Düğünde Beyaz Giyinmek !!

Canım elti adayım benim düğünümde giyeceği elbisesini gösterdi.Dikime verecekmiş model olarak aynısını bulamadım ama birebir benzerini gösteriyorum.Hayır bunu giymesi benim için hiç problem değil fakat bana bembeyaz olacağını söylediğinde kanım çekildi.
Kayınvalideme söyledim abartıyorsun boşver ne olacak ki giysin diyor..Ya tamam giysinde kardeşim başka renk mi kalmadı beyaz nedir ya..İddaalı bir elbise bir de beyaz.He birde benim gelinliğimde balık etek.
İnsan biraz ya sadece biraz düşünceli olur..Tüm samimiyetimle söyleyebilirim ki gerçekten rengi fark etmiyor benim için ama o beyaz olmasın ya..Abiyede olabilir elbisede olabilir ama bu seçilen elbiseye gerçekten uygun değil.

Aynı şey benim başıma geldi istemedigim halde hemde ablam yaptı ben buna çok para verdim diyerek giydi kına gecemde gelin kına elbisesi giydi dügünde de dantelli beyaz elbise duvak taksa gelinlik hatta çogu kişi benımle onu karıştırmış çok ayıpladı sonradan herkez neydi o ablanın giydigi falan dediler.bence izin verme kesinlikle

Aynı şey benim başıma geldi istemedigim halde hemde ablam yaptı ben buna çok para verdim diyerek giydi kına gecemde gelin kına elbisesi giydi dügünde de dantelli beyaz elbise duvak taksa gelinlik hatta çogu kişi benımle onu karıştırmış çok ayıpladı sonradan herkez neydi o ablanın giydigi falan dediler.bence izin verme kesinlikle
bir de ablan yani ne düşüncesizlik :KK43::KK43:

Ben pek anlamıyorum bu olayın mantığını.

Neden herkes edepsizlik, terbiyesizlik falan demiş ki?

Beyaz giyse ne olur giymese ne olur?

Altı üstü bir elbise, herkes farkındadır herhalde ki gelinin kim olduğunun.

Bu bir çeşit ego savaşı değil yani, öylesi hoşuna gider, giyer

Bazı şeyleri biraz daha aşmamız lazım

ama elbise konu sahibinin gelinliğiyle çok benzer modeli ve etek uçları bile aynı, bu kadar çok fazla :KK43:

bunun beyazı gelinlik zaten:KK57:.düğünlerde heves edip gelinlik giyen küçük kız çocukları gibi olacak eğer bunu giyip gelirse.şaka yapmış olmasın.

beyaz giyinebilir ama seninde balık modeli onunda balık modeli işte bu uygun olmaz hayırdır eşimle sen mi evleniyon desen olur yani nişanlına varsa görümcelerine söyle uyarsınlar

yok artık ya olur mu hiç sen kendini gelin mi sandın de....
ya da bir tek beyaz ben olucam o gece de

Dunyanin pek cok ulkesinde bulundum farkli kulturleri tanima firsatimda oldu ve nereye giderseniz gidin genel gecer bir kuraldir dugunde beyaz giyilmez.. Gelinden baskasi beyaz giymez..ha buna uyarlar uymazlar oda onlarin saygisini gosterir geline karsi.

Ben samimi şekilde uyarıyormuş havasında "benim için sorun değil ama laf eden çok oluyor düğünde beyaz giyene haberin olsun ben söyleyeyim suç benden gitsin" derdim
İçine sinmez belki değiştirirdi
Kayınvalidene söylemen hoş olmamış ama kıskanmış da çekiştiriyor durumuna düşmüşsün.

Bu tarz konulara boş ver diyen benim bile nutkum tutuldu

Söyleyin nişanlınıza kardeşine söylesin
Eşine olmayacağını net bir dille anlatsın

Kv görümce falan söylerse daha ters teper gibi

elti adayım derken, henüz sözlü nişanlı falan mı kaynınızla yoksa siz şuan evli olmadığınız için mi aday diyosunuz? eğer ilk durum gibiyse bence sizin düğünde kaçak nikah yapacak, hazır düğün varken bende evleneyim demiş :KK53:

Ben samimi şekilde uyarıyormuş havasında "benim için sorun değil ama laf eden çok oluyor düğünde beyaz giyene haberin olsun ben söyleyeyim suç benden gitsin" derdim
İçine sinmez belki değiştirirdi
Kayınvalidene söylemen hoş olmamış ama kıskanmış da çekiştiriyor durumuna düşmüşsün.
benım kuzenım evlenecek sımdı
bızı tatlı dılle uyardı
kınada bordo veya kırmızı dugunde lutfen beyaz gıymeyın dıye :KK70:
bence aynen boyle soylemesı gerekırdı dıye dusunuyorum

X