Düğün sıkıntısı..

Hayır ikimiz de memuruz. Oldukça uzak bir şehirde yaşayacağız.

Thread 'Anlayamadığım Erkek Davranışı'
Anlayamadığım Erkek Davranışı
Buradaki bahsettiğiniz şahışsa evlendiğiniz adam herkes size bu adamdan olmaz diye söylemiş dinlememişsiniz. O değilse de yeni birini bulup 5 6 ayda nasıl evlendiniz hayret bişey.
Herşeyi üstlenip erkek tarafını rahat ettiriyorsunuz hiç düşünmeden kısa sürede evleniyorsunuz kadir kıymet görmeyeceğinizin farkındasınız siz acaba 30 yaşındayım artık evlenmeliyim bir an önce kafasıyla evleniyor olabilir misiniz?

Bir ailesinden istemediğiniz kalmış bu adamı. Klasik, memur gelin alalım garanti maaşı olur tuzağına düşmüşsünüz. İster kızın ister alının ama yazmak zorundayım. Bu evlilik yürürse sizin fedakarlıklarınız ve kendinizi ezdirmeleriniz sayesinde yürür. Ailesinden önce eşinizde iş yok. Her şeye karışan eş ailesi var ve onların her dediğini kural kanun kabul eden, karısına danışmayan biriyle evlenmişsiniz. Nişanlı olsanız ayrılırdınız ama evlenmişsiniz. Çok geç kalmış sayılmazsınız, derhal ipleri elinize alın. Araba kiralarsak parasını yine bize ödetirler demeyin ödeyin. Eşinize "araba kiralayıp onunla gideceğiz ve sadece ikimiz olacağız o arabada" deyin. Bundan sonra tüm kararları ikimiz vereceğiz ve birbirimize danışacağız, annene babana göre kararlar alacaksan veya hep onların dediğini yapacaksan hiç zahmet etme otur yanlarında deyin. Bırakın ak koyun kara koyun çıksın ortaya. Kaybetmekten çekinmeyin siz de bir anne baba evladısınız sizi böyle değersiz hissettirmeye hakları yok.

Evet o kişiyle evlendim.

Kayinvalideniz icin evime hicbisey almadı demişsiniz ama 5 koca bilezik almış daha ne yapacak ki maddi olarak? Gelin damat evlenmek istiyorsa bir zahmet düğünlerini evlerinin eşyalarını kendileri alabilecek durumda olmalılar. Ayrıca gelinlik vs siz almışsınız damatligi eşiniz almaliydi. Bizde mesela eşim Nisan yuzuklerimizin ikisinide kendisi almıştı o zaman bende elbisemi kuaför paramı ona odetmedim kendim verdim mesela.

Herkes yazmis olacaklari.Ve dogru da soyluyorlar.Sizi sevmiyor bence bu adam.
Ben suna takildim.Sunu yazmissiniz;

Kaynanam, kbabam, kaynım ve kaynımın kızı 12 yaşında onu da getireceklermiş.

4+damatla-sen=6 kisi bir arabada.6 kisi nasil sigar bir arabaya?Kayinvalidenin,kayinbabanin ne isi var?Damat belki arkadasi veya sagdiciyla gelse,arabayi kullanmak adina.Siz ikiniz arkada oturursunuz.Gerci sizdeki tek sorun bu degil.Yol yakinken biraz daha dusunseniz keske.

Eklentiler

• 747253B1-D579-4000-BF46-9AE5E76CA43A.jpeg
    58,7 KB · Görüntüleme: 62
Sence sorun sahiden gelin alma mı burda değer verilmiyor belli ki ama tabi nikahı da çoktan yaptık diyeceksin. Keşke nişanlıyken daha iyi tanısaydın bu aileyi.
Ayrıca 5 saat mesafede gelin alma olmaz gelinlikle o kadar yol gidilmiyor. Gelinlik nasıl bilmiyorum ama zaten yer kaplıyor onca insan üstüne mi oturacakmış acaba

Kızı sevmiyor bile öylesine maaşı var, düzgün biri evleneyim diye ısrar etmiş kızı kandırmış. Bu da kandırılmış ama bazı şeyler gözüne çarpıyor anlamıyor.

Çok büyük bir hata yapmışsınız ve mutsuz olacaksınız. Aceleye getirilmiş, siz ısrar edip aceleye getirmediyseniz bunun nedeni gözünüz açılıp da bunların ne bk olduğunu görmeyin diye yapılmış.

Kayınvalide ve eşiniz bir takım çalışması yapıyor. Sizi de kendisine oğlumun sex ihtiyacını gidersin, torun yapsın bize gelince de ev işlerini atarız yapar gözüyle mal gibi bakıyor. Evlendik karışlamazlar asla olmayacak. Uzaktan sürekli görüntülü aranıp annesine yatak odanız bile anlatılacak. O sümsük adam da bir tartışmada Aslan kesilecek anneme laf söyletmem diyerek size ya kabul et ya kapı diyecek.

Son düzenleme:
Kalabalık aile ile yolculuk yapılmayacağını özellikle de gelinlikle hiç olmayacağını savunanlardanım. Düğünümüz bizimde şehir dışındaydı ve 7 saatlik bir mesafeydi. Açıkçası biz hiç gelin arabası vs binmekle uğraşmadık. Eşimin en yakın arkadaşının arabasına bindik önde kuzeni vardı sadece ben gelinlikle zaten arkaya eşimle anca sığabildim oda gelinliğin altında kalmasına rağmen. Gelinlikle yanınıza 2 kişi zor sığıyor. Hele de kabarık vs ise. Hadi sığsa bu sefer gelinlik sizi sıkıştıracak saatlerce yol havasızlıktan terleyeceksiniz. Çoğu kişi yaşamıştır belki, tarlatan vs olmayınca gelinlik bi yerden sonra bacaklara yapışıyo kaşındırıyo aşınıyo deriniz yani. Zor olacaktır hiç kalabalığa uymayın bile. En rahat şekilde yol yapın. Gelinliksiz gidecek olsanız dahi onca saat sıkış tepiş biyerleriniz ya tutulur yada hareketsizlik ten pişik olursunuz. Allah yardımcınız olsun

Keşke anlasa

Kızlar saçma bir şekilde kayınvalide kayınbaba ile hırs yapıyor sanıyor ki eşi süper seviyor, iyi ve emek sarf ettim. Kayınvalide sadece manyak diyor kendi kendine. Onlarla uğraşmaktan gerçek problemi görmüyor. Büyütülme tarzları, kültür farklı. Bencil merhametsiz pinti insanlardan uzak durulmalı.

Aile, çocuğu büyüten, ona kadına nasıl davranacağını öğreten birim, insanların ailesinden farklı kişiliklere sahip olmaları genelde nadir oluyor, aslında eşinin kayınvalidenin ailesinin aynı şey olduğunu, adamın aynı eve girene kadar yüzünü göstermediğinin farkında değil.

Benim anladığım düğün gelin alamdan 2 gün sonra yani gelinlikle binmeyecek arabaya ama ben yine de 6 kişi bir arabada 5 saat yol asla gitmezdim. Normalde gitmem zaten hele gelin alma gibi bir organizasyonda hiç gitmem. Aile ve eş konu sahibine değer vermiyor maalesef,keşke evlenmeseymiş.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…