Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

yulaf kepeğini yemekte zorlanıyorum bi de zaman geçtikçe miktarı artacak.. yoğurda kattım, krep yaptım ama tadını hiç beğenmedim siz nasıl yiyorsunuz??

benim daha elime geçmediği için ben yiyemiyorum
ama benim de midem o konularda çok hassastır, bilmiyorum ben nasıl yiycem:26:

canım tam benim tazrım bir ev yapmışsın.. spor ve rahat ! güle güle oltur yeni haliyle..
koltuk kumaşlarına gelince, halin ve perdelerin anladığım kadarıyla çok renkli ve desenli değil, açık renklerde, o yüzden hemen hemen her renk gider koltuklarına ama bu biraz da senin zevkine kalmış..
çok açık kahve ve yine yumuşak bir yeşille kombine koltuklar yaptırabilirsin, yada ben açık renk üzerine hafif çiçek deseni ve tek açık renk koltuk kombinasyonlarını çok beğeniyorum

inşallah canımm :116:[/QUOTE]

hmmm evet bak yeşil hiç düşünmemiştim.kahve açık yeşil harika olur. zaten bir köşemde yeşillik kocama çiçeklerim var

Canım öncelikle yemekle ilgili sorularını yanıtladım. bilgin olsun.:KK3:
Koltuklara gelinceeee... Benim tercihim her zaman beyazdan yana olmuştur. ki benim koltuklarım beyaz. Krem rengi perdeler, halı falan düşünürsek eğer sanki kahve tonları ya da bej olabilir gibime geldi. Sade, şık ve modern bi görüntü elde edersin. fazla renk kullanmamaya çalış bence, Yani benim fikrim bu yönde. Bir de eğer yaptırabiliyorsan, çıkarılıp yıkanabilir kılıf yaptır canım. çok kullanışlı oluyo. Karar verdiğinde haber ver bize de.:KK34:

okudum teşekkür ederim

benimde düşüncen tek renk kahve sütlü kahve tonları idi hani o kendinden desenli yumuşak leke tutmayan spor kumaşlar varya ondan tek renk yaptırmak istiyordum .
ama sizlerden fikirde almak istedim .zaten bu ev benim evim deil olsa hiç düşünmeden gider siyah beyaz takımlar alıcamda seneye ev alabiliyorum o yüzden elimdekileri güzelleştirmek adına idare ediyorum.kendi evimim salonunu yaz siyaz beyaz lake yada mor beyaz lake yaptıracam .oturm odası yapacagım spor onuda şu çiçekli koltuklardan alıcam köşelilerden bir tarafı uzanma bir tarafı oturmalık..haya işte.

evimim girişi siyah beyaz halılar ve siyah fortmanto.çocukların odası kızınki pembe lila oglanınki meşe renk.yatak odam bordo bazam bordolu karışık halı bordo kalın perde diger yerler kreme yakın.işte salon kötü durumde eşime kalsa boşver masraf açma diyor bende en az masrafla güzeleştirmek istiyorum şöyle kışın huzurlu olayım istiyorum.

bak dukan neler yapırıyon bize heves geldi.kilolar gitmeye başlayınca bi çeki düzenmi geldi ne?:87::87::87:

geçmiş olsun o yumurtadandır.yumurta sarısı yeme ozaman kırmızı etde azalt .proteini beyaz eten almaya çalış .ama diyeti bırakma altarnetiflerin çok

süper ötesi .6 kilo mucuze gibi valla

güzel bir ayrıntı teşekkürler bilgi için.bende uygulayacagım

oh oh afiyetet bal şeker olsun bende bugun seir evresine başladım akşama ne yemek yapayım diyordum.bende bunu yapayım akşama.peki ne sorcam sana yag ve salça olayını ne yaptın.sulu yemekmi yaptın sen yoksa kavurma gibimi.yemeklerde salça ve yagı düşünüyorum ben

ahanda bizden biri daha geldi:KK9::KK9::KK9::KK9:

hoş geldin . ve ayrıca tebrikler sana :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

amannnnn diyeyim dur :KK45::KK45::KK45:
daha 4.gündesin dün benimde vermedim diyordum bugün baktım 1 kilo birden gitmişim.ilerde seyir evresinde belki yaparız .hakim ol kendine bakimm yarına gidecek o kilo:KK20:

Sağol canım, yok bırakmam zaten. Ya aslına bakarsan 240 kolesterol çok kötü değilmiş zaten üst sınır 250 den yeni inmiş 200 e. Sadece hiç yükselmezdi ilk kez yükseldi onun için irkildim. Ama kitapta yazıyor zaten zayıflarken yağlar kana karışıp kolesterol ve trigliserid seviyelerini yükseltirmiş.

canım tam benim tazrım bir ev yapmışsın.. spor ve rahat ! güle güle oltur yeni haliyle..
koltuk kumaşlarına gelince, halin ve perdelerin anladığım kadarıyla çok renkli ve desenli değil, açık renklerde, o yüzden hemen hemen her renk gider koltuklarına ama bu biraz da senin zevkine kalmış..
çok açık kahve ve yine yumuşak bir yeşille kombine koltuklar yaptırabilirsin, yada ben açık renk üzerine hafif çiçek deseni ve tek açık renk koltuk kombinasyonlarını çok beğeniyorum

inşallah canımm :116:

hmmm evet bak yeşil hiç düşünmemiştim.kahve açık yeşil harika olur. zaten bir köşemde yeşillik kocama çiçeklerim var

okudum teşekkür ederim

benimde düşüncen tek renk kahve sütlü kahve tonları idi hani o kendinden desenli yumuşak leke tutmayan spor kumaşlar varya ondan tek renk yaptırmak istiyordum .
ama sizlerden fikirde almak istedim .zaten bu ev benim evim deil olsa hiç düşünmeden gider siyah beyaz takımlar alıcamda seneye ev alabiliyorum o yüzden elimdekileri güzelleştirmek adına idare ediyorum.kendi evimim salonunu yaz siyaz beyaz lake yada mor beyaz lake yaptıracam .oturm odası yapacagım spor onuda şu çiçekli koltuklardan alıcam köşelilerden bir tarafı uzanma bir tarafı oturmalık..haya işte.

evimim girişi siyah beyaz halılar ve siyah fortmanto.çocukların odası kızınki pembe lila oglanınki meşe renk.yatak odam bordo bazam bordolu karışık halı bordo kalın perde diger yerler kreme yakın.işte salon kötü durumde eşime kalsa boşver masraf açma diyor bende en az masrafla güzeleştirmek istiyorum şöyle kışın huzurlu olayım istiyorum.

bak dukan neler yapırıyon bize heves geldi.kilolar gitmeye başlayınca bi çeki düzenmi geldi ne?:87::87::87:[/QUOTE]

Canım inşallah kendi evini aldığında istediğin gibi döşersin. Ben genelde gri tonları tercih ediyorum. Ama perde ve halıda değişiklik yapamadığına göre gri olmaz. Bence de haki tonları düşünebilirsin.

kızlar bişey sormam lazım
ben tavuktu yoğurttu içim bulanıyor ve tatlı ihtiyacı hissediyorum bunun içinde light kola veya zero içiyorum ama annem kola koladır içme diyo kitapta serbest yazıyordu biliyorum ama içime kurt düşüyor light kola içeniniz var mı ben bu arada 400 gr vermişim havalara uçtum :KK64:
bişey daha sormayı unuttum yağlı pişirme kağıdı kullanan var mı bişey olmaz dimi ben kullanıyorum da tavuğu fırında yapıyorum daha iyi oluyor

kızlar bişey sormam lazım
ben tavuktu yoğurttu içim bulanıyor ve tatlı ihtiyacı hissediyorum bunun içinde light kola veya zero içiyorum ama annem kola koladır içme diyo kitapta serbest yazıyordu biliyorum ama içime kurt düşüyor light kola içeniniz var mı ben bu arada 400 gr vermişim havalara uçtum :KK64:
bişey daha sormayı unuttum yağlı pişirme kağıdı kullanan var mı bişey olmaz dimi ben kullanıyorum da tavuğu fırında yapıyorum daha iyi oluyor

ay sadece tatlı ihtiyacı olsaa.. ben oldum olası kolayı çok severim ve dediğin gibi hep etli sütlü şeyler, arada lazım..

ben zero içiyorum, üstelik değerleri hep sıfır, ne yağ, ne şeker, ne karbonhidrat, abartmamak kaydı ile zararlı olacağını düşünmüyorum

Kızlar benim menümü bi yorumlayın ya;

Sabah; 1 yumurta lıght beyaz peynir
Öyle; tavuk yoğurt
Akşam; Balık yada tavuk...

Şimdi benim şöyle bir sıkıntım var ben bu menüyü bozmadan 5 gün atak yaptım. 6 gündür de bu menünün akşamına salata ekledim (yağsız az limonlu maydanoz-domates-salatalık-az soğan - kıvırcık). Şimdi bu protein ve sebze mi olmuş oldu? Yada salatayı yemememmi gerekiyor? Böyle devam etsem ne olur sizce :44:

Ayrıca 3 kilo verdim 11 günde ama 6 gündür kilom sabit :KK43:

Son düzenleme:
Kızlar mezgit balığı aldım metrodan temizledim yıkadım dolabın rafına koydum yarın tüketebiliriz bir şey olmaz değil mi? Bir de mezgit fırında güzel olur mu sizce?:44:

Kızlar bu benim üçüncü kutu yulaf kepeğim. İlk iki kutuda herhangi bir sorun yoktu. Bu üçüncü kutuda yerken sanki ıspanağın içinde kum kaldığında olduğu gibi çıtır çıtır sesler geliyordu. Çok önemsemedim belki kabuğu falandır diye. Yalnız bugün yerken hem eşimin hem benim kreplerimizde kırmızı mercimekten biraz daha küçük beyaz yuvarlak plastik gibi bir şey çıktı. Hiç yulaf kepeği ile sorun yaşayan oldu mu? Ben Ru-sheim olanı kullanıyorum. Malum sitelerden satın aldım.

Öyle; tavuk yoğurt

Şimdi benim şöyle bir sıkıntım var ben bu menüyü bozmadan 5 gün atak yaptım. 6 gündür de bu menünün akşamına salata ekledim (yağsız az limonlu maydanoz-domates-salatalık-az soğan - kıvırcık). Şimdi bu protein ve sebze mi olmuş oldu? Yada salatayı yemememmi gerekiyor? Böyle devam etsem ne olur sizce :44:

Canım menün gayet iyi görünüyor. Tabi pişirme şeklin önemli. Bir de biliyorsun ataktan sonra seyirde 1+1 ya da 5+5 şeklinde protein ve protein sebze uygulaman gerekiyor. Yani her akşama salata değilde 1 gün saf atak yapıp diğer gün serbest olan 28 sebzeden eklemen gerekiyor. Sadece salata zaten olmaz bence çünkü çeşitli lif mineral ve vitaminleri almalısın diye düşünüyorum.

Kolaylıklar dilerim.

Selam,
Eğer öğünlerin doyurucu olursa ve aralarda da serbest yiyeceklerden atıştırırsan kesinlikle o lezzetli şeylerden etkilenmezsin. Mesela ben dün akşam gerçekten annemin harika sofralarından birindeydim. Ve biliyorum herkesin annesi çok güzel yemek yapar ama benim anneminki cidden tescillidir. Ve o güzelim çocukluğumdan beri serbestçe yediğim yiyeceklerin hiç birine dokunmadan sadece balığımı yedim.
Umarım bugünden sonra diyetine bozmadan sabırla devam edip, sonuçlarını alırsın.

canim $imdilik çok motiveyim :) henüz kaçamagim yok :) üstelik bugün firini olan bir markette çali$tim her yer mis gibi poaça ekmek falan kokuyordu, i$e 30dk mola için ara verdim ama hiçbirine dokunmadim çokta acikmi$tim ama arkada$larin yaninda marketten yiyebilecegim tek $ey peynirdi ve utandim almadim ve sabah saat 5.30 da bir activia ve 60 gr %0 yagli peynir yemi$tim ve eve gelene kadar bir$ey yemedim yani saat 3.30 yedim, 1 yumurta ile peynirli omlet tabi peynir yine diyet peynir :)

dügündede tutacagim kendimi tabi arkada$larim çok israr etmezse, ke$ke evde kalsam ya, ama herkese dedim gelecegimi :KK43:

canim $imdilik çok motiveyim :) henüz kaçamagim yok :) üstelik bugün firini olan bir markette çali$tim her yer mis gibi poaça ekmek falan kokuyordu, i$e 30dk mola için ara verdim ama hiçbirine dokunmadim çokta acikmi$tim ama arkada$larin yaninda marketten yiyebilecegim tek $ey peynirdi ve utandim almadim ve sabah saat 5.30 da bir activia ve 60 gr %0 yagli peynir yemi$tim ve eve gelene kadar bir$ey yemedim yani saat 3.30 yedim, 1 yumurta ile peynirli omlet tabi peynir yine diyet peynir :)

dügündede tutacagim kendimi tabi arkada$larim çok israr etmezse, ke$ke evde kalsam ya, ama herkese dedim gelecegimi :KK43:

Bence yulaf kepeğinden galeta yap yanına al böyle durumlar için. Ya da küçük bir süt mesela.Bence bugün çok iyi idare etmişsin. İnşallah böyle devam eder.

Canım menün gayet iyi görünüyor. Tabi pişirme şeklin önemli. Bir de biliyorsun ataktan sonra seyirde 1+1 ya da 5+5 şeklinde protein ve protein sebze uygulaman gerekiyor. Yani her akşama salata değilde 1 gün saf atak yapıp diğer gün serbest olan 28 sebzeden eklemen gerekiyor. Sadece salata zaten olmaz bence çünkü çeşitli lif mineral ve vitaminleri almalısın diye düşünüyorum.

Kolaylıklar dilerim.

Canım pişirme şeklim tavuk için haşlama yada fırın (kesinlikle yağ tuz yok) balık yine yağsız ızgara... 6 gündür kilo vermeme sebebim bu olabilirmi? Yani ben bu menü ile devam gidebilirim ama artık ne tavuğu seviyorum ne yoğurdu :KK19: Yanında bişey olmadan yutamıyorum... Sadece protein düşünemiyorum... Bide kilom niye sabitlendi 6 gündür ya :KK59:

Canım pişirme şeklim tavuk için haşlama yada fırın (kesinlikle yağ tuz yok) balık yine yağsız ızgara... 6 gündür kilo vermeme sebebim bu olabilirmi? Yani ben bu menü ile devam gidebilirim ama artık ne tavuğu seviyorum ne yoğurdu :KK19: Yanında bişey olmadan yutamıyorum... Sadece protein düşünemiyorum... Bide kilom niye sabitlendi 6 gündür ya :KK59:

Bence menüleri zenginleştir. Zaten kitapta da yazıyor, hep tek tip beslenmek bıkkınlık yaratır diyeti uygulamanızı zorlaştırır diye. örneğin ben ps gününde fırında közlenmiş patlıcan ile karnıyarık yaptım ya da antrikot alıp fırında pişirdim. Bu gibi farklılıklar yap bence kıymalı yumurta mesela. ya da tavuğu haşlanmış yeme sadece. onu da ben baharatlı süte batırıp fırında pişiriyorum o da çok lezzetli oluyor. Kilo verememeye gelince benim 9 gündür aynı yerde. Böyle duraklamalar olacak arkadaşım biz o zaman hem sporla destekleyeceğiz diyetimizi hem de sabırlı olacağız bir şekilde vücut pes edecek. Hiç moralini bozma aynen devam

yaa size iyi ki rastlamışım..
kendimi o kadar iyi hissediyorum ki; uzun zamandır böyle hissetmemiştim..

atak 2 de kazasız belasız tamamlandı, ben yine 1 saat tempolu yürüyüşümü yaptım..

bu arada bişey diycem ama olurmu öyle şey diyip gülmeyin :KK1:
benim yanaklarım doğal olarak tombik tombik ama bu akşam yürüyüş dönüşü yanaklarımın hafif zayıflamaya başladığını farkettim, allık bölgesi sanki içeri doğru çökmeye başladı da elmacık kemiklerim tombik kaldı :KK1:

tartılamadığım için kilo verdim mi bilmiyorum ama 2 günde böyle bir fark olur mu, bana mı öyle geliyo:KK1:

Öyle; tavuk yoğurt

canım illa balık veya tavuğun yanında salata olcak diye bişey yok sebze çorbası ya yanında yoğurt ye mesela veya sebzelerden yemek yapıp yanında yoğurt yiyebilirsin yani istediğin sebzeyi yap tabi izin verilenlerle ama yanında mutlaka bi proteyin olsun yoksa balık tavuk balık tavuk nereye kadar insanın miğdesi bulanır benimde bu gün atak döneminde 5. günün tavuk yumurta yemekten gıdaklıcam:) ama olsun bitti artık bugün son bu sabah tartıldım 2kilo 700 gram vermişim bakalım yarın sabah nolcak.yarın seyire geçicem bende şükür çeşit artıcak...

kızlar ya size bişey sorcam şimdi ben yarın seyir evresine geçiyorum 1+1 yapıcam bir gün protein bir gün protein+sebze yapıcam bu protein+sebze gününde mesela aralarda atıştırma olarak salatalık veya domates yesem olurmu tek olarak.Ara öğünlerde illa sebzenin yanında protein olmasımı lazım?cevap verirseniz sevinirim

inşallah canımm :116:

Allah kendi evinde oturmayı nasip etsin canım inşallah. Herşey gönlünce olsun.:KK9:

okudum teşekkür ederim

bak dukan neler yapırıyon bize heves geldi.kilolar gitmeye başlayınca bi çeki düzenmi geldi ne?:87::87::87:[/QUOTE]

gecmis olsun canim, neden öyle oldu acaba? simdiye kadar okudugum mesajlarda hic böyle bi sorunla karsilasani görmedim. tavuk ta mi bi sorun vardi acaba? kendini iyi hissettigin zaman tavuksuz yaparsin belki. tekrar gecmis olsun allah acil sifalar versin!:KK71::KK71:

yenı yazma fırsatı buldum bılmıyorum tavuktan degılde yulaf kepegı benı kotu ettı ben yulaf ezmesı yıyordum hersey yolundaydı yulaf kepegını 1. yedım mıdem kotu oldu ıkıncıde acıllık oldum cok uzuldum ve suan korkuyorum:KK43:yoksa bu dıyetle cok kılo veren akrabalarım var sızlere kolay gelsın basarılar dıkkat edın kendınızde:KK43:

X