düğüne iki hafta var ve ben ayrılmayı düşünüyorum, bir akıl verin lütfen :(

Boyle bi soru aorduguna gore zaten sevmiyosun demektir. Ve sevmek icin iki ay cok kisa. Sen bu adamdan sogumussun. Oyle olmasa seviyrm herseyine katlanirim derdin bosanmak istemiyorum derdin. Bu soruyu soruyosam bosanmalisin. Cunku onunla aymi evde yasadikca gittikce daha cok soguycaksin gibi geliyo dokunmasindan bile tiksiniceksin. Yol yakinken don. O seni cantada keklik goruyo nasil olsa nikah var bu saatten sonra ayrilmayiz. Git aen dava ac demeleri de blof. Ayrilmiycaksin diye dusunuyo. İstedigini almadan ayrilmalisin. Mutlulugun icin..

Bu durumda evliliğin iptali mümkün değildir ancak boşanma davası açılabilir.

Bu sekilde cok zarar goreceksin
Sana duskun bu kadar iyi bir ailen varken boyle bir adamla kuracagin bir aile...
Tartiya koy ve oyle karar ver...
Degmeyecek tatlim
Amacim yuva dagitmak degil ama aile yuzunden cikan tartismalari iyi bilirim
Mesela benim annem bes kurus etmez ( boyle dedigim icin bazilariniz kinayacak beni ama benim annem de babam da sizin birbiri icin herseyi yapan birlik dirlik icinde yasadiginiz ailelerden degil) ama insaniz iste esim onun icin kotu laf etse yine de icim yanar kor olur sanki icimde volkan yokmus gibi....
Arkadasim guzelim ailen varmis bu adamla niye ugrasasin?

ah hanımlar. zorla evlendirilmedik tabi ama işte gelenekler falan kabul ediyorum modern bir zihniyete sahip değil ailem eskiden köylerde falan bu işler nasıl oluyorsa o usule göre oldu herşey. aileme bu işler böyle olur dediklerinde karşı gelemedim. zaten biraz asi bir atafaım vardır ama aileme hiç işlemez. benim hiçbir zaman evlenemyeveğimi sürekli araba alıp satıp gezip tozacağımı düşünüyordu ailem. çok kısmet çıkmıştı eve görücü geldiği zaman arabaya binip şehir dısına falan kaçıyordum ilk kez böyle biriyle görüşünce falan bizimkiler de gaza geldi. ahanda başgöz ettik bu kızı dediler sanırım. ben evlenmeyi hiç düşünmemiş ve hiç istememiştim. ama dışardan bu kız çok asi, başına buyruk, evde kalacak, bir başına kalacak giibi laflar... dışardan en yakınlarım bile, kızım boy var pos var güzellik var iyi huylusun nasıl koca bulamıyorsun gibi laflar, sanki sorun bendeymiş de ondan evlenmiyormuşum gibi imalar... canıma tak etmişti. artık herkese "benden avrat olmaz ben keyfime bakarım" demiştim. gidip çok pahalı bir araba almıştım "görüyorsunuz işte ben evlenmeyeceğim" diye, onlar gibi düşünmediğimi kanıtlamaya çalışmıştım. arabayı aldım 2 gün sonra bu adamla tanıştım. bana 32 yıldır ailesiyle, anne ve babasıyla yaşadıklarını anlattı. adam gibi bir hayat yasayamadım benim ailem beni hiç mutlu etmek istemedi ve ailem ben tarafından mutlu edilmeyi hiç hak etmiyor, ben artık kendi yuvamı kurup mutlu olmak ve mutlu etmek istiyorum dedi. doğum günü vardı 32 yıl boyunca ilk kez iyi ki doğmusum diyorum ben hiç mutlu olmadım demek ki bunca cefayı seninle yaşayacağım mutluluk için çekmişim falan demişti. onu çok iyi tanıyan birini tanıyorum ki benim için o kişi çooook öenmli ve değerli ve çoook yakından tanıdığım biridir.ona sormuştum bu herif böyle diyor nedir işin aslı diye. o pırlantadır çok özel ve yüksek karakterli bir kişidir. bbası ahlaksız adamın tekiydi en sonunda ayrıldı annesiyle dedi annesi çok yıprandı kafayı biraz sıyırmış olabilir yasadıklarından dolayı dedi ama o gerçekten koca ve baba olacaktır bir adamdır dedi. benim evlenmeye niyatim yoktu ama evlilğin gerekli bir şey olduğunu düşündüren cevrem sayesinde baktım bu adama, mutlu olmak isteyen bir adam, geç de olsa iyi bir kurumda ve iyi bir pozisyonda, (benim de kariyerim kurumum çok iyi) tip de var, evleneyim gitsin dedim. çalıştığımız kurumlar dışarıya kolay kolay personel göndermiyor yönetmelikler gereği 5 yıl bir daha ne ben ne o tayin isteyebilecektik. eğer nikahımız olmazsa o kurumu tarafından 5 yıllığına başka şehre (izmir ya da manisa) gidecekti ben ankaardan başka yerde çalışamam kurum burda, o yuzden nikah konusunda öyle acele oldu. şu tayin ve eşya işleri çıkana kadar en ufak bir sıkıntı görmedim ben herşeye rağmen onun annesine çok iyi davranıyordum allah için onun annesi de bana ancak hiç içli dışlı olmadım. o da gayet normal davranıyordu benimkilere. bir iki kez ruh hastası annesi benim ğzerime geldi ben de bir cevap vermedim o zmaan ama sonrasında nişanlıma çok kızdım annene söyle haddini aşmasın benden ona gelinlik yapmamı istiyorsa önce o bana anne olacak dedim. daha önce ufak tefek ve özel şirketlerdki işlerde çalışmış aile geçimini sağlamış bu kurumda memur olalı daha 1 yıl olmamış. oyuzden maddi olarak kendisinin bir şeyi yok annesine kalan bir mirastan kendisine pay verilmiş ve gitmiş araba almış. şu tayin ve para işleri bayağı sıkıntı yarattı kredi çksek çekemedik çünkü ben zaten 2bin lira kredi odüorum ve arabamı satmamakta inat ettim. ben inat edince o da inat etti. esya konuusnda mal mülk konusunda mütevazı davrandım ama asi kişiliğimi hiç değiştirmedim, saygı ve edepten de taviz vermedim. babam beni öyle yetiştirdi: bir kahvehanenin önünden geçerken edep edip başını eğme derdi babam bırak, sen zaten düzgünsün o adamlar bir bayan geçiyor diye başları eğsinler"derdi. benlik algımız çok yüksektir ve usul ve adap biliriz. o da bendeki bu şeylere aşık ve hayran olduğunu söyledi hep. ama şimdi çok değişti. sabah git dava aç falan demiştim. öğle arası geldi, yemeğe gittik, özür diledi, haklısın dedi, ben eşeğim falan dedi, sen dünyanın en mukemmel en akıllı insanısın dedi, boşanma avukatı bir arkadasım var dedim, onunla konustum dedim (yok oysaki öyle bir arkadasım) çok üzüldü, biliyorum senin bana ihtiyacın yok ama benim sana var dedi. boşanma konusundaki sabahki tehtidim işe yaramış görünüyor. ailemle ilgili söylediklerinden dolayı özür dilemedi, sadece benim üzerime geldiği için özür diledi. mesai başlıyor deyip kalktım...

babamın bizi yetiştirme tarzı ile evlilik konusundaki yaptıkları çelişkili kaldı, ama şimdi o yine de benim kararıma saygı duyacağını söylüyor.

Babana acı... Arkandayım demiş adam.. Geç kalma daha fazla bitirmek için.. Bu kadar olaydan sonra herşey iyimi olacak ?

basit birşey trafikte gidiyoruz öndeki araba yanlış birşey yapıyor vay salak diyorum kendi annene bak diyor sürekli bağırıyor ediyor.

sen bu laftan sonra hala evlencen mi bu adamla..

niye siz arabanızı satıp eşya alıyorsunuz ?
onun da var arabası düğün yapmak erkek tarafına düşer.
şimdi bazı arkadaşlar bana kızacak ama erkek evlenmeye kalkıyor ne ailesinde ne kendisinde eşya alacak düğün yapacak para çıkmıyor.
evlenmeye kalkıştıysan bi zahmet eşyanı da al düğününü de yap.

Bu ne biçim iş hiçbirşey anlamadım 2 ayda evlilik mi olur Allah aşkına hem de internetten tanışmışsın bu arada nasıl aileler bir araya geldi, istemeler, nişanlar nasıl oldu hani annesi başka kızlar bakıyormuş ya sizi nasıl kabul etti onları hiç anlatmamışsınız benim bildiğim nişan zamanı eve ne yapılacak neler alınacak dünürler konuşurlar son dakika mı konuşuyorlar bunları ayrıca sizin ailenizde de kabahat var kız annesi olarak nasıl çeyiz yapmıyorlar bizim tarafımızda kıza birşey alınmaz diyorsunuz hiç öyle şey olur mu ayrıca anneniz tutturmuş kuru eve kızımı verdim ettim diye eşinizde bozulmuş laf edilince kaynanan da sat arabayı al eşya demiş ve öyle olmuş maşallah ne senin ailen ne de sen taşın altına elinizi koymak istememişsiniz arabanızı bile gözden çıkaramamışsınız babanıza kredi çektirmişsiniz bu durumda araba zaten lüks değil mi ben üzerime düşeni çeyizimi yapardım arabamı satıp madem birikmişiniz yok nede borca giriyorsunuz araba alıp maaşınızı bağlıyorsunuz hadi bağladınız, elinizde avucunuzda yok neden evleniyorsunuz neye güvenerek herşeyi eşinizden mi beklediniz maaşın büyük kısmını borca verirken nasıl evlenebildiniz. Atama işini de anlamadım kaynananla eşinle aynı şehirde değil miydiniz eş ataması nasıl kaynananın olduğu şehire çıktı aileniz öyle laflar ederse eşinde bunun konusunu yapar sürekli yani. Çok acele etmişsiniz ve şimdi de çocuk oyuncağı gibi boşanıcam diyorsunuz. Siz kabul etmişsiniz o eve gitmeyi ailenizden neden saklıyorsunuz.

bizlerden etkilenerek karar verme bence.ama evlilik arefesinde kız tarafı biraz el üstünde tutulur vazgeçmesinler diye ama siz daha evlenmeden boşanma konusunu konuşuyorsunuz(garip).Nişanlın daha düğün olmadan anneni aşağılıyosa evlendikten sonra bu devam edecektir bence.Ha birde şu var düğün telaşından sitresten dolayı da böyle olmul olabilir düğünden sonra herşey güzel olabilir .Ben sana istihare yapmanı öneririm benimde görüştüğüm biri cok istedim onla evlenmeyi ama içime sinmeyen bişeyler vardı,anlamadığım anlam veremediğim.Annem benim yerime istihare yaptı hep kötü gördü sonra ayrıldık ama bende nişan bile olmadan ayrıldık.Eminim İstihareyle rabbim sanada doğru yolu gösterecektir....ALLAH hakkınızda hayırlısını nasip etsin.....

Şuan anlattıklarını yaşamış gibi oldum. Çok iyi anlıyorum, lütfen daha fazla ilerletme. Ne kadar eren ayrılırsan senin çinde o kadar iyi. Annen bu senin kaderin diye diretirse, annen için söylediği tüm şeyleri anlat. Oda bilsin. Sonuçta kağıt üzerinde evlisiniz hala anladığım kadarıyla.

Babamın bana dediğini söyliyeceğim sana, Ömür boyu üzüleceğine, 2 hafta üzülürsün. Sonra pişman olmaktansa şimdi ol demişti. İyikide dinlemişim .

Merhabalar. bu konuda kime gideyim kime danısayım bilemedim. insan en yakınına bile herşeyi olduğu gibi anlatamıyormuş. mahvolmuş durumdayım. ben sizlere herşeyi en başından anlatayım. 2014 ağustosta biriyle tanıştım. uzun süredir varlığını bildiğim ama tanışmadığım biriyle. tesadüf tanıştık. sonra bana feysten intertetten iltifatlar söyle asık oldum böyle çarpıldım falan demeler... buluştuk. bir iki hafta dolaştık ettik neyse. ben cok ciddiyim evlenmek istiyorum senle dedi. bu işler böyle olmaz usulu var adeti var dedim. annelerimiz ve ablam ve annesi zaten tanışıyordu. ben ilk görüştüğüm andan itibaren annemle herşeyi paylaşmıştım zaten. bu arada o annesine (babası yok) benle görüştüğünü hiç söylememeiş. neden dedim, annem benim görüştüğüm kızlara hep bir kusur bulur o sadece kendi istediği olsun diyen bir manyaktır dedi. ama annesi bu sırada ona hep bak şu kızla bir görüş tam sana göre evlenecek kız falan demiş, o da yok falan demiş. aklı sıra kızı kendi bulmuş gibi yapmayıp annesi bulmuş gibi yapıp annesinin benle uğraşmasını engellemek istemiş. neyse hızlı gelişti hersey iki ay sonra nişan yaptık bir hafta sonra da nikah! ikimiz de devlet memuru olduğumuz için eş durumu tayinleri zamanını kaçırmayalım diye nikahı erken yapalım dedik düğün de yazın olacaktı ancak babam ve o, iki aile arasında bazı sorunlar çıkacağını düşünüp bir an önce hayırlı işi gerçekleştirelim dediler. herşey yolunda gidiyordu. uzun süre ev falan tutamadık çünkü onun tayini bir türlü açıklanmadı. bir iki hafta önce henüz belli oldu. sayemde ankaraya çıktı tayini. bu sefer tuturdu ev tutmayaylım kira veremeyiz durumumuz sıkıntılı anneannemin (eşyası ful ama kullanılmayan) evinde oturalım dedi. annesinin evine çok yakın olduğu için ve annesi herşeyi müdahale edip huzur vermeyecek bir kadın olduğu için kabul etmedim. ne diller döktüm çok ağladım en sonunda bir ev tuttuk. bu sfer düğün hazırlığı bir yandan eşya derdi bir yandan maddi sıkıntılar baş gösterdi. Allaha şükür benim maaşım var ama onunla tanışmadan bir gün önce bir araba aldım ve maaşımın 3te ikisini ona ödüyorum. dolayısılyla maddi bir katkı sağlayamaıyorum. cok ısrar etti uzerime geldi arabanı sat falan diye ben de ona dedim sen sat diye. baktım ki onun arabasının parasını meğer annesi vermiş ve ondan satmıyor biraz da bana inat yapıyor. kardeşinden borç alıp esya alacaktık sonra ona düğünden gelenle falan borcumuzu ödeyecektik vaz geçti. dedi ki (annesi de) şimdilik bir tek yatatk odası alaım kalalını düğünden sonra alırıız. tamam dedim mal mülk esya önemli değil önemli olan huzur sevgi dedim, kabul ettim. tabi benim annem de çok iyi niyetli bir insan olmasına rağmen cahildir nerde nasıl kaonuşacağıı bilmez: sürekli ne alacaklar ne takacaklar diye sıkıştırdı beni. eşimin ailesini kendi aileme ezdirmemek için kendi ailem de kızımız kuru eve mi gidecek diye üzülmesinler arada mekik dokudum yalanlar söylemek zorunda kaldım. ne eşime ne ailesine ne de kendi aileme olanları çaktırmamaya çalıştım. annem aynı şeyleri çok yanlış bir uslupla ona söyledi bu sefer eşim bambaşka bir insan oldu. sürekli annemi aşağılamaya ve karalamaya başladı. ben annemi savunmadım ama savunuyormuşum gibi konuşup ezmeye çalıştı beni. babam mükemmel bir insandır onun ruh hastası annesi ve kendi cahil annem arasında denge kurmya çalıştı hep. şu süreçte aşık olunacak tek adamın babam olduğunu bir kezdaha anladım. babamın da maddi drumu yok ki zaten olsa da biz de adettendir kıza esya almazlar. ama benim esya konusunda söylediim seyler ortaya çıkınca babam : başlarım adetine kızımdan önemli mi bankadan borç alırım hallederim dedi. bunun üzerine bir araya gelmeleri kesinlikle sakıncalı olan annem ve kayınvalidem ben durumu ifşa ettikten sonra annemin kaba daveti ile geldiler. bir dünya olay çıktı yeter ben gidiyorum dedim babam kızdı otur dedi. babam dsadece bakın esya konuusnda böyle bir sıkıntı olduğunu kızımız söylemedi iyi niyetlı olarak arada kalmış ama biz dünürüz bize gelip kendiniz de söyleyebilirdiniz bir hal çaresine bakardık dedi.annem durur mu aksi aksi konuştu siz benim kızımı köle mi sandınız kuru eve mi götüreceksinz falan diye. ruh hastası kayın valide ortalığı ayağa kaldırdı ne para düşkünüsünüz sat arabanı oğlum ne istiyorsa şu kadn al da sussun falan diye. biz esya istemiyoruz dedikçe çostu lafı bizim esya düşkünü insanlar olduğumuza getirdi oğlu da anasının gazına geldi. ve o günden beri ben alma hiöçbirşey alma dememe rağmen gitmiş bir günde sehpaya kadar herseyi almış bir de söyle annene rahat etsin aldım hersyi diye uzerime geliyor bu esya konusu üzerinden annemi ve beni aşağılıyor. yapma diyorum, ben birşey istemedim diyorum aldıysan kendine de aldın diyorum biziem esyamızın anneme ne faydası var diyorum anlamıyor daha çok uzerime geliyor. basit birşey trafikte gidiyoruz öndeki araba yanlış birşey yapıyor vay salak diyorum kendi annene bak diyor sürekli bağırıyor ediyor. dün gece babamla konuştum baba ben bu olanlara dayanamıyorum sizi kimseye rezil etmek istemem ama bu adamla mutlu olamam dedim onun beni sevdiğine artık inanmıyorum dedim babam ne karar alırsan arkandayım dedi. annemle konuştum öyle şey olmaz o senin artık kocam kaderin bu razı olacaksın dedi. dün gece eşime de söyledim telefonda yaoma bana bunu ben dayamıyorum dedim sözümü dinlemedi. sabahları o birakıyor beni işe sabah gene aynı tantana git boşanma davası aç ben dayanamıyorum dedim sen aç dedi. ve en sonunda babama da o adam anneni savunuyor yanlışı savunan adam değildir dedi ben de koptum artık sen babamın eline su dökemezsin dedim indim arabadan. anlayış ve hoşgörü diye bir sey ne anasında ne oğlunda var benim saygı ve edepten taviz vermediğimi görüyolar benle ilgili tek kelime edemyorlar ama annemin sözlerini fırsat bilip üzerime geliyor eşim. az önce aradı öğlen yemeğe götüreyim seni falan dedi şimdi ya yine bana bağırıp cağıracak ya da hatasını anlayacak (sanıırm anlamama ihtimali daha yüksek) anneme sürekli konuusrken dikkat et karşı tarafı tahrik etme diyorum o da aklı sıra beni ezdirmemek için cahil cahil devam ediyor. yine benim canımdır annemdir ben de onu kimsye ezdirmem. yani hanımlar bun sorunlar düğünden sonra biter mi, eşim hatasını anlar mı benş gerçekten seviyor mu evlenince mutlu olma ihtimalim var mı? kendi yaşadıklarınızı düşünüp bir akıl verin ne olur bir aydır zerre uyumuyorum sürekli kabuslar görüyorum. düğüne iki hfta varken (yani hala vaktim varken) bu işi burada bitireyim mi?
arkadasim bunlara benzer seyler yasamis olarak hemen ve hemen ayril. cunku hicbir zaman bitmeyecek anneni hep yerden yere vuracak. annenin her hareketi ona batacak daha da nefretlenecek buna asla katlanamazsin. asla ve asla esin duzelmeyecek. birak dul olacaksin ama inan daha az uzulursun. eger ki ayrilmazsan bana inan kafani duvarlara vurursun. ofkesi asla gecmeyecek bilakis siddetlenecek....

Bu ne biçim iş hiçbirşey anlamadım 2 ayda evlilik mi olur Allah aşkına hem de internetten tanışmışsın bu arada nasıl aileler bir araya geldi, istemeler, nişanlar nasıl oldu hani annesi başka kızlar bakıyormuş ya sizi nasıl kabul etti onları hiç anlatmamışsınız benim bildiğim nişan zamanı eve ne yapılacak neler alınacak dünürler konuşurlar son dakika mı konuşuyorlar bunları ayrıca sizin ailenizde de kabahat var kız annesi olarak nasıl çeyiz yapmıyorlar bizim tarafımızda kıza birşey alınmaz diyorsunuz hiç öyle şey olur mu ayrıca anneniz tutturmuş kuru eve kızımı verdim ettim diye eşinizde bozulmuş laf edilince kaynanan da sat arabayı al eşya demiş ve öyle olmuş maşallah ne senin ailen ne de sen taşın altına elinizi koymak istememişsiniz arabanızı bile gözden çıkaramamışsınız babanıza kredi çektirmişsiniz bu durumda araba zaten lüks değil mi ben üzerime düşeni çeyizimi yapardım arabamı satıp madem birikmişiniz yok nede borca giriyorsunuz araba alıp maaşınızı bağlıyorsunuz hadi bağladınız, elinizde avucunuzda yok neden evleniyorsunuz neye güvenerek herşeyi eşinizden mi beklediniz maaşın büyük kısmını borca verirken nasıl evlenebildiniz. Atama işini de anlamadım kaynananla eşinle aynı şehirde değil miydiniz eş ataması nasıl kaynananın olduğu şehire çıktı aileniz öyle laflar ederse eşinde bunun konusunu yapar sürekli yani. Çok acele etmişsiniz ve şimdi de çocuk oyuncağı gibi boşanıcam diyorsunuz. Siz kabul etmişsiniz o eve gitmeyi ailenizden neden saklıyorsunuz.
çok haklısınız. ancak bazı yerlerde yanlış veya eksik anlatmışım sanıırm. internetten tanışmadık. daha önce planlanmamış şekilde bir araya geldik tesadüfen öyle tanıştık. ikimiz de zaten ankaradaydık. ailelerimizle yaşıyorduk. yani her iki tarafta yaklaşık 30 yıldır ankarada yasıyor. kurumlarımız burada sadece o gidecekti ama nikah olunca gitmedi. annesi basta herseyi ben yapacam demişti. biz ona güvendik. sonra ne oldu bilmiyorum vazgeçti. nişanlım kardeşşinden borc alacaktı ondan da vaz geçti. arabasını satcaktı ondan da vazgeçti. babam kredi çekmedi bu arada sadece o çeyiz işleri işleri herşyi aldık, hallettik. annesi bu tarz konuları konuşmaktan hep kaçtı. nişanlım da bana herşeyi son dakka açıkladı o yuzden arada kaldım. sanırım annesi ben niye alıyorum biz niye yapıyoruz gibi gibi triplere girdi araba falan da beni çekemedi oğlunu doldurdu. ben de bunları yeni anlıyorum. :KK43:

Merhabalar. bu konuda kime gideyim kime danısayım bilemedim. insan en yakınına bile herşeyi olduğu gibi anlatamıyormuş. mahvolmuş durumdayım. ben sizlere herşeyi en başından anlatayım. 2014 ağustosta biriyle tanıştım. uzun süredir varlığını bildiğim ama tanışmadığım biriyle. tesadüf tanıştık. sonra bana feysten intertetten iltifatlar söyle asık oldum böyle çarpıldım falan demeler... buluştuk. bir iki hafta dolaştık ettik neyse. ben cok ciddiyim evlenmek istiyorum senle dedi. bu işler böyle olmaz usulu var adeti var dedim. annelerimiz ve ablam ve annesi zaten tanışıyordu. ben ilk görüştüğüm andan itibaren annemle herşeyi paylaşmıştım zaten. bu arada o annesine (babası yok) benle görüştüğünü hiç söylememeiş. neden dedim, annem benim görüştüğüm kızlara hep bir kusur bulur o sadece kendi istediği olsun diyen bir manyaktır dedi. ama annesi bu sırada ona hep bak şu kızla bir görüş tam sana göre evlenecek kız falan demiş, o da yok falan demiş. aklı sıra kızı kendi bulmuş gibi yapmayıp annesi bulmuş gibi yapıp annesinin benle uğraşmasını engellemek istemiş. neyse hızlı gelişti hersey iki ay sonra nişan yaptık bir hafta sonra da nikah! ikimiz de devlet memuru olduğumuz için eş durumu tayinleri zamanını kaçırmayalım diye nikahı erken yapalım dedik düğün de yazın olacaktı ancak babam ve o, iki aile arasında bazı sorunlar çıkacağını düşünüp bir an önce hayırlı işi gerçekleştirelim dediler. herşey yolunda gidiyordu. uzun süre ev falan tutamadık çünkü onun tayini bir türlü açıklanmadı. bir iki hafta önce henüz belli oldu. sayemde ankaraya çıktı tayini. bu sefer tuturdu ev tutmayaylım kira veremeyiz durumumuz sıkıntılı anneannemin (eşyası ful ama kullanılmayan) evinde oturalım dedi. annesinin evine çok yakın olduğu için ve annesi herşeyi müdahale edip huzur vermeyecek bir kadın olduğu için kabul etmedim. ne diller döktüm çok ağladım en sonunda bir ev tuttuk. bu sfer düğün hazırlığı bir yandan eşya derdi bir yandan maddi sıkıntılar baş gösterdi. Allaha şükür benim maaşım var ama onunla tanışmadan bir gün önce bir araba aldım ve maaşımın 3te ikisini ona ödüyorum. dolayısılyla maddi bir katkı sağlayamaıyorum. cok ısrar etti uzerime geldi arabanı sat falan diye ben de ona dedim sen sat diye. baktım ki onun arabasının parasını meğer annesi vermiş ve ondan satmıyor biraz da bana inat yapıyor. kardeşinden borç alıp esya alacaktık sonra ona düğünden gelenle falan borcumuzu ödeyecektik vaz geçti. dedi ki (annesi de) şimdilik bir tek yatatk odası alaım kalalını düğünden sonra alırıız. tamam dedim mal mülk esya önemli değil önemli olan huzur sevgi dedim, kabul ettim. tabi benim annem de çok iyi niyetli bir insan olmasına rağmen cahildir nerde nasıl kaonuşacağıı bilmez: sürekli ne alacaklar ne takacaklar diye sıkıştırdı beni. eşimin ailesini kendi aileme ezdirmemek için kendi ailem de kızımız kuru eve mi gidecek diye üzülmesinler arada mekik dokudum yalanlar söylemek zorunda kaldım. ne eşime ne ailesine ne de kendi aileme olanları çaktırmamaya çalıştım. annem aynı şeyleri çok yanlış bir uslupla ona söyledi bu sefer eşim bambaşka bir insan oldu. sürekli annemi aşağılamaya ve karalamaya başladı. ben annemi savunmadım ama savunuyormuşum gibi konuşup ezmeye çalıştı beni. babam mükemmel bir insandır onun ruh hastası annesi ve kendi cahil annem arasında denge kurmya çalıştı hep. şu süreçte aşık olunacak tek adamın babam olduğunu bir kezdaha anladım. babamın da maddi drumu yok ki zaten olsa da biz de adettendir kıza esya almazlar. ama benim esya konusunda söylediim seyler ortaya çıkınca babam : başlarım adetine kızımdan önemli mi bankadan borç alırım hallederim dedi. bunun üzerine bir araya gelmeleri kesinlikle sakıncalı olan annem ve kayınvalidem ben durumu ifşa ettikten sonra annemin kaba daveti ile geldiler. bir dünya olay çıktı yeter ben gidiyorum dedim babam kızdı otur dedi. babam dsadece bakın esya konuusnda böyle bir sıkıntı olduğunu kızımız söylemedi iyi niyetlı olarak arada kalmış ama biz dünürüz bize gelip kendiniz de söyleyebilirdiniz bir hal çaresine bakardık dedi.annem durur mu aksi aksi konuştu siz benim kızımı köle mi sandınız kuru eve mi götüreceksinz falan diye. ruh hastası kayın valide ortalığı ayağa kaldırdı ne para düşkünüsünüz sat arabanı oğlum ne istiyorsa şu kadn al da sussun falan diye. biz esya istemiyoruz dedikçe çostu lafı bizim esya düşkünü insanlar olduğumuza getirdi oğlu da anasının gazına geldi. ve o günden beri ben alma hiöçbirşey alma dememe rağmen gitmiş bir günde sehpaya kadar herseyi almış bir de söyle annene rahat etsin aldım hersyi diye uzerime geliyor bu esya konusu üzerinden annemi ve beni aşağılıyor. yapma diyorum, ben birşey istemedim diyorum aldıysan kendine de aldın diyorum biziem esyamızın anneme ne faydası var diyorum anlamıyor daha çok uzerime geliyor. basit birşey trafikte gidiyoruz öndeki araba yanlış birşey yapıyor vay salak diyorum kendi annene bak diyor sürekli bağırıyor ediyor. dün gece babamla konuştum baba ben bu olanlara dayanamıyorum sizi kimseye rezil etmek istemem ama bu adamla mutlu olamam dedim onun beni sevdiğine artık inanmıyorum dedim babam ne karar alırsan arkandayım dedi. annemle konuştum öyle şey olmaz o senin artık kocam kaderin bu razı olacaksın dedi. dün gece eşime de söyledim telefonda yaoma bana bunu ben dayamıyorum dedim sözümü dinlemedi. sabahları o birakıyor beni işe sabah gene aynı tantana git boşanma davası aç ben dayanamıyorum dedim sen aç dedi. ve en sonunda babama da o adam anneni savunuyor yanlışı savunan adam değildir dedi ben de koptum artık sen babamın eline su dökemezsin dedim indim arabadan. anlayış ve hoşgörü diye bir sey ne anasında ne oğlunda var benim saygı ve edepten taviz vermediğimi görüyolar benle ilgili tek kelime edemyorlar ama annemin sözlerini fırsat bilip üzerime geliyor eşim. az önce aradı öğlen yemeğe götüreyim seni falan dedi şimdi ya yine bana bağırıp cağıracak ya da hatasını anlayacak (sanıırm anlamama ihtimali daha yüksek) anneme sürekli konuusrken dikkat et karşı tarafı tahrik etme diyorum o da aklı sıra beni ezdirmemek için cahil cahil devam ediyor. yine benim canımdır annemdir ben de onu kimsye ezdirmem. yani hanımlar bun sorunlar düğünden sonra biter mi, eşim hatasını anlar mı benş gerçekten seviyor mu evlenince mutlu olma ihtimalim var mı? kendi yaşadıklarınızı düşünüp bir akıl verin ne olur bir aydır zerre uyumuyorum sürekli kabuslar görüyorum. düğüne iki hfta varken (yani hala vaktim varken) bu işi burada bitireyim mi?
Düğüne 5 kala olur böyle gerginlikler anladığım kadarıyla da en makul düşünüp hareket eden babanız olmuş bence kesin bir karar vermeden önce doğrusunu yanlışını babanızla konuşun. Hakkınızda hayırlısı olur inşallah ...

sen gelin o damat olunca millet sizi alkışlayınca kocnaın aklı basına gelir sanıyosan yanılıyosun canım. yol yakından geri dön.. elalem her türlü konuşur ztn

X