Düğünde Beyaz Giyinmek !!

Valla hi giysin artık yorum yapmayacağım ben çünkü yeterince düğün stresi içerisine girdim.Birde bunun triplerini çekemeyeceğim zaten kafam sürekli işte güçte.Bir yerden çalışma hayatım bir yerde düğün koşturmacam bir yerde de elti tribi çekemem.Ya huyum değildir en sevmediğim şeydir böyle konular..Böyle geliyorlar üstüme üstüme..Nişanlımla konuştum zaten ilk onunla konuştum..O inatçıdır hiç muhattap olma eğer birşey fark ettiyse seni sinir edene kadar uğrasır dedi.Yani Allah aşkına daha neyin mücadelesini verebilirsiniz ki..Tamamen inatçı bir insanla karşı karşıyayım..Allahım ya çocuk gibi..

He canim, hep bir ornek gelinlik giysinler :KK48:
Gelin, gorumce, elti toptan beyaz beyaz gelinliklerle, patlamis misir edasiyla hoplayip dursunlar pistte.

Harika bir benzetme yapmissiniz.
Sesli bir kahkaha attım :)
Uzun zamandır boyle güzel gulmemistim ya harikasiniz gerçekten

Benim de yakin zamanda dugunum var da bir an kendimi öyle hayal ettim :) :) :)

Çok yaşayın :)

Gelinliğinizi değiştirmeyin hiç güzel bir model. Bırakın elti sizin kötü bir kopyanız olarak kalsın. Kuaföre vs. Birlikte gidilecekse önden bir yakınınız uyarsın saçını makyajını dandik yapsınlar. Dediğiniz gbi arkadaşlarınızı da uyarabilirsiniz, zaten siz birşey yapmasanız bile herkese rezil olucak saçma gelinlik seçimi ile.

Ben konuştum açıkca söyledim bunun gelinliğe benzediğini..
Beyaz giymeyi istiyorsan illa ki kararım diyorsan başka bir model seçmesini söyledim.
Kayınpederimde koltukta oturuyordu verin bende bakıyım dedi.Eltimde uzattı telefonu kayınpederimin ilk tepkisi.
" Valla kızım gücenmede çok çirkin elbise bu " dedi.
Biraz kem küm etti mutfağa girdi.Canı sıkılmış biraz.Bana trip attı.Bende sesimi çıkardım akşam yemeğini bekledim.Mutfakta salatanın yağını limonunu sıkıyordum herkes masaya geçti eltimde gelmedi.Kaynım çağırdı zar zor geldi.Surat beş karıştı.Kayınvalidem hayırdır ne oldu kızım diye sordu.O da açtı ağzını yumdu gözünü.

Neymiş;

Bir elbiseden ne olacakmış , beyazsa beyaz bir tek gelin giyecek diye kural mı varmış.Hem o çoktan karar vermiş elbiseye nişanımız olduğu zaman.Ben farklı model giyebilirmişim inadına yapıyormuşum.

Bende olay koptu ondan sonra dayanamadım söyledim.

Gelin benim , düğün benim , ben evleniyorum istiyorum ki hatıralarımda kalan herşey güzel olsun..Aynı modeller ikiside beyaz nasıl olurda giyeriz.Ben giymesin demiyorum ama beyaz olmasın o elbise bunu kaldırmaz.Beyaz olur olmaz gelinlik olur.Ben neyin inadını yapıyım ki düğün benim ya..

Araya kayınvalidem girdi.
Konuyu bir şekilde kapattı dağıttı.Bende yemekten sonra çıkacaktım eve gidecektim kayınvalidem odaya çekti.Bırak ne istiyorsa giysin belli ki kıskanmış.Huzurunu keyfini bozmaya değmez dedi.

Bende netice olarak gelinliğimi değiştirmeye karar verdim..Tartışmanın artık yersiz olduğunu anladım.Keyfimide hiç bozamayacağım
Ve bundan kimseye bahsetmeyeceğim.Ona da giyebilirsin diyeceğim.Madem öyle giysin bende düğünde tüm kız arkadaslarıma söyleyip ona sürekli garip garip baktıracağım ..Eminim çıldıracaktır.
eee ne demişler dinsizin hakkından imansız gelir.
iyidde kız seni zaten takmamıs alınma ama arkadasların bırak tip tip bakmayı isterse söyleyin yani umrunda olmayn bi insana ne yaparsan yap ayrıca ben kıskandıgını düsünmüyrum eltinin hosuan gitmis belliki bırak giysin
bu kadar olya cıkarmaya gerek yoktu yani eltinin esi ordamıydı o ne dedi sen eltine bagrırken

Kendi terbiyesizliği, sıkmayın canınızı.
İnanın insanlar kendi arasında eltinize laf eder, görgüsüz eltisinin düğününde bembeyaz çıkmış ortaya diye.

Siz keyfinize bakın.

Ben gelinliginizi cok begenmistim...

Bence birakin giysin...hatta taci ve duvagi da olsun... insanin kendi kendine yaptigini yedi duvel birlesse yapamazmis ya... o kadar insan o gun eminim onu kinayacaktir..
nedir bu eltilerde "mutlu gunu burnundan getirme tribi" anlamis degilim...

Hatta 2 sandalye atin onlar da gelin damat masasinda otursunlar ...

Saka bi yana hic en mutlu gununuzu bunlari dusunerek zedelemeyin..eger o gelinlik icinize sindiyse onu giyin..eger sinmediyse degistirin...

kendi ayibi...eminim o gun o kilikta "Köyün delisi " gibi gezerken herkes onu kinayacaktir...

Bi omur mutluluklar dilerimmm simdiden..allahim sizi korusun:KK48:

yok artık ya, direkt söylerdim ben olsam. ne o öyle iki gelin varmış gibi. senin kabarık gelinlik olsa tamam bi derece ...

Boyle is mi olur yaaa..
Bir de taa nisanda karar vermis elti baya gelinlik giyecegine..
Micarim ben boyle eltinin agzina..
Tobe yaa benimki yapmis gibi sinir oldum.

Kizmakta cok haklisin bence de.
Bir yorumunu okudum, kadin bir de olay cikarip yine giyecekmis ha!
Ben olsam komplo kurardim diger arkadaslarimi katarak.
Dalga gecsinler, bakislariyla rahatsiz etsinler, ustune bir sey doksunler, mumkunse ustune bassinlar, bir yere takip yirtilmasina sebep olsunlar, sacma sorular sorsunlar, pisman etsinler.
Cok cok sinir bocuzu bir sey bu Madem gelincik olmak istiyor, dikkat cekmek, sana ortak olmak istiyor, basina geleceklere de hazir olsun.

Ben de ne fenaymisim, ama bazi konularda bazi insanlara karsi cok acimasizim, kabul ediyorum. Boyle bir seyin iyi niyet barindiramayacagini dusunuyorum ben. Elti fesatmis.

iki gelinli düğün gibi olur,,,
ben ssöyledim kimse benim düğümde beyaz yada krem giyemez diye bence sende usulünce belirt,,,,
ama eğer eltin çirkef ise giysin insanlar ayıplasın,,,,,
bu eltinin bir annesi ablası yok mu???? kızım sen ne yapıyorsun diyen?????
şaka gibi

iyidde kız seni zaten takmamıs alınma ama arkadasların bırak tip tip bakmayı isterse söyleyin yani umrunda olmayn bi insana ne yaparsan yap ayrıca ben kıskandıgını düsünmüyrum eltinin hosuan gitmis belliki bırak giysin
bu kadar olya cıkarmaya gerek yoktu yani eltinin esi ordamıydı o ne dedi sen eltine bagrırken

Ya bu kadar insan yorum yapmış ve aralarında muhalefet olan tek bir kişi sen varsın.
Belli bir yaşa gelmiş bir insanım ve kimin bana ne şekilde yaklaşım sergilediğini çözebilirim.Onu tanıyan onunla yaşayan daha doğrusu iletişim içinde olan benim.
1. Ben eltime bağırmadım.Bağırmak mizacımda yoktur.
2.Benim düğünümde benden başka gelin istemiyorum bakın ne diyorum " benim düğünüm " yani benim gelin olan benim düğünde gelinlik giyecek olan da ve benim ben evleniyorum.Benimle aynı modelde birşey giymesine lafım yok ama hem aynı model hem gelinlik gibi beyaz giyemez.Ben müsade edemem etmem.
3.Kaynımın bana tepkili olacağını bekliyorsun değil mi ? Hayır canım hiç bir tepki vermedi aksine ailemde ben dahil herkes onun kıyafetini uygunsuz buluyor.
4.Kıskançlık konusuna geldiğinde.Hiç konuşmayım yoksa buraya sayfalar yetmez.Çünkü herkes yaşadığını bilir.

Ve son olarak bana göre ters bir durum ve bir çok arkadaşımda aynı görüşte..Demek ki haklıymışım..Eee 1000 kere evlenmeyeceğim bırakında buna ben karar vereyim.

Ya bu kadar insan yorum yapmış ve aralarında muhalefet olan tek bir kişi sen varsın.
Belli bir yaşa gelmiş bir insanım ve kimin bana ne şekilde yaklaşım sergilediğini çözebilirim.Onu tanıyan onunla yaşayan daha doğrusu iletişim içinde olan benim.
1. Ben eltime bağırmadım.Bağırmak mizacımda yoktur.
2.Benim düğünümde benden başka gelin istemiyorum bakın ne diyorum " benim düğünüm " yani benim gelin olan benim düğünde gelinlik giyecek olan da ve benim ben evleniyorum.Benimle aynı modelde birşey giymesine lafım yok ama hem aynı model hem gelinlik gibi beyaz giyemez.Ben müsade edemem etmem.
3.Kaynımın bana tepkili olacağını bekliyorsun değil mi ? Hayır canım hiç bir tepki vermedi aksine ailemde ben dahil herkes onun kıyafetini uygunsuz buluyor.
4.Kıskançlık konusuna geldiğinde.Hiç konuşmayım yoksa buraya sayfalar yetmez.Çünkü herkes yaşadığını bilir.

Ve son olarak bana göre ters bir durum ve bir çok arkadaşımda aynı görüşte..Demek ki haklıymışım..Eee 1000 kere evlenmeyeceğim bırakında buna ben karar vereyim.
bu beni baglamaz cnm sen bunu eltine anlat ben görüsümü yazdım bi konuda herkez hem fikir diye dogur oldugu yada ille olması gerektigi gerekmez senin dügünün olabilir ama madem cok cesaretlisin bana destan yazmıssın eltinede diklen yada giydirmicem gelemezsin de kaynanan bile bırak giysin demis sen hala üsteliyosun
insanların görüs bildirmesini istemiyosanda yazma herkez snein fikrinde olmak zorunda degil

X