Düğün mü nikah mı???

Ben hepsini yaptim ve hic pisman olmadim Eskiye dönsem yine yaparim. Hayal ettiyim gibi yaptim ve iyikide yapmisim diyorum. Evet para harcandi ama o paraya deydi bence. Icimde kalmadi ve ah keske yapsaydim demedim cünki icimden gecenleri yaptim. Simdi cocuklarimla oturup kina düyün ve nikah videolarina fotolarina bakince o öaraya deydi diyorum.
Önemli olan sizin icinizden ne yapmak geciyorsa onu yapmak. Evet para harcaniyor ama o özel günün deyeri cok farkli.

Sevgilim iki eğlence gereksiz ya kına ya düğün yapalım diyor. Şehir dışından gelecekler olacak mecbur yemekli olması lazım. O nedenle fiyat yemek ve müzik/organizasyon derken kişi başı bin lirayı bulacak. Alkol sevgilim arkadaşları için almak zorundaymış otuz bin civarı dedi. Kadınlar arasında kına ve nikah sonrasında arkadaşlarla eğlence nasıl olur?
Yazdım yine yazıyorum. Madem bir organizasyon yapılacak. Yarım yarım 2 organizasyon yerine bir tane tam düğün yapın. Ben o saçma kına ekiplerine ve 2 tane kına kıyafeti gibi şeylere para harcanmasını saçma buluyorum.

eskiden düğün derdim , pandemiden dolayo düğünüm olmadı
Kına +nikah yaptım ama asla pişman değilim iyikide bu şekilde olmuş.

Kınayı olmadı kadın erkek karışık yap , herkes eğlensin orda düğün gibi ..
diğer günde nikah olsun bitsin
Tekrar bi eğlenceye gerek yok bence
Siz milleti düşünüyorsunuz ama onlar ilerde sizi düşünmez böyle bi organizasyonda siz kendinize eğlenmenize bakın😍

Nişan ve kına yaptık, düğün yapmadık. Bu yüzden de nişanı ve kınayı iki aile ortak üstlendi. Kına ilk kadınlar arası oldu sonra erkekler de katıldı. Bana sorarsanız düğün yapmayın. Kına hem daha eğlenceli, bir sürü duygunun yaşandığı, insanların daha az dedikodu yapıp yargıladığı bi eğlence :) daha serbest.. çıkış saati için illa salonun dolması beklenmiyo mesela gibi gibi.. düğün de ne yapsanız beğenilmicek, gelinliğiniz, mekan, hep bi eksik bulunacak. Ve artık insanlar çok yoğun çalıştığından gerçekten düğünlere gitmek eğlenceli falan değil resmen eziyet gibi.. nikah sonrası yakın arkadaşlarla eğlenmeye gitseniz emin oldun düğünde eğlendiğinizden daha çok eğlenir daha az yorulursunuz. Maddi açıdan da istediğiniz tatile gidebilirsiniz

Selam kızlar. Nişanlanıyorum ve 3 ay sonrasına düğün yapacağız diye konuştuk. Ama düğün olsun mu yoksa nikah mı karar veremedik. Ben kendim kadınlar arasında şöyle elli kişi falan bir mekanda yemekli bir kına ve ertesi gün ailemin istediği herkesi davet edeceği öğlen saatlerinde sade nikah ve akşamına sadece birinci derece yakınlarla/arkadaşlarla yemekli düğün. Ama şimdi hesap yaptım sadece amca/dayı/teyze/hala ve kuzenlerle atmış beş kişi yirmi kadarda arkadaş. Erkek tarafı maksimum elli kişi olacak dedi sevgilim. Bi kaç otelle düğün için görüşme yapmış kişi başı bin tl oluyor dedi. Düğün yerine o paraya senin arabanı değiştirelim yada istediğin yere balayına gidelim dedi. Kararsızım. Düğün yapmayanlar ve yapanlar ne düşünüyor merak ediyorum. Teşekkürler.
Güzel bir kına gecesi yapıp nikahtan çıkın bence.O kadar paraya yazık ya.Ben aynen böyle istiyordum ama kvm düğün istedi

Selam kızlar. Nişanlanıyorum ve 3 ay sonrasına düğün yapacağız diye konuştuk. Ama düğün olsun mu yoksa nikah mı karar veremedik. Ben kendim kadınlar arasında şöyle elli kişi falan bir mekanda yemekli bir kına ve ertesi gün ailemin istediği herkesi davet edeceği öğlen saatlerinde sade nikah ve akşamına sadece birinci derece yakınlarla/arkadaşlarla yemekli düğün. Ama şimdi hesap yaptım sadece amca/dayı/teyze/hala ve kuzenlerle atmış beş kişi yirmi kadarda arkadaş. Erkek tarafı maksimum elli kişi olacak dedi sevgilim. Bi kaç otelle düğün için görüşme yapmış kişi başı bin tl oluyor dedi. Düğün yerine o paraya senin arabanı değiştirelim yada istediğin yere balayına gidelim dedi. Kararsızım. Düğün yapmayanlar ve yapanlar ne düşünüyor merak ediyorum. Teşekkürler.
merhaba hem nikah hem kına hem de düğün yapmış biriyim. inan ki normalde bunlardan sadece nikah yapıp geçmek isteyen hatta direten biri oldum. fakat ailem ve eşimin ailesi kırıldı gücendi küstü naptılar ettiler bizi ikna ettiler.

açıkçası iyi de etmiş olabilirler. ama şimdi mantıklı olanı sana söyleyeyim. zaten sevdiklerinizin katılacak olması ve hayatınızda güzel bir anı olarak kalacak olması açısından mutlaka yapmanı tavsiye ederim. ama mesela kınam da takılan paralar direkt kına salonuna gitti. sadece kına salonuna çalışmış olduk ve bol halay çektik. yorucu çok yorucuydu. ama düğün cidden değdi diyorum. çok bir kar edemedik ama tüüüm harcadıklarımızın üzerinden takılanları hesaplayınca 30 bin lira geldi takılanlardan. düşününce kim kime 30 bin veriyor ki. ha derse bana daha fazla takılır. bence yapın. cunku yeni evleniyorsunuz inanın gider çok. destek olmuş oluyor bu para. zamanın da eşim ve ailem sonuçta gitmiş millete takmış o para dönüyor yani kısacası düğün dediğin şey tanıdıkları çagırdıgın evlendiğini ilan ettiğin birkaç oynadıgın 2 saat içinde olup biten bir altın günü. hani kadınlar kendi arasında altın günü yapar ya, o tarz. ama şu var topuklu ile oynamak çok yorucu. şimdiki aklım olsa böyle düğün gibi değilde 40 50 kişilik küçük bir davet yapardım ve topuklu yerine rahat edeceğim bir şey giyerdim bolca dans ederdim. ama küçük bir organizasyonda size takı takılsa bile sadece organizasyona o parayı verirsiniz size bir desteği olmaz. yani kısacası ya düğün yapın milleti çağırın ya da o parayı harcamayın gidin yurtdısı tatili yapın ya da nereyi isterseniz.

Biz nişanı kendi aramızda yaptık sadece ailelerimiz vardı evde yaptık geçtik. Elbise bile almadım ben evdekilerden uygun bir şey giydim geçtim. Kına da yapmadım zaten hiç sevmem. Bin beş yüz kişilik yemekli düğün yaptık. Şehir dışından gelecekler vardı yemek şarttı. Düğün sonu eğlence falan yapmadık zaten halimiz kalmadı ben uyukluyordum en son. Düğün salonumuz şehrin en güzellerinden biri kır bahçesi idi. Ama bizim masrafımız size söylenen kadar tutmadı bence otel sizi ciddi yanıltıyor. Geçen yıl arkadaşım Ankara’da lüks bir semtte otelde kokteyl düğün yaptı kişi başı 100-200 arası idi fiyatı. Tanıdık bir yer bulun bence 1000 lira aşırı fazla. Bence tek düğün yapın nikah düğünde kıyılsın hem telaş olmaz hem masraf olmaz. Organizasyon güzelce süslüyor zaten mekanı, orkestrayla da zaten ne tarz müzik istiyorsanız konuşup belirliyorsunuz. Size uygun olursa eğlenceli olur düğününüz ayrıca bir etkinlik planlamanıza da gerek kalmaz

Herkesin çenesini kapamak için mecburen kına yaptık bizde, nikah kokteyl şeklinde oldu akşamda arkadas grubumuzla eğlendik hiç pişman değilim, kınada olmasa olurmuş dedim sadece 🤭

Yazdım yine yazıyorum. Madem bir organizasyon yapılacak. Yarım yarım 2 organizasyon yerine bir tane tam düğün yapın. Ben o saçma kına ekiplerine ve 2 tane kına kıyafeti gibi şeylere para harcanmasını saçma buluyorum.
Ya kinada organizasyonu kim nasıl meşhur etti ki? Çok saçma.
Geçen yıl bir kinaya gittim, arkadaşım hafif balık etli, güzel bir kız. Ama dansçılar maşallah, bir içim su . Meme desen dolgun,kalca desen yuvarlak, bel desen ipince. Ben arkadasimi çok beğenirim ama onların yanında sönük kaldı. Bir de dansçılar dekolteli kıyafet giymisler,arkadaşım klasik usturuplu kına elbisesi,bazen kaftan
Güzelim kız kendi kinasinin en çirkini haline geldi bir anda 😂 Bir de digerleri işveli cilveli oynuyorlar. Arkadaşım kazulet gibi , estetik sıfır sağa sola sallanıyor.
Resmen parasıyla rezil oldu.
Tek o da değil, çoğu kinada aynı şeye tanık oluyorum (ama işte parayı basanlarin kızları daha güzel)
Çooook saçma, yapmayın hanımlar..vallahi masada bir bu konuşuluyor. Neden kendi özel gününüzde ikinci planda kalasiniz ki?

Sevgilim iki eğlence gereksiz ya kına ya düğün yapalım diyor. Şehir dışından gelecekler olacak mecbur yemekli olması lazım. O nedenle fiyat yemek ve müzik/organizasyon derken kişi başı bin lirayı bulacak. Alkol sevgilim arkadaşları için almak zorundaymış otuz bin civarı dedi. Kadınlar arasında kına ve nikah sonrasında arkadaşlarla eğlence nasıl olur?
Gecen yaz gittigim yemekli orkestrali dugunlerde insanlarin genelde 300tl taktiklarini gozlemledim. Kisi basi maliyet 1000 ise bayq ocerde kaliyor dugun sahibi

Sene 2016 🤭dügün yapmıstım, simdi ki aklım olsa yapmazdım o parayla baska bişey yapardım

Ben kına ve nikah olarak istiyordum ama aileler düğün istemişti. Çok yorucu hele ki kına ile arasında gün yoksa. Pişman mıyım bilemedim rüya gibi geldi geçti 😃 maddi olarak sizi zorlayacaksa gerek yok bence zaten kına eğlenceli olunca düğün gibi oluyor 💃🕺

Ben hepsini yaptim ve hic pisman olmadim Eskiye dönsem yine yaparim. Hayal ettiyim gibi yaptim ve iyikide yapmisim diyorum. Evet para harcandi ama o paraya deydi bence. Icimde kalmadi ve ah keske yapsaydim demedim cünki icimden gecenleri yaptim. Simdi cocuklarimla oturup kina düyün ve nikah videolarina fotolarina bakince o öaraya deydi diyorum.
Önemli olan sizin icinizden ne yapmak geciyorsa onu yapmak. Evet para harcaniyor ama o özel günün deyeri cok farkli.

Gerçekten oturup çocuklarınızla düğün videosu mu izliyorsunuz 😀
Ayy benim 2 düğünüm ayrıca bir nikahım oldu. Hatırladıkça geriliyorum. Söz geçirebilsem hiçbirini yapmazdım.
O yüzden konu sahibinin bize değil bunu kendine sorması lazım.
Herkesin istekleri talepleri farklı oluyor işte.

Nikah yaptım hiç pişman değilim. 2-3 saat için o kadar para harcamak hele ki böyle bir dönemde çok gereksiz geliyor bana.
Ben ve eşim nikah istiyorduk. İkimizin de ailesi düğün olsun dedi. Ben de ailelerimize "içime sinen bir yerde ve parasını verirseniz neden olmasın, bunun için ayırabildiğimiz bir bütçe yok, kredi çekemeyiz, altın da bozdurmam düğün parası için " dedim. Kimse sesini çıkarmadı bir daha. Herkes ister, talep eder, akıl verir ama para vermeye gelince maalesef kimseyi bulamazsınız.

Kına ve nikah gayet yeterli olur.

X