Düğün öncesi annemle yaşadığım sorunlar

Merhaba arkadaşlar.

Gerçekten moralim çok bozuk. Annemle ciddi sıkıntı yaşıyorum. Kısaca bilgi vereyim. Geçen sene okulu bitirdim, yüksek lisansa başladım. Çalışmıyorum. Eylül ayında nişanlandım, ocakta düğünüm var. Evlenince nişanlımın memleketinde yani yüksek lisans yaptığım şehirde yaşayacağız. Ben zaten buradayım anlayacağınız.

Konuya geliyorum; ailem nişandan sonra 2 ay sonra ancak gelebildi yanıma. Eksik olarak yatak odası takımını ve bir kaç küçük parça eşya aldılar. Babam işleri nedeniyle 2 gün kalıp gitti. Annem ise hala burada. Devamlı şikayet ediyor her şeyden.

Geldiklerinde nişanlımın ablasının evine kahvaltıya çağırdılar. Orada da nişanlımın annesiyle hiç sohbet etmedi sadece merhaba merhaba. İlk karşılaşmalarıydı çünkü nişanlımın annesi oldukça yaşlı olduğu için nişana gelememişti. Orada devamlı siyaset konuştu. Hararetli ve yüksek bir ses tonu ile farklı görüşteki insanları aşağılayarak.

Tuttuğumuz ev yaşadığımız şehrin en güzel caddesinde oldukça büyük bir ev. Ev sahibi tanıdık olduğu için kira oldukça uygun. Yalnız uzun süre boş kaldığı için biraz yıpranmıştı. Kendi çabalarımızla içini tadilat yaptırdık. Parkeleri yeniledik, boyasını yaptırdık. Banyoyu yeniledik. Annem ilk gördüğünde evi beğenmesine rağmen bu sabah "yeni gelin olsam o eve adım atmam" "elin eski evinin pisliğini temizlemeye bayılırsın zaten" , "mutfak ve salonun arası neden açık" "o ev ısınmaz"vs gibi laflar etti. Israrla biz beğeniyoruz severek yaşayacağız o evde dememe rağmen devam etti eleştirilerine. Çok canım sıkıldı biz o evi çok severek tuttuk evin planı, manzarası konumu çok iyi. O kadar da uğraştık içine masraf ettik. Kira düşük olduğu için tadilat masraflarını biz karşıladık. Ayrıca bütün apartman ev sahibimize ait 6 daire olmasına rağmen 3 daire dolu. Ev sahibi biz ve ev sahibimizin annesi oturuyor sadece. Oldukça güvenli giren çıkanın belli olduğu bir apartman.

Seçtiğim gelinliği beğenmedi çok sade buldu...

Benim sabrım taştı artık ve bağırdım biraz. Zaten düğün stresi var üzerimde hiçbir şeyi beğenmemesinden bıktım. Nişanlım çok zengin falan değil. Benim bitirdiğim okul gayet iyi. Çalışmaya başlasam maddi olarak hiçbir sıkıntımız kalmaz. Fakat nişanlım yüksek lisansını yap 2 sene idare ederiz ne olacak diyerek tüm yükün altına girdi.

Nişanda bir bilezik, bir saat, söz olmadığı için bir tektaş yüzük ve benim beğendiğim bir kolye küpe takımı taktılar. Nişanlım bunları tek başına yaptı. Benim için hiçbir problem olmamasına karşın annem rezil olduğunu falan söyleyip durdu. Bir tane bilezik çok azmış. Kolye küpe çok basitmiş. Ben sarı sarı altınlar takan biri değilim. Nişanda takılan şeyleri de bozdurmayı düşünmeden hatıra kalsın kullanabileceğim bir şeyler olsun diye seçtim.

Nişanda da zaten tüm gün suratını astı. Bir kere bile gülmedi. Nişanlımın abisi sordu hasta mısınız neyiniz var diye. Gülmek zorunda değilmiş. Kız veriyormuş falan filan...

Şimdi nişanlımın ailesine söyleyecekmiş düğünde şunu bunu takacaksınız diye. Ben asla böyle bir durumda kalmak istemiyorum. Annemi nasıl durduracağım şaşırdım kaldım.

Isiniz zor bazen anneler hirs yapiyor konu kizlari olunca ne olursa olsun karsi taraf kizlerini kullaniyor eziyor falan gibi geliyor gozlerini o hirs buruduyse bir kere ne deseniz kar etmiyor . Hakliyada haksisada kiziyorlar. Annenizi mantikli olmaya davet edin, onemli olan sizin istediginiz sevdiginiz oldugunu soyleyin. Belliki anneniz ya evlenmeniz iicn erkekn oldugunuz dusunuyor, yada erkek tarafini sevmemis. Eh nisana cocugun annesinin gelmemeside isin tuzu biberi , ne kadar yasli olabilirki anlamadim yani agir hastaligimi vardi.
Benim nisanima esimin 75 yasindaki agir hasta ananesi bile gelmisti, kah oturdu, kah uzandi , kah dinlendi ama o bile gelmek istedi yani.
Kv nin gelmemesi yanlis anlasilmaya acik annenizin zoruna gitmis olabilir bu, ve tabi ilk defa onlarin evinde tanismak falan geleneklere pek uygun degil ya.
Anneniz anlasilan bide siyasi gorusunden hosnut degil erkek tarafinin, kisaca toptan gicik olmus hem Damata hem ailesine.

Siz annenize onemli olan nisanlinizla iliskiniz ailesini falan bosverelim falan diyin. Hos onlarla ayni sehirdesiniz bu pek yatistirici bir bahane olmayacktir anneniz icin. Hem istemeye istemeye veriyor kizini hemde onlarla ayni sehirde olacaksiniz.

Neyse bunlar annenizi hakli cikarmaz ama siz annenizin yerine koyun diye yazdim ben bunlari, annenizi anladiginizi gosterin hani karsi tarafi kotulerse kizarsa bile savunmaya gecmeyin. Nisanlinizin sevdiginizi falan soyleyin o sekilde yumusamasini saglayin.

Anneler zor yakistirir kizlarini birini, ozellikle kendileri zamaninda zorluk cektiyse haksizliga ugradiysa falan her olayi kotuye yorar ve kizlarini korumaya calisirken ortalik karisir.

Gerilmeyin sadece anlamaya calisin suyuna gidin.

Ne kadar akıllı mantıklı birisin takdir ettim.
Annenin kızı değilsin ..

Anne ben mutluyum Karışma de ..

Annenin her tavrından, her yaptığından nişanlını ve ailesini küçümsediği anlaşılıyor. Her aile kızlarının en iyişartlarda yaşamasını ister. Herkes ister evi işi yüksek maaşı arabası olan bir damadı olsun. Mesela benim annem de en başlarda eşimin ve ailesinin maddi olarak pek iyi durumda olmamalarına çok takılmıştı. Devamlı benim çok daha iyi şartlada yaşamam gerektiğini, o kadar eğitimi boşuna yapmadığımı söyler dururdu-ki ben yüksek lisans, eşim ise lisans mezunu ve ben bunu fark olarak dahi görmüyorum. Ama ne zaman eşimi daha iyi tanıdı, onun ne kadar iyi ve düşünceli birisi olduğunu, asla elimi bırakmayacak, bir dediğimi iki etmeyen ve çok çalışan azimli biri olduğunu gördü, işte o zaman onun iyi bir eş ve iyi bir baba olabileceğine kanaat getirdi. Ve bütün o söylenmelerini bitirdi-en azından benim yanımda. Hala anneannemle başbaşalarken eşimin ailesinin maddi olarak çok çok az şey yaptıklarını konuşyorlardır eminim :KK70: Ama benim yanımda asla konuşmuyorlar, eşime de ailesine de herhangi bir şey hissettirmiyor annem. Çünkü bizim mutlu olduğumuzu biliyorlar.

Annenin aTLADIĞI EN büyük nokta bu. Eğer nişanlın özünde iyiyse, seni mutlu ediyorsa, adam gibi adamsa, kısıtlı imkanlarla da olsa senin istediklerini elinden geldiğince yerine getirmeye çalışıyorsa ortada sorun yok demektir. Anneni karşına al ve ciddi olarak konuş. Onun bu tavırlarının ilerde sizi mutsuz etmekten başka bir işe yaramayacağını söyle. Ben her halükarda bu insanla evleneceğim, ilerde hatırlanan acı sözler olacak de. Nitekim her insanın bir dolma kapasitesi var. Şu an senin için susan kvaliden de eşin de gün gelir "Eee yetti senin annen de...." tarzında konuşurlarsa senin ağrına gider. Sonuçta insanların maddi durumu buysa onu değiştiremezler. Ee nişalın da işi gücü olan insansa daha ne? Anneni birilerinin iyice silkelemesi lazım ama en başta da senin.

Nişanlım yatak odası dışında her şeyi tamamen benim isteklerim doğrultusunda aldı zaten. Ben eşya seçerken çok masraf etmeyelim dediğimde benle kavga etti. Yeni evleniyoruz her şeyin en iyisi en güzeli olacak diye. Sağ olsun içime sinmeyen hiçbir şeyi almak durumda kalmadım. Ki bizde çamaşır bulaşık makinesi, ütü, elektrikli süpürge kız tarafı alır. Nişnalım ağzına bile almadan her şeyi aldı. Yatak odasını da alalım dedi ben daha fazla mahcup durumda kalmamak için nişanlıma aldırmadım.

Söylediklerinizi anlatmaya çalıştım. Etkisi çok kısa sürdü. Bir günü şikayet etmeden geçirse ikinci gün başlıyor. Ben kırılıyorum üzülüyorum buna da izin vermiyor. O kadar ettiği laftan sonra gel hadi dışarı çıkalım eksiğini alalım falan diyor. Hiçbir şeye isteğim kalmadı görmüyor maalesef.

aileler kızları için en iyisini isterken bazen ne kadar kırıcı olduklarını farketmiyorlar ve ortam maalesef istemeden gerilebiliyor. umarım atlatırsın. ama annene bu zamanları huzurlu ve heyecanla geçirmek istediğini karşısında değil yanında olmasını istediğini söylesen düzelirmiki acaba..

Babam işleriyle meşgul maalesef. Anlatmayı deneyebilirim ama ciddi bir yaptırımı olacağını sanmıyorum. Anneme hak vermez tabi ama yapma da demez. Dese de annem 2 gün sonra aynı davranmaya başlar.
Canım tekrar okudum da Ocak'a ne kalmış ki? Hem de evlenince sürekli görüşme gibi bir durumunuz da olmayacakmış.
Sen annenin dediklerini duymamaya çalış. Konuşsun, kafandan başka birşey düşün. Sen izin vermedikçe kimse moralini bozamaz. Hiç inatlaşma bile, ileride düşününce pişman olacağın şeyler söyleme. Değmez.

Isiniz zor bazen anneler hirs yapiyor konu kizlari olunca ne olursa olsun karsi taraf kizlerini kullaniyor eziyor falan gibi geliyor gozlerini o hirs buruduyse bir kere ne deseniz kar etmiyor . Hakliyada haksisada kiziyorlar. Annenizi mantikli olmaya davet edin, onemli olan sizin istediginiz sevdiginiz oldugunu soyleyin. Belliki anneniz ya evlenmeniz iicn erkekn oldugunuz dusunuyor, yada erkek tarafini sevmemis. Eh nisana cocugun annesinin gelmemeside isin tuzu biberi , ne kadar yasli olabilirki anlamadim yani agir hastaligimi vardi.
Benim nisanima esimin 75 yasindaki agir hasta ananesi bile gelmisti, kah oturdu, kah uzandi , kah dinlendi ama o bile gelmek istedi yani.
Kv nin gelmemesi yanlis anlasilmaya acik annenizin zoruna gitmis olabilir bu, ve tabi ilk defa onlarin evinde tanismak falan geleneklere pek uygun degil ya.
Anneniz anlasilan bide siyasi gorusunden hosnut degil erkek tarafinin, kisaca toptan gicik olmus hem Damata hem ailesine.

Siz annenize onemli olan nisanlinizla iliskiniz ailesini falan bosverelim falan diyin. Hos onlarla ayni sehirdesiniz bu pek yatistirici bir bahane olmayacktir anneniz icin. Hem istemeye istemeye veriyor kizini hemde onlarla ayni sehirde olacaksiniz.

Neyse bunlar annenizi hakli cikarmaz ama siz annenizin yerine koyun diye yazdim ben bunlari, annenizi anladiginizi gosterin hani karsi tarafi kotulerse kizarsa bile savunmaya gecmeyin. Nisanlinizin sevdiginizi falan soyleyin o sekilde yumusamasini saglayin.

Anneler zor yakistirir kizlarini birini, ozellikle kendileri zamaninda zorluk cektiyse haksizliga ugradiysa falan her olayi kotuye yorar ve kizlarini korumaya calisirken ortalik karisir.

Gerilmeyin sadece anlamaya calisin suyuna gidin.

Söylediklerinizi uygulamaya çalışıyorum sabretmeye çalışıyorum ama ben zaten oldukça stresliyim o beni hiç anlayışla karşılamıyor.

26 yaşındayım evlilik için çok erken olduğunu düşünmüyorum

Nişanlımın annesi 80 yaşında ve nişan onun kalp krizi geçirmesi sebebiyle zaten ertelenmişti. Tam nişan arefesinde de banyoda düştüğü için dizlerinde problem çıktı ve gelemedi. Annem o zaman kendi söyledi zaten gelmesin sorun yok dedi.

Canım tekrar okudum da Ocak'a ne kalmış ki? Hem de evlenince sürekli görüşme gibi bir durumunuz da olmayacakmış.
Sen annenin dediklerini duymamaya çalış. Konuşsun, kafandan başka birşey düşün. Sen izin vermedikçe kimse moralini bozamaz. Hiç inatlaşma bile, ileride düşününce pişman olacağın şeyler söyleme. Değmez.

Ben de bu yüzden üzülüyorum aslında. Bugün dönecek ne güzel vedalaşmak varken böyle sıkıntıyla gitmesi hiç içime sinmiyor. Ne olursa olsun annem tabi ki. Fakat ben zaten yapı olarak gergin bir insanım bunu bilmiyormuş gibi üstüme geliyor. Sadece bana yapsa neyse. Nişanlımın ailesinin yanında mahçup oluyorum.

Ben de bu yüzden üzülüyorum aslında. Bugün dönecek ne güzel vedalaşmak varken böyle sıkıntıyla gitmesi hiç içime sinmiyor. Ne olursa olsun annem tabi ki. Fakat ben zaten yapı olarak gergin bir insanım bunu bilmiyormuş gibi üstüme geliyor. Sadece bana yapsa neyse. Nişanlımın ailesinin yanında mahçup oluyorum.
Haklısın, herkesin başka imtihanı var işte. Kimi annesiyle, kimi babasıyla, kimi kocasıyla...

İnşallah eşinle çok mutlu olursun, o da ailenize örnek damat olur da, annen ilerleyen yıllarda bu yaptıklarını hatırlayarak pişmanlık yaşar.

Haklısın, herkesin başka imtihanı var işte. Kimi annesiyle, kimi babasıyla, kimi kocasıyla...

İnşallah eşinle çok mutlu olursun, o da ailenize örnek damat olur da, annen ilerleyen yıllarda bu yaptıklarını hatırlayarak pişmanlık yaşar.

Çok teşekkür ederim iyi dileklerin için. Bu sorunun çözümü de yok aslında yine de konuşmak iyi geldi. Sağolasın.

Söylediklerinizi uygulamaya çalışıyorum sabretmeye çalışıyorum ama ben zaten oldukça stresliyim o beni hiç anlayışla karşılamıyor.

26 yaşındayım evlilik için çok erken olduğunu düşünmüyorum

Nişanlımın annesi 80 yaşında ve nişan onun kalp krizi geçirmesi sebebiyle zaten ertelenmişti. Tam nişan arefesinde de banyoda düştüğü için dizlerinde problem çıktı ve gelemedi. Annem o zaman kendi söyledi zaten gelmesin sorun yok dedi.

valla tecrube ettim bende o donemde en cok yardimci olmasi gereken aile fertleri sadece ve sadece sorun cikarmak sikayet etmek ariza cikarmakla gorevliymis gibi davrandilar, iki tarafta. Esimle ben ailelerimizin tanismasinda dugunumuzde dahil olmak uzere 1 yil kadar bu olanlardan dolayi cok yiprandik zaman zaman birbirimize girdik/ Aileler olgun davranip asil destek olmalari gereken zamanda iclerine seytan kacmis gibi davraniyorlar sonra duruluyor ortalik ama.

Sizde katlanacaksiniz yapilacak birsey yok, sadece nisanlinizla birbirinize karsi sabirli olun derim elinizde olan degistirebileceginiz tek sey o cunku aranizin bu seylerden dolayi kotu olmasina izin vermeyin ve ailenizi dair hicbirsey yansitmamaya calisin.

Maalesef annem genel olarak böyle biri. Hayatında yaşadığı olumsuzluklar böyle olmasına neden olmuş olabilir. Ortada böyle bir durum yokken bana yaptıklarına katlanıp ses etmiyordum ama şimdi durum farklı arada başka insanlar var. Bu insan benim eşim olacak ailesi ailem olacak ve allah için bana karşı tek bir olumsuzlukları olmadı bugüne kadar.

Nişanlıma karşı eski sertliği yok ama evi olmaması arabası olmaması yüksek gelirli bir işi olmaması annemin takıldığı şeyler. Kendi ailemin de maddi açıdan durumu oldukça iyi ve her zaman da böyle oldu. Yani maddi açıdan bir sıkıntı yaşamadık hiç.

Kayınvalide biz kalktıktan sonra benim hatırıma sustuğunu söylemiş. Aslında hiç de sakin değildir yani lafın cevabını oldukça iyi verir. Zaten oldukça yaşlı annemden falan.

Bugün veya yarın annem dönecek. Nişanlımın ailesi eve davet ettiler ve annem benim orada işim ne falan diye karşılık verdi. Evlerine gitmek yerine nişanlımın ablası ile dışarıda bir yerlerde görüştüler. Nişanlımın annesi bu duruma alınmaz mı? Sonuçta yaşlı bir kadın ve defalarca eve devat ettiler. Annem inatla gitmedi.
Canım sizin durum zengin kız fakir oğlan gibi olmuş. İyi niyetle düşünelim. Annen kızım bu hayata alışık öyle bir hayatta mutlu olamaz diye düşünmüştür. Bunu hissettirme yolu yanlış. Bu şekilde en çok üzülen sen oluyorsun ne yazık ki...

Canım sizin durum zengin kız fakir oğlan gibi olmuş. İyi niyetle düşünelim. Annen kızım bu hayata alışık öyle bir hayatta mutlu olamaz diye düşünmüştür. Bunu hissettirme yolu yanlış. Bu şekilde en çok üzülen sen oluyorsun ne yazık ki...

Nişanlım babamla ilk tanıştığında durumunu anlattı. Çok zengin değilim ama kızınız kimseye muhtaç etmem dedi. Zaten bir buçuk yıl sonra ben de çalışmaya başlayacağım. Sıkıntımız olursa sadece kısa bir süre.

Ailemin maddi durumu iyi olmasına rağmen nişandan bu yana çok bir masraf yapmadılar. Şikayet edecekleri bir durum yok yani. Zaten ne nişanlımın ne benim ailelerden maddi bir beklentimiz de yok borçlandık aldık her şeyimizi zamanla da ödeyeceğiz.

Anneme bunların gelip geçici basit şeyler olduğunu bir türlü anlamıyorum. Beni mutlu edecek olan şey para değil. Tabi ki kimseye muhtaç olmadan yaşamamız lazım nişanlım da bunu sağlayacak durumda zaten. Lüks benimönceliğim değil fakat annemin olmazsa olmazı. Yani bu kadar olduğunu bilmiyordum ama bu evlilik sürecinde özellikle mi yapıyor yoksa gerçekten böyle biri mi annemi tanıyamaz oldum.

valla tecrube ettim bende o donemde en cok yardimci olmasi gereken aile fertleri sadece ve sadece sorun cikarmak sikayet etmek ariza cikarmakla gorevliymis gibi davrandilar, iki tarafta. Esimle ben ailelerimizin tanismasinda dugunumuzde dahil olmak uzere 1 yil kadar bu olanlardan dolayi cok yiprandik zaman zaman birbirimize girdik/ Aileler olgun davranip asil destek olmalari gereken zamanda iclerine seytan kacmis gibi davraniyorlar sonra duruluyor ortalik ama.

Sizde katlanacaksiniz yapilacak birsey yok, sadece nisanlinizla birbirinize karsi sabirli olun derim elinizde olan degistirebileceginiz tek sey o cunku aranizin bu seylerden dolayi kotu olmasina izin vermeyin ve ailenizi dair hicbirsey yansitmamaya calisin.

Bizim şu ana kadar ailerlerle ilgili ikimizin arasında bir tartışma geçmedi. Nişanlım sabırlı davranıyor. Fakat hissediyorum içten içe onunda sabrı taşmak üzere. Ayrıca benim annemin kaprislerini çekmek zorunda değil. Tabi ki ne olursa olsun anneme saygısızlık yapamaz buna asla müsade etmem fakat aramızda sıkıntıya yol açmasından çekiniyorum açıkçası.

Ne kadar akıllı mantıklı birisin takdir ettim.
Annenin kızı değilsin ..

Anne ben mutluyum Karışma de ..

Teşekkür ederim. İnanın 2 yıldır dilimde tüy bitti. Her şey problem oluyor. O kadar pişmanım ki düğün işine girdiğime. Kendi memleketimde kına- nikah, nişanlımın memleketinde düğün olacak. Bir seferde atlatamayacağım bile...

Nişanlım babamla ilk tanıştığında durumunu anlattı. Çok zengin değilim ama kızınız kimseye muhtaç etmem dedi. Zaten bir buçuk yıl sonra ben de çalışmaya başlayacağım. Sıkıntımız olursa sadece kısa bir süre.

Ailemin maddi durumu iyi olmasına rağmen nişandan bu yana çok bir masraf yapmadılar. Şikayet edecekleri bir durum yok yani. Zaten ne nişanlımın ne benim ailelerden maddi bir beklentimiz de yok borçlandık aldık her şeyimizi zamanla da ödeyeceğiz.

Anneme bunların gelip geçici basit şeyler olduğunu bir türlü anlamıyorum. Beni mutlu edecek olan şey para değil. Tabi ki kimseye muhtaç olmadan yaşamamız lazım nişanlım da bunu sağlayacak durumda zaten. Lüks benimönceliğim değil fakat annemin olmazsa olmazı. Yani bu kadar olduğunu bilmiyordum ama bu evlilik sürecinde özellikle mi yapıyor yoksa gerçekten böyle biri mi annemi tanıyamaz oldum.
ALLAH yardımcınız olsun. Düşüncelerinizi takdir ettim...

Teşekkür ederim. İnanın 2 yıldır dilimde tüy bitti. Her şey problem oluyor. O kadar pişmanım ki düğün işine girdiğime. Kendi memleketimde kına- nikah, nişanlımın memleketinde düğün olacak. Bir seferde atlatamayacağım bile...
İnşallah herşey gönlüne göre olsun canım ❤❤❤

Cok alakalı değil ama. Biz de düğünde hiçbir şey istemedik kimseden.Sadece iki bilezik taktı, o kadar. İnanın o zaman dert etmedim.

Şimdi bakıyorum, kaynimin evine 30bin lira yardım etti, düğünü yaptı. Diğerinin ilk evlenmesine birsürü yardımda bulundu. Bize gelince ajitasyonla " olmadı arabamı satarım" dediği arabayı kaynima resmen hediye etti, kendi arabasiz kaldi. kaynim şimdi yine evleniyor ve eminim yine yardım edecek. Hatta bir tarla mevzusu vardı, bizim düğünde satilacakti, istedikleri fiyatı vermemişler, satmadilar. Dugunden sonra çok daha uygun fiyata satıp kaynimin arabasını yenilemeyi düşündüler. Gorumcemin düğününde yine eşyasının yarısını aldı. Buna rağmen görümce hanim bizim düğünde 10 bin lira harcandığını ama kendisine bir şey yapılmadığını iddia etmiş. Çok zoruma gider benim düşündükçe hepsini. Ve bu bir haksa şayet, hakkımı zerre kadar helal etmiyorum. Ben memurum diye benim maasima guvendiler, beni saf yerine koydular diye çok gelir aklıma.

O yüzden erkek ailesine hemen acıma. Olc tart, adaletlerini gözlemle. Ona göre annene hak ver veya verme.

Annen evlendiğinde hiç eksiği olmadan mı evlenmiş ? Ona evlendiği günleri hatırlat unutmuş demek ki , hem senin altın bileziğin aldığın yüksek eğitim yoksa şıkır sıkır takılan altın her daim satılır ama eğitim,bilgiyi satıp altın alırsın annen geri kafalı,geleneksel ki senin durumun
tamamen farklı ama onun hayal ettiği ile senin yaşadıkların örtüşmiyor demek ki oturup sakin ,sakin konuşacaksın anlatacaksın başka türlü idrak edemez ,yaşılılık işte

Bu yaptıkları ileride evliliğini etkileyecek? Neden bu tavırlara giriyor ki, sana zarar ve ziyan bunlar. Şimdi alttan alanlar, ileride bunları sorun yapıp önüne sürüp canını sıkmaya hak görebilir kendinde.

Yazık günah, biraz toplanması lazım bence.

X