Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

diyorumya bende tavuk çok yiyince bualnıyor midem.yarına kıymalı yumurta yapıcam öglen iş için sabahta bir tane aktivya yogurt yiycem kahvaltıda .aralarda sütlü nescafe.akşamada biftek tarzı kızartırım teflonda ama tavuk yemiycem.yine arada bir yulaflı krep yiycem tadı hoşuma gitti.dene sende .[/QUOTE

canım dun gece senle yazıstıktan sonra ıstıfar ettım cok fazla kasılmalarım oldu acıllık oldum ıgne yedım ve esım yasakladı bende cok korktum sımdılık bıraktım sanırsam cok tavuk yedım tıksındırdım kendımı:KK43:(((((((((

diyorumya bende tavuk çok yiyince bualnıyor midem.yarına kıymalı yumurta yapıcam öglen iş için sabahta bir tane aktivya yogurt yiycem kahvaltıda .aralarda sütlü nescafe.akşamada biftek tarzı kızartırım teflonda ama tavuk yemiycem.yine arada bir yulaflı krep yiycem tadı hoşuma gitti.dene sende .[/QUOTE

canım dun gece senle yazıstıktan sonra ıstıfar ettım cok fazla kasılmalarım oldu acıllık oldum ıgne yedım ve esım yasakladı bende cok korktum sımdılık bıraktım sanırsam cok tavuk yedım tıksındırdım kendımı:KK43:(((((((((

gecmis olsun canim, neden öyle oldu acaba? simdiye kadar okudugum mesajlarda hic böyle bi sorunla karsilasani görmedim. tavuk ta mi bi sorun vardi acaba? kendini iyi hissettigin zaman tavuksuz yaparsin belki. tekrar gecmis olsun allah acil sifalar versin!:KK71::KK71:

kızlar kıtap elımde yok olayıda tam anlamadım acaba benım kıloma gore bırseyler yazarmısınız

87 ne yapmam lazım 1+1 2+2 onlar ne

bana mesela bu bırıncı hafta ne yemem lazım

2 hafatada ne

ALLAH RIZASI ICIN KAFAM KARISTI ARARTIRDIM AMA

ah canım geçmiş olsun.tavuk yeme sen.bak hani york testi varya bi onu yaptırsana.ben yaptırdım benim tavuka karşı vücüdüm tepki veriyor.tavugu çok severim ama teste tavuk bana iyi gelmiyor çıktı.

birde o gün ben baya merak etmiştim seni ne oldu diyede büyük ihtiml tavuk bozuk olabilir.yoksa diyetle bir sorun olacgını sanmamki en kötü bünye benim bünyemdir.ilaç bile içemiyorum ben.kışın bir ilaça alerji yaptı vucudum solunumum durdu 3 keree.doktorlar zor kurtardı beni.

şu kavitasyonu bile korkuma yaptıramadım.belki kavitasyonu biliyorsunuz hani zararı bile yok deniyor radyo frekansları ile zayıflama

yürekten tebrik ediyorum seni bende 82 kilo 46 beden kızkardeşim 38 beden .senin yaşadıklarının aynısını yaşıyorum onla alışverişe gidiyoruz o çarşıpazar tezgahta dükkanlarda ne varsa alır.ben alamam.hiç tenezzül edip bakmam bile hatta bizim burda pazarlar var çok güzel gitmem bile üstüme bulamam çümkü.magzalara gideriz bazen avm lerdeki magzalara o alır dolu şey ben bir ikitane bakarım alır onları giderim kabine onlarda olmaz derki abla sen niye almıyorsun derim begenmedim modellerini...

ve bende senin gibi acaba zayıflayabilecekmiyim.harbiden bana örnek oluyorsun sayende devam ediyorum bunu bil.38 de istemiyorum hayatımda hiç 38 olmadım 40 oldum.yine 40 olayım yeter boyumda uzun benim 173 38 yakışmıyor:KK34:

çok haklısın bu konuda carmendost acı söylermiş.bende çok zor diyet yapardım ama bu sefer bırak kaçamadı dün bol tereyaglı pilav pişirdim evde .alışkanlık tuz kontrolu yaparken agzıma aldıgım 2-3 pirinç tanesini bile çıkarttım yutmadım.bugün 4.gün ve zerre kaçamak yapmadım.ama kilomda çok degişmedi.

peki bir sorum olcak sana:eek:mega3 yagı alsak kullanabiliyormuyuz.omega3 yagının yag parçalayıcı özelligi var biliyormusun bilmiyorum .diyetisyenler genelde tavsiye ediyor.ilaç gibi satılıyorya eczanelerde alsak onlardan olurmu acaba..

valla bugün 4.gün bende inanamıyorum nasıl tok kalıyorum.ben çok yemek yerdim ve çok hızlı.2 saat sonra yine karnım açıkırdı çayın yanına hep biskuvi yerdim.akşama kadar pcde boş kalmazdım yani..hatta bugün bizim şirkette müdürümüz bir beyle beraber yedik yemegimizi.2 biftek kızartmıştım evde yanına 3 kaşık ligt yogurt.dedi ki müdür ya sema hnm bu kadarmı yiyeceksiniz başka bir şey yemiyecekmisiniz doyulmazki onla.doyarım ben dedim ve hala yemedim bişey 7 saat olmuş yeni yemim evde kıymalı yumurta yaptım brde yanına zero içtim...

Omega 3 ün yağ yakıcı etkisi hakkında bilgili değilim. Ama vücudumuz için çok faydalı olduğunu biliyorum. Bence diyetinde yeterince balık tüketirsen gerekli olmaz diye düşünüyorum.

Arkadaşlar acayp mıoralim bozuk.Çünkü az önce bakıcımız arada ve işi bırakacağını söyledi.Çok yoruluyormuş,sabah erken kalkması zormuş,falan filan.!5 aylık ve kreşe giden 4,5 yaşında 2 oğlum var.Kayınvalidem eltimin kızına bakıyor.Annemde uzak otuuyor.Bakalım eşim gelsinde napacağımıza karar verelim.
Bu sıkıntıların içinde bide berbat gribim.Ufak oğlumda grip oldu:KK59:
Ama diyete azimle devam ediyorum:KK62:Yalnız spor alonuna gidiyordum,sanırım artık gidemem.
Hakkımızda hayırlısı neyse o olsun artık

Merhaba,

Gerçekten çok sıkıntılı bir durum, umarım en kısa zamanda çözülür arkadaşım.

carmen, fall, dukancom cevaplar için çok te$ekkür ederim :)

yinede diyete devam ettim artik atak gününü uzatacagim, ama kizlar belki sizler ailelerinizle oturmuyorsunuz o yüzden kolay oluyor yemek falan yapmak, ben ögrenciyim, öglde eve gelince çok acikmi$ oluyorum mesela bugün öyleydi ve annem bana uygun bir$ey yapmadigi için bende balik pi$irdim, ak$amda aynen okuldan gelince kendime özel bir$eyler yapiyorum yorgun yrgun gelipte :KK43:

carmencim aslinda hiç bu kadar konsantre olmami$tim ama sofraya nefis $eyler gelince en zayif noktam nutellayi görünce duramadim :KK43: :KK43:

ya birde ne zaman tam bir diyete ba$lasam bir$ey oluyor bozuyorum ya misafir geliyor ya biz gidiyoruz, mesela yarin dügüne gidecegiz muhtemelen kiymali pide olacak ama yiyemedigim için aç kalacagim sanirim üstelik saat 4 ten 23 e kadar orda olacagiz, gelde diyet yap $imdi :KK43::KK43:

Selam,
Eğer öğünlerin doyurucu olursa ve aralarda da serbest yiyeceklerden atıştırırsan kesinlikle o lezzetli şeylerden etkilenmezsin. Mesela ben dün akşam gerçekten annemin harika sofralarından birindeydim. Ve biliyorum herkesin annesi çok güzel yemek yapar ama benim anneminki cidden tescillidir. Ve o güzelim çocukluğumdan beri serbestçe yediğim yiyeceklerin hiç birine dokunmadan sadece balığımı yedim.
Umarım bugünden sonra diyetine bozmadan sabırla devam edip, sonuçlarını alırsın.

yarın sabah inşallah seyir evresine geçiyorum hayırlısı ile.kahvaltıda domates yiycem işten gelirken marketten domates aldım yarın kahvaltı için.

şimdi arkadaşlar benim dukan kitabımı biri yürütmüş anlaşılan bulamıyorum.kitap olmayıncada neler yapacagımı biliyorum ama birkaç sorum var tecrübeli arkadaşlara.

sebzede sınır yok galiba ama ögünlerde protein daha çok olmak kaydıyla deilmi?

birde bu yemeklerde kalori hesabı yapacakmıyız yoksa yagsız unsuz patetezsiz kerevizsiz olsun önemli deilmi?

ve bölgesel yagyakmanın püf noktaları varmıdır?

Evet sebzede sınır yok ama Dukan sebze günlerinde de protein tüketmeyi bırakmamamızı öğütlüyor. Çünkü bizi zayıflatan protein, sebze yememizin nedeni lif, vitamin, mineral almak. Yemeklerde kalori hesabı yok ama yağ ile pişirmiyorsun. Tabi bu arada kitaptaki serbest 28 sebzeyi tüketebiliyorsun. (Patates, enginar, kereviz, vs.yok yani) Sebzeleri çiğ, haşlanmış, fırın ya da buğulama tüketiyorsun. Yağ kesinlikle yok. Bölgesel yağ yakma ile ilgili çok araştırma yaptım uzmanlar bunun bir yolunun olmadığını genetik olarak nereden yakmamız gerekirse vücudun oraya yöneldiğini söylüyorlar.

Son düzenleme:
selam gecekuslari:KK1: nasilsiniz??

bugün seyir evresinin ilk gününü kacamaksiz gecirdim, sanki diyette degilmisim gibi hissediyorum kendimi :KK74:

sabah daha dogrusu ögle olmustu. marul, salatalik ve 3 tane cery domatesten olusan yagsiz hafif tuzlu salta ve yaninda dün aksamdan kalan tavuk var ondan yedim.:KK56:

aksamda kuru biber ve patlican haslayip üzerinde yogurt, yaninda da kepekli krep yapip yedim. (yulaf kepegini yogurtla yiyordum ama dün bogazimdan gecmedi) krep icinde olunca kepek yedigimin farkina bile varmadim. sizce dogrumu beslenmisim?

böyle kilo verebilceksem can kurban ya, ne güzel bi diyetmis bu !
Tombişcim ben yulaf kepeğini hep krep olarak tüketiyorum. Hem lezzetli oluyor, hem kendimi ekmek yemiş gibi hissediyorum. Umarım kolaylıkla verirsin fazla kiloları .

kızlar kıtap elımde yok olayıda tam anlamadım acaba benım kıloma gore bırseyler yazarmısınız

87 ne yapmam lazım 1+1 2+2 onlar ne

bana mesela bu bırıncı hafta ne yemem lazım

2 hafatada ne

ALLAH RIZASI ICIN KAFAM KARISTI ARARTIRDIM AMA

Merhaba,

Önceki mesajları okursan ayrıntılı olarak mevcut. Ve bence kesinlikle kitabı okumadan başlama. Vücudunda bazı değişiklikler yapacaksın tam olarak teoriyi bilmelisin. Kolay gelsin.

Günaydın kızlarr.

telli_turna nerdesin bacımmmm.bak ne fotolar var.anlıyorum bugün ayın 23.cü muhasebeciler için zor günlerde insan bir girer bi slm verir yahu naptın yoksam bozdunmu diyetine gelmiyon ???????:KK36::KK36::KK36::KK36::KK36::KK36::KK36::KK36::KK36:

Geldim canım geldim. Dün çok yoğun bi gündü girip baktım ama çokda takip edemedim.

Bu gün tartıldım veeee atak evremin 4. günü sabahı tam 2 kg vermiş bulunmaktayım :KK52: Bu çok güzel bir motive oldu benim için. Ahhh 7. güne kadar onu bi 4-5 kg yapabilsem ne güzel olurdu. Yulaf kepeğim hala gelmedi. Bişeyleri yanlış yapmışım alırken. Sanırım oda olsaydı daha iyi olurdu. Atak evrem çarşamba günü bitiyor.

İnsan nasılda hevesleniyor kilo verdikçe yaaa.

Bu arada sebze sınırsız diye çokda tüketmeyelim bence. Dukan amcada öyle diyor. Hemde kızlar midemiz küçülüyor, sebze ile şişirmeyelim şimdi onu.

Günaydın kızlarr.

Geldim canım geldim. Dün çok yoğun bi gündü girip baktım ama çokda takip edemedim.

Bu gün tartıldım veeee atak evremin 4. günü sabahı tam 2 kg vermiş bulunmaktayım :KK52: Bu çok güzel bir motive oldu benim için. Ahhh 7. güne kadar onu bi 4-5 kg yapabilsem ne güzel olurdu. Yulaf kepeğim hala gelmedi. Bişeyleri yanlış yapmışım alırken. Sanırım oda olsaydı daha iyi olurdu. Atak evrem çarşamba günü bitiyor.

Bu arada sebze sınırsız diye çokda tüketmeyelim bence. Dukan amcada öyle diyor. Hemde kızlar midemiz küçülüyor, sebze ile şişirmeyelim şimdi onu.

Hoşgeldin,

Çok sevindim. Umarım herşey istediğin gibi olur. Sebzeyi bence abartmadan yiyelim vitaminsiz kalmayalım zayıflayacağız diye.

Tabikide canım miktarınca yemek lazım zaten o kadar uzun süre çok zorlanırız.

Yok yani ben kendimden biliyorum diyet yapıyorum hesabına bir tekne dolusu salata yediğimi :KK1::KK1::KK1:

Yok yani ben kendimden biliyorum diyet yapıyorum hesabına bir tekne dolusu salata yediğimi :KK1::KK1::KK1:

Evet Dukan da diyor zaten gereksiz yere hiç bir şeyi çok yemeyin ve asla ikinci tabağı almayın diye. Sanırım ben bir tek domatesi abartıyorum :KK34:

bayanlar ben bugün başladım bişey sormak istiyorum çay kahve şeker vs yasak mı?? kitaba bakın demeyin ne olur bilen varsa yazsın :)

Evet sebzede sınır yok ama Dukan sebze günlerinde de protein tüketmeyi bırakmamamızı öğütlüyor. Çünkü bizi zayıflatan protein, sebze yememizin nedeni lif, vitamin, mineral almak. Yemeklerde kalori hesabı yok ama yağ ile pişirmiyorsun. Tabi bu arada kitaptaki serbest 28 sebzeyi tüketebiliyorsun. (Patates, enginar, kereviz, vs.yok yani) Sebzeleri çiğ, haşlanmış, fırın ya da buğulama tüketiyorsun. Yağ kesinlikle yok. Bölgesel yağ yakma ile ilgili çok araştırma yaptım uzmanlar bunun bir yolunun olmadığını genetik olarak nereden yakmamız gerekirse vücudun oraya yöneldiğini söylüyorlar.

teşekkür bilgilendirdiginn için .
Tombişcim ben yulaf kepeğini hep krep olarak tüketiyorum. Hem lezzetli oluyor, hem kendimi ekmek yemiş gibi hissediyorum. Umarım kolaylıkla verirsin fazla kiloları .

bende yulaf kepegini yogurtla yiyemem sanırım igrenç olur gibime geliyor.carman gibi bende kahvaltıda krep yapıyorum ekmek yerine süper oluyor hem tadıda güzel bugun benim kız krebimin yarısını yedi çok güzel anne bu diyerekten.şidetl krep tavsiye ediyorum

Günaydın kızlarr.

hoşgeldin
bugün benim seyir evremin ilk günü sabah uyanır uyanmaz basküle baktım oda ne amannn.79.5 dukkkan çizelgeme göre bugun benim 80.5 olmam gerekiyordu daha da inmişim demekki.:KK66::KK66::KK66:

valla baskulden sonra koşa koşa mutfaga gittim hemen bir çay demledim yumurta haşladım birde krep yanınada 2küçük domates ve bir salatalık ohhh ne güzel kahvaltımıda yaptım kızlarr.öglene ne hazırlasam diye düşünüyorum evdeyim haftalık temizlik var evde yapmam lazım ev uçuyor havaya ...

günaydın arkadaşlar:KK3::KK3:

bugün atak 2, şimdilik gayet iyiyim
beyaz peynir + yumurta + yeşil çay kahvaltımı yaptım, en zoru da kahvaltılar oluyomuş :KK37:

teşekkür bilgilendirdiginn için .

bende yulaf kepegini yogurtla yiyemem sanırım igrenç olur gibime geliyor.carman gibi bende kahvaltıda krep yapıyorum ekmek yerine süper oluyor hem tadıda güzel bugun benim kız krebimin yarısını yedi çok güzel anne bu diyerekten.şidetl krep tavsiye ediyorum

hoşgeldin
bugün benim seyir evremin ilk günü sabah uyanır uyanmaz basküle baktım oda ne amannn.79.5 dukkkan çizelgeme göre bugun benim 80.5 olmam gerekiyordu daha da inmişim demekki.:KK66::KK66::KK66:

valla baskulden sonra koşa koşa mutfaga gittim hemen bir çay demledim yumurta haşladım birde krep yanınada 2küçük domates ve bir salatalık ohhh ne güzel kahvaltımıda yaptım kızlarr.öglene ne hazırlasam diye düşünüyorum evdeyim haftalık temizlik var evde yapmam lazım ev uçuyor havaya ...

Çok sevindim senin adına, süper gidiyorsun. Umarım hep böyle kolayca gider fazlalıklar.

X