Düğünde Beyaz Giyinmek !!

Bende abimin düğününde beyaz bir elbise giymek istemiştim iyi ki giymemişim böyle bir şeyle karşılacağımı bilmiyordum açkcası okuyunca burda böyle iyi ki diyorum yani tamamen bilmemezlikten olan bir şey alımın ucuna gelmemişti böyle bir şey.

eltinizle konuşup halletmeliniz kıskanıyor olabilir

bu konu hala devam ediyomu yaa sacmalık yani herkeze göre faklıdır bu konu ben giyerim eltimdede görümcemdede hatta bizde cok hosuna bile gider ne güzel bir örnek derler ben severim öyle seyleri mesela haa kardesim biraz uyuz ondada beyaz degil krem giyicem ama beyaz giymek asillktir yani ille pembe mavi giymek istemiyroum ben sahsen o yüzden eltine hele hic karısamazsın giyer yani

Renk olarak beyaz tercih edilebilir, sonuçta asil bir renk ve ekru, bej, krem gibi tonlar da beyazdan sayılıyor bunların hepsini eleyelim mi şimdi zaten zor bela kıyafet beğeniyoruz..Fakat fotoğrafını koyduğun şey eni konu gelinlik yani, onu giymemesi lazım. Kabarık falan o ne ya gelinlik resmen.. Düz beyaz bir elbise veya ne bileyim etek ceket tarzı şeyler giyilebilir, o kadar büyütecek bir şey yok.

Renk olarak beyaz tercih edilebilir, sonuçta asil bir renk ve ekru, bej, krem gibi tonlar da beyazdan sayılıyor bunların hepsini eleyelim mi şimdi zaten zor bela kıyafet beğeniyoruz..Fakat fotoğrafını koyduğun şey eni konu gelinlik yani, onu giymemesi lazım. Kabarık falan o ne ya gelinlik resmen.. Düz beyaz bir elbise veya ne bileyim etek ceket tarzı şeyler giyilebilir, o kadar büyütecek bir şey yok.
aynı fikirdeyim kabarık olmadıgı sürece beyaz bi elbise giyilir

bu konu hala devam ediyomu yaa sacmalık yani herkeze göre faklıdır bu konu ben giyerim eltimdede görümcemdede hatta bizde cok hosuna bile gider ne güzel bir örnek derler ben severim öyle seyleri mesela haa kardesim biraz uyuz ondada beyaz degil krem giyicem ama beyaz giymek asillktir yani ille pembe mavi giymek istemiyroum ben sahsen o yüzden eltine hele hic karısamazsın giyer yani

He canim, hep bir ornek gelinlik giysinler :KK48:
Gelin, gorumce, elti toptan beyaz beyaz gelinliklerle, patlamis misir edasiyla hoplayip dursunlar pistte.

Bence muhakkak kabarık beyaz bir elbise giymelisin. Daha aşağısı kurtarmaz.
Görümcenin düğünü sonuçta boru mu?

Son düzenleme:
Ama oyle degil mi? Beyazlar icinde kugu gibi bir gelin goze ne kadar guzel geliyorsa, birden fazlasi

Ee herhalde, gorumce sonucta! Mutlaka tul, dantel, pul, tas da olmali yani. Boru degil.
Eline de mutlaka bir buket çiçek almalı. Gelininki hangi çiçektense ondan olmalı ama diğer türlü bir anlamı olmaz.
Kına gecesine de normal kıyafetle gidip bir ara bahaneyle mekandan sıvışıp bindallıyla geri dönsün.
Çok tatlı bir sürpriz olur diye düşünüyorum.

Davet kuralları konusunda çok kafası karışık bir toplumuz.

Yalnız bu konuda problem elbisenin rengi veya yeri değil.

Bilinçli olarak 2 insan aynı davete aynı elbiseyi giyer mi? O şekilde bir konsept yok ise? Hem de ikisi de gösterişli seçimler olduğunda?

Hangisinin daha güzel olduğu kısmı göreceli olduğu için, tamamen aynı gözüken iki elbiseden, hatta gelinlikten bahsediyoruz.

Yani bu beyaz giyme/giymeme konusu değil. Kimse benden rol çalmasın konusu da değil.

Eş adayınız bu konuda ne diyor?

Eline de mutlaka bir buket çiçek almalı. Gelininki hangi çiçektense ondan olmalı ama diğer türlü bir anlamı olmaz.
Kına gecesine de normal kıyafetle gidip bir ara bahaneyle mekandan sıvışıp bindallıyla geri dönsün.
:KK48::KK48:
Saclari da unutmamak lazim ama. Beyaz cicekli aksesuarlar, ya da sade bir duvak da takilabilir. Hem gorumce de kendini yalniz hissetmez, cok guzel bir ambiyans olur diye dusunuyorum ben de.

sana bişey söyliyimmi bizde gelinin ablası yengesi kız kardesi eltisi bindallı giyer sasırcam ama :)))

sana bişey söyliyimmi bizde gelinin ablası yengesi kız kardesi eltisi bindallı giyer sasırcam ama :)))

Limoncu canım benim bu her yerde geçerli değil. Geçerli olan yerlerde taaa 1950'lerden kalma adet ve usulleri olabilir ama mantıksız.

Düğünün tek yıldızı olur damat-gelin.
Ben beyaz bir gelinlik giyeceğim görümcem ve eltim de beyaz giyecek zaten ortada dolaşan bir dünya küçük kız çocuğuna da gelinlik giydirecekler ne anlamı var o zaman gelinliğin.?

Adı üzerinde gelinlik. Gelin'e ait. Ben kırmızı, siyah, mor, pembe gelinlik görmedim? Gelinlik tipinde nişan kıyafetleri gördüm.
E gelin görümce elti hepsi aynı şeyi giyecekse ne diye o gün geline özel.

Bu biraz düşüncesizliktir. Bir gün de beyaz giyinmeyiversin diğer insanlar, ölmezler.

Limoncu canım benim bu her yerde geçerli değil. Geçerli olan yerlerde taaa 1950'lerden kalma adet ve usulleri olabilir ama mantıksız.

Düğünün tek yıldızı olur damat-gelin.
Ben beyaz bir gelinlik giyeceğim görümcem ve eltim de beyaz giyecek zaten ortada dolaşan bir dünya küçük kız çocuğuna da gelinlik giydirecekler ne anlamı var o zaman gelinliğin.?

Adı üzerinde gelinlik. Gelin'e ait. Ben kırmızı, siyah, mor, pembe gelinlik görmedim? Gelinlik tipinde nişan kıyafetleri gördüm.
E gelin görümce elti hepsi aynı şeyi giyecekse ne diye o gün geline özel.

Bu biraz düşüncesizliktir. Bir gün de beyaz giyinmeyiversin diğer insanlar, ölmezler.
bilemicem canm valla bizde sonucta gelin gelindir yani eltisi görümcesi krem yada beyaz giydi diye bi sorun olmaz benim sahsi düsüncem tabi bindallık olayındada kaynım benden önce evlendi mesela ondan 2 görümcem de teyze kızlarıda bindallı giydi bende ilk hevesi aldırla rdiye giymediler mesela keske giyselerdi kaynım bosandı bu arada eger in2 ci evlenirse bu sefer yine 2 görümce 1 gelin bindallı giycez

haa bak ilk teki resim cok fazla tuvalet gibi degil baya tüllü falan o degil ama beyaz bi abiye giyilir yanii haa elitimde bende giyse hicc takmam yanii ooo gelin hanım nasılsın de rgecerim :))

bilemicem canm valla bizde sonucta gelin gelindir yani eltisi görümcesi krem yada beyaz giydi diye bi sorun olmaz benim sahsi düsüncem tabi bindallık olayındada kaynım benden önce evlendi mesela ondan 2 görümcem de teyze kızlarıda bindallı giydi bende ilk hevesi aldırla rdiye giymediler mesela keske giyselerdi kaynım bosandı bu arada eger in2 ci evlenirse bu sefer yine 2 görümce 1 gelin bindallı giycez

haa bak ilk teki resim cok fazla tuvalet gibi degil baya tüllü falan o degil ama beyaz bi abiye giyilir yanii haa elitimde bende giyse hicc takmam yanii ooo gelin hanım nasılsın de rgecerim :))
bu arada sünnet anneleride bizde beyaz tuvalet giyerler böyle allı pullu kuyruklu haberiniz olaaa :))))

Bence en mantıklısı yakın kişiler için nedime kıyafetleri belirleyip bu riski ortadan kaldırmak. Hem çok sevimli olur, hem de o kişiler kendini özel hissedip mutlu olurlar, kırmadan konu halledilmiş olur. Birkaç örnek buldum:
unnamed (8).jpg
unnamed (7).jpg
unnamed (9).jpg

X