Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

valla aynen öyle canım. zayıflamak elimizde belki ama hamilelik Allaha kalmış artık.inşalla Bu cuma mübarek günde isteyen herkese nasip eder ...
ben çıkıyorum mesai bitti. haftasonu çok giremiyorum işten güçten p.tesi görüşürüz artık... herkese iyi zayıflamalar....:KK1:

iyi haftasonları canım, görüşürüz:79:

kızlar size 4 ay gibi kısa bir zamanda insanın hayatı nasıl değişiyor onu anlatayım
arkadaşımla alışverişe gittik arkadaşım zayıf bende 82 kgyim. o 38 beden, ben 46 neyse pantolon deniyoruz o hemen buluyor üzerine yakışıyor ben öylece baktım kaldım beden soruyorum ,model soruyorum yok yok .o gün nasıl üzülmüştüm birde kısır döngü üzüldükçe yiyorum, yedikçe üzülüyorum ondan sonra karar aldım bu son başarısız mutsuz alişverişim olacak diye şimdi hala inanamıyorum kendime 38 beden giyiniyorum.onuda alırken bir baktım birdaha baktım tezgahtar kız dediki ben size 38 getireyim {ben 40 deniyorum } denedim çok güzel oldu.
yaşasın dukan yeni başlayan arkadaşlar motive etmek için yazdım hiç birsey imkansız değil biraz zor olabilir okadar
yürekten tebrik ediyorum seni bende 82 kilo 46 beden kızkardeşim 38 beden .senin yaşadıklarının aynısını yaşıyorum onla alışverişe gidiyoruz o çarşıpazar tezgahta dükkanlarda ne varsa alır.ben alamam.hiç tenezzül edip bakmam bile hatta bizim burda pazarlar var çok güzel gitmem bile üstüme bulamam çümkü.magzalara gideriz bazen avm lerdeki magzalara o alır dolu şey ben bir ikitane bakarım alır onları giderim kabine onlarda olmaz derki abla sen niye almıyorsun derim begenmedim modellerini...

ve bende senin gibi acaba zayıflayabilecekmiyim.harbiden bana örnek oluyorsun sayende devam ediyorum bunu bil.38 de istemiyorum hayatımda hiç 38 olmadım 40 oldum.yine 40 olayım yeter boyumda uzun benim 173 38 yakışmıyor:KK34:

Bu bir prensip işi aslında, Dr.Dukan kitabına bize çok masum gelebilecek küçücük kaçamakların bir balona iğne batırmak gibi olduğunu yazmış. Çünkü bugün 2 kaşık Nutella yarın başka bir istisna olarak gerçekleşecek. Bu nedenle prensip kararı alıp hiç kaçamak yapmadan devam etmek gerek. Ben hep şöyle düşünürüm eğer yapmam gereken bir şeyi yapamıyorsam ya da gerektiği gibi yapamıyorsam demek ki henüz o konuda kesin bir karar vermiş ve konsantre olmuş değilim. Hiç zorlamam çünkü başarısız olacağımı bilirim ve tekrar başka bir zaman çok iyi konsantre olarak yeniden başlarım. (Sigarayı bırakmak, ders çalışmak, sınav kazanmak, vs.) Bence çok iyi konsantre olup sonra yeniden başla.

çok haklısın bu konuda carmendost acı söylermiş.bende çok zor diyet yapardım ama bu sefer bırak kaçamadı dün bol tereyaglı pilav pişirdim evde .alışkanlık tuz kontrolu yaparken agzıma aldıgım 2-3 pirinç tanesini bile çıkarttım yutmadım.bugün 4.gün ve zerre kaçamak yapmadım.ama kilomda çok degişmedi.

Bu arada zaten sabah öğünün çok yetersiz, bir de balık yağından kaçınmıyoruz. İnsan vücuduna çok faydalı olduğu için balığın yağlısını a tüketebiliyoruz. Ama şarküteri ürünleri çok ve kötü yağ barındırdığından (zaten hayvanların atıklarından yapıldığından) yasak.

peki bir sorum olcak sana:eek:mega3 yagı alsak kullanabiliyormuyuz.omega3 yagının yag parçalayıcı özelligi var biliyormusun bilmiyorum .diyetisyenler genelde tavsiye ediyor.ilaç gibi satılıyorya eczanelerde alsak onlardan olurmu acaba..
yaa kızlar daha ilk günüm ama gerçekten inanamıyorum..

yani psikolojik mi yoksa diyetten mi bilmiyorum ama hiç açlık yok, aksine deli gibi tok hissediyorum :KK64:
ben çalışmıyorum bütün gün evdeyim ve genelde durmadan yerimmmm
kahvaltıdan sonra öğle yemeğimi zorla yedim sırf protein almak için ve bu gidişle akşam yiyemiycem yada yine zorlıycam kendimi

inşallah hep böyle devam eder:KK64::KK64::KK64:

valla bugün 4.gün bende inanamıyorum nasıl tok kalıyorum.ben çok yemek yerdim ve çok hızlı.2 saat sonra yine karnım açıkırdı çayın yanına hep biskuvi yerdim.akşama kadar pcde boş kalmazdım yani..hatta bugün bizim şirkette müdürümüz bir beyle beraber yedik yemegimizi.2 biftek kızartmıştım evde yanına 3 kaşık ligt yogurt.dedi ki müdür ya sema hnm bu kadarmı yiyeceksiniz başka bir şey yemiyecekmisiniz doyulmazki onla.doyarım ben dedim ve hala yemedim bişey 7 saat olmuş yeni yemim evde kıymalı yumurta yaptım brde yanına zero içtim...

Sema bende 4. gundeyim ve 1.3 kg gitti.

sabah çok moralim bozuktu cunku dun ve bugun aynıydım. kolay bir sistem değil bu kadar çabadan sonra sonuç istiyorsun ama yarın iyi olacak..ikimiz için de

yürekten tebrik ediyorum seni bende 82 kilo 46 beden kızkardeşim 38 beden .senin yaşadıklarının aynısını yaşıyorum onla alışverişe gidiyoruz o çarşıpazar tezgahta dükkanlarda ne varsa alır.ben alamam.hiç tenezzül edip bakmam bile hatta bizim burda pazarlar var çok güzel gitmem bile üstüme bulamam çümkü.magzalara gideriz bazen avm lerdeki magzalara o alır dolu şey ben bir ikitane bakarım alır onları giderim kabine onlarda olmaz derki abla sen niye almıyorsun derim begenmedim modellerini...

ve bende senin gibi acaba zayıflayabilecekmiyim.harbiden bana örnek oluyorsun sayende devam ediyorum bunu bil.38 de istemiyorum hayatımda hiç 38 olmadım 40 oldum.yine 40 olayım yeter boyumda uzun benim 173 38 yakışmıyor:KK34:

çok haklısın bu konuda carmendost acı söylermiş.bende çok zor diyet yapardım ama bu sefer bırak kaçamadı dün bol tereyaglı pilav pişirdim evde .alışkanlık tuz kontrolu yaparken agzıma aldıgım 2-3 pirinç tanesini bile çıkarttım yutmadım.bugün 4.gün ve zerre kaçamak yapmadım.ama kilomda çok degişmedi.

peki bir sorum olcak sana:eek:mega3 yagı alsak kullanabiliyormuyuz.omega3 yagının yag parçalayıcı özelligi var biliyormusun bilmiyorum .diyetisyenler genelde tavsiye ediyor.ilaç gibi satılıyorya eczanelerde alsak onlardan olurmu acaba..

valla bugün 4.gün bende inanamıyorum nasıl tok kalıyorum.ben çok yemek yerdim ve çok hızlı.2 saat sonra yine karnım açıkırdı çayın yanına hep biskuvi yerdim.akşama kadar pcde boş kalmazdım yani..hatta bugün bizim şirkette müdürümüz bir beyle beraber yedik yemegimizi.2 biftek kızartmıştım evde yanına 3 kaşık ligt yogurt.dedi ki müdür ya sema hnm bu kadarmı yiyeceksiniz başka bir şey yemiyecekmisiniz doyulmazki onla.doyarım ben dedim ve hala yemedim bişey 7 saat olmuş yeni yemim evde kıymalı yumurta yaptım brde yanına zero içtim...

az önce siteler arasında dolaşırken dukanın sitesinde yayınlanan, zayıflayan bazı insanların fotoğraflarına rastladım ve büyülendim :KK1:

daha önce paylaşıldı mı bilmiyorum ama o kadar hoşuma gitti ki ben de sizinle paylaşmak istedim..

$12.jpg $18.jpg $13.jpg $8.jpg $7.jpg $3.jpg Eki Görüntüle 262000 Eki Görüntüle 261999 $9.jpg Eki Görüntüle 262005 $113.jpg

az önce siteler arasında dolaşırken dukanın sitesinde yayınlanan, zayıflayan bazı insanların fotoğraflarına rastladım ve büyülendim :KK1:

daha önce paylaşıldı mı bilmiyorum ama o kadar hoşuma gitti ki ben de sizinle paylaşmak istedim..

Eki Görüntüle 262006 Eki Görüntüle 262009 Eki Görüntüle 262008 Eki Görüntüle 262003 Eki Görüntüle 262002 Eki Görüntüle 262001 Eki Görüntüle 262000 Eki Görüntüle 261999 Eki Görüntüle 262004 Eki Görüntüle 262005 Eki Görüntüle 262010

mükemmel bişey bunlar :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

sanki beden degiştirmiş gibi.yeni bir beden ah ahhhh

Son düzenleme:
telli_turna nerdesin bacımmmm.bak ne fotolar var.anlıyorum bugün ayın 23.cü muhasebeciler için zor günlerde insan bir girer bi slm verir yahu naptın yoksam bozdunmu diyetine gelmiyon ???????:KK36::KK36::KK36::KK36::KK36::KK36::KK36::KK36::KK36:

Son düzenleme:
telli_turna nerdesin bacımmmm.bak ne fotolar var.anlıyorum bugün ayın 23.cü muhasebeciler için zor günlerde insan bir girer bi slm verir yahu naptın yoksam bozdunmu diyetine gelmiyon ???????:KK36::KK36::KK36::KK36::KK36::KK36::KK36::KK36::KK36:

yulaf kepeği bulduuuum.bu kadar çabuk bulacağımı düşünmemiştim, adanada arayan varsa yardım edebilirim. yarın diyete başlıyoruuuum. hayırlısı bakalım :)

yulaf kepeği bulduuuum.bu kadar çabuk bulacağımı düşünmemiştim, adanada arayan varsa yardım edebilirim. yarın diyete başlıyoruuuum. hayırlısı bakalım :)

senin adına çok sevindim arkadaşım..
hadi hayırlı olsun diyetin

ben mecburen netten sipariş verdim

Arkadaşlar acayp mıoralim bozuk.Çünkü az önce bakıcımız arada ve işi bırakacağını söyledi.Çok yoruluyormuş,sabah erken kalkması zormuş,falan filan.!5 aylık ve kreşe giden 4,5 yaşında 2 oğlum var.Kayınvalidem eltimin kızına bakıyor.Annemde uzak otuuyor.Bakalım eşim gelsinde napacağımıza karar verelim.
Bu sıkıntıların içinde bide berbat gribim.Ufak oğlumda grip oldu:KK59:
Ama diyete azimle devam ediyorum:KK62:Yalnız spor alonuna gidiyordum,sanırım artık gidemem.
Hakkımızda hayırlısı neyse o olsun artık

Arkadaşlar acayp mıoralim bozuk.Çünkü az önce bakıcımız arada ve işi bırakacağını söyledi.Çok yoruluyormuş,sabah erken kalkması zormuş,falan filan.!5 aylık ve kreşe giden 4,5 yaşında 2 oğlum var.Kayınvalidem eltimin kızına bakıyor.Annemde uzak otuuyor.Bakalım eşim gelsinde napacağımıza karar verelim.
Bu sıkıntıların içinde bide berbat gribim.Ufak oğlumda grip oldu:KK59:
Ama diyete azimle devam ediyorum:KK62:Yalnız spor alonuna gidiyordum,sanırım artık gidemem.
Hakkımızda hayırlısı neyse o olsun artık

çok geçmiş olsun,
hem bakıcının azizliğine uğradığın hem de grip olduğun için:KK71:

ama ne olursa olsun diyetini bırakmaman çok güzel
ben genelde canım sıkılınca boğazıma vurur(du yani eskiden), artık vurmayacak:KK1:

diette 35.günüm ve nerdeyse 3 gündür gr oynamadım.
moralim bozulyor.
benimde öyle olmuştu 2 hafta takılmıştı ilk ayın sonunda ama sonra birden 2-3kg birden gitti...moralini bozma canım herkes yaşadı yeni başlayanlarda yaşacak bu durumları...:KK53:

X