Düğün sıkıntısı..

Muhtemelen adama karşı bir zaaf oluşturmuş ,
bu ülkede kadınların en büyük sorunlarından biri
nedenini bir türlu anlayamıyorum

Konu sahibini tenzih ediyorum ama bana da bazi kadinlar evlenme eylemini ve hazirliklarini, evlenecekleri kisiden bagimsiz olarak istiyor ve seviyorlar gibi geliyor. Yani damat sadece bir degisken, ana unsur degil gibi. Dikkat ederseniz 'benim en ozel gunum', 'bir kere evleniyorum' falan deniliyor, hic iki kisilik bir eylemmis vurgusu bile yok

Öncelikle yatırımlık bileziğin modeli olmaz,sanki takıp gezecek misiniz? Saklayıp ihtiyaç halinde bozdurulacak bir şey. Buna takmanız anlamsız bence.

Gelin alma meselesine gelince,eğer sizin arabanız yoksa,damat bey bir araba kiralayamıyor mu? Veya birinden ödünç alamıyor mu? Madem her şeyi kendiniz yaptınız bunu da halledebilirsiniz,çok önemli bir konu değil ki. Başka anlaşmazlıklarınız varsa onlara odaklanın,bu yazdıklarınız takılmayacak şeyler.

Eşim düğünden sonra altınlarla direkt araba almak isteyen biri çünkü bunu hak görüyor. Evet dediğiniz gibi çok anneci ve onlar neyi uygun görürse o da onu uygun görüyor.
Bana mi garip geliyor. Altinlarla biz de araba aldık degerlendi araba uzerine birikim koyup daha iyi araba aldık şimdi de ev pesinati için satmayi dusunuyiruz. Ne olacakki alinsa.

Bir arabayla sadece geliriz dediler. Kaynanam, kbabam, kaynım ve kaynımın kızı 12 yaşında onu da getireceklermiş.
Yuh! Damatla beraber 6 kisi 5 saat yol mu gideceksiniz? Ya bu saçmalığa katlanmayacaksiniz degil mi? Eşiniz ne diyor bu duruma

Gelinliğimi ben aldım. Damatlığı beraber ödedik.
Ayy bu daha büyük YUH

Eşim düğünden sonra altınlarla direkt araba almak isteyen biri
Bu normal ama diger şeylerle birlestirince bilemedim

Bunlar fragman asıl film düğünden sonra.. iyi düşün derim.
Nişan demek tanıma evresi demek, size göre değiller bu net bir şekilde gözüküyor.

Şahsen ben bilezikmiş, evime eşyaymış, gelin almaymış takılmam. Kendim kazanırım, kendim yaparım. Düğün benim düğünümdür. Aileler gelsin mutluluğuma ortak olsun günümü şenlendirsinler yeter bana. Ben bu kafada olduğum için konu bana uzak.
Ben sizin açınızdan yorumladım.. çok zor bu şekilde evlilik yürütmek. Evliyken vazgeçmek daha zordur sonra çok pişman olursunuz.
Şimdi 3 gün ağlar, unutursunuz.. diğer türlü bir ömür.

Katılıyorum

bahsettiginiz seylerde yanlis bi sey gormedim. ayrica genelde gelin almaya giderken bir tane kiz olur geline yardim edecek. tabi ki kiz tarafindan olmasi daha mantikli. ama KV sizi aramiyor demissiniz, belki de cekiniyordur, bunun disinda baska problemler varsa bilemem tabi.

Linç yemek istemiyorum ama fikrimi söylemeden de duramayacağım. Zaten nikahınız kıyılmış, resmi olarak evlisiniz, hala niye gelin alma vs bu işlere giriyorsunuz? Yani bu gibi şeylere şahsen ben hiç anlam yüklemiyorum, binerim bir arabaya düğünün olacağı salona giderim gereksiz saçma geliyor bana demode geliyor.

Bilmiyorum. Son ayda iyice alevlendi her şey. Artık vazgeçemiyorum da nikah oldu diye.

nikahınız var diye siz evli olmuyorsunuz, nişanlı-nikahlıyız diyince hakim bile aynı eve girilmemiş diye anında boşuyor. takılmayın bunlara.

sizin en çok el üstünde tutulmanız gereken dönem bu ya, bu dönemde böyleyseniz ilerisinde iyi olacağınızı hiç boşuna düşünmeyin.

Aynen bu şekilde bı arkadaşım 1.5 yılın sonunda boşanmak zorunda kaldığı. Çok sevdiği eşinden.

Gelin alma günü aynı ilde bı ilçeden diğerine gelinecekti, kıza demiş ki: o kadar insan senin ayağına mi gelecek?

Anasının lafı tabiki. Yinede bi şekilde düğün oldu evlendiler. Kadın bu sefer başka 5 saat mesefeden, karışmaya başladı. Her gün oğluyla saatlerce telefonda konuşmalar. Mesela, gün içinde alışverişe gidip nevresim almış olsunlar, ertesi gün kocası gelip, bunu iade edelim ben vazgeçtim diyormuş.

Epilasyon aleti almışlar beraber, bunu geri verelim tüyleri kalın cikartiyormuş gibi gibi...

Sizin konunuzun sonu bana pek parlak gelmiyor. Bence yol yakınken dönün. Sonrasında çok daha zor. O evim dediğiniz yerden gözyaşları içinde ayrılmak. Eve gelen az kullanılmış eşyalar. Anne babanın gözyaşları. Hiç istemem bunları yaşayın

Çok net kız alma olayını iptal ederdim. O kadar saat yolu o kadar insanla hele üzerinde gelinlik veya gelinliğe benzer bi elbiseyle çekemezsin

kesinlikle onlarla sıkış tıkış gitme ne münasebet .
ilerde çok pişman olursun , eşine söyle sana araba tutsun .her şeye evet dedim bari bu içime sinsin de.
onalrın evinde falanda kalma ablamın 2. düğünü erkek tarafının şehri farklıydı , az bir zaman kala gelinin kız kardeşi ki ben oluyorum ve 17 yaşındaydım oda gelip kalacak mı diye sordular aişlem çok kızdı ve gidip otelde kaldık.

Bunu eşinizin düşünmesi lazım.

Çok mu yokluktasiniz acaba? Hayır yani bu kadar verici olmak neden? Okurken sinirlerim bozuldu.

Azmine hayran kaldım valla bende çekimden sonra hemen yola cikmak zorunda kalmıştım. 1.5 saat sonra AVM bulduk, kot gomlek alıp kabinde gelinlikten kurtuldum

Azmine hayran kaldım valla bende çekimden sonra hemen yola cikmak zorunda kalmıştım. 1.5 saat sonra AVM bulduk, kot gomlek alıp kabinde gelinlikten kurtuldum
Ohoo ben varya çok çektim o gelinlikten. 3 gün giydim kaburga modeldi. Kendimden daha ağırdı. Çekim sonrasına bende yedek elbise götürüp giymiştim

Benim evliliğim de böyle oldu. Benim ailem hep ön planda oldu. Hep yardım etti. Eş ailesi hiçbir şeye karışmadı. Günümüzde erkek evi olmak daha kolay sanırım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…