Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Herkese merhaba :KK3: aranızda yeniyim bu konularda çok eskiyim:KK19: 78 kilodan şuan 60 kiloya inmiş durumdayım ..fakat 58 kilo olmam gerek :KK43: dukkan diyetini bir türlü anlayamıyorum cunku yaparken atak bölümünü çook zorlanıyorum şekerim düşüyor :KK43: lütfen aranızda varsa bana 5 günlük atak evresinde ne yemem gerektiğini kendi yediklerini yazarmııı:KK9: şimdiden çooook tesekkurler..

kızlar bişey sormam lazım
ben tavuktu yoğurttu içim bulanıyor ve tatlı ihtiyacı hissediyorum bunun içinde light kola veya zero içiyorum ama annem kola koladır içme diyo kitapta serbest yazıyordu biliyorum ama içime kurt düşüyor light kola içeniniz var mı ben bu arada 400 gr vermişim havalara uçtum :KK64:
bişey daha sormayı unuttum yağlı pişirme kağıdı kullanan var mı bişey olmaz dimi ben kullanıyorum da tavuğu fırında yapıyorum daha iyi oluyor

Selam; ben de her akşam yemeğinde zero içiyorum. itiraf ediyorum:KK17:
Kitapta ligt içecekler serbest diyor, bi zararı yok bence. Yoksa hiç çekilmiyor yağsız tuzsuz (gerçi tuz kullanıyoruz ama, lafın gelişi)
Yağlı kağıt kullanabilirsin tabiki de.Mesela bu akşam yağlı kağıtta somon yaptım ben, nefis oldu. tavsiye ederim herkese.:21:

Seyir evremin 7.günündeyim.Seyir evresine başladığım günden itibaren kilo vermem durmuştu.malum gün önce bir kilo fazla çıkardı.bende tartılmamaya karar vermiştim.malum gün dündü ama olmadı.ama dayanamadım sabah bir daha tartılayım dedim ve inanamadım yok yok rüya olmalıydı.defalarca baktım baktım ama 88 gösteriyordu.95 ten 88 e...sen bir mucizesin dukan...teşekkür ediyorum:::::::)darısı tüm arkadaşların başına diyorum...

Çok tebrikler arkadaşım,darısı başımıza inşallah.....
Bende seyirde 2.günündeyim.1+1 yapıyorum.Yarın sabah tartılcam bakalım,nasıl gittiğini anlıycam.
Yalnız arkadaşlar bu diyet biraz ekonomiyi sarsacak walla.bugün alışverişe çıktım,dukan yemek tariflerindeki malzemeleri aldım.50-60 tl tuttu.İlk günde bu civarda bi alışveriş yapmıştım.1 haftada iyi harcadım.Ama bundan sonra daha az olur herhalde...

kızlar ya size bişey sorcam şimdi ben yarın seyir evresine geçiyorum 1+1 yapıcam bir gün protein bir gün protein+sebze yapıcam bu protein+sebze gününde mesela aralarda atıştırma olarak salatalık veya domates yesem olurmu tek olarak.Ara öğünlerde illa sebzenin yanında protein olmasımı lazım?cevap verirseniz sevinirim

Canım merhaba;
Kitapta p/s gününde sebzelerin de sınırsız olduğu, fakat protein ağırlıklı beslenmemiz gerektiği yazıyor. Yani sebzelere fazla yüklenmeyin diyor. Aşırıya kaçmamak kaydıyla mesela bi salatalık yiyebilirsin arada. :KK34:

Çok tebrikler arkadaşım,darısı başımıza inşallah.....
Bende seyirde 2.günündeyim.1+1 yapıyorum.Yarın sabah tartılcam bakalım,nasıl gittiğini anlıycam.
Yalnız arkadaşlar bu diyet biraz ekonomiyi sarsacak walla.bugün alışverişe çıktım,dukan yemek tariflerindeki malzemeleri aldım.50-60 tl tuttu.İlk günde bu civarda bi alışveriş yapmıştım.1 haftada iyi harcadım.Ama bundan sonra daha az olur herhalde...

Senin yine iyi tutmuş valla. Ben bu akşam tam 138.00 Tl ödedim markette. :KK53:
Sütü, yoğurdu, bifteği, balığı, hindisi, kıyması, yumurtası, tavuğu...:26:Naapcaz bilmiyom. üstelik bu ilk alışverişim de değil. Seyirin 4.günündeyim. Allah yardımcımız olsun arkadaşım.:KK5:

kızlar, deneyip de çok güzel oldu, tavsiye ederim dediğiniz (kakaolu tercihim) bize uygun muffin ya da kek tarifi var mı?cevap verirseniz çooook mutlu olurum.:KK16:

kızlar, deneyip de çok güzel oldu, tavsiye ederim dediğiniz (kakaolu tercihim) bize uygun muffin ya da kek tarifi var mı?cevap verirseniz çooook mutlu olurum.:KK16:

Sitenin dukan yemek tarifleri bölümünde var.Çok değişik çok güzel başka tariflerde var.bakmanı tavsiye ederim..

canim siimlanin blogunda tatli tarifleri arasinda muffin ve kekler hatta kurabiyeler vardi. google arat dukan diyetim diye. yemek tarifleri cikiyor. henüz denemedim ama tatli ihtiyacimda olmadi, siz yazinca puding diye canim cekti :KK39: normal hazir pudiingi light sütlemi yaptinl, yoksa puddingin kendisimi light?

bu aksam yemekte et haslamistim yarim tabaktan daha azdi, yaninda 1 bardk light yogurt yedim, sonra hala ac oldugumu hissettim, sahanda yumurta yapip yedim :KK56: ben bu diyti cok sevdim :KK69:

canim siimlanin blogunda tatli tarifleri arasinda muffin ve kekler hatta kurabiyeler vardi. google arat dukan diyetim diye. yemek tarifleri cikiyor. henüz denemedim ama tatli ihtiyacimda olmadi, siz yazinca puding diye canim cekti :KK39: normal hazir pudiingi light sütlemi yaptinl, yoksa puddingin kendisimi light?

teşekkürler canım. Biliyorum onları da. hani deneyen var mı diye merak ettim.
aman haa light sütle yap pudingi, pudingin kendisi de light olucak. Tamam mı şekerim. hadi iyi geceler size ben kaçtım.:KK5:

vereyimm hemenn :KK56: 2 yum./2 ya da 3 kaşık stevya (ben 2 koyuyorum 3 bana göre çok tatlı) / 6 kaşık yulaf ezmesi / 3 kaşık yoğrt yya da 1 çay bar. kadar süt / yarım pak. kab. tozu / tarçın ve kakao sevmezsen tarçın koyma hepsini karıştırdıktan sonra şişmesi için biraz bekle cıvık olusa az daha yulaf ezm. ekle 6 adet silikon muffin kalıbına bölüştür 180 dercede pişirr. unsuz ve şekersiz kek ne kadar güzel olabilirse o kadar güzell oluoo işte ama nefsini köreltioo:KK31:

bugün esim mantar almis bana, yarin light sütle mantar corbasi yapmayi düsünüyorum, mmmhhh yarin olsada yapip yesemmm, ps günüm olacak :KK66:

X