kontrol et dedi :KK53: Ya dedim yok en az beş kez tartıldım dedim halbuki yalan görmüşüm ya 87 yi kim tutar beni :KK1: Neyse bi sürü nasihat falan filan aman dikkat derken işkillendim. Dur dedim bi daha tartılayım bakim ne çıkcak. Anam bir daha tartıldım ki 90 :KK37: Hakkaten tartıdan mış. Koyduğum yerde eğim olduğundan yanlış tartmış. :KK47:

O 10 dakika içinde yaşadığım duygu seli tarif edilemez. Şok, sevinç, hüzün, sinir hepsi bir arada. Sonra baya güldüm ama kendime :KK1::KK1::KK1::KK1:

Arkadaşım bir kaç hafta içinde o günleri de göreceksin umarım. Sadece biraz erken sevindin olsun.

Arkadaşım bir kaç hafta içinde o günleri de göreceksin umarım. Sadece biraz erken sevindin olsun.

İnşaAllah canım yaa. Şu duraklama dönemleri sıkıyor.

Benimde senin gibi o kadar yüklü bir diyet geçmişim var ki. Hatta ben Liposuction bile yaptırdım. Acayip bi simidim vardı midemin hemen üstünde çok iğrençti onu aldırdım. Yani aklınıza gelen ne varsa. Belki bir ev parası harcamışımdır bu uğurda.

Hayatımda ilk defa bir diyete bu kadar katı bir şekilde sadık kaldım. Tek kaçamağım yağsız yoğurt yerine bir kaç defa normal yoğurt yemem oldu. Şimdi onca uğraşa bu duraklama olunca ister istemez insanın canı sıkılıyor, ama çok şükür irademi bozamıyor.

Bir yerde okumuştum diyet süresince en önemli şeylerden biri wc olayını düzenlemek diye. Sanırım onunda etkisi oldu bu kiloma ama ne yapalım biraz daha sabır. Acaba diyorum laksatif mi alsam. Yani ne dersiniz alayım mı. İki hafta olacak bu sıkıntım en güzeli bu gün alayım bir sefere mahsus.

arkadaşlar günaydın ben de dukan diyeti yapmak istiyorum.. araştırma içerisindeyim.. bugün geçti ama yarın başlayabilirim. buradan sizleri takip edeceğim :KK61: bakalım neler yapıyorsunuz..

İnşaAllah canım yaa. Şu duraklama dönemleri sıkıyor.

Benimde senin gibi o kadar yüklü bir diyet geçmişim var ki. Hatta ben Liposuction bile yaptırdım. Acayip bi simidim vardı midemin hemen üstünde çok iğrençti onu aldırdım. Yani aklınıza gelen ne varsa. Belki bir ev parası harcamışımdır bu uğurda.

Hayatımda ilk defa bir diyete bu kadar katı bir şekilde sadık kaldım. Tek kaçamağım yağsız yoğurt yerine bir kaç defa normal yoğurt yemem oldu. Şimdi onca uğraşa bu duraklama olunca ister istemez insanın canı sıkılıyor, ama çok şükür irademi bozamıyor.

Bir yerde okumuştum diyet süresince en önemli şeylerden biri wc olayını düzenlemek diye. Sanırım onunda etkisi oldu bu kiloma ama ne yapalım biraz daha sabır. Acaba diyorum laksatif mi alsam. Yani ne dersiniz alayım mı. İki hafta olacak bu sıkıntım en güzeli bu gün alayım bir sefere mahsus.

Kitapta yazıyor zaten tuvalet sorunu ciddi olduğunda yardım alabileceğin yazıyordu. Yanlış hatırlamıyorsam yemeklerden sonra 1 tatlı kaşığı zeytinyağı içilebilir ya da laksatif alınabilir yazıyordu ama çok emin değilim akşama kitaba bakıp yazayım.
Dediğin gibi bu hayat boyu diyetler vücudumuza az kalori ile yaşamayı öğretti ama yavaş ta olsa olacak arkadaşım.

Son düzenleme:
arkadaşlar günaydın ben de dukan diyeti yapmak istiyorum.. araştırma içerisindeyim.. bugün geçti ama yarın başlayabilirim. buradan sizleri takip edeceğim :KK61: bakalım neler yapıyorsunuz..

Merhaba,
Hoşgeldin, birbirimizi destekliyoruz, motive ediyoruz, motive oluyoruz. Ortak sorunlarımızı dile getirip çözümler arıyoruz. Bence en doğru yerdesin. Umarım sende çok başarılı olursun.

arkadaşlar protein gününde salatalık turşusu yiyebiliomuyduk..?? birde ben protein günlerinde yiyecek bişey bulamıyorum..et blık yemedğim için bana neler önerirsiniz:2:öğlen yemeklerinde evden krep getirebiliorum ancak:KK43:

Kitapta yazıyor zaten tuvalet sorunu ciddi olduğunda yardım alabileceğin yazıyordu. Yanlış hatırlamıyorsam yemeklerden sonra 1 tatlı kaşığı zeytinyağı içilebilir ya da laksatif alınabilir yazıyordu ama çok emin değilim akşama kitaba bakıp yazayım.
Dediğin gibi bu hayat boyu diyetler vücudumuza az kalori ile yaşamayı öğretti ama yavaş ta olsa olacak arkadaşım.

Evet canım bende okudum kitapta onu. Bu gün yapacağım bakalım birde bakarmışımki sabaha -2 kg ile uyanıyorum. Şu dokuzlu rakamlardan bir kurtulsam ömrümü o rakamlara bir daha çıkmamak için adayacağım. Hamile kalsam bile.

Evleneli 16 ay oldu. Çocuk için kilo vermeyi bekledim. Baktım kilo vereceğim yok bıraktım bende. 4-5 aydır çocuk olmadı ben kilo vermeye başladım. Şimdi kesin hamile kalırım bu aralar :44: Neyse o olsunda napalım kilolar verilir

Hoşgeldin canım

carmenciğimin dediği gibi en önemli etkenimiz motive.

Bizler kilolu, sıkıntılı günlerimizi atmak için burada toplandık.
Zayıf olmak için değil sağlık olmak için buradayız. Amacımız doğru beslenerek mutlu olacağımız kiloya ulaşmak.
Girdiğimiz bu yola eziyetmiş gibi bakarak değil, zevkle neşe ile devam etmek için birbirimize destek oluyoruz.

Buradaki birbirlerimize gönül borçlarımız var. Ancak ve ancak irademizle yolumuzdan şaşmamak ve hedefimizi unutmamakla ödenebilecek bir borç. Hepimiz kendimiz ve birbirimiz için buradayız.

Bu seyirde en önemli olan şey "motive" ve bunu burada fazlası ile bulacaksınız.

Hedefimiz yaza kadar istediğimiz kiloda olmak ve korumaya geçmiş olmak olsun.
Herkes istediği kiloya inince şöyle sağlam bir alışveriş yapsın :KK52:
Aldıklarımızı birbirimize anlatırız ne bilim yada zayıf halimizle gittiğimiz bir restaurantda nasıl tıka basa yediğimizi paylaşırız :KK1:

Vallahi kiloyla topuklu ayakkabı bile giymek mesele. Abartmıyorum 60 a yakın ayakkabım var hepsi birbirinden şık ama kilo alınca giyemiyorum çoğusunu.

Merhaba hanımlar
Perşembe başlamıştım atakla diyetime, kendi kendime söz vermiştim pazartesi sabahına kadar tartılmayacağım diye (tartıda ne kadar çok giden kilo görürsem o kadar iyi mantığıyla)
3 gün gayet disiplinli gittikten sonra Pazar günü misafir+piknik derken ben biraz deldim tabii diyeti,bu sabah korkarak tartıldım ve 1,6 kg kadar vermişim:) Tabii sevinerek ve de motive olarak normalde çarşamba bitecek olan atak dönemimi cumaya kadar uzatmaya karar verdim.İnşallah bu sefer kaçamak yapmadan tamamlayacağım atağı..
Cuma günü internetten sipariş ettiğim yulaf kepeğime kavuştum.Bi hızla muffin-krep benzeri bişey yaptım.Tadını ve kokusunu beğenmemekle beraber yedim mecburen.Ama kısmen sıkıntılı olan bağırsaklarım jet hızıyla çalışmaya başladı!!
Sebze yiyebileceğim günleri bekliyorum umutla:))

günaydınnnnnnn

çok mutluyum, artık sabahı zor ediyorum tartılmak için ve bugün tartıda -600 ü gördüm
inanamadım, tekrar takrar tartıldım, regl ve kabız olmama rağman 600 gram vermek rüya gibi....

günaydın tatlım tbr ederim

teşekkür ederim canımm.. artık kendimi daha çok sever oldum :KK23:

Vayyyy hanımefendi harika gidiyorsunuz. Tebrik ederim aynen devam şekerim:KK9:

Ben gene çakılı kaldım. Gerçi geçende öyle çakılmıştı ama bir gecede 1,80 kg vermiştim. O umutla bekliyorum.

sorma canım çok iyi başladık bakalım ama bugün duraklamaya geçtim :KK1: zaten dün sp günümdü, birde bütün gün dışarıda kendime yiyebileceğim bişey aramaktan helak oldum:KK53:

herkeze günaydın yol arkadaşlarım....
bu hafta sonu benim ve diyetim için deneysel bir çalışma oldu diye bilirim.Buradan yola çıkarak kaçamak yapmanın başınıza ne işler açabileceğini tahmin edebilirsiniz;
Kaçamak 1 ; şalgam suyu ;tuzunu tolore edebilirseniz acayip bağırsak açıcı,sökücü ne derseniz artık!
içmenizle birlikte çok kısa bir süre sonra kendinizi tuvalette buluyorsunuz.Evde uygulayınız.İş yerinde uygulanması hakkınızda arama kararı çıkarılmasına sebep olabilir.:))
Kaçamak 2 ;Ligt pudinğ lezzeti tatmin edici ancak az çıkıyor. benim kızlar pudinğ yaptığımı görünce onlara ayrı yapmamı bekleyemeden talan ettiler banada dibine bir parmak kadar döktüğüm kase kaldı.Bende üzerini ligt dondurma ile telafi ettim.
Kaçamak 3;ligt dondurma lezzet olarak gayet başarılı ve tartıda üzmeyen bir kaçamak. Bu üç kaçamak + regl dönemindeki iştah ve tatlı yeme isteyi tartıyı sabitliyor kilo artışı gözlemlenmiyor.
ANCAK......
EĞER TAHRİKLERE KAPILIP NEFSİNİZE YENİLİRSENİZ......
KAÇAMAK 4: W P R MODEL HAMBURGER + YANINADA LİMONLU E...S BİRA VE
"-BİŞEY OLMAZ HAYATIM,N'OLCAK ŞEKERİM DİYEN İYİ NİYETLİ BİR EŞ OLUNCA KG BU SABAH İTİBARİYLE 1 KG ALARAK POOPONUZUN ÜSTÜNE OTURUYORSUNUZ .SEVGİLERİMLE

ayy canım ben şalgamı him sevmem ama light pudingi denedim ve tuttummm:KK34:

Tebrikler canım, hadi bu hafta 79 ları görürsün inşallah.

teşekkürler canım:KK71: evet cumaya kadar 79 ları hatta 78.9 u görmek istiyorummmmmm:KK52: coştum ben tutmayıınn :KK1:

ayy canım kıyamamm dur sen biraz sabret annene tlfn da 77 oldum diyceksin
:KK64:

Merhaba hanımlar
Perşembe başlamıştım atakla diyetime, kendi kendime söz vermiştim pazartesi sabahına kadar tartılmayacağım diye (tartıda ne kadar çok giden kilo görürsem o kadar iyi mantığıyla)
3 gün gayet disiplinli gittikten sonra Pazar günü misafir+piknik derken ben biraz deldim tabii diyeti,bu sabah korkarak tartıldım ve 1,6 kg kadar vermişim:) Tabii sevinerek ve de motive olarak normalde çarşamba bitecek olan atak dönemimi cumaya kadar uzatmaya karar verdim.İnşallah bu sefer kaçamak yapmadan tamamlayacağım atağı..
Cuma günü internetten sipariş ettiğim yulaf kepeğime kavuştum.Bi hızla muffin-krep benzeri bişey yaptım.Tadını ve kokusunu beğenmemekle beraber yedim mecburen.Ama kısmen sıkıntılı olan bağırsaklarım jet hızıyla çalışmaya başladı!!
Sebze yiyebileceğim günleri bekliyorum umutla:))

hoşgeldin :KK3:
tebrikler 3 günde gayet güzel kilo vermişsin, bundan sonra kaçamaksız devam et ama:KK34:

günaydınnnnnnn

çok mutluyum, artık sabahı zor ediyorum tartılmak için ve bugün tartıda -600 ü gördüm
inanamadım, tekrar takrar tartıldım, regl ve kabız olmama rağman 600 gram vermek rüya gibi....

:KK9::KK9::KK9: süpersin arkadaşım tebrik ederiiimmm

aynen ben de, hadi yatayım artık sabah olsun da tartılayım diye saatleri sayıyorum :KK1:

. Köfteli çorbanın tarifini isterim arada değişiklik istiyor insan. Yazarsan ben de yarın deneyeyim arkadaşım.
anca yazabildim kusura bakma
yağsız kıyma ile tuz ve karabiberi karıştırıyorsun ve nohut büyüklüğünde köfteler yuvarlıyorsun
aslında bu köflereri dağılmaması ve yapışmaması için una bulayıp azcık kızartmak lazım ama bizim o şansımız olmadığı için ben tostun tepsi konumunda azcık pişirdim
yalnız dikkat et çok pişmesinler yoksa çorbanın içinde çok sert olurlar
sonra bu köfleri su ile 10 dakika kadar kaynattım
1 su bardağı diyet yoğurt ile 1 yumurta sarısını çırptım
çorbanın suyundan azcık yoğurta ekledim, ılıyan yoğurtu kaynayan köftelere yavaş yavaş ekledim
ve karıştırarak kaynamasını sağladım,5 dakikada böyle kaynadı, tuzunu ekledim
yerkende üzerine azcık nane attım, çok lezzetli oldu
(aslında orjinal tarifte 1 su bardağı haşlanmış nohut katılıyor ama malum oda yasak...)

Eklentiler

• $Resim 110.jpg
    $Resim 110.jpg
    56,2 KB · Görüntüleme: 23
  • $Resim 109.jpg
    $Resim 109.jpg
    104,2 KB · Görüntüleme: 28
günaydınnnnnnn

Tebrik ederim bak yetiştin bana görüyormusun. Aynı gidiyoruz. Hadi bakalım bırakmak yok aynen devam.

çok teşekkür ederim, hergün bir öncesinden daha motive oluyorum
benim hedefim 26 şubat... inşallah o zamana 60 kilo olabilirim ve motivasyonla devam edebilirim

bende kilo veren tüm arkadaşları kutluyorum bu arada...

arkadaşlar protein gününde salatalık turşusu yiyebiliomuyduk..?? birde ben protein günlerinde yiyecek bişey bulamıyorum..et blık yemedğim için bana neler önerirsiniz:2:öğlen yemeklerinde evden krep getirebiliorum ancak:KK43:

Sınırlı olarak izin vardı. Valla ben de kusacağım artık. Zaten hiç sevmezdim etleri ama yiyoruz napalım. Kıymalı bir şeyler deneyebilirsin yiyebiliyorsan eğer.

X