Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

teşekkürler arkadaş ayrı ayrı yazmak gereksiz tüm yazdıklarına katılıyorum.ayrıca ilave etmek istediğim bi detay daha var burası kadınlara ait birtopik sanıyordum .????

beğen butonumuz olsaydı tam yeriydi.berkmine bu yazıyı beğendi

hoşbulduk, ilginize çok teşekkürler...
dün itibariyle atak dönemimi bitirmiş bulunmaktayım:) bugün uzunca bir seyir evresine girdim ve sizin önerinizi dinledim ve tartıldım=109,8
umarım sizlerin de desteğiyle hepbirlikte kurtulacağız bu fazlalıklardan.
ayrıca diğer marka (marka vermeli miyim bilemedim) bulgur gibi olan kepek gerçekten çok farklı lezzet olarak.
görüşmek üzere, sevgiler...

ben de aynı senin başladığın durumdaydım yavaş da olsa veriyorum bugün -300 daha oldu şükür.Umarım çabucak geçer seyir, teşekkür ederim.

arkadaşlar benim işyerime yakın bir fırın var sahibine kaç kez haber bıraktım en sonunda bu sabah görüştüm yulaf kepeği sordum var abla kg 1.5 lira demez mi ama dedim ezme ya da buğday kep. değil... tamam abla yulaf kepeği bu dedi aldım 2 kg ama hiç içime sinmedi bu kadar yırtınıp aradığımız şeyi iki adım yerde bulduğumdan mı bilmiyorum görüntüsü aynı nuhun ankaranın kepeğine benziyor...

hiçbirimiz kepek eksperi değiliz ama banda pek inandırıcı gelmedi.buğday olması daha olası gibi hani bütün fırınlarda o bulunur ya.neyse yanılıyor olalım dikkatle dene.

Sana kesinlikle katılıyorum..ve başından beri yönetime gayet güzel bir üslupla gerçekleri anlatmaya çalışan,son derece duyarlı olan saksmavisi arkadaşıma da..ve kesinlikle seaborne arkadaşıma da...ve mustlu arkadaşıma da...çok güzel anlatmışlar durumu...
evet fazla özel muhabbetler yapılmış olabilir...hatta ben de fazlasıyla yaptım,bu konuda da kişiye özel olmadıkça yönetimden bir uyarı gelmesi gayet doğal olabilirdi..ama bu şekilde olması birçok kişiyi çok rencide etti ve küstürdü..üstelik saksmavisinin dediği gibi bu muhabbetler burada biraz olsun dönmese böyle arkadaşlıklar kurulmaz ve eski olan,güçlendirmeye geçmiş olan bizler yeni topiğe gideriz ve burada zaten cevap verecebilecek pek kimse kalmaz...
aslında çok kötü olan şu ki şuanda bile bunları yazarken acaba atılırmıyım korkusu içerisindeyim,bu nasıl bir site..eleştiriye,yoruma açık bir platform değil...insanlara "hoşlanmazsam,kafamı bozarsanız atarım sizi" tavrı ne kadar nahoş...haa bu atılma korkum da neden..kk sız kalmaktan mı ?KESİNLİKLE HAYIR...burada çok güzel çok özel iletişimler var ve birçok arkadaşımın mail adresi,telefonu vs. bende yok ve o arkadaşlarımla irtibatı koparmak istemediğim için korkarım..zaten kk nın sırrı bu,iletişim,yardımlaşma,dayanışma...yoksa gerçekten tadı kaçtı...eminim bizlerin tadının kaçmış olması site yönetimini hiç ilgilendirmez ve site asla boş kalmaz,bir sürü insan doluşur yeniden...ama en azından hissettiklerimizi de söylemeliyiz değil mi...
beni üzen bir diğer konu da,eski arkadaşlarımızdan bazısının bu konu hiç olmamış gibi davranmaları..ufak da olsa,olumlu ya da olumsuz hiç yorum yapmamamarı...açıkçası yasemin arkadaşımızın gidişi de ( sitesinin reklamı konusunda uyarı alabilir,bence de bu doğru ama devamı kötü gelişti gerçekten) mustlu hocamızın,ya da başka bazı arkadaşlarımızın aldığı bazı cevaplar da beni gerçekten üzdü(orduya gidişinizden ,arabayı kimin kullandığından banane vs..vs..) bunlara yorum yazmadan en azından ben duramazdım...

cino arkadaşıma da katılmadan edemeyeceğim ayrıca...

sevgiler saygılar....

Sorulariniz var ise http://www.kadinlarkulubu.com/sitede-yasadiginiz-sorunlar-f341/ adresinden yoneltebilirsiniz ! Bu basligi yeterince mesgul ettigimizi dusunuyorum. Konu disi yorum yapan tum uyeler konu disi mesajdan dolayi ceza alacaktir !

Konu disi mesaj yazmaktan beni de cezalandiracaksiniz buyuk ihtimalle.
Ama napiyim yukaridaki iletide sizin de yazdiginiz gibi ben de duramadim yine! Haksizliga karsi sessiz kalamama gibi hic de ise yaramayan bir huyum var!

Siz yukarida yazmissiniz ya keske son bir kac sayfayi degil de son 20 sayfayi okuyup oyle yorum yapsaniz diye, oncelile sunu belirtmek isterim ki bu son yasanan tatsiz olaya katilan ya da yorum yapan herkes birakin son 20 sayfayi son 2000 sayfanin her sayfasini, her mesajini tek tek okuduk zaten. Zetan bu yuzden yediremiyoruz kendimize karsi yapilan bu haksizligi, bir de ustune suclu cikarilmayi, ceza almayi, vb.
Bence keske siz son 20 sayfayi degil de son 40 sayfayi bi okuyabilmis olsaydiniz da sonra bizi degerlendirseydiniz.
Olusan sorun zaten insanlarin birazcik okuyup, arastirmayi kendilerine zulum olarak gormesi ve gelip buraya olmayacak, mantiksiz, hatta cogu zaman artik komik sayilabilecek sorular sormasi, ki ben cidden cok merak ediyorum bu kadar usengec bir insan bu diyeti nasil yapabilecek, bu diyetteki yemesi gereken besinleri nasil hazirlayabilecek, vb....Malesef hazira konarak kilo bile verilmiyor...

Yasanan tatsiz olayin gerekcelerini ve temelini saksmavisi, seaborne, onurege, mustlu arkadaslarim cok cok guzel aciklamis, ben tekrar ayni seylere deginmek bile istemiyorum.

Siz de belirtmissiniz bilincli olarak size ayni tip sorulari ben de sordum diye, ardindan da gordugunuz gibi sizin o bilincli sordugunuz soruya bile aramiza hosgeldinle biten bir cevap verilmis bu topikte, yani sizin soylediginiz gibi " kimseyi suclama, bize asla soru sormayin, siz ne bilirsiniz, biz ustunuz, biz olmasak buranin onemi bile yok, biz herseyi biliriz" havasinda degiliz. Asagidaki alintisinda Seaborne arkadasimizin da dedigi gibi burasi da bizden ustun degil, ayni kimsenin kimseden ustun olmadigi gibi. KK bize muhtac degil tabi ki ama biz de herhangi bir internet sitesine muhtac degiliz, kimse bu sitenin tasarimini ya da arka planini vb. begendigi icin burada degil, buradaki paylasilan yazilar ve insanlar icin burada. Bugun buradan atilirsak baska bir sitede yine toplasir, paylasim yapariz.

Siz "uslup" demissiniz ama dikkat ettim ki sizin yazilarinizin neredeyse her cumle sonunda bir unlem var, benim bildigim kadariyla yazi dilinde, ozellikle de bu tip forum sitelerinde yazi sonlarina unlem koymak sinir tepkisini gosterme yoludur ya da buyuk harflerle yazmak bagirma anlamina gelir ki bu tip imalar forum sitelerinde istenmez, ozellikle uyari olarak bu sekilde yazilmamasi gerektigi belirtilir. Peki burada sizin site sahibi ya da ust kademe yonetici olmanizdan kaynakli mi size boyle unlem dolu cumlelerle yazma izni var ya da "ben en son konustum ustune yorum yapilmasin, ben kimin ne icin ne yazdigini iyi biliyorum, bir daha aciklama yapimayin, yapan olursa konu disi seklinde uyari alir" gibi nazist bir tutum sergileme hakkiniz var ama biz azicik aciklama yapip savunma durumu alinca bize ceza var? Bu cifte standart degildir de nedir?

Belki bu yazdiklarimdan dolayi beni de siteden uzaklastirirsiniz ama uzgunum ki sizin yazdiginiz yorumlar bende de "ben buranin sahibiyim, ne istersem o olur " hissiyati olusturdu. Ha hos tabi siz buranin sahibiyseniz ne isterseniz o olur elbette de, kalicilik ve sureklilik, musteri memnuniyeti gibi kavramlar urununuze talep edenlere bu tip bir davranislar sergileyerek, begenmeyen ceker gider mantigiyla olmaz, aksine bu tutum size kaybettirir. Hos siz 10 yildir bu isi yaptiginizi soylediginize gore eminim bunlari benden cok cok daha iyi biliyorsunuz. Ben de nacizane bir hatirlatma yapmak ve sizin 3. kisiler tarafindan nasil gorundugunuzu belirtmek istedim. Iste malesef duramadim!

Bir de siz burada diyorsunuz ya kimsenin diyet disi yasadiklarini buraya yazmasina goz yummayiz, ama biz bunlari da zaten diyet deneyimi olarak konusuyoruz, cunku Dükan diyeti oyle bir diyet ki gece uykusuz kalmissaniz ertesi gun sislikten neredeyse 1 kilo almis oluyorsunuz ya da bir gun cok spor yapmissaniz veya o gun yolculuk yapmissaniz, hasta olmussaniz, ertesi gun yine artida cikiyorsunuz. Ya da bir gun pisirme tekniginize farkli bir baharat katmissaniz ertesi gun eksi kiloda cikiyorsunuz. Biz de burada yaptiklarimizi yazip zaten bu sebeple mi boyle oldu acaba diye kendimizce irdeliyoruz diyet asamalarini. Yolculukta araba kullanmaya verilen vucut tepkisini de aynen bu kategoriye sokuyoruz. Evde dokulen kopegimizin tuylerini toplarken harcadigimiz ekstra enerjiyi de degerlendiriyoruz.

Siz " ben de diyet kitabini aldim, artik buradayim, yagli etle tam olarak ne kastediliyor(!?), yulaf kepegini nereden bulacagim gibi sorular sorup, mesaj yazmissiniz ya (hos, bilmiyorum belki bunlar da bir kandirmacadir, bir taktiktir tabi de... ), eger siz de zaten bu diyeti yapacaksaniz, siz de her gun tartidaki oynamayi gordugunuzde kafanizda acaba su hareketimden mi, bundan mi oldu gibi bir ton soru olacak ve otomatikman bilen birilerine sormak isteyeceksiniz, daha once benim gibi boyle bir deneyim yasayip da ayni sonucu alan oldu mu diye merak edeceksiniz.

Aksine bu tip paylasimlar birbirimizi daha iyi tanimamaiza, gun icinde yuzumuzu guldurmeye ya da bilmedigimiz seyler ogrenmemize veya birbirimizi daha iyi degerlendirmemize kaynak oluyor.

Bir de sanirim siz bir erkeksiniz, kadinlarin bu tip basit ayrintilari bile birbiriyle uzun uzadiya paylasmaktan nasil zevk aldigini 10 yillik Kadinlar Kulubu sitesi deneyiminizden ogrenmis olmaniz gerekirdi bence. Bunlari kisitlarsaniz zaten kimseye cekici gelmeyecektir salt diyet konusmak, robot gibi tek mevzunun bu olmasi. Ki zaten bu topikte de azicik konu disi sohbet edilince hemen herkes farkina varip neyse burasi yeri degil, uzatmayalim, burasi diyet deneyimleri diye diger konuyu kapatiyor. Iste size basta dedigim gibi siz de son 20 sayfayi degil de son 30 sayfayi bi okuyabilseydiniz bu konu disi yazmalara da kisilerin kendilerinin nokta koydugunu, kendi kendilerini uyardiklarini gorebilirdiniz.

Sahsen ben Dukancilarin kisisel sohbetleri gibi bir bolumde ayri sohbet etmek istemem. Cunku ben forumu actigimda ilk baktigim, hatta son zamanlarda tek baktigim bu sayfadir. Buradaki kimlerin neler yaptigini, kimlerin kilosunun ne alemde oldugunu, kimlerin alisveriste uzerine kac beden ne aldigini veya nerelere geziye gidip de yolda bir yerde neler yedigini merakla bekliyorum her gun. Diyetle ilgili konuyu burada, diyetle ilgisiz olan kac beden kiyafet aldigini (ki bu bile diyetimizle ilgili) baska bir topikte takip edecegim diye acikcasi ugrasamam. Kim kimdi karistiririm, o zaman da samimiyet duygum yok olur. Aman saatlerce onunla mi ugrasacagim simdi deyip siteye bile girmem artik saniyorum ki... Asagida sizin bahsettiginiz gibi simdi bunu da bir ustunluk olarak algilamayin lutfen... Tamamen farkli bakis acilarindan bakiyoruz olaya sizle, bence...Burada ev hanimi da var, ogrencisi de var, avukati da var, doktoru da var. Yani herkes akilli, herkes zeki, herkes bilincli, kimsenin kimseyi kucumsedigi, kendini bulunmaz hint kumasi sandigi yok acikcasi...

Bu arada arkadaslar bu yazimdan dolayi belki ben de siteden banlanacagim ama emin olun ki uye olmadan da surekli sizi okuyor olacagim, zira benim ailem gibi oldunuz. Son durumumu da sizle paylasayim; benim yumrugum sonuc verdi, 26 gunluk 52.5`ta takilmama karsin yaptigim 5 gunluk yumruk sonucu 50.5`a dustum, iste son iki gundur 1+1 sisteme geri dondum ama yine oynama yok, 50.5 hep. Sanirim artik ben de 50yi beklemeyecegim ve haftaya guclendirmeye gececegim.

Hepinizi seviyorum Dukanin fistiklari.... mujjjxxx :)

süpersinnnnn verdiğin kilolar için de,güçlendirmen için de, ve kelimesi kelimesine katıldığım yazın için de tebrik ediyorum....
ben bu bir kaç gün dışında pek takip edebileceğimi de sanmıyorum artık...sadece tarifler sayfamıza bakarım,çünkü orası için çok emek sarfettik...herbirimizin emeği var...birçoğunu basarım tariflerin...elimin altında olurlar en azından...

merhaba hanımlar umarım hepinizin diyeti iyi gidiyordur. Ben dün 67.3 ü gördüm ve çok mutlu oldum ama dün bir kahvaltıya davetliydim 1-2 kaçamağım oldu. Bugün 67.7 (( seyir evremi bugünden itibaren 1+1 şeklinde uygulayacağım bugün saf protein günüm.

menüm şöyle;
sabah: 1 tatlandırıcılı neskafe, 1 dilim hindi salam
öğle: light peynir, 1 haşlanmış yumurta, 3-4 dilim hindi salam, çay
ara: elma çayı
akşam: 1 tabak soğanlı et haşlama, 1 kase yoğurt
ara:çay

ggirly ve vuvuucum ikinizde hislerime tercüman oldunuz, ggirly cim yumruğunun etkili olmasına çokkkk sevindim,kendim verdim gibi sevindim valla yarım kilon içinde bence seyiri çok daha fazla uzatma,yani güçlendirmeye geçip orda birazcık sporu artırarak vermeye çalışsan, zaten 1.5 kilo kalmış hedefine bunu da güçlendirmede verirsin diye düşünüyorum

elma çayı olmaz.
Salam olmaz.
Siteden atılıcam, çabuk yazmaya çalışıyorum.
Bir de bir arkadaş atak döneminde bollll maydanoz yazmış, sonra da kilo veremediğini söylemiş. Maydanozun karbonhidrat değerine bakarsa neden kilo veremediğini anlayacaktır. Atakta öyle booollllcana maydanoz olmaz. Tat ve kokusunu versin diye 3-5 dal yiyebilirsiniz.
Hoşçakalın.

Ben de uzun yazmayacağım, aslında çok uzun yazmıştım fakat ne işe yarayacak ki tüm arkadaşlar hislerime tercüman olmuş zaten dedim ve sildim. Sadece bir söz söylemek istiyorum.

Üniversite öğrencileri çoğu zaman anlaşılmak ve düşüncelerini anlatmak için çabalar, pankartlar açarlar, coplanacaklarını bile bile. Şimdi onları daha iyi anlıyorum.

Beberongocum ben de bitki çayları içmiştim hiç aklıma gelmemişti yazmak, ondan mı az kilo verdim ben şimdi bunları kime soracağımmm. Tecrübeli hiç bir arkadaş kalmadı ki. Son birkaç gündür siteden uzağım, bunun yarattığı motivasyon bozukluğu ile kaçamaklarım oldu. Ama genel olarak fana gitmiyorum.

denvir ben biraz dağıldım, Senin adına sevindim. Ne kadar kilo verdin atakta?
Ben sadece 1.4 vermiştim. Elma çayını kes istersen bir de öyle dene. Genel olarak güzel olmuş menün.

denvir ben biraz dağıldım, Senin adına sevindim. Ne kadar kilo verdin atakta?
Ben sadece 1.4 vermiştim. Elma çayını kes istersen bir de öyle dene. Genel olarak güzel olmuş menün.

merhaba arkadaşlar bende 6gün ataktan sonra dün ilk kez p+s yaptım.ooo hesapta herşeyi yiyecektim ama yokk tıkandım hiç düşündügüm gibi yiyemedimm:)
ben kabızlıktan dolayı sadece 2 kez form çay içtim.onun dışında meyveli çay kullanmadım meyve yasak olduguna göre çayıda yasaktır diye düşündüm ama kesin bi fikrim yok..umarım diger arkadaşlar gibi bizde güzel kilolar verebiliriz..

Merhaba arkadaşlar,

Dukan'ın kitabını okuyup inceledim ve yapmaya karar verdim.boyum 174,kilom 66.sitesinde ideal kg olarak 61.4 gösteriyor fakat ben 58 olmak istiyorum.bu yüzden sitenin bana önerdiği 3 gün atak yerine 5 gün yapsam herhangi bir zararı olur mu?

hoşgeldiniz
zararı konusunda bi fikrim yok ama bana dukanın sitesi ne dediyse onu yaptım...bence aceleci davranmayın, yavaş yavaş saglıklı ve kalıcı kilolar verelim.

hoşgeldiniz
zararı konusunda bi fikrim yok ama bana dukanın sitesi ne dediyse onu yaptım...bence aceleci davranmayın, yavaş yavaş saglıklı ve kalıcı kilolar verelim.

Hoşbulduk :)

Aslında acele etmemek lazım biliyorum ama yazın son tatiline gitmek istiyorum biraz göbek azalsın umuduyla 5 günü düşünmüştüm.

Forumun hepsini okuyamadım ama araştırdığım kadarıyla buğday kepeği kullananlar varmış,yulaf yerine buğday kullanmanın kg vermeye ters bi etkisi olur mu acaba?

isveç diyetiyle verdiğim 3 kilonun ardından yarından itibaren dukan diyetine başlıyorum..66 kiloyum hedefim şimdilik 60 kilo olmak..
ve benim sorunum,köfte dışında hiç bir et ürünü-balık yemiyorum.
süt ürünleri ve köfteyle atak dönemini geçireceğim.benim gibi olanlar varmı yardımlaşmak isterim..
umarım hepimiz istediğimiz kilolara ulaşırız allahım bize yardım et:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…