Düğünde Beyaz Giyinmek !!

ikinci resimdekiler çok hoş ve sade ne güzel

Ben de onu çok beğendim, ama denenmeye kalkılırsa muhtemelen pembeli olanlar gibi olur çünkü biri ben uzun giymem der, diğeri bu beni kısa gösterir der, böyle olsun şöyle olsun derken kargaşa çıkar diye düşüdüm. Aynı model, aynı zevkte arkadaş-akraba bulmak lazım

Hoşuma giden bir örnek daha buldum:

Ve Limoncu'nun ailesini de buldum:

Son düzenleme:
hahaha süper olmusss :)) helal sana kızzz

ahahahah Allah koru yarabbim rezillik diz boyu

Canim güzel bir dille uyarmalisin. Ya da yuzune karsi soylemiyorsan mesajla belirt. Sen gelinlik giymistin bi kere ikinci kez giyme ugursuzluk getirir de

Hanimlar nedime mantigiyla elti gorumce arkadas vs. ayni kiyafet giyse bile ilgi cekme meraklisi biri cikar (muhtemelen elti) altina tarlatan giyip sacini da kocaman yaptirip en agir makyajla ortalarda suzulur. Bunlar cozum degil yani.

Rol çalma, "ben de burdayım" diye dikkat çekme çabasından başka bir şey değil düğünde beyaz giymek. Hadi bluz beyaz olur, veya etek beyaz olur anlarım ama komple beyaz elbise, hele de kabarık falan, düpedüz görgüsüzlük. Bir gece bembeyaz giymese kimse ölmez.

kocanın yanına bi sandalye daha atın öteki tarafa da o otursun madem hadi elbise neyse de bu ne yahu beyazı senin gelinliğinle aynı olur resmen

Ben konuştum açıkca söyledim bunun gelinliğe benzediğini..
Beyaz giymeyi istiyorsan illa ki kararım diyorsan başka bir model seçmesini söyledim.
Kayınpederimde koltukta oturuyordu verin bende bakıyım dedi.Eltimde uzattı telefonu kayınpederimin ilk tepkisi.
" Valla kızım gücenmede çok çirkin elbise bu " dedi.
Biraz kem küm etti mutfağa girdi.Canı sıkılmış biraz.Bana trip attı.Bende sesimi çıkardım akşam yemeğini bekledim.Mutfakta salatanın yağını limonunu sıkıyordum herkes masaya geçti eltimde gelmedi.Kaynım çağırdı zar zor geldi.Surat beş karıştı.Kayınvalidem hayırdır ne oldu kızım diye sordu.O da açtı ağzını yumdu gözünü.

Neymiş;

Bir elbiseden ne olacakmış , beyazsa beyaz bir tek gelin giyecek diye kural mı varmış.Hem o çoktan karar vermiş elbiseye nişanımız olduğu zaman.Ben farklı model giyebilirmişim inadına yapıyormuşum.

Bende olay koptu ondan sonra dayanamadım söyledim.

Gelin benim , düğün benim , ben evleniyorum istiyorum ki hatıralarımda kalan herşey güzel olsun..Aynı modeller ikiside beyaz nasıl olurda giyeriz.Ben giymesin demiyorum ama beyaz olmasın o elbise bunu kaldırmaz.Beyaz olur olmaz gelinlik olur.Ben neyin inadını yapıyım ki düğün benim ya..

Araya kayınvalidem girdi.
Konuyu bir şekilde kapattı dağıttı.Bende yemekten sonra çıkacaktım eve gidecektim kayınvalidem odaya çekti.Bırak ne istiyorsa giysin belli ki kıskanmış.Huzurunu keyfini bozmaya değmez dedi.

Bende netice olarak gelinliğimi değiştirmeye karar verdim..Tartışmanın artık yersiz olduğunu anladım.Keyfimide hiç bozamayacağım
Ve bundan kimseye bahsetmeyeceğim.Ona da giyebilirsin diyeceğim.Madem öyle giysin bende düğünde tüm kız arkadaslarıma söyleyip ona sürekli garip garip baktıracağım ..Eminim çıldıracaktır.
eee ne demişler dinsizin hakkından imansız gelir.

O konusmaya ragmen hala giyecek yani. E haketmis beter olsun.

Ve bir söz daha yerine oturuyor.. '' cahillerle yaptığım her tartışmayı kaybettim ''
tartışmayı kaybeden siz olmuşsunuz ama onun kaybettiği şeyler daha ağır.. Resmen gelini beğendiği, belki de hayal ettiği gelinlikten etti. Vallahi pes

Deseydin ya kaynimada damatlik alalım düğün tazelemis olursunuz. yuzsuz kadınmis eltiniz

Yaa eltin kim Allah askina ya? O dugun senin, gelin de sensin! Eltiye ne oluyor? Ne kadar terbiyesiz, kaprisli, kiskanc, egoist bi tipmis. 15 yasindaki cocuk yapmaz yaptigini. Hic olgunlasamamis, neyse sen baya olgun davranip iyi tolere etmissin durumu. Ben olsam bu kadar olgunlukla karsilayamazdim. Ama sen dogru olani yapiyorsun, umarim bu davranisini takdir ederler.

Şaka gibi ya. Aklından zoru var heralde. kayınpederinden başka aklı başında insan yok mu bu ailede? Kocası hanım hanım sen ne saçmalıyorsun demiyor mu? Ben sinir oldum vallahi.

Ben de kuzenin kına gecesine beyaz dantelli bir elbise giymiştim. Nereden bileyim kızın kına gecesine gelinlikle çıkacağını...

Degstrme modelini ya o degstrsn rengini ya da modelini ...Duvagi yoksa ben gondereyim ona da tam olsun nasi sinir oldum ya!

Resmen onun keyfi için beğendiğin gelinlikten vazgeciyorsun farkında mısın? Bu kadar lafın üstüne bırak giyerse giysin, görmezden gel. Bencil şey.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…