Düğün sıkıntısı..

Hiç kiralama meselesini gündeme bile getirmediler. Ben kiralayın desem eşime kiralatacaklar yine. Yani yine sonradan biz ödemiş olacağız o kiranın parasını da..
Eşiniz ağzını açıp ailesine kucak kucağa mı gideceğiz, o kadar kişi nasıl dolacağız arabaya diyemiyorsa bir zahmet ödesin kiralama parasını. Böyle pısırık herifleri nerden buluyorsunuz ya 🥹

Kızlar saçma bir şekilde kayınvalide kayınbaba ile hırs yapıyor sanıyor ki eşi süper seviyor, iyi ve emek sarf ettim. Kayınvalide sadece manyak diyor kendi kendine. Onlarla uğraşmaktan gerçek problemi görmüyor. Büyütülme tarzları, kültür farklı. Bencil merhametsiz pinti insanlardan uzak durulmalı.

Aile, çocuğu büyüten, ona kadına nasıl davranacağını öğreten birim, insanların ailesinden farklı kişiliklere sahip olmaları genelde nadir oluyor, aslında eşinin kayınvalidenin ailesinin aynı şey olduğunu, adamın aynı eve girene kadar yüzünü göstermediğinin farkında değil.
Ya adam yüzünüde gösteriyor ki kızı pohpohlamıyor etmiyor yuva kurmak için çabası yok. Ben üzülüyorum böyle olunca mevzu evlenirken alınan edilen eşyalar değil saygı ve sevgi görmüyor. Bende nişan düğün arasını 2 ay tuttum ama kimse köstek olmadı herkes elinden geleni yaptı ve kalan çoğunluğu eşimle yaptık. Bizde düğüne yaklaşırken eşimle yeri geldi gerildik tartıştık ama hiç bi zaman sevgi saygı sorunu olmadı heleki kayınvalidem gözlerini bir kere devirmedi bile. Burada kıza resmen nede olsa evlenmeyi istiyor diye sıfır değer veriyorlar. Kendisi bilir ben önceki konusunada yazmıştım ama anlamıyor.

Offf gözümde canlandı vallahi eziyetiii ama değdi yani. Hele bide kalabalık gittik sülalecek. Arabadan inerken gelinliği bi kaldırıyorum altından mavi Garfieldlı eşofman çıkıyor. Kafamda düğün tacı altında mavi stiletto. Düşününce aşırı komik bi görüntü ya 😂😂😂😂😂
Hatun giymiş çizgi karakterli eşofmanını kimseyi takmamış istediğini yapmış şimdi mutlu mutlu anlatıyor. Oh olsun. Yeri geliyor kendiyle kendi eğleniyor kime ne. Bravo size Turunc chemist Turunc chemist .

P papatya3054 Sizde siZe dayatılanı kabul ediyorsunuz, şimdiden boyun eğiyor sunuz. Yapmayın. Hayat sizin. Düğün sizin. Evlilik sizin. 3. Kişileri susturun.

Merhaba. Dün de konusunu farklı bir başlıkta açmıştım. aralıkta nikahım oldu, şubatta da düğünüm var inşallah. Annesi eşime aşırı düşkün bir kadın. Her şeyi onun ismiyle anlatır, tanımlar. Evlenecek olunca Biz her şeyi eşimle beraber yaptık. Gelinliğimi ben aldım. Damatlığı beraber ödedik. Annemler altın vs istemediler sizin elinizden ne geliyorsa o kızımla da konuşun demiş annem. Kayınvalidem de 5 tane yatırımlık bilezik aldı. Hatta kalın benim tarzım olmayan bilezikler. Bana iki model gönderdi, benim bu olmasın dediğimi almış.. yanlışlık oldu herhalde dedim iyiye yordum hatta o zamanlar./Zaten sana bilezik aldım demiyorlar, size aldık diyorlar, yatırımlık ya hani onlar/ Zaten aldıklarını da bana çekip atmadı eşime atmış o gösterdi. Genelde bana göstereceği söyleyeceği şeyleri de eşime atıp söylüyor. Benimle çok az muhattap olur. Evime bir tüy bile almadılar, biz aldık.

Gelin alma yapalım dedi annemler. Düğün uzak onların şehrinde 5 saat orası. Bir arabayla sadece geliriz dediler. Kaynanam, kbabam, kaynım ve kaynımın kızı 12 yaşında onu da getireceklermiş. Beni de o arabaya alıp götürecekler. Baya bir üst üste olacağız. Ben bir araba daha kiralanıp eşimle yalnız gitmeyi tercih ederdim. Adet yerini bulsun diye uyduruktan yapıyorlar sanki bir şeyleri. Ben böyle olacağına hiç olmasın, iki gün sonra onu almaya o şehirlere kadar gittik diye hava atmasın kv çevreye dedim.

Düşündüm de acaba gelin almayı iptal mi etsem. Bir de güya çok gelenekçi bir aile, 2 gün önce olacaktı kız alma. gelince bizde kalırsınız demişlerdi. İçimden bir ses diyor ki “iptal et gelin almayı bir gün kala ailenle git. Onlarla sıkışıp gitmektense kendi ailenle gidersin. Hatta onlarda kalma pansiyon tut” diyor. Ama sonra çok mu tavır almış olurum.. çok bunalımdayım. Belki buraya yazmak rahatlatır bilemedim.
Sorun sadece gelin alma mı , çok daha büyük sorunlarınız var ...

Hatun giymiş çizgi karakterli eşofmanını kimseyi takmamış istediğini yapmış şimdi mutlu mutlu anlatıyor. Oh olsun. Yeri geliyor kendiyle kendi eğleniyor kime ne. Bravo size Turunc chemist Turunc chemist .

P papatya3054 Sizde siZe dayatılanı kabul ediyorsunuz, şimdiden boyun eğiyor sunuz. Yapmayın. Hayat sizin. Düğün sizin. Evlilik sizin. 3. Kişileri susturun.
Ay Allah herkese ağız tadıyla mutluluk versin inşallah. Benimle ben dalga geçmeyeceğim de kim dalga geçecek 😂🧿🧿🧿🧿

Sizin yerinizde olsam, o gelin çıkarmayı asla iptal etmem. Böyle saçmalık yok. Neden hep siz ödün vereceksiniz?

O sülaleyi de ip gibi kapıma dizerim. Öyle kiralık araba filan değil. Bir otobüs/minibüs ile getiririm. Ben çok talepkar bir insan değilim, ama kırk yılda bir istediğim şeyde yapılmalı. Yoksa evlenmem. Ne derlerse desinler.

Babam hiç olmadı ben kiralayayım dedi. Ama onların yapması gereken bir sorumlulukta ben istemedim. Bu süreçte babam bize yardımda bulundu çünkü son zamanlarda elinden geldiğince. Onlar hiçbir şey yapmadan hep hazıra konuyorlar. Nikah yapıldı başka şehirde. Düğün gibi oldu minik çapta onu bile biz karşıladık. Kendi makyajımı gotoğraf çekimimi karşıladım. Hiçbir şeye ellerini sürmediler. Resmen artık kullanılmaktan bıktım

Niye ???? Çok mu harika bir erkek elinizden kaçırmamak için dünyayı önüne serdiniz. Bu kadar fedakarlık yaptığınız için İnanın ne ailenizin ne de sizin kıymetiniz hiç olmayacak. Önümüzdeki birkaç aya açacağınız konuları bu platformda çoğu üye tahmin eder.

Eski konuyu paylasmis arkadas simdi baktim.

Olay boyle davranan birinden evlilige 6 ayda nasil gelebildi ben onu merak ediyorum?
İşte onu arkadaşlarım da hiç anlamadılar. Ben de. Aniden bana evlenme teklif etti. Annesi yaşadığı yere gelmişti beni görmüştü. Acaba annesi mi dedi bilmiyorum. Umarım öyle bir durum yoktur.

İşte onu arkadaşlarım da hiç anlamadılar. Ben de. Aniden bana evlenme teklif etti. Annesi yaşadığı yere gelmişti beni görmüştü. Acaba annesi mi dedi bilmiyorum. Umarım öyle bir durum yoktur.

Tamam ama siz neden kabul ettiniz? Benim ilgisizlige hic tahamulum yok o yuzden motivasyonunuzu anlamaya calisiyorum.

Eşim düğünden sonra altınlarla direkt araba almak isteyen biri çünkü bunu hak görüyor. Evet dediğiniz gibi çok anneci ve onlar neyi uygun görürse o da onu uygun görüyor.
Eeeee yani koca olsun, çamurdan olsun diyorsunuz,ana kuzusu kv min kopyası olsun,bana kıymet vermesin ama başımda dursun diyorsunuz .Hadi iyisiniz öyle bir adam eşiniz.

X