Düğün mü nikah mı???

Biz kınada arkadaşlar arasında kullanılsın diye almıştık ama o bile gereksizdi, zaten alakasız duruyor çünkü her ne kadar arkadaşlar kullanıyor olsa da koca koca teyzeler de oluyor, biri sapıtır korkusuyla rahat da edemiyor insan. Dediğiniz gibi sonrasında bir aktivite yapmak çok daha sağlıklı.

Hangisini seçersin bilmiyorum ama o kadar hem organizasyonlu kına hem de düğün saçma geliyor.
Ben olsam madem bir eğlence yapacağım hiç bindallı, yemekli kına vs para vermeyip düğün yaparım.
banada en uygunu kinayi evde de olur yada kücük bir bos oda dükkan vs

Valla panpa sen ne istersen o olsun. Düğün içinde kalacaksa yap ama istemem dersen de yapma. baban düğün diye tutturdu iyi hoş da para koyacak mı?

Valla panpa sen ne istersen o olsun. Düğün içinde kalacaksa yap ama istemem dersen de yapma. baban düğün diye tutturdu iyi hoş da para koyacak mı?
Valla aklıma gelmezdi bunu yaşayacağım ama dün sevgilim dediki; sanki babanın içinde erkek kardeşinin düğününü kız tarafı istemiş onu benden çıkarıyor gibi geldi dedi. Biz nişan kına, kız kınası yemeği ve düğünü karşılamıştık. Babam bunu söylemiş bende sinir oldum bunu söylemesine ama yok canım yanlış anlamışsın dedim. Daha hiç bişey ortada yokken gerginlik çıkacak. Biz kınayı yapacağız. Erkek tarafı düğün.

İçinizden nasıl geliyorsa, biz sadece nikah yaptık çok rahattı, hatta biz ailelerin tanışması, söz, nişan hepsini evde aynı gün hallettik. Ritüel sevmiyoruz ikimiz de, böyle tertemiz oldu. Siz de nasıl istiyorsanız, öyle yapın. Mutluluklar

Biz kına ve nikah yapmıştık. Kınayı annem çok istedi, annemlerin bahçede yaptık, hoş sokağa taştık çok eğlenmiştik. Nikah sonrası için bir mekan tutmuştuk. Sadece gençlerle harika bir eğlence olmuştu.. Ücret işini de yarısını biz ödedik, yarısını gelen kişiler ödedi. Onları da zorlamamış olduk biz de bir düğün masrafı yapmadık. Çok güzeldi iyi ki böyle yapmışız diyorum :)

Önce ben ailesi ile tanıştım. Sonra o benim ailemle. Biz onun ailesini davet ettik. Onlar bizi davet ettiler önümüzdeki hafta. Sonra isteme olacak.

Nikah yeterli derim.
Düğün oldu mu o da gelsine bağlanıyor, 100 kişi birden 300 e çıkıyor.
Sonra giden masrafı görüyorsunuz, çok saçma buluyorsunuz.
Nikah sonrası hiçbir akrabayı katmadan, gençler olarak bir mekanda eğlenebilirsiniz 20 30 kişi.

Otelin adı ne acaba? Yakın zamanda bir arkadaşım evlendi beş yıldızlı bir oteldi. Kişi başı 300-400 gibi bir şeydi sanki. Bin çok fazla değil mi?

İsteme söz nişan aile arasında oldu evde, kına yok, nikah+kokteyl yapıyoruz gelinlik hevesim içimde kalmıyor hem de millet oynayacak diye 50 100 bin tlleri havada uçuşturmuyorum herkes mutlu :)

Evet hepbirlikte izliyoruz ve her izlediyimizde cok keyif aliyoruz. Tabi bazen hüzünleniyoruzda aramizda olmayanlari gördüyümüzde. Cocuklar sanki film izler gibi seyrediyor
Olsun ne güzel sizinde iki düyün bir nikahiniz olmus elbet güzel anilariniz vardir nikah ve düyünden onlari hatirlayin. Yapmamis olsaydiniz keske yapsaydim derdiniz belki. En azindan keskeleri yasamiyorsunuz.

Düğünü aileler genelde taki icin istiyorlar .
Mantikli,masrafin yarisini karsilasa niye olmasin.
Hem güzel bir gelin olacaksiniz hemde eğleneceksiniz.
Sizinki biraz lükse kacmiş

Ben de nikah olsun düğüne gerek yok diyordum.
Aileler düğün istedi. Ama iyi ki istemişler. Iyi ki düğün yapmışız. Yapmasaydim belki gerek yok nikah yeter derdim ama o heyecani, o tatli telaşı ve eğlenceyi yaşayınca insan iyi ki düğün yapmışım diyor.
Allah uzun ömürler versin, evliliginiz suresince araba yenileyecek para yine biriktiririsiniz, tatile gidersiniz. Ancak düğün yapamazsiniz.

2019 da kına, nikahla evlendim. Gelinlik giyip nikahı kıyıp ardından dış çekimi de halledip balayına çıktık. Bu bile beni yormuştu iyi ki düğün yapmadım. Olmadığı için hiç pişman olmadım çünkü isteyerek yapmamıştık maddi durumumuz da vardı. Onun yerine evime en güzel eşyaları aldım, arabamızı nikaha yakın almıştık birikim yaptık. Şimdi düşünüyorum da evlilikte düğün olmuş olmamış pek önemli değil

Erkek arkadaşınızın bu yorumu bence çok çirkin ve çok hadsiz. Herkes üzerine düşen neyse onu yapacak. Babaniz ne guzel erkek kardesinizi evlendirirken gerekeni hatta fazlasini yapmis. Hamama giren terler. Herkes imkanlari dogrultusunda elinden geleni yapmali. Bu sene imkanlar el vermezse seneye evlenirsiniz.Ama boyle daha basindan cirkinlesip mustakbel kp'e bir baba olarak gorevini yapti diye laf sokmak cok cirkin.

Erkek arkadaşımın davranışını ben değerlendiririm benim sorum başka:)

Ben düğün hiç sevmem. Bizim tarafta genelde nikah yapar geçerdi. Ama kayınvalidem ilk kez çocuğum evleniyor illa yapacağım diye zorlayınca hatır in yaptık. Güzeldi tabii ama gerekli miydi hayır. 8 sene oldu ne fotoğraflarına bakmak aklıma gelir ne videoyu bir kere izledim. Aklıma bile gelmiyor. Onun yerine yurtdışı tatiline gitmeyi tercih ederdim açıkçası. Nikah diyorum özetle.

Düğün çok boş ve gereksiz bir olay değil mi ya? Kına yine bir nebze daha iyi.
Bana da kına çok avam geliyor. Anlamı da ataerkiye hizmet eden bir olay.
Kına yapacağıma o paraya düğün yaparım. En azından kadın erkek karışık gelir. Bu Kadın kadına olayı bile itici geliyor bana mesela.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…