Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

inşallah olacak...sen yeter ki karamsarlığa düşme.bende yakın zamanda en şişman halimle bir yakınımın düğünündeydim :KK43:
seni çok iyi anlıyorum.ne istediğim gibi giyinebildim nede düğünün tadını çıkarabildim.ama bu diyet senin için yeni bir başlangıç olacak emin ol.inan benim için öyle oldu.sönen ümitlerim yeniden alevlendi.kendine inan,vermemen için hiçbir neden yok.bence erteleme ve bir an önce başla derim...

Yarın başlıyorum hemen.
Bütün diyetlerim hep bir yerde patlak verdi valla. Bu sefer olucak içimden öyle geliyor sanki.
Ay inşallah canım hep birlikte başaracağız.

insallah görürsün canim, benimde hedefim 60 kg, bugündiyette 2. günüm ve bende cok merak ediyorum. tebrik ederim 8.günde 3 gün, cok güzel masallah!:nazar:

sen atak devresini 10 gün mü yapacaksin? dukan testi yapmistim. 2 gün atak yapmam gerekiyormus. :44: ama burda cogunlukla 5-7 veya 10 gün yapan arkadaslar var? aranizda bu testi yapanlar varmi?

İnşallah canım... Ben 5 gün yaptım... Ama 6. - 7. - 8. günlerimde pek sebzeli geçmiyor açıkçası... Menüm yoğurt, yulaf kepeği, peynir, yumurta tavuk veya balıktan oluşuyor çoğunlukla... 3 gündür sebze olarakta yeşillik ve domatez yiyorum salata şeklinde açıkçası tam seyir denemez atak da denemez yani...

Sen kaç kg sin ve boy kaç canım?

insallah görürsün canim, benimde hedefim 60 kg, bugündiyette 2. günüm ve bende cok merak ediyorum. tebrik ederim 8.günde 3 gün, cok güzel masallah!:nazar:

sen atak devresini 10 gün mü yapacaksin? dukan testi yapmistim. 2 gün atak yapmam gerekiyormus. :44: ama burda cogunlukla 5-7 veya 10 gün yapan arkadaslar var? aranizda bu testi yapanlar varmi?

canım dukanın sitesinde sana 2 gün dediyse 2 gün yapmalısın.çünkü kaç gün atak yapılacağı kişinin kilosuna göre değişiyor.yani kişiye özel gibi.senin vereceğin kilo azdır muhtemelen o yüzden 2 gün çıkmıştır.

Yarın başlıyorum hemen.
Bütün diyetlerim hep bir yerde patlak verdi valla. Bu sefer olucak içimden öyle geliyor sanki.
Ay inşallah canım hep birlikte başaracağız.

kesinlikle olacak, Allah ın da izniyle tabii :) sen yeterki iste...geçen gün diyet,kalori vs. listelerim elime geçti. bayağı bir baktım şöyle belki 15 yıldır saklarım arada bir bişeyler yapmaya çalışırım.dedim ne işe yaradınız. hı belki yaradılar zaman zaman ama hep geçici.artık hiçbirine ihtiyacım yok ne yapmam gerektiğini biliyorum bundan sonra.hepsini yırttım ve attım

kesinlikle olacak, Allah ın da izniyle tabii :) sen yeterki iste...geçen gün diyet,kalori vs. listelerim elime geçti. bayağı bir baktım şöyle belki 15 yıldır saklarım arada bir bişeyler yapmaya çalışırım.dedim ne işe yaradınız. hı belki yaradılar zaman zaman ama hep geçici.artık hiçbirine ihtiyacım yok ne yapmam gerektiğini biliyorum bundan sonra.hepsini yırttım ve attım[/QUOTE]

Ah inşallah canım ya... Canım boy kaç senin? 57 mi hedef kg?

İnşallah canım... Ben 5 gün yaptım... Ama 6. - 7. - 8. günlerimde pek sebzeli geçmiyor açıkçası... Menüm yoğurt, yulaf kepeği, peynir, yumurta tavuk veya balıktan oluşuyor çoğunlukla... 3 gündür sebze olarakta yeşillik ve domatez yiyorum salata şeklinde açıkçası tam seyir denemez atak da denemez yani...

Sen kaç kg sin ve boy kaç canım?

canim benim boy 1,58 kilom dün sabah 74,1 kg, bu sabahsa 71,7 cikti.:KK31: son günlerde sislik vardi. vucudum ödem atti, diyetin seyri yarin belli olucak herhalde. gün gün yazarim insallah. bende 5 gün yapmayi düsünüyorum, benim menümde salata+yogurt olur buyük ihtimal. yumurta yemek istemiyorum, yavastan mide bulantisi yapmaya basladi bende :KK17:

normal de boyuma göre 53-54 ideal kilom ama dukana göre 59 cikti. ben yillardir 65 i görmedim, 60 bile hayal gibi. bi 65 olayim, göbek ata ata vercem geri kalan kilolarimi :KK66: :KK66:

canım dukanın sitesinde sana 2 gün dediyse 2 gün yapmalısın.çünkü kaç gün atak yapılacağı kişinin kilosuna göre değişiyor.yani kişiye özel gibi.senin vereceğin kilo azdır muhtemelen o yüzden 2 gün çıkmıştır.

canim 15 kilo kadar vermem gerek. 10 kilo üzerinde kilo vermek isteyenlerin 5-7 gün arasinda atak yapmasi gerektigini okumustum sitede. kitabi henüz alamadim. yani burda olmus olsaydi coktaaaan alirdim, türkiyeden siparis yapmam gerek

kesinlikle olacak, Allah ın da izniyle tabii :) sen yeterki iste...geçen gün diyet,kalori vs. listelerim elime geçti. bayağı bir baktım şöyle belki 15 yıldır saklarım arada bir bişeyler yapmaya çalışırım.dedim ne işe yaradınız. hı belki yaradılar zaman zaman ama hep geçici.artık hiçbirine ihtiyacım yok ne yapmam gerektiğini biliyorum bundan sonra.hepsini yırttım ve attım

Ah inşallah canım ya... Canım boy kaç senin? 57 mi hedef kg?[/QUOTE]

boy 1.55 maalesef üstüne bide 78 kilo eh düşün artık.çok şükür 5 küsüründen kurtuldum.darısı geri kalanına.dukan bana 57.7 dedide ben 57 diyorum ama inan şu an 67 de razıyım yani :))) seninde 8 günde 3 kg bence süper hayatım daha ne olsun, azimle devam ediyoruz vazgeçmek yok...

canim benim boy 1,58 kilom dün sabah 74,1 kg, bu sabahsa 71,7 cikti.:KK31: son günlerde sislik vardi. vucudum ödem atti, diyetin seyri yarin belli olucak herhalde. gün gün yazarim insallah. bende 5 gün yapmayi düsünüyorum, benim menümde salata+yogurt olur buyük ihtimal. yumurta yemek istemiyorum, yavastan mide bulantisi yapmaya basladi bende :KK17:

Benimde boy 1,72 zamanında 58 kg idim :KK43: ozamanlar kortizon kullandım bu hale geldim bir daha 65 i bile göremedim. hedefte 60 dedim ama boyuma göre 65 olsamda yeter bana inşallah. Hep beraber verelim kiloları :KK76:

Ah inşallah canım ya... Canım boy kaç senin? 57 mi hedef kg?

boy 1.55 maalesef üstüne bide 78 kilo eh düşün artık.çok şükür 5 küsüründen kurtuldum.darısı geri kalanına.dukan bana 57.7 dedide ben 57 diyorum ama inan şu an 67 de razıyım yani :))) seninde 8 günde 3 kg bence süper hayatım daha ne olsun, azimle devam ediyoruz vazgeçmek yok...[/QUOTE]

5 küsürde çok güzel :KK9: Aynen benim 65 razı olmam gibi desene senin durumda... benim boy 172 ama manken olacak değilim yani 65 olsam daha ne isterim :KK9:
kesinlikle vazgeçmek yok birbirimize destek olacağız :KK4:

canim 15 kilo kadar vermem gerek. 10 kilo üzerinde kilo vermek isteyenlerin 5-7 gün arasinda atak yapmasi gerektigini okumustum sitede. kitabi henüz alamadim. yani burda olmus olsaydi coktaaaan alirdim, türkiyeden siparis yapmam gerek

15 kilo için 2 gün bana da az geldi.belki sitede bir sorun vardır,bilemedim....istersen tekrar bilgilerini en baştan kontrol ederek yeniden dene bakalım, farklı bişey çıkacak mı.ataktasın sanırım

Selam arkadaşlar,
Ben de Dukan Diyeti'ne 02.09.11 tarihinde 81,50 Kg.ile başladım. 7 gün atak uyguladım. Bugün itibariyle 78 Kg.ı gördüm. Ancak regl olacağımdan şişliklerde olabilir. Yürüyüşü hiç yapamadım, bel fıtığı hastasıyım ve yazık ki şu ara akut dönem. Daha iyi hisettiğimde mutlaka yürüyeceğim. Diyeti yaparken hiç zorlanmıyorum ve hiç kaçamak yapmadım. Her gün sabah 2 kaşık yulaf kepeği ile (Atakta 1,5 kaşıktı) 1 yumurta light süt ve peynirle krep yapıyorum. Eğer ps günü ise yanında salatalık, domates, maydanoz, vs. de yiyorum. Öğlenler fırın tavuk akşamları da fırın balık. Standart bunları yiyorum. Aralarda da eğer ps günü ise çeşitli sebzeler değilse az yağlı peynir, light süt, ya da yoğurt tüketiyorum. Her gün en az 2-2,5 lt.su içiyorum. Bu çok önemli. Protein ile beslendiğinizde böbrek ve karaciğerdeki atıkları temizlemek ve aşırı kalsiyumlu gıda alımı nedeniyle böbrek taşına neden olmaması açısından. Tek zorlandığım nokta meyve yiyememek zira meyve çok severim.

Şimdilik bu kadar gelişmeleri yazmaya devam ederim.

Herkese başarılar, sevgiler.

Benimde boy 1,72 zamanında 58 kg idim :KK43: ozamanlar kortizon kullandım bu hale geldim bir daha 65 i bile göremedim. hedefte 60 dedim ama boyuma göre 65 olsamda yeter bana inşallah. Hep beraber verelim kiloları :KK76:

canim senin yine masallah boyun var :nazar: kilon boyuna göre asiri görünmüyordur. benim de var olan göbegimin üstüne bide sezeryandan kalan kilolarim kalinca kocamaaan bi göbegim oldu :KK59: bu diyet son diyetimiz olur insallah, bi daha diyet miyet yapmayiz.

15 kilo için 2 gün bana da az geldi.belki sitede bir sorun vardır,bilemedim....istersen tekrar bilgilerini en baştan kontrol ederek yeniden dene bakalım, farklı bişey çıkacak mı.ataktasın sanırım

Site ingilizce olduğu için ilgilenemedimde ben kitapta 5 kg ye kadar vermek isteyenlere 1 - 2 gün, 10 kg gibi hedeflere 5 gün, 10 ve üzeri içinde 7 ile 10 gün arası öneriliyor zaten... Bu arada canım benim proteini sadece yoğurttan almak olmaz... :KK45: Peynir, süt ve et çeşitleri ile desteklemelisin kesinlikle... ne kadar protein ve su, okadar kg gider...

Site ingilizce olduğu için ilgilenemedimde ben kitapta 5 kg ye kadar vermek isteyenlere 1 - 2 gün, 10 kg gibi hedeflere 5 gün, 10 ve üzeri içinde 7 ile 10 gün arası öneriliyor zaten... Bu arada canım benim proteini sadece yoğurttan almak olmaz... :KK45: Peynir, süt ve et çeşitleri ile desteklemelisin kesinlikle... ne kadar protein ve su, okadar kg gider...

peynirle pek aram yok ama digerini seviyorum :KK56: insallah zorlanmam diye düsünüyorum. ben bi blog bulmustum tesadüfen, orda türkce aciklamasi vardi. link verebiliyormuyum burda? göndersem ordan bakarsin.

[/QUOTE=]

5 küsürde çok güzel :KK9: Aynen benim 65 razı olmam gibi desene senin durumda... benim boy 172 ama manken olacak değilim yani 65 olsam daha ne isterim :KK9:
kesinlikle vazgeçmek yok birbirimize destek olacağız :KK4:

aynen dediğin gibi,biz azada razıyız ama çoğada yok demeyiz yani :)))
maşşallah boyun gayet uzun bana kalırsa 65 le bile zaten manken gibi olursun :KK8:

evet canim bugün 2. günüm, aksam tekrar deniycem testi. bakalim bu defa ne diycek :KK66:
açıkcası bende merak ettim bakalım ne çıkacak.çünkü benimde 20 kg idi ve 6 gün atak önermişti

X