Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

arkadaşlar ben atak evresını bıtırdım ıkıncı evrede 3. gunum bıtmek uzere ama tatlı ıstıyor canım ne yapacagım cıldırcam vallaa....dıyabet sekerlerle falan olurmu bılgınız varmı acıl yardımmmmmmmmmmmmmmmm ıstıyorum lutfeennnnn:KK59:

arkadaşlar ben atak evresını bıtırdım ıkıncı evrede 3. gunum bıtmek uzere ama tatlı ıstıyor canım ne yapacagım cıldırcam vallaa....dıyabet sekerlerle falan olurmu bılgınız varmı acıl yardımmmmmmmmmmmmmmmm ıstıyorum lutfeennnnn:KK59:

bööle kriz anlarında severmisiniz bilmem ama hep tatlandırıcılı yogurt yaptım azda tarçınn hımmmm...ama daha güzel tariflerde var tabi dukan tariflerinin arasında.

kişinin kilo durumuna göre atak evresi 3-4-5-....10 güne kadar uzuyor . seyire evresine geçiliyor (istediğin kiloya inene kadar).sonra güçlendirme verdiğin kilo çarpı 10 gün devam edilecek (mesela 7 kilo verildiyse 7çarpı 10:70gün).son evre tek protein günü.diyete süresince ve devamında 1,5 kaşık yulaf kepeği.

ATAK EVRESİ:saf protein:et (koyun eti ve yağlı etler yasak)tavuk ,balık,süt,peynir yumurta,kabuklu deniz ürünleri vs.istediğin kadar (sınırsız) yeniyor.baharat ,maydanoz,tere baharlı otlar serbest +1,5 kaşık yulaf kepeği +1,5 lt ve üstü çok su içmek
SEYİR EVRESİ:saf protein +sebze(yoğurtlu semiz otu,kıymalı menemen ,peynir domates biber gibi sebzenin yanında protein bol olacak)istediğin kiloya düşene kadar 1 gün saf protein +1gün saf protein yanında sebze ,bakliyatlar yasak(mercimek,kurufasulye vs.)meyva yasak.şeker yasak .ama light dondurma ,light içecekler serbest..1,5 kaşık yulaf kepeği ve yine en az 1,5 lt su .5gün safprotein +sebze ;5gün saf protein şeklindede yapılabiliR
GÜÇLENDİRME EVRESİ:KK43:toplamda 9 KİLO VERİLDİYSE 90 GÜN SÜRECEK OLAN ZAMAN):ilk 45 gün hafta 1 gün ödül yemeği istediğin bir yemek.normal 40gr peynir(istediğin),2 dilim ekmek ,1porsiyon meyva (üzüm ,kiraz,muz yasak)küçük taneliler 1 kase ,diğerleri 1 adet(elma ,şeftali,portakal gibi)haftada 2 porsiyon nişaştalı gıda (makarna,patates gibi.)kuzu budu.ikinci 45 günde ödül yemeği haftada 2 öğün oluyor ama bu 2 öğün üst üste olmayacak.haftada 1 gün saf protein.kitap perşembeleri öneriyor.
SON EVRE :haftanın 6 günü her istediğini yiyorsun. bu arada kilo koruma amaçlı önerilen gıdaları aklında tutup gerektikçe bunlara başvuruyorsun.hayatın geri kalanında haftada 1 gün saf protein uyguluyorsun.3 çorba kaşığı yulaf kepeği yiyorsunuz.

bu evrelerin hepsinde en az 25 dk yürüyüş var.birde bol bol su

Arkadaşlar görüyorum ki kitabı tam anlamıyla sindirmeden diyete başlayanlar var aramızda. Sorularınızdan anladığım kadarıyla.

kaç kilo aldın ki yumruk hareketi yapabilirsin sonra seyirle devam edebilirsin

Balona batırdığınız iğneler yüzünden yumruk harekatı yapılmaz. Yumruk harekatı 20 günden fazladır kilo veremediğiniz, vücut direncinin artık diyetinizi alt ettiği dönemler için 4 günlük süreyle yapılan atak evresidir. Kaçamaklarla gelen artılar için 1+1 şeklinde seyire devam edilirse kilolar kendiliğinden gidecektir. Çabuk gelen çabuk gider unutmayın. Yanlış bilgilendirmeler de yapmayalım lütfen.

çok sağol morel verdiğin için ama morelim yine bozuldu bugün tam 2.5 saat heryeri dolandım .ama yulaf kepeği bulamadım ben ne yapıcam yardım edin bana

Yulaf kepeğini internetten sipariş edebilirsiniz. Bulamıyorsanız belli bir süre buğday kepeği kullanabilirsiniz. Daha kolay bulması.

ben dün 5m migrosta buldum. görevli kıza sordum bilgisayardan baktılar. diyet ürünler satan reyonda yulaf unu da yulaf kepeği de vardı. yalnız ikisinin kabı da çok benziyor karıştırmayın doğasan marka

Doğasan markanın kepeği buğday kepeğidir. İçeriğini okursanız nişasta bulunduruyor. Kullanmamanızı öneririm.

Eti'nin Lifalif Yulaf Ezmesi ni marketlerde bulabilirsin.. rondodan geçir iyice ufalansın :)

Lifalifin yulaf ezmesi yulaf kepeği değildir. İzinli besinlerden değil. Bulamıyorsanız belki tolere olarak bulana kadar idare etmeniz için kullanabilirsiniz. Ama kullanmak için önermeyin lütfen, ben kullanıyorum diye bilgilendirme yapsanız daha iyi olur.

Kitabı okudunuz mu? Aspartam ile tatlandırabilirsiniz. Tarif sayfası var. Biraz araştırabilirseniz bilgi edinebileceksiniz bu konuda. Dukan diyetinde yapay tatlandırıcılar fruktoz içermemesi şartıyla srbest. Sorbitol içeren sakızlar da çiğneyebilirsiniz. Şekersiz olmak kaydıyla.
Herkese başarılar.

merhabalar herkese,

Bugün seyir devremin 4.günü,atak evremde 5 gün sürmüştü.Yani toplamda 9 gündür Dukan diyetinin içindeyim sabah tartıda 67.0 gördüm:)))) 3.2 kilo vermiş oldum. 66'yı ve 65 i dört gözle bekliyorum. Çok zorlansamda bırakmayacağım.

Bugün ne yedim? (S+P)

sabah: 1 bardak su, 1 dilim hindi salam
öğle: 1.5 yumurtayla hindi slamlı omlet, peynir,1 domates, az salatalık, 2 siviri biber,çay,kahve
ara: 1 domates,peynir
akşam: etli taze fasulye, light yoğurtla hazırlanmış köz patlıcan salatası
ara: 1 domates, peynir, çay
30 dakika tempolu yürüyüş
1.5 lt su

Bugün nedense çok acıktım. açıktığımda sebze+proteinde olduğum için ilk aklıma gelen domates ve peyniri yedim.

merhabalar herkese,

Bugün seyir devremin 4.günü,atak evremde 5 gün sürmüştü.Yani toplamda 9 gündür Dukan diyetinin içindeyim sabah tartıda 67.0 gördüm:)))) 3.2 kilo vermiş oldum. 66'yı ve 65 i dört gözle bekliyorum. Çok zorlansamda bırakmayacağım.

Bugün ne yedim? (S+P)

öğle: 1.5 yumurtayla hindi slamlı omlet, peynir,1 domates, az salatalık, 2 siviri biber,çay,kahve
1.5 lt su

Bugün nedense çok acıktım. açıktığımda sebze+proteinde olduğum için ilk aklıma gelen domates ve peyniri yedim.

Salam, seyir döneminde yiyebileceğiniz ürünlerden değil. İçeriğinde patates nişastası bulunuyor çünkü.

çok iyi bende bugün özel günümdeyim umarım buna rağmen veririm

umarım verirsin cnaım :)

teşekkür ederim canım ilk defa kekim bu kadar güzel oldu.

ayrıca dün bir ton bulgur pilavı yememe rağmen bu sabah - 400 gr la 52.2 yi görmüş bulunuyorum. yaşasınnnnnnnn
:KK64: :KK64: :KK64: :KK64: :KK64:

tebrikler cnaım hedefine ulaştın yanii :KK9:

tebriklerrr:KK66: :KK66:

cok güzel vermişsin.işallah hep bööle devam eder.

teşekkürler canım inşallah :KK69:

Bende başlıyorum yarın itibariyle, heyecanlıyım yapabilecekmiyim bilmiyorum... Birde ben günlerdir başlayacağım diye iyice salmıştım bu akşamda jübilemi yapıp yarın başlayacağım inşallah. Akşam tartılıp kilomu yazarım sizede, herkese başarılar... bende şu sizde görünen gibi çizelge yapmak istiyorum ama nasıl yapacağımı bilmiyorum:KK17:

yaparsın canım kendine güven.. ticketfactory sitesine girip yapıyoruz onu daha önce yapmadıysan link atabilirim..

valla ben genelde böyle durumlarda coca cola zero filan içiyorum...:) hiç tatlı yapmadım dukana özel bir dene derim:)

merhabalar herkese,

Bugün ne yedim? (S+P)

1.5 lt su

iyi gidiyosun canım tebrikler:)

selam dukan kardeşlerim. bugün 160 günüm bitti. aradaki fark şu başladığımda 106,8 idim şu an 82,00... ben bu dukan amcamı seviyorum...

iki günlük saf P den sonra kaybım 1,9 kg. tabi ben güçlendirmede olması gereken bir dukancıyım. bundan sonra bu şekilde devam edeceğim. haftada iki günde saf P yaparak hızlandırmak istiyorum. normalde böyle bir süreç yok bu benim yaptığım bir şey size tavsiyem kitabın dışına çıkmamanız. ben nisbeten tecrübeli bir dukanist olarak bunun işe yarayacağını düşünüyorum

yaparsın canım kendine güven.. ticketfactory sitesine girip yapıyoruz onu daha önce yapmadıysan link atabilirim..

Çok teşekkür ederim inşallah... Dediğin gibi siteye girdim ama yapamadım ingilizce olması da etken tabi...
Neyse; 76,7 ile başladım bugün itibariyle...

günaydın arkadaşlar iki gün sonra diyete başlayalı 4 ay olacak başlangıç kilom 109 şuan ki kilom 90 nasıl arkadaşlar 4 ayda 19 kilo verdim.ticker yaptım ama bir türlü profilime ekleyemedim :KK61:

günaydın arkadaşlar iki gün sonra diyete başlayalı 4 ay olacak başlangıç kilom 109 şuan ki kilom 90 nasıl arkadaşlar 4 ayda 19 kilo verdim.ticker yaptım ama bir türlü profilime ekleyemedim :KK61:

senin adına sevindim çok güzel vermişsıin ben bu ara bıraktım bakalım ne zamn başlarım.

senin adına sevindim çok güzel vermişsıin ben bu ara bıraktım bakalım ne zamn başlarım.

teşekkür ederim canım.Bence bir an önce başla çok ara verirsen soğursun.Bende bayramda ufak tefek kaçamaklar yaptım ama çok şükür + olarak dönmedi bana bence bazen kaçamak metobolizmayı şaşırtıyor:)) hemen aramıza dön canım.

Benimde bugün 4 günüm atak evresindeyim 7 gün yapmam gerekiyor.şimdilik iyi gidiyor inşallah devemınıda getiririm.95 kiloyla başladım ve atak evresinin 4 gününde olmam rağmen 5 kilo gitti çok mutluyum...

Son düzenleme:
Ya ben bu dukan diyetini çok merak ediyorum ama yapabilir miyim bilmiyorum benim etle aram pek iyi değil dee.. Önce kitabını alıp okumak mı gerekir tam olarak uygulayabilmek için. Bir de tam olarak uygulanmazsa kilo mu aldırıyormuş :26:

Benimde bugün 4 günüm atak evresindeyim 7 gün yapmam gerekiyor.şimdilik iyi gidiyor inşallah devemınıda getiririm.95 kiloyla başladım ve atak evresinin 4 gününde olmam rağmen 5 kilo gitti çok mutluyum...

Ya ben bu dukan diyetini çok merak ediyorum ama yapabilir miyim bilmiyorum benim etle aram pek iyi değil dee.. Önce kitabını alıp okumak mı gerekir tam olarak uygulayabilmek için. Bir de tam olarak uygulanmazsa kilo mu aldırıyormuş :26:

merhaba pembeli bence kitabı alıp okumanda çok fayda var.Kitapta çok açık bir dille yazılmış tüm sorularının cevabını bulabiliyorsun.Bence kitabı al takıldığın yerde daha deneyimli arkadaşlardan bilgi alırsın.Şimdiden başarılar diliyorum.

X